Laik Haberleri

Laik haber, Laik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Laik - 06.05.2021
Fransa'da ana akım medya kamu diplomasisinin aracı mı?
Fransız kamuoyu neden Türkiye aleyhine yönlendiriliyor? Fransız ana akım medyasının yukarıda önemlilerini zikrettiğimiz konulardaki yaklaşımının ortak noktası, Türkiye'nin bu iktidarla hayata geçen, ulusal çıkarlarımız açısından hayati önem arz eden pozisyonlarının karşısında yer alması. Ana akım medyanın sıradan halk kitlelerine hitap ettiği göz önüne alındığında, burada hedefin Fransa'da Türkiye karşıtlığı ve Türk husumetinin belleklere kazınması olduğu akla geliyor. Bu kuşkusuz, SSCB'nin yıkılmasından sonra Batı'nın ortak düşmanının artık İslam olduğuna ilişkin, 11 Eylül (2001) sonrası dönemde Fransa'ya da yansıyan siyasi konumlanışla bağlantılı bir gelişme. Gerçi bunu Macron'un, yıldızı giderek yükselerek 2022 seçimlerinde favori aday konumuna yükselen Ulusal Birlik Partisi (RN) lideri Marine Le Pen'i dizginleme refleksine bağlayanlar da var. Ama Macron'un Fransa'daki Türkleri, önceki dönemlerde laikliğin güvencesi olarak gördükleri Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Teşkilatı (DİTİB) üzerinden hedef alan ölçüsüz açıklamalarını bu çerçevede değerlendirmek kolay değil.
Laik - 01.05.2021
Sudan İslami Hareketi Genel Sekreteri Hasan son yolculuğuna uğurlandı
İslami Hareket destekçileri, "Zübeyir şehittir. Laikler bizi yönetemez.
Laik - 28.04.2021
CHP Grup Başkanvekili Özkoç gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Türkiye'nin yumuşak karnı, Erdoğan ve onun iktidarıdır" Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Özkoç, bir gazetecinin AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun "Muhalefet, Türkiye'nin yumuşak karnı haline gelmemiş olsaydı, zaten Biden böyle bir karar almaya asla cesaret edemezdi." dediğini aktararak, bu konudaki değerlendirmesini sorması üzerine, şunları belirtti: "Bu konuyla ilgili herhalde hayatımda duyup duyabileceğim en komik açıklama budur. 20 yıldan beri tek başına iktidarda olan bir siyasi partinin grup başkanvekili, 'Bu işten muhalefet sorumludur, iktidar değil.' diyor. Bunlar, ciddiye alınacak şeyler değil, çaresizliklerini gösteriyor. Ülkeyi getirdikleri ve düştükleri durumu, beceriksizliklerini, Türkiye'yi düşürdükleri itibarsızlıklarını halka açıklayamıyorlar. Şu saatten sonra Tayyip Erdoğan artık bir milli güvenlik sorunudur. Türkiye'nin yumuşak karnı, Erdoğan ve onun iktidarıdır." Salgın nedeniyle uygulanacak tam kapanma döneminde alkollü içecek satışının yasaklanmasına ilişkin bir soru üzerine Özkoç, laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yöneten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bunun nedenini açıklaması gerektiğini söyledi.
Laik - 27.04.2021
AK Partili Subaşı: "Bir daha Yassıada rejimi hayata geçmeyecektir"
Subaşı, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde 27 Nisan 2007'de Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili yayınlanan açıklamada, "Atatürkçülüğe, laikliğe ve Cumhuriyet'in temel ilkelerine sözde değil, özde bağlı kalacak bir Cumhurbaşkanı adayı" profili çizildiğini, bu açıklamanın birçok siyasetçi, gazeteci, iş adamı tarafından muhtıra olduğu görüşünün paylaşıldığını anımsattı.
Laik - 23.04.2021
DSP Genel Başkanı Aksakal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı Açıklaması
23 Nisan'ı yürekten kutladığını belirten Aksakal, "Egemenliğin kayıtsız şartsız millete verilişinin ikinci yüz yılına girdiğimiz bu kutlu günde, yüce Türk ulusunun ve onunla birlikte demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar var olacağına inancımızı iliklerimize kadar hissediyoruz.
Laik - 20.04.2021
Son dakika haber: Eski Fransa Eğitim Bakanı Vallaud-Belkacem'e göre laiklik İslam'ı dışlamak için kullanılıyor
Son dakika haberine göre Fransız eski Eğitim Bakanı Najat Vallaud-Belkacem, ülkede laikliğin yalnızca İslam'ı dışlamak için kullanıldığını belirtti.
Laik - 20.04.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"2007 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimini, mimarı olduğu 367 düğümüyle krize sokan Kanadoğlu'ndan sonra şimdi de devreye beyni sulanmış Yargıtay eski Başkanı mı girmiştir?" ifadesini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti: "Belli merkezlerde projelendirilip kamuoyuna servis edilen, '128 milyar dolar nerede?' sorusu, ihanetin ve melanetin maskesi olarak mı kullanılmaktadır? Hazine ve Maliye Bakanı 'kaybolan para yok' diyor, Merkez Bankası Başkanı aynı şeyi söylüyor, üstelik somut ve rasyonel veriler de bu ifadeleri doğruluyor. Ne var ki CHP-İP-HDP ağız birliği etmişçesine 128 milyar doların akıbetini sorguluyor. Bre utanmazlar, 128 milyar doları bırakın da 104 emekli amiralin 4 Nisan bildirisinin hesabını verin. Çünkü alayınız işin içindesiniz. Aradığınız para devletin kasasında, peki siz neredesiniz? Hz. Ömer, 'Utanması olmayanın kalbi ölüdür' demişti. Bunların siyasetleri de kalpleri de iflas etmiştir. Mertlikleri ise sıvası dökülmüş kerpiç duvar gibidir. İşi gücü bırakıp gece yarısı bildirisi yayımlamak, sonra da 'metin değiştirilmiş, haberim yoktu, nasıl olduğunu bilmiyordum' diyerek kıvırmak, mertlik değildir. Mertlik, demokrasiye sahip çıkmaktır. Mertlik, milli iradeye sadakat göstermektir. Mertlik, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmaktır. Mertlik, Yargıtay eski Başkanı'nda olmayan, zillet ittifakında görülmeyen haslet ve davranış kalıbıdır." "Anayasa mahkemeleri her yerde sorun kaynağı" KKTC Anayasa Mahkemesinin, Kur'an kurslarını laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle kapatmasını, "Rumların değirmenine su taşıyan kepazelik" olarak değerlendiren Bahçeli, "Bu mahkemeye nüfuz eden bağnazlığın ne laiklikle ne de din ve inanç hürriyetiyle alakası vardır.
Laik - 19.04.2021
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bir aşının daha faz-1 aşamasına başlayacağının müjdesini verdi Açıklaması
Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Laikliğe de vurgu yapılarak bu açıklanınca tabii bizim de geçmişte yaşadığımız çok ciddi sıkıntılar var ve bu, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çözülmüştür.
Laik - 19.04.2021
Fransa'da "Laiklik Genel Meclisi" adında oturumlar düzenleneceği bildirildi
Fransa'da Vatandaşlık İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Marlene Schiappa, "Laiklik Genel Meclisi" adı altında ülke çapında oturumlar düzenleneceğini duyurdu.
Laik - 18.04.2021
KKTC Başbakanı Saner: "Kıbrıs Türk halkının bir 53 yıl daha masada harcayacak zamanı yok"
Saner, "Bazı grupların, özellikle dava sonucunda laikliğe herhangi bir vurgu yapılmamasına rağmen, laiklikle alakalı herhangi bir sıkıntı olmamasına rağmen, davayı savunan avukat tarafından yapılan çarpıtıcı bir açıklamadan sonra olaylar biraz da bu noktaya geldi diyebiliriz.
Laik - 16.04.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten KKTC'de Kur'an-ı Kerim eğitim-öğretiminde yetki tartışmasına ilişkin değerlendirme Açıklaması
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Kur'an-ı Kerim eğitim-öğretiminde yetki tartışmasına ilişkin, "KKTC'de Anayasa Mahkemesi kararı, Türkiye'ye geçmişte çok acılar yaşatmış zihniyetin yeniden ortaya çıkması oldu. Laiklik din ve vicdan özgürlüğüne aykırı şekilde yorumlanamaz, din ve vicdan özgürlüğünün teminatı olarak yorumlanmalıdır.
Laik - 15.04.2021
Son Dakika | Kudüs'te İsrail bayrağını ateşe veren Ultra Ortodoks Yahudiler, Siyonizm'e tepki olarak Filistin bayrağı açtı
Ağırlıklı olarak Kudüs ve Bney Brak şehirlerinde yaşayan Haredilerin büyük çoğunluğu, "dini vecibelerini yerine getiremeyecekleri" gerekçesiyle askere gitmeyi reddediyor. Harediler laik eğitim sistemini de kabul etmeyerek sadece dini eğitim veren kendi okullarına devam ediyor.
Laik - 10.04.2021
Son dakika haberi | Malatya'nın bazı ilçelerinde Türk Polis Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Günün anlam ve önemine ilişkin konuşan komiser Mahmut Demir ise Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli kurumlarından biri olmanın gurur ve bilinci içerisinde görevlerini yerine getireceklerini söyledi.
Laik - 10.04.2021
Son dakika haberi: Muş Valisi Gündüzöz, Türk Polis Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümünü kutladı
Güvenlik güçlerinin çok önemli bir parçası olan Türk Polis Teşkilatı'nın 176 yıldır vatandaşlarımızın emniyeti için canla başla çalışarak devletin ve milletin göğsünü kabarttığını belirten Gündüzöz, şunları kaydetti: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır' dediği gibi Türk Polis Teşkilatı'mız mazisi şanla şerefle dolu bu büyük millete ve onun yüce devletine sonsuza dek sahip çıkacak ve nazlı bayrağımızın semalarımızda özgürce dalgalanması için üstlendiği tüm görevleri yasalar çerçevesinde yerine getirmeyi her zaman sürdürecektir. İnsan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletimizin önemli bir kurumu olmanın bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan başta Muş'umuzun bir huzur şehri olması amacıyla büyük bir sorumluluk ve fedakarlık içinde görevlerini ifa eden Muş İl Emniyet Müdürlüğü çalışanları olmak üzere tüm Türk Polis Teşkilatı'nın 176.
Laik - 08.04.2021
Son dakika haberleri... Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yılı
Polis teşkilatının176 yıldır şan ve şerefiyle milletin huzuru için gece gündüz demeden fedakarca çalıştığını aktaran Pekcanlı, şunları kaydetti: "Emniyet Teşkilatı kurulduğu günden bu yana temel hak ve hürriyetleri, demokrasiyi, Cumhuriyet'in temel ilkelerini, laikliği, hukukun üstünlüğünü ve Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve inkılaplarını savunan bir kurumdur.
Laik - 08.04.2021
Danıştay, TSK personeline başörtüsü serbestisi getiren düzenlemenin iptal istemini reddetti
Dairenin gerekçesinde, laikliğin, "devletin niteliğinde hayat bulan, her ferdin istediği inanca, mezhebe sahip olabilmesini, ibadetini yapabilmesini ve dini inançlarından dolayı diğer vatandaşlardan farklı bir muameleye tabi kılınmamasını sağlayan, din ve vicdan hürriyetini teminat altına alan bir kavram" olduğu ifade edildi.
Laik - 06.04.2021
TİP Genel Başkanı Baş: "Bu iktidarla darbe tartışması yapmak akıl dışıdır"
TİP olarak konuyla ilgili daha önce açıklama yaptıklarını hatırlatan Baş, demokrasi, adalet, bağımsızlık, özgürlük ve laikliği tehdit eden odağın AK Parti olduğunu, "saray rejiminin" direnen herkesi "darbeci ve terörist" ilan ederek bir korku iklimi oluşturmak istediğini öne sürdü.
Laik - 05.04.2021
TESUD ve TEMAD'dan Milli Savunma Bakanlığına destek ziyareti
TSK'nın hiç olmadığı kadar yoğun ve etkin şekilde mücadelesini sürdürdüğünü vurgulayan Akar, şöyle konuştu: "Bu bildirinin demokrasimize zarar vermekten, Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemekten ve düşmanlarımızı sevindirmekten başka bir işe yaramadığı açıktır. Anayasa'da tanımlandığı şekliyle Türkiye Cumhuriyeti devleti demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Laik Haberleri | Laik Haber - Haberler - Laik haberleri, son dakika laik haber ve gelişmeleri burada. TDP Genel Başkanı Sarıgül İsrail'i kınadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 17:29:09. #1.14#

title