Kızamık Haberleri

Kızamık haber, Kızamık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kızamık - 25.11.2021
Sağlık Bakanlığının 2022 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Bakan Koca, 1998'de başlatılan çocukluk çağı Hepatit-B aşılamasında yüzde 98'lik bağışıklama oranına ulaşıldığını da bildirerek, DSÖ'nün Türkiye'nin kızamıkçığı elimine eden ülkeler arasına katıldığını açıkladığını hatırlattı.
Kızamık - 20.11.2021
BM, Afganistan'da 14 milyon çocuğun yeterli gıdaya erişiminin olmadığını açıkladı
Yarısı kız olan 4 milyondan fazla çocuğun bu sorunlar nedeniyle şu anda okula gidemediği kaydedilen açıklamada, ayrıca binlerce çocuğun da kızamık hastalığı riskiyle karşı karşıya olduğu vurgulandı.
Kızamık - 12.11.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde kızamık salgını başladı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin Maniema vilayetinde kızamık salgınının başladığı bildirildi.
Kızamık - 10.11.2021
Kovid-19 kızamıkla mücadeleyi sekteye uğratabilir uyarısı
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının kızamıkla mücadelede elde edilen ilerlemeleri geriye çevirebileceği uyarısında bulundu.
Kızamık - 24.10.2021
Safranbolu Tıbbi ve Aromatik Bitki Şehri Bölgeye Yeni Değer Katıyor.
Kastamonu Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar'ın bizzat katılarak Pınarbaşı Belediye Başkanlığı olarak destek verdiği Safran Hasadı Festivalinde katılımcılara Pınarbaşı yöresine has kızamık ekşisinden yapılan "Kara Çorba" ikramı yapıldı.
Kızamık - 16.10.2021
DMO 5 milyon doz aşı satın alacak
Resmi Gazete'de yayımlanan ilanlara göre, DMO, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün ihtiyacı doğrultusunda 2 milyon doz pediatrik hepatit B, 1,5 milyon doz pediatrik hepatit A, 1,5 milyon doz kızamık-kızamıkçık-kabakulak aşısı alacak.
Kızamık - 11.10.2021
Prof. Dr. Nuran Salman: "Çocukluk çağı aşıları her yıl milyonlarca ölümü engelliyor"
Dünya genelinde Kovid-19 bulaşı endişesiyle çocuklarının rutin aşılamalarını aksatan ebeveyn sayısında büyük bir artış gözlendiğini ve rutin aşılarını olmayan çocuk sayısının 23 milyon seviyelerine ulaştığını kaydeden Salman, şu bilgileri verdi: "Çocukluk çağı aşıları kesinlikle ihmal edilmemeli. Çocukların gelişimlerini sağlıklı biçimde sürdürebilmelerinde aşı takvimlerinin aksatılmaması büyük önem taşıyor. Salgın süreci her alanda olduğu gibi çocukluk çağı aşıları konusunda da dünya genelinde aksama yaşanmasına sebep oldu. Düzenli aşıların ihmal edilmesinin kızamık, çocuk felci, difteri gibi hastalıklarda artışa neden olmasından endişe ediliyor.
Kızamık - 03.10.2021
ABD'deki üslerde tutulan yaklaşık 53 bin Afgan topluma katılmayı bekliyor
Öte yandan yetkililer, 24 Afgan'da tespit edilen kızamık, bunun ardından yapılan genel sağlık kontrolleri, aşılamalar, ve diğer göçmenlik işlemlerinin uzaması nedeniyle gecikmelerin yaşandığını belirtiyor.
Kızamık - 23.09.2021
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus: "Halka destek için Taliban liderliğiyle ilişki kurmak önemli"
"İnsani bir felaketle karşılaşmak an meselesi" Ülkede kızamık ve ishal vakalarında artış olduğunu, çocukların neredeyse yüzde 50'sinin yetersiz beslenme riski altında yaşadığını ifade eden Ghebreyesus, ülkeye gönderilen 2,1 milyon doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının da henüz kullanılmadığına dikkati çekti.
Kızamık - 17.09.2021
Son dakika haber! Biden kızamığı "karantinaya alınabilen bulaşıcı hastalıklar" kategorisine dahil eden kararnameyi imzaladı
Biden, imzaladığı söz konusu kararname ile ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) ve Sağlık Bakanlığına gerekli görmesi durumunda kızamık teşhis edilen ya da hastalıkla temas eden kişileri karantinaya alma hakkı tanıyor.
Kızamık - 15.09.2021
ABD, Afganistan'dan tahliye edileceklerin uçuşlarını, kızamık salgını nedeniyle 7 gün daha erteledi
Beyaz Saray, Afganistan'dan tahliye edilerek ABD'ye getirilen 7 kişide kızamık teşhis edilmesi nedeniyle Afgan mülteciler için gerçekleştirilecek uçuşların 7 gün daha askıda kalacağını bildirdi.
Kızamık - 13.09.2021
ABD, Afgan mültecileri ülkeye getiren uçuşları askıya alma sürecini 7 gün daha uzattı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, kızamık salgınından dolayı Afgan mültecileri ülkeye getiren uçuşların askıya alınması sürecini 7 gün daha uzattıklarını duyurdu.
Kızamık - 10.09.2021
Beyaz Saray, Afgan mültecileri ABD'ye getiren uçuşların kızamık nedeniyle durdurulduğunu açıkladı
Beyaz Saray, son dönemde ülkeye getirilen bazı Afganlarda kızamığa rastlanması nedeniyle Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) tavsiyesi üzerine Afganistan'dan tahliye edilenlerin ABD'ye nakledildiği uçuşları geçici olarak durdurduklarını bildirdi.
Kızamık - 12.08.2021
İstanbul Eczacı Odası'ndan vatandaşlara aşı çağrısı Açıklaması
Açıklamada, salgın durumunda aşılamanın kişisel korunmanın ötesinde toplum bağışıklığı için gerekli olduğu vurgulanarak, şu ifadeler kullanıldı: "Daha önceden sıkça karşılaşılan ama günümüzde salgın şeklinde kendini göstermeyen kızamık, kabakulak gibi hastalıkların görülmemesinin sebebi toplumda aşılama oranlarının yüksek olmasıdır.
Kızamık - 11.08.2021
I Am Legend filminin senaristi, filmin aşı karşıtı kampanyalarda kullanılmasına tepki gösterdi: 'Ben bu senaryoy uydurdum, gerçek değil'
Başrolünde Amerikan aktör Will Smith'in oynadığı 2007 yapımı film, kanseri tedavi etmek için kızamık hastalığının genetiğini yeniden yapılandırmaya yönelik başarısız bir girişimin, dünya nüfusunun yüzde 99'unu öldürmesini konu ediniyor.
Kızamık - 15.07.2021
DSÖ, 2020 yılında rutin aşıları kaçıran çocukların sayısının 23 milyona ulaştığını bildirdi
DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, ülkelerin salgın sürecinde Kovid-19 aşılarını almaya odaklandığını ancak diğer aşılama kampanyalarında yavaşlamalar yaşandığını söyledi. Ghebreyesus, dünya genelinde birçok çocuğun kızamık, çocuk felci ve menenjit gibi ölümcül ancak önlenebilir hastalık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını vurguladı.
Kızamık - 13.07.2021
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Van'da
Tarihin değişik dönemlerinde çeşitli hastalıkların olduğunu anımsatan Bakan Yanık, "İşte çiçek aşısı. Hepimizin kolunda vardır, benim kolumda da var. 40 yaş üstünün hepsinde vardır. Kızamık, tetanos, biz bunları yaşamamış insanlar değiliz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kızamık Haberleri | Kızamık Haber - Haberler - Kızamık haberleri, son dakika kızamık haber ve gelişmeleri burada. Sağlık Bakanlığının 2022 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 19:54:49. #1.15#

title