Kandahar Haberleri

Kandahar haber, Kandahar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kandahar - 08.09.2021
Taliban'ın geçici hükümet yapısı tartışılıyor
Hasan'ın Taliban'ın kurucusu Molla Ömer'e yakın olduğu biliniyor. Taliban'ın kalesi Kandahar'dan olan Hasan, grup içinde yüksek saygı görüyor.
Kandahar - 31.08.2021
Taliban, hükümet kurma çalışmalarına devam ediyor
Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Taliban üst düzey yöneticilerinin Kandahar'da düzenlediği toplantıda, Afganistan'da hükümetin kurulmasıyla ilgili konuları görüştüklerini belirtti.
Kandahar - 25.08.2021
CIA Başkanı Burns'ün, Taliban liderlerinden Birader ile Kabil'de gizlice görüştüğü iddiası
Birader, hükümet kurma görüşmeleri için Kabil'e gitmişti Geçtiğimiz hafta Katar'ın başkenti Doha'dan Afganistan'ın Kandahar kentine gelen Taliban Siyasi Ofis Şefi Molla Abdulgani Birader'in hükümet kurma görüşmelerine katılmak üzere 21 Ağustos'ta Kabil'e gitmişti.
Kandahar - 24.08.2021
İnönü Üniversitesinden "Taliban üyesinin üniversiteden kabul aldığı" iddialarına ilişkin açıklama Açıklaması
İnönü Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı'nın (İNÜ-YÖS) her yıl dünya genelinde yaklaşık 20 ülkede ve ortalama 50 merkezde yapıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "2021 yılındaki sınavımıza katılan yabancı uyruklu öğrenci sayısı 4 bin 486'dır. Bu sınavlar, Türkiye Maarif Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı yurt dışı eğitim kurumlarında gerçekleştirilmektedir. 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İNÜ-YÖS, Afganistan'da Maarif Vakfı Türk Okullarında, 4 ayrı merkezde 19 Haziran 2021 tarihinde yapıldı. Bu sınav merkezleri Kabil, Mezar-ı Şerif, Kandahar ve Herat şehirleridir.
Kandahar - 24.08.2021
New York Times gazetesi, Afganistan Savaşı ile ilgili eski ABD'li diplomatların görüşlerine yer verdi
O dönem Karzai ile Taliban lideri Mullah Muhammed Omar'ın Kandahar'daki karargahı arasında gidip gelen mesajların ardından, Karzai'nin Taliban'ın ülkenin geleceğinde önemli bir rol almasının önüne geçecek bir teslim olma anlaşmasını değerlendirdiği belirtilen makalede, Taliban'ın sonsuza dek ortadan kaldırılacağından emin olan ABD'nin ise anlaşmaya yanaşmadığına dikkat çekildi.
Kandahar - 16.08.2021
Son dakika haberleri! Afganistan'ın BM Büyükelçisi'nden Güvenlik Konseyi'ne ülkesinin "sivil savaşa" sürüklenmesini önlemesi çağrısı
Kabil'deki durumun son derece endişe verici olduğunu söyleyen Isaczai, Kandahar'da ve diğer büyük kentlerde Taliban'ın askerleri "topluca infaz ettiği" ve sivilleri hedef aldığına dair "korkunç" görüntüler gördüklerini ifade etti.
Kandahar - 15.08.2021
İran diplomatik faaliyetlerini Kabil'de devam ettiriyor
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, ülkesinin Mezar-ı Şerif, Celalabad, Herat ve Kandahar başkonsolosluklarının faaliyetlerini Kabil Büyükelçiliğinde devam ettirdiklerini belirtti.
Kandahar - 15.08.2021
Eski Lübnan Başbakanı Hariri'den Cumhurbaşkanı Avn'a istifa çağrısı
Kimsenin "fitne ve kargaşa" niyetiyle hareket etmediğini savunan Hariri, şunları kaydetti: "Sen (Cumhurbaşkanı Avn) insanların acısını fitne olarak görüyorsun. Bizler ise senin yüzüne karşı yükselen çığlıklar olarak görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı git... git. Nasıl oluyor da Cumhurbaşkanı, Akkar'daki insanların acılarını gözardı ediyor ve Yüksek Savunma Konseyi toplantısında, şiddet yanlısı grupların kaos çıkardığından söz edebiliyor?" "Akkar (Afganistan'daki) Kandahar olmadığı gibi devlet düzeninin dışına da çıkmamıştır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kandahar Haberleri | Kandahar Haber - Haberler - Kandahar haberleri, son dakika kandahar haber ve gelişmeleri burada. Kandaharlı onlarca şarkıcı ofislerini kapatıp Pakistan'a kaçtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 00:34:58. #1.15#

title