MAHMUT ARSLAN HABERLERİ

Mahmut Arslan haber, Mahmut Arslan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmut Arslan

Mahmut Arslan

Doğum Yeri Hatay / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1953 - ...

Mahmut Arslan Kimdir ?

Mahmut Arslan 1953 yılında İskenderun’da doğdu. İlk, orta ve lise yıllarını Mersin’de tamamladı.1979 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olan Mahmut Arslan Mersin'e dönerek baba mesleğini seçti.11 Eylül 1980 tarihinde Arbel şirketini kurdu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mahmut Arslan - 22.10.2020
Genel Başkan Arslan, Hak-İş'in 45. kuruluş yıl dönümünde değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Görevimiz, sayımız ne olursa olsun, yeryüzündeki bütün mazlumlar ve ülkemizin bütün emekçileriyle dayanışma içerisinde Hak-İş misyonu ve vizyonunu daha da ileriye taşımak adına mücadelemizi sürdüreceğiz.
Mahmut Arslan - 21.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 22 Ekim 2020
(Ankara/10.15) 2- Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, konfederasyonun 45.
Mahmut Arslan - 21.10.2020
Hak-İş "İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi"ne yönelik önerilerini açıkladı
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, çalışma hayatıyla ilgili düzenlemeye ilişkin, "Esnek çalışma modellerinin sosyal güvence boyutunun hukuki altyapısı zayıftır.
Mahmut Arslan - 21.10.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan torba yasaya ilişkin önerilerini TBMM'ye sundu
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu gündeminde bulunan ve çalışma hayatına ilişkin pek çok düzenlemeyi içeren tasarının başta 16, 8 ve 32. Maddeleri olmak üzere geneline ilişkin görüşlerini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan'a sundu.
Mahmut Arslan - 20.10.2020
Hizmet-İş Sendikası Başkanlar Kurulu toplandı
Hizmet-İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamaya göre, sendikanın başkanlar kurulu Genel Başkan Mahmut Arslan'ın başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı.
Mahmut Arslan - 15.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Hizmet-İş Genel Kurulu'nda konuştu Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, sendikalar arası geçiş döneminin temmuzda belediyelerde bittiğini, 1 Kasım'da da kamuda biteceğini belirterek, "Arkadaşlarımızın, kanun zoruyla elimizden, üyeliğimizden başka bir sendikaya götürülmesine itiraz ediyoruz.
Mahmut Arslan - 15.10.2020
"Ortak Paylaşım Forumu 2020"
"Birlikteliğimiz ülkemizin de işini kolaylaştırıyor" Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan da diğer sendikalarla bir araya gelmenin katkılarına değinerek birlikte 4 ayrı deklarasyon yayınladıklarını söyledi.
Mahmut Arslan - 15.10.2020
TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Akkol : " İşi kadınlar yapıyor, geliri erkekler alıyor"
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, ev ve bakım işleri de dahil edildiğinde, dünyadaki toplam çalışma saatinin üçte ikisinin kadınlara ait olduğunu belirterek, "Oysa dünya gelirinin sadece yüzde 10'u kadınların. Tabiri caizse, işi kadınlar yapıyor, geliri erkekler alıyor." ifadelerini kullandı. TİSK açıklamasına göre, konfederasyonunun ev sahipliğinde, kamu, işçi ve işveren temsilcilerinin 'Birlikte Mümkün' diyerek "İşimizin Yarını" ana temasıyla bir araya geldiği Ortak Paylaşım Forumu başladı. Çalışma hayatının Davos'u olarak nitelendirilen Ortak Paylaşım Forumu'na Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay video mesajıyla katılırken, forumun açılış konuşmalarını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol yaptı.
Mahmut Arslan - 10.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan, Hizmet-İş Genel Kurulu'nda konuştu Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 696 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'nin bir maddesinin yanlış olduğunu savunarak, "Kanun zoruyla işçilerin bir başka sendikaya gitmesine gönlümüz razı değil, adil değil, hakkaniyetli değil. Bu bizim sendikalarımız arasında olsa da adil değil." dedi.
Mahmut Arslan - 9.10.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan'dan TBMM Başkanı ve bakanlara 696 sayılı KHK ile ilgili mektup
İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, "İşçilerin fiilen çalıştıkları ve halen örgütlenmiş oldukları işkollarında örgütlülüklerinin devam etmesini talep Ediyoruz.
Mahmut Arslan - 9.10.2020
Son dakika haberi: Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan, Şentop ve bakanlara mektup Açıklaması
Son dakika haberi... Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve bakanlara yazdığı mektupta, "Konfederasyon olarak, 6356 sayılı Kanun'un geçici 7. maddesinin 3.
Mahmut Arslan - 7.10.2020
TİSK'in ev sahipliğinde Ortak Paylaşım Forumu'nun ikincisi düzenlenecek
Formun açılışına, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan da online katılacak.
Mahmut Arslan - 1.10.2020
Hak-İş'ten kadroya geçirilen taşeron işçilerin iş kolu düzenlemesine eleştiri
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, kamuda kadroya geçirilen taşeron işçilere yönelik iş kolu düzenlemesi kapsamında 1 Kasım itibariyle çalışanların üyesi oldukları sendikalardan ayrılıp başka sendikalara üye olmak zorunda bırakılmasına itiraz ettiklerini bildirdi.
Mahmut Arslan - 1.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan, çalışma hayatına ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, taşerondan kadroya alınan işçilerin iş kollarını değiştiren düzenlemeyle ilgili, "Bizim itirazımız bu düzenlemenin yanlış olduğudur.
Mahmut Arslan - 27.9.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan'dan Ermenistan'a tepki
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısını kınayarak, "Ermenistan, hukuk tanımaz tavrı ile bölgedeki barış ve istikrar ortamını bir kez daha derinden sarsmıştır.
Mahmut Arslan - 25.9.2020
Son dakika haberleri! İSTANBUL'DAKİ UÇAK KAZASI: PİLOTUN EV HAPSİ KALDIRILDI
Haber: Yüksel KOÇ / İstanbul DHA İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 3 kişinin ölümü,180 kişinin de yaralandığı uçak kazasına ilişkin yürüttüğü soruşturmanın dosyasını bilirkişi heyetine yolladı. Avukatının itirazı üzerine şüpheli kaptan pilot Mahmut Arslan'ın ev hapsi kaldırıldı.
Mahmut Arslan - 21.9.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Sendikalı Kadın Takım Kaptanları Programı'na katılacak
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Konya'da yarın başlayacak sendikalı kadın takım kaptanları yetiştirilmesine yönelik eğitim programına katılacak.
Mahmut Arslan - 18.9.2020
Bakan Soylu, 19 Eylül Gaziler Günü etkinliğine katıldı Açıklaması
"Burada konuşabiliyorsak sizlerin sayesinde" Vakfın kurucu üyelerinden Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ise "İyi ki varsınız, sizlerin fedakarlıkları, şehitlerimizin kanları bin yıldan daha fazla bu topraklarda özgür ve bağımsız yaşamayı bize sağladı.
Mahmut Arslan - 18.9.2020
Edirne'den kısa kısa
Mahkeme tarafından verilen kararı büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirten Promet, şunları kaydetti: "Bir yılı yakın süredir verdiğimiz hukuk mücadelemiz sonrası Enez Asliye Hukuk Mahkemesi üyelerimizin işe iadesine karar vermiştir. Bundan sonraki süreçte en büyük temennimiz üyelerimizin iş başı yaptırılması olacaktır. 2019 yılı kasım ayında işten çıkarılan üyelerimiz için başlattığımız mücadelemizde ilk günden beri yanımızda olan başta HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan'a, genel başkan yardımcılarımıza, hukuk işleri daire başkanlığımıza ve mücadelemizin başladığı ilk günden bugüne inançlarını yitirmeden bizlere güvenen üyelerimize teşekkür ediyorum.
Mahmut Arslan - 11.9.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan 12 Eylül mesajı Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, bütün antidemokratik müdahaleleri reddettiklerini belirterek, "Bütün darbecilerden hukuk çerçevesinde hesap sorulmasını, darbe ve darbe girişimlerinin mimarlarının yargı önünde hesap vermesini ve bu dönemlerde yaşanan mağduriyetlerin giderilmesini istiyoruz.
Mahmut Arslan - 11.9.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: "Bütün antidemokratik müdahaleleri reddediyoruz"
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, darbe, ihtilal gibi antidemokratik müdahalelerin demokrasilerde yeri olmadığını belirterek, "12 Eylül 1980 darbesi başta olmak üzere darbe, ihtilal, muhtıra ve bütün antidemokratik müdahaleleri reddediyoruz" dedi.
Mahmut Arslan - 29.8.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, "30 Ağustos, İstiklal mücadelemizin zaferle taçlandığı, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, tarihten silinmek istenen milletimizin yeniden ayağa kalkarak dirilişinin vücut bulduğu, ezilen...
Mahmut Arslan - 29.8.2020
Son dakika haberi! 30 Ağustos Zaferinin 98. yılını kutluyoruz
Son dakika gündem haberine göre İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Dört bir yanı şehit kanlarıyla sulanmış aziz vatanımızın düşman işgalinden kurtulduğu, milletimizin bağımsızlığına yeniden kavuştuğu 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. Yıldönümü kutlu olsun" dedi.
Mahmut Arslan - 28.8.2020
Hak-İş'in Sudan'daki sendikaların kapatılmasına ilişkin mektubuna ILO'dan yanıt
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın, Sudan'da 2019'daki askeri müdahalenin ardından sendikaların kapatılmasına yönelik itirazlarına ilişkin Uluslararası Çalışma Örgütüne (ILO) gönderdiği mektuba verilen yanıtta, konunun değerlendirmeye alındığı ifade edildi.
Mahmut Arslan - 28.8.2020
HAK-İŞ'in SWTUF'un kapatılmasına ilişkin itirazına ILO'dan destek mesajı geldi
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın, Sudan Konfederasyonu'nun (SWTUF) darbe yönetimi tarafından kapatılmasını protesto etmek amacıyla ILO'ya gönderdiği mektuba destek yanıtı geldi.
Mahmut Arslan - 27.8.2020
Türk-İş, Hak-İş ve TİSK'ten "kısa c¸alıs¸ma o¨denegˆi 2020 sonuna uzatılsın" talebi
Tu¨rk-I·s¸ Genel Bas¸kanı Ergu¨n Atalay, Hak-I·s¸ Genel Bas¸kanı Mahmut Arslan ve TI·SK Yo¨netim Kurulu Bas¸kanı O¨zgu¨r Burak Akkol imzasıyla ortak yazılı açıklama yapıldı.
Mahmut Arslan - 25.8.2020
HAK-İŞ'ten "Uluslararası Ebru Buluşması"
"Suyun yüzünden dünyaya yansıyan mirasımız" Yavuz, ebru sanatının, "Ebru Türk Kağıt Süsleme Sanatı" adıyla 2014'te UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası listesine kabul edildiğini hatırlatarak şöyle konuştu: "Suyun yüzünden dünyaya yansıyan mirasımız olarak adlandırdığımız ebru sanatının, bu yıl ilk kez düzenlenen böyle bir projeye konu edilmesi de geleneksel sanatlarımızın yaygınlaştırılması açısından son derece önemli bir adım oldu. Projenin bu eşsiz ve gönül işi olan sanata ilgiyi artırması, gelecek kuşaklara aktarılması, ebru sanatçılarını ortak bir platformda buluşturarak özellikle eserleri üzerindeki fikri mülkilet hakları hakkında bilgilendirilmelerine biz de bakanlık olarak katkı sunmaktan mutluyuz." "Yeni damarlar açmak istedik" HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ise toplantıya video konferans ile katılarak HAK-İş'in 46 yıldır Türkiye'nin geleceği ve birliği için önemli bir temsil gücüne sahip olduğunu ifade etti.
Mahmut Arslan - 25.8.2020
Son dakika haber | GÜNDEM / 25 Ağustos 2020
(Adana) (Fotoğraflı-Görüntülü) 3- HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Uluslararası Ebru Buluşması: "Emek Bağlamında Ebru Sanatında Telif Hakları Çalıştayı"na katılacak.
Mahmut Arslan - 24.8.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 25 Ağustos 2020
(Adana) 3- HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Uluslararası Ebru Buluşması: "Emek Bağlamında Ebru Sanatında Telif Hakları Çalıştayı"na katılacak (Ankara/10.
Mahmut Arslan - 20.8.2020
HAK-İŞ'ten Yemen'e yardım eli
Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) Genel Başkanı Mahmut Arslan, Yemen'e götürdükleri yardımlarla çoluk çocuk, genç yaşlı herkesin yüzünü güldürdüklerini bildirdi.
Mahmut Arslan - 17.8.2020
HAK-İŞ'in uluslararası kısa film yarışmasına 115 ülkeden 3 bini aşkın başvuru yapıldı
Açıklamada değerlendirmesine yer verilen Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Yarışma ile 'Emek' konulu filmlerin sayısının artırılmasını ve bu alanda emek veren yapımcıların bir araya gelebileceği bir platform oluşturmayı amaçlıyoruz.
Mahmut Arslan - 14.8.2020
Prof. Dr. Cahit Tanyol son yolculuğuna uğurlandı
Taziyeleri kızı Bilge Tanyol, oğlu Doç. Dr. Tuğrul Tanyol ve yeğeni Prof. Dr. Mahmut Arslan'ın kabul ettiği cenaze töreninde AA muhabirine açıklamada bulunan Prof.
Mahmut Arslan - 14.8.2020
Somali havaalanındaki grev HAK-İŞ'in girişimleriyle sona erdi
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan konuya ilişkin yazılı açıklamasında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasıyla Mogadişu Aden Adde Uluslararası Havaalanı'nda çalışmaların durduğunu ve havaalanını işleten Somali tarafı ile Türk şirketi Favori LLC'nin işçileri süresiz ücretsiz izne çıkardığını belirtti.
Mahmut Arslan - 14.8.2020
HAK-İŞ'ten, uluslararası alanda iş birliği ve dayanışma
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ'in, Somali Sendikalar Federasyonu (FESTU) ile Somali-Mogadişu Aden Adde Uluslararası Havaalanı'nda çalışan işçilerin haklarına kavuşması için mücadele ettiğini belirterek, "Sosyal diyalog mekanizmasının işletilerek grevin hızla bitmesi,...
Mahmut Arslan - 13.8.2020
Lübnan'dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hak-İş'e teşekkür mektubu
Lübnan-Kudüs ve Filistin'e Destek Sendikalar Birliği Temsilcisi Ghassan El-Sebsebi, Lübnan'daki patlamanın ardından taziye mektubu gönderen Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'a ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahmut Arslan Haberleri | Mahmut Arslan Kimdir - Haberler - Mahmut Arslan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mahmut Arslan kimdir, hayatı ve biyografisi. Genel Başkan Arslan, Hak-İş'in 45. kuruluş yıl dönümünde değerlendirmelerde bulundu Aç
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:22:37. #1.14#
title