MAHMUT ARSLAN HABERLERİ

Mahmut Arslan haber, Mahmut Arslan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmut Arslan

Mahmut Arslan

Doğum Yeri Hatay / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1953 - ...

Mahmut Arslan Kimdir ?

Mahmut Arslan 1953 yılında İskenderun’da doğdu. İlk, orta ve lise yıllarını Mersin’de tamamladı.1979 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olan Mahmut Arslan Mersin'e dönerek baba mesleğini seçti.11 Eylül 1980 tarihinde Arbel şirketini kurdu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mahmut Arslan - 09.01.2021
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyoruz"
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Gazetecilerin her türlü ekonomik ve sosyal haklarının korunma altına alınması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasının temel öncelik olması dileğiyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü içtenlikle...
Mahmut Arslan - 31.12.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: "Yeni yılınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz"
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 2020 yılının dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 salgını ile mücadele ile geçtiğini belirterek, "COVID-19 salgını nedeniyle sağlığımızla, sevdiklerimizle sınandığımız bir yılı geride bırakıyoruz.
Mahmut Arslan - 28.12.2020
Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan'dan yeni asgari ücret değerlendirmesi Açıklaması
Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, "Asgari ücretteki artış, önemli olmakla birlikte pandemi nedeniyle yaşadığımız olağanüstü koşullar dikkate alındığında beklentileri karşılamamıştır.
Mahmut Arslan - 25.12.2020
TİSK'in "Ortak Paylaşım Forumu"na dünya çapında ödül
Forum uluslararası düzeyde yüksek katılımla gerçekleşmişti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan'ın katıldığı forumda şu isimler yer almıştı: "Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy Ryder, Uluslararası İşverenler Teşkilatı Başkanı Erol Kiresepi, Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri Sharran Burrow, Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü Alvaro Rodriguez, Business Europe Genel Direktörü Marcus Beyrer, Dünya Ekonomik Forumu İcra Kurulu Üyesi Murat Sönmez ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Direktör Yardımcısı Biljana Radonjic.
Mahmut Arslan - 24.12.2020
Hak-İş'in "emek" temalı fotoğraf yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu
Yarışmamın ödül töreni için Hak-İş Genel Merkezi'nde düzenlenen törene, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve sınırlı sayıda davetli katıldı.
Mahmut Arslan - 23.12.2020
Hak-İş'in "Emek" temalı fotoğraf yarışmasında ödüller yarın sahiplerini bulacak
Törende, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz ile Hak-İş Kültür Sanat Komitesi Başkanı Birsen Çiçek Odabaşı açılış konuşması yapacak.
Mahmut Arslan - 21.12.2020
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, Hak-İş Genel Başkanı Arslan'ı kabul etti
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul etti.
Mahmut Arslan - 16.12.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: "Asgari ücret beklentilere ve ülkemiz gerçeklerine uygun olmalı"
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, asgari ücretin sosyal bir hak olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, "Asgari ücret, gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermek için kullanılması gereken temel bir sosyal politika aracıdır.
Mahmut Arslan - 16.12.2020
Hizmet-İş Sendikası İBB'nin 13 bin çalışanının beklediği avans talebinin kabul edileceğini duyurdu
Ayrıca AK Parti Meclis Grup Başkanı Tevfik Göksu'nun Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan ile yaptığı görüşmede, Grup olarak avans talebine tam destek verdiklerini ve 17 Aralık'ta yapılacak olan Meclis toplantısında sendikanın talebini kabul ederek binlerce çalışanın mağdur olmasını önleyeceklerini ifade ettiği aktarıldı.
Mahmut Arslan - 15.12.2020
Son dakika haberleri: Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan ABD'nin yaptırım kararlarına tepki Açıklaması
Son dakika habere göre Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, ABD'nin Türkiye'ye S-400 hava savunma sistemi nedeniyle aldığı yaptırım kararını kınayarak, "Dost ve müttefik iki ülke ilişkisine yakışmayan, dostluk tanımayan bu kararı reddediyoruz.
Mahmut Arslan - 14.12.2020
CÜFA yapımı "Ada'm" Uluslararası 9. Kısa Film Festivali'nde en iyi 4. film seçildi
219'u Türkiye'den olmak üzere 4 bin 217 filmin katıldığı yarışmanın gala ve ödül töreni Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve dereceye giren yönetmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Mahmut Arslan - 04.12.2020
Üç işçi konfederasyonunun ortak görüşü: "Asgari ücret insan onuruna yaraşır bir geçimi sağlamalıdır"
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nun imzası ile yapılan ortak açıklamada, "2021 asgari ücret görüşmeleri Covid-19 salgınının tüm dünya ve ülkemizde ağır insani, sosyal ve ekonomik tahribatının yaşandığı bir dönemde başlamaktadır.
Mahmut Arslan - 04.12.2020
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması Açıklaması
Üç işçi konfederasyonu, bugün ilk toplantısı yapılacak asgari ücret görüşmeleri öncesi Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu imzasıyla ortak yazılı açıklama yaptı.
Mahmut Arslan - 03.12.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan Dünya Engelliler Günü mesajı Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, engelli bireylere istihdam alanlarının açılmasını ve mesleki eğitim imkanları sunularak sosyal ve ekonomik dışlanma risklerinin ortadan kaldırılmasını istediklerini belirtti.
Mahmut Arslan - 02.12.2020
CHP Grup Başkanvekili Özel gündemi değerlendirdi Açıklaması
Özel, sıcak siyasetin içine ordunun, kışlanın katılmasını, ibadethanelerin katılmasını, okulların katılmasını hiçbir zaman doğru bulmadıklarını dile getirerek, şöyle devam etti: "Maalesef bu ülke ilk kez partili bir genelkurmay başkanıyla tanıştı. Gecenin 01.00'inde de perdenin arkasından anons ettiler, takım elbisesiyle çıktı, Milli Savunma Bakanı oldu. Biz onu muhatap kabul ederiz, Genelkurmay Başkanı'na bir şey söylemeyiz. O, ordunun başı. Ama maalesef bugün saray aklınca yönlendirilen birileri, sıcak siyaset içine Genelkurmay Başkanı'nı da soktu. Genelkurmay Başkanı, bugün yaptığı bir cümlelik de olsa açıklamayla siyaset alanına girmiştir. Dur paşam. Orduya bunu yapma, kendine bunu yapma, üstündeki şanlı, şerefli ordunun üniformasına bunu yapma. Bir yalanın peşine bir partiyi taktılar, sivil toplum örgütlerinin başkanlarını taktılar, sen orduyu takma, o makamı takma. Ordu, hepimizin ordusu. Partili genelkurmay başkanlığı utanç verici bir şeydir. O utancın Hulusi Akar'a münhasıran kalmasını tercih ederiz. Genelkurmay Başkanlığı, milletin genelkurmay başkanlığıdır. Partisi olmaz. Hepimizin gözbebeği Mehmetçiğin en üst komutanı, sıcak siyaset alanına girme. Dur paşam." Sivil toplum kuruluşlarının ziyareti TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Başkan Vekili Celal Koloğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan'ın hem Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı hem de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'i ziyaret ettiğini hatırlatan Özel, şunları söyledi: "Hepsine birden söyleyeceğim şey şu, oraya sizi, sizin ayaklarınız götürdü ama sizi oraya gitmeye zorlayan akıl, saray aklıdır, saray düzenidir.
Mahmut Arslan - 02.12.2020
Son dakika! Bakan Akar: Arifiye'deki fabrikanın mülkiyeti Bakanlığa ait
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Başkan Vekili Celal Koloğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan'dan oluşan sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin destek ziyaretinde konuşan Bakar Akar, savunma ve güvenlik konularında da değerlendirmelerde bulundu.
Mahmut Arslan - 02.12.2020
Bakan Akar: "(Türk-Rus Ortak Merkezi) İnşaatı yapılıyor, çok kısa bir sürede arkadaşlarımız orada görev yapacak"
Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhindeki söylemin ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Başkan Vekili Celal Koloğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan'dan oluşan sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin destek ziyaretinde savunma ve güvenlik konularında da değerlendirmelerde bulundu.
Mahmut Arslan - 02.12.2020
Son dakika haber | Milli Savunma Bakanı Akar'dan gündeme ilişkin açıklamalar Açıklaması
Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) aleyhindeki söylemin ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Başkan Vekili Celal Koloğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan'dan oluşan sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin destek ziyaretinde, savunma ve güvenlik konularında da değerlendirmelerde bulundu.
Mahmut Arslan - 02.12.2020
HAK-İŞ Kısa Film Yarışması ödülleri sahiplerini buluyor
HAK-İŞ 9. Uluslararası Kısa Film Yarışması ödülleri, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamındaki genelgeye uygun olarak sınırlı sayıda katılımcıyla ve telekonferans desteğiyle gerçekleştirilecek. Programda Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan birer konuşma yapacak.
Mahmut Arslan - 02.12.2020
Bakan Akar: Ordu ile 'satılmış' kelimesini yan yana koymaları akla ziyan
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Başkan Vekili Celal Koloğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan'dan oluşan sivil toplum kuruluşu temsilcileri heyeti, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesine destek ziyaretinde bulundu.
Mahmut Arslan - 02.12.2020
Son dakika haberi... STK'lerden Türk Silahlı Kuvvetlerine destek ziyareti (2)
TSK aleyhindeki söylemin ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Başkan Vekili Celal Koloğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan'dan oluşan sivil toplum kuruluşu temsilcileri heyeti, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesine destek ziyaretinde bulundu.
Mahmut Arslan - 27.11.2020
HAK-İŞ 9. Uluslararası Kısa Film Yarışmasına 120 ülkeden başvuru oldu
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, yarışmanın dünya genelinde bir marka olduğunu bildirdi.
Mahmut Arslan - 24.11.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 25 KASIM 2020
(Bakü) ??????? GÜNCEL 1- HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve HAK-İŞ Kadın Komitesi üyeleri, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" dolayısıyla konfederasyon genel merkezinde basın açıklaması yapacak.
Mahmut Arslan - 23.11.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan, Öğretmenler Günü'nü kutladı
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, saygıdeğer ve kutsal bir mesleği ifa eden bütün eğitimcilerin Öğretmenler Günü'nü kutladı.
Mahmut Arslan - 12.11.2020
HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: "İtirazlarımızın dikkate alınmasından mutluluk duyduk"
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nden esnek ve belirli süreli iş sözleşmesi ile çalışmaya ilişkin maddelerin çıkarılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "İtirazlarımızın dikkate alınmasından...
Mahmut Arslan - 04.11.2020
Arslan: "HAK-İŞ olarak mücadeleye, büyümeye ve güçlenmeye devam edeceğiz"
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "1 Kasım 2020 tarihi HAK-İŞ'imiz ve sendikal mücadelemiz için yeni ve güçlü bir dönemin başlangıcıdır.
Mahmut Arslan - 28.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan Fransız dergisi Charlie Hebdo'ya tepki Açıklaması
Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hazreti Muhammed'e yönelik saygısız yayınları nedeniyle Fransız Charlie Hebdo dergisine tepki göstererek, "Hiçbir inanca ve kutsal değere saygısı olmayan Fransız Charlie Hebdo dergisinin yayınını tüm dünya utanç ve...
Mahmut Arslan - 28.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "97 yıl önce büyük zorluklar, eşsiz özveri, gayret ve kahramanlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, dünyada eşi görülmemiş bir başarıya imza atmıştır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahmut Arslan Haberleri | Mahmut Arslan Kimdir - Haberler - Mahmut Arslan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mahmut Arslan kimdir, hayatı ve biyografisi. HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyoruz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 09:43:23. #1.14#
title