Konya Sanayi Odası Haberleri

Konya Sanayi Odası haber, Konya Sanayi Odası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Konya Sanayi Odası - 18.11.2021
SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANI DEMİR PARMAK SALLAMALARA ALDIRMADIKÇA YOLUMUZDA GİDERİZ
Savunma Sanayii Başkanlığı ve Konya Sanayi Odası organizasyonuyla Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları Fuarı', Savunma Sanayii Başkanı Demir'in katılımıyla açıldı.
Konya Sanayi Odası - 16.11.2021
Konya, savunma sanayinin devlerine ev sahipliği yapacak
Konya Sanayi Odası (KSO) tarafından, Savunma Sanayi Başkanlığının destekleriyle düzenlenen ve savunma sanayi sektöründe Türkiye'nin en önemli organizasyonlarından olan 'Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları'nda geri sayım başladı.
Konya Sanayi Odası - 31.10.2021
"Sınırda Karbon Düzenlemesi ve Karbon Kredisi Ticareti Bilgilendirme Semineri" düzenlendi
Konya Sanayi Odası (KSO) ve Mevlana Kalkınma Ajansı işbirliğinde "Sınırda Karbon Düzenlemesi ve Karbon Kredisi Ticareti Bilgilendirme Semineri" gerçekleştirildi.
Konya Sanayi Odası - 26.10.2021
Konya, "Savunma Sanayi Zirveleri"ne hazırlanıyor
Konya Sanayi Odası (KSO) tarafından düzenlenen Savunma Sanayi Zirveleri'nin altıncısı bu yıl "Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları" ismiyle, 18-20 Kasım'da gerçekleştirilecek.
Konya Sanayi Odası - 05.10.2021
Konya 9 ayda yaptığı ihracatla geçen yılı geride bıraktı
Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, kentten bu yılın ocak-eylül döneminde 2020 yılının tamamından fazla ihracat yapıldığını söyledi.
Konya Sanayi Odası - 01.09.2021
Türkiye Girişimci Buluşması girişimcileri ve yatırımcıları Konya'da bir araya getirecek
GİV'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve KOSGEB iş birliğiyle yapılan Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi ve Sergisi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Odasının destekleriyle Konya Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.
Konya Sanayi Odası - 04.06.2021
Bakan Kurum: "Müsilajın sebebi deniz suyu sıcaklığının artması"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Avrupa Birliği (AB) Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ile birlikte Konya Sanayi Odası'nda Avrupa Yeşil Mutabakatı Webinarı programına katıldı.
Konya Sanayi Odası - 06.05.2021
Konya, savunma sanayinin merkezi olma yolunda
Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, 5 yıl önce odaklandıkları 'savunma ve havacılık' sektöründe yaptıkları hamlelerle Konya'yı önemli bir merkez haline dönüştürdüklerini söyledi.
Konya Sanayi Odası - 04.05.2021
Tarım kenti Konya savunma sanayisinde de zirveye oynuyor
ASELSAN Konya'da deneme üretimleri artarak devam ediyor Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü, AA muhabirine, sektördeki yukarı yönlü ivmenin ihracat rakamlarına da yansıdığını söyledi.
Konya Sanayi Odası - 15.04.2021
Konya Tarım Fuarı 7 Haziran'da kapılarını ziyaretçilerine açacak
TÜYAP Konya Fuarcılık AŞ'den yapılan açıklamada, 18. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı'nın (Konya Tarım 2021) TÜYAP Konya Fuarcılık AŞ tarafından, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği iş birliği ve Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ticaret Odası (KTO), Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve KOSGEB'in sağladıkları destekler ile KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirileceği belirtildi.
Konya Sanayi Odası - 01.04.2021
Konya'nın ihracattaki başarısı sürüyor
Öztürk, şunları kaydetti: "Konya, 2021'de hızlı ihracat artışına devam ediyor. Şehrimiz martta 284 milyon 260 bin 19 dolarla tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaşma başarısı göstermiştir. Konya, mart ayında Türkiye ihracatındaki payını yüzde 1,67'ye çıkararak 10. sırada yer aldı. Konya'nın ihracatı şubata göre de yüzde 33,57 oranında artış gösterdi. Yılın ilk üç aylık ihracat rakamı da 700 milyon 570 bin 584 dolar. Bu yılın ilk çeyrek rakamı, 2020'nin ilk üç aylık rakamına göre yüzde 36,38 arttı. 2021 yılının tamamında hedefimiz 2,5 milyar dolar rakamını aşmaktır. Küresel salgınla dünya ticaretinin yüzde 10 düşmesine, ülkemizin ihracatının da yüzde 6,26 oranında azalmasına rağmen Konya, yıllık ihracatını artırmayı başarmıştır. İlk çeyrekte de Türkiye ortalamasının üzerinde ihracat artışımız devam etmektedir." En yüksek artış savunma ve havacılık sanayisinde Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü de kentin 2021 yılının ilk çeyreğinde Türkiye ortalamasının çok üzerinde ihracat artış performansı gösterdiğini belirterek, üretime ve ihracata katkı veren firmaları tebrik etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Konya Sanayi Odası Haberleri | Konya Sanayi Odası Haber - Haberler - Konya Sanayi Odası haberleri, son dakika konya sanayi odası haber ve gelişmeleri burada. Sanayi tesislerine enerji verimliliğinde 'mobil' destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.12.2021 01:41:55. #1.16#

title