İş Dünyası Haberleri

İş Dünyası haber, İş Dünyası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İş Dünyası - Dün
Son dakika... Avrupa borsaları düşüşle kapandı
Son dakika haberlerine göre Avrupa borsaları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vakalar, yeni seyahat kısıtlamaları ve Alman iş dünyasında iyimserliğin azalmasıyla günü düşüşle tamamladı.
İş Dünyası - Dün
Son dakika: Uluslararası Çalışma Örgütü: Geçici iyileşmeye rağmen mali ve sosyal sıkıntılar 2021'de devam edecek
Ryder, salgının iş dünyası üzerindeki etkilerine değinerek "Nispeten iyi haberler var.
İş Dünyası - Dün
Pandemi Yeni Sağlık Ekonomisinin gelişimini hızlandırıyor
Pandemi ve sonucunda meydana gelen ekonomik kriz sağlıkta sosyal belirleyicileri olumsuz etkiledi. Geleceğin sağlık hizmetleri; sivil toplumsal kuruluşları, hayır kurumları, iş dünyası ve kamu yönetimiyle yapacakları iş birliği sayesinde sağlıkta sosyal faktörleri belirleyerek, zihin sağlığı ve iyi olma hali hizmetlerini önceliklendirecekler.
İş Dünyası - Dün
Ifo: Alman iş dünyasında salgında ikinci dalgayla birlikte iyimserlik azalıyor
Almanya'da geçen ay 92,1 puan olan Ifo İş Dünyası Endeksi, ocakta 90,1 puana düşerken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalgayla gelen yeni kısıtlamaların Alman ekonomisindeki toparlanmayı geçici olarak durdurmasından dolayı Alman şirketlerinin daha kötümser olduğu bildirildi.
İş Dünyası - Dün
Dünya Ekonomik Forumu "2021 Davos Gündemi" çevrim içi toplantıları başladı
WEF yöneticilerinin Davos Zirvesi'ne alternatif olarak sanal ortamda dünyanın etkili siyasi ve iş dünyası liderlerini bir araya getirdiği "2021 Davos Gündemi" 29 Ocak'a kadar sürecek.
İş Dünyası - Dün
Avrupa borsaları karışık bir seyirle açıldı
Küresel piyasalarda salgınla mücadele kapsamında ekonomik destek paketlerine ilişkin beklentilerin artmasının yatırımcıların kararlarını pozitif etkilediğini söyleyen analistler, bugün Almanya'da ocak ayı Ifo iş dünyası endeksleri, ABD'de aralık ayı Chicago Fed ulusal faaliyet endeksi ve ocak ayı Dallas Fed imalat endeksi verilerinin takip edileceğini bildirdi.
İş Dünyası - Dün
Son dakika haberi... Küresel piyasalar Fed'i bekliyor
Piyasalarda bugün takip edilecek veriler şöyle: 10.00 Türkiye, ocak ayı reel kesim güven endeksi, kapasite kullanım oranı ve sektörel güven endeksleri 12.00 Almanya, ocak ayı Ifo iş dünyası endeksleri 16.
İş Dünyası - 23.01.2021
Son dakika haber! Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden Bakan Elvan'a ziyaret
Elvan'ın iş dünyası temsilcilerini ağırladığı ziyarette bazı Mersin milletvekilleri de yer aldı.
İş Dünyası - 23.01.2021
Koç Holding Üst Yöneticisi Çakıroğlu'na B20'de önemli görev
Koç Holding açıklamasına göre, G20 ülkelerinin önde gelen iş dünyası kuruşlarını ve sanayi örgütlerini bir araya getiren B20, İtalya Dönem Başkanlığı'ndaki ilk toplantısını 21-22 Ocak tarihlerinde gerçekleştirdi.
İş Dünyası - 21.01.2021
İş Bankası'nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı 7'nci dönem mezunlarını verdi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleştirilen ve canlı yayınlanan "Demo Day" etkinliğine; iş dünyası ve girişimcilik ekosisteminin önemli temsilcileri, melek yatırımcılar, girişim sermayesi şirketleri, hızlandırma ve kuluçka programlarının yöneticileri ile İş Bankası ve iştiraklerinin üst düzey yöneticileri katıldı.
İş Dünyası - 21.01.2021
"Suyun Yolculuğu" Toplantısı
"Suyun Yolculuğu" belgeselinin de tanıtıldığı toplantıda karar vericiler, iş dünyası ve bireyler su kaynaklarını koruma seferberliğine davet edildi.
İş Dünyası - 21.01.2021
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Tancan "Enerji Sektörü İstişare Toplantısı"nda konuştu Açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, 30 Haziran'da Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması'nın (YEKDEM) sona ereceğini, bugüne kadar dolar bazlı verilen teşviklerin yeni dönemde Türk lirası olarak verileceğini belirtti.
İş Dünyası - 19.01.2021
2021 Uluslararası Marka Liderleri Zirvesi
Lob'in Turkey tarafından 2021 Uluslararası Marka Liderleri Zirvesi düzenlendi.
İş Dünyası - 19.01.2021
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce'den SATSO'ya ziyaret
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın da yer aldığı ziyaret programında, Yüce, Sakarya iş dünyasının geçen yılın aralık ayında 572 milyon 844 bin dolar ile tarihinin en yüksek aylık ihracat performansına imza atarak rekor kırması dolayısıyla iş dünyası adına Altuğ'u tebrik etti.
İş Dünyası - 19.01.2021
Erciyes Anadolu Holding'den eğitime destek
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, uygulama ve proje odaklı üniversite misyonuyla mesleki ve teknik yükseköğretimde nitelikli eğitim verme amacıyla faaliyetlerini yürüten Kayseri Üniversitesi, bu amaçla iş dünyası ve hayırseverlerle iç içe çalışmalarını sürdürüyor.
İş Dünyası - 19.01.2021
DEİK Başkanı Olpak: "Türkiye'nin salgın sürecinde verdiği desteğin çok iyi bir dönüşü olacak" (2)
Fiyat istikrarının iş dünyası için önemine dair bir soru üzerine Olpak, ekonominin genel itibarıyla döviz ve faiz üzerinden konuşulduğunu, fiyat istikrarının iş dünyası için öneminin kuşkusuz olduğunu söyledi.
İş Dünyası - 19.01.2021
DEİK Başkanı Olpak: "En önemli önerilerimizden birisi hızlı, adil ve kazanımları koruyan hukuk devleti" (1)
Olpak, salgının ilk döneminde gerek ekonomik büyüme gerekse ihracat konusunda yıl sonu rakamlarına ilişkin çok tedirgin olduklarını kaydederek, "Arzu ettiğimizin gerisindeyiz ancak marttaki tabloyla alakası olmayan bir süreç yönetildi. Bunun içerisinde devletimiz, bakanlarımız, ilgili kişiler, büyükelçiler, iş dünyası ataşeler herkes var.
İş Dünyası - 19.01.2021
Birleşik Krallık Başbakanı'ndan kriz tavsiyesi: Ekonomik durgunluğu aşmanın en iyi yolu aşı
Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, iş dünyasının temsilcilerine, koronavirus kaynaklı krizden toparlanmanın en iyi yolunun aşılama süreci olduğunu söyledi.
İş Dünyası - 18.01.2021
Son dakika... Facebook Türkiye'de temsilci atama sürecini başlatıyor
Son dakika ekonomi haberine göre Facebook sosyal medya platformları için yeni yükümlülükler getiren düzenlemeler doğrultusunda Türkiye'de temsilci olarak bir tüzel kişilik atama sürecini başlatmaya karar verdiğini açıkladı.
İş Dünyası - 18.01.2021
Son dakika haber... Facebook, Türkiye'ye temsilci atama kararı aldı
Gelen son dakika haberine göre Facebook, Türkiye'de temsilci olarak bir tüzel kişilik atama sürecini başlatmaya karar verdiklerini duyurdu.
İş Dünyası - 18.01.2021
Son dakika! Bakan Pekcan, DEİK'in "Yeniden Asya" Toplantısı'nda konuştu: (1)
Pekcan, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ve belli başlı diğer küresel ve bölgesel faktörlerin gölgesinde Türkiye'nin ihracatının artırılması amacıyla 2020 yılında iş dünyası ile yakın istişare içerisinde çalıştıklarını belirtti.
İş Dünyası - 18.01.2021
Son dakika... Bakan Pekcan, Körfez ülkeleri arasında varılan uzlaşıyı ve dış ticaret gündemini değerlendirdi Açıklaması
Bunun daha fazla uzamasının hiç kimseye faydası olmadığını ifade eden Pekcan, "Bizim karşımıza zaman zaman Doğu Akdeniz, Güney Kıbrıs, Yunanistan polemikleri engel olarak çıkabiliyor ama Gümrük Birliği'nin güncellenmesi artık sadece Türk iş dünyasının değil, Avrupa iş dünyasının da öncelikli konusu haline geldi.
İş Dünyası - 18.01.2021
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
Ünal, Adalet Bakanı Gül'ün yargı alanında ciddi bir çalışma yaptığını, yine ekonomi alanında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın da iş dünyası ile görüşmelerde bulunduğunu aktardı.
İş Dünyası - 16.01.2021
BTSO Başkanı Burkay: "TOGG, Türkiye'nin yeni nesil sektörlere geçişinde en önemli dönüştürücü olacak"
Burkay, küresel ekonominin ülkeler arasındaki ticaret savaşları, korumacılık politikaları ve salgın sürecinin etkileriyle köklü bir dönüşüm sürecinden geçtiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Dünya ekonomilerinde yeni güç dengeleri kuruluyor. Bu kapsamda, Asya-Pasifik bölgesinde 15 ülkenin küresel ekonominin yüzde 30'unu kapsayan serbest ticaret anlaşmaları, 25 trilyon dolarlık ABD-Kanada-Meksika ticaret anlaşması, Çin ile Avrupa Birliği yatırım anlaşması, küresel dengeler açısından büyük önem taşıyor. Dünyanın korumacılığa dönük hızlı bir geçişi var. Küresel ekonomilerde bölgesel işbirlikleri, yeni dönemde ön plana çıktı. Korumacılık, ciddi anlamda ülkelerin dış ticaretine şekil veriyor. Yeni dönem, çok daha farklı iş modellerini ortaya koyuyor. Bölgesel olarak avantajlarımız var. Ülke olarak yakın coğrafyamızla iş birliklerini artırmamız lazım. Gelişmiş ülkelerin en çok dış ticareti komşu ülkeleriyle oluyor. AB ile tekrar gümrük anlaşmasının revize edilmesi, Türk cumhuriyetleri Rusya ve Orta Doğu ile ilişkilerimizin yeniden dizayn edilmesi, Türkiye'nin en büyük avantajlarından olacaktır." Türkiye'nin dünya sahnesine çıkmak istediğinin altını çizen Burkay, "Teknoloji değişiminde çok büyük fırsatlar sunan bir aralıkta yerli otomobile başladık. Fabrika inşaat çalışmaları çok hızlı şekilde devam ediyor. Bursa iş dünyası olarak, gelişmiş imalat altyapısı ve yan sanayideki gücümüzü ileri teknolojiye dönüştürerek, milli otomobil üretiminde en iyi şekilde kullanacağımıza inanıyorum.
İş Dünyası - 15.01.2021
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu'nu kabul etti
Görüşmede Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile ticari ilişkilerden Yeşil Mutabakata, küresel ticaretin ana gündem maddelerinden Türk diasporasının uluslararası faaliyetlerine kadar, DEİK'in ticarette yeni döneme ilişkin önerileri ve iş dünyasına yol haritası olacak stratejik çalışmaları, geniş bir projeksiyon ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu.
İş Dünyası - 15.01.2021
Çin Devlet Başkanı Şi, Starbucks'ın sahibinden ABD ile ilişkilerinin geliştirilmesi için destek istedi
Çin Devlet Başkanı'nın Shultz'a mektubunun, Pekin yönetiminin seçilmiş Başkan Joe Biden'ın göreve başlamasının arifesinde, son dönemde gerilimlerin yaşandığı ABD ile ilişkilerin onarılması için iş dünyası figürlerinin desteğini istediği bir girişimin parçası olup olmadığı bilinmiyor.
İş Dünyası - 14.01.2021
Capital500 Ödülleri, KoçSistem ana sponsorluğunda sahiplerini buldu
Capital dergisi tarafından KoçSistem ana sponsorluğunda düzenlenen Capital500 Zirvesi ve ödül töreni, iş dünyası liderlerinin katılımıyla dijital olarak gerçekleşti.
İş Dünyası - 14.01.2021
Hepsiburada'da İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı'na Esra Beyzadeoğlu getirildi
Hepsiburada'nın yeni İnsan Kaynakları Grup Başkanı, en son Alternatif Bank'ta Bilgi Teknolojileri, Dijital Bankacılık ve Operasyonlar'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Esra Beyzadeoğlu oldu.
İş Dünyası - 14.01.2021
SATSO'dan uzaktan eğitim gören öğrencilere tablet desteği
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince (TOBB) Sakarya'da ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderilen 55 tablet bilgisayar, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.
İş Dünyası - 13.01.2021
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Ünal: "Araştırma üniversitesi olma hedefimizi sürdürüyoruz"
Üniversite olarak kalite çalışmalarına önem verdiklerinin altını çizen Ünal, "OMÜ olarak başarı çıtamızı yüksek tutuyoruz. Araştırma üniversitesi olma hedefimizi sürdürüyoruz. Üniversite, şehir, iş dünyası ile birlikte hareket ediyoruz.
İş Dünyası - 13.01.2021
KAYÜ ile SMMMO arasında "Tezsiz Yüksek Lisans ve Eğitim İşbirliği Protokolü" imzalandı
Karamustafa, şunları kaydetti: "Uygulamalı Bilimler Fakültesi köklü bir geçmişe sahip birimimizdir. Önceden Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak özellikle muhasebe eğitiminde köklü bir geçmişe sahiptir. Muhasebe eğitiminde deneyimli akademik alt yapısı bulunmaktadır. Ben imzalanan bu protokolün hem üniversitemize hem de SMMMO'ya hayırlı olmasını dilerim. İmzalanan bu protokol ile üniversitemiz iş dünyası ve toplum ile bütünleşen üniversite olma özelliği ile ilgili eğitim alanında önemli katkılar oluşturacaktır.
İş Dünyası - 12.01.2021
TAV Havalimanları Afrika ve Balkanları radarına aldı
Salgın sonrası süreçte Türkiye'nin önündeki fırsat ve risklere değinen Şener, konuşmasını şöyle tamamladı: "Coğrafi konum, ülkemizin en büyük avantajı. Tarihi olarak ipek ve baharat yolunun bir parçası olmuş olan bölgemiz Çin'e tam anlamıyla rakip olmasa da riski paylaştırmanın stratejik değerini fark eden yapılanmalar için alternatiflerden birisi olabilir. Ülkemiz, uluslararası ticarette bir lojistik merkez olma yolunda zaten. Pandemi sonrası bu alanda yatırımlara devam ederek Türkiye'nin bu konudaki yerini sağlamlaştırmak için daha fazla fırsat ortaya çıkabilir. Üretim merkezlerinin coğrafi olarak çeşitlenmesi üç kıtanın ortasında yer alan ülkemizin coğrafi avantajını daha da öne çıkartacaktır. İş dünyası açısından jeopolitik gerilimler oldukça olumsuz sonuçlar doğuruyor. Özellikle bizim de yoğun olarak iş yaptığımız Körfez ve Orta Doğu'da birtakım güçlükler yaşanıyordu. Bu yılın başında Katar ve diğer Orta Doğu ülkelerinin aralarındaki sorunları yapıcı olarak restore etmesi iş dünyasını rahatlatacaktır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İş Dünyası Haberleri | İş Dünyası Haber - Haberler - İş Dünyası haberleri, son dakika iş dünyası haber ve gelişmeleri burada. Son dakika... Avrupa borsaları düşüşle kapandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.1.2021 08:32:59. #1.14#
title