Hıdırellez Haberleri

Hıdırellez haber, Hıdırellez son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hıdırellez 24.5.2020
700 yıllık çöpçatanlık geleneği, koronavirüs sebebiyle yapılamadı
'GENÇLER BU TEPEDE EĞLENİR' Sorgun Köyü Muhtarı Necati Ekşi, Bulunduğumuz yerin adı Belen Dedesi. Burada her yıl Hıdırellez'de 'Köy Hayrı' adı altında şenlik yapılmakta.
Hıdırellez: Çiftlikte müziğe devamHıdırellez 10.5.2020
Hıdırellez 6.5.2020
Gagauz Özerk Yeri'nde Hıdırellez Bayramı Kovid-19 nedeniyle sanal ortamda kutlandı
Moldova'ya bağlı Gagauz Özerk Yeri'nde tabiatın canlanması, toprağın bereketlenmesi ve yazın başlamasını müjdeleyen Hıdırellez Bayramı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sanal ortamda kutlandı.
Hıdırellez 6.5.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Tüm siyasi partiler ülkeye katkı sağlayacak siyaset yapmalı" Siyasetçilerin, Türkiye'yi, küresel salgının ve terörün yıkıcı etkilerinden korumanın, güvenli bir geleceğe taşımanın yerine bir rejim tartışmasını gündeme sokmaya çalıştıklarını ifade eden Destici, bu durumu şaşkınlıkla karşıladığını söyledi. Destici, şöyle devam etti: "Bir aksaklık varsa, değiştirilmesi yahut düzeltilmesi gereken bir eksiklik varsa bunu hem Mecliste hem de sandıkta gerçekleştirmek için hiçbir engel yok. Buna rağmen ülkeyi istikrarsızlaştırmaya yönelik girişimlerin milletimiz tarafından rağbet görmeyeceğini düşünüyorum. Hepimizin, iktidarıyla muhalefetiyle tüm siyasi partilerin, yapıcı, ülkeye ve millete katkı sağlamayı amaçlayarak siyaset yapmalarının, daha doğru olmasının ötesinde onların asli görevleri olduğunu söylemek istiyorum." Mustafa Destici, konuşmasının sonunda Hıdırellez'i milletçe, sağlıklı, mutlu baharlara ve bayramlara vesile olması dilekleriyle kutladı.
Hıdırellez: Sakarya'dan kısa kısaHıdırellez 6.5.2020
Hıdırellez 6.5.2020
BEYLİKDÜZÜ'NDE SOSYAL MESAFESİZ HIDIRELLEZ KUTLAMASI
Beylikdüzü'nde bir grup vatandaş Hıdırellez için bir araya geldi.
Hıdırellez 6.5.2020
BEYLİKDÜZÜ'NDE SOSYAL MESAFESİZ HIDIRELLEZ KUTLAMASI
Beylikdüzü'nde bir grup vatandaş Hıdırellez için bir araya geldi.
Hıdırellez 6.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 5
'ÇİFTÇİ, DAHA FAZLA GELİR ELDE EDECEK' Çiftçinin daha fazla gelir elde edeceğini, bunun da ekonomiye olumlu yansıması olacağını belirten Prof. Dr. Soylu, "Bakanlık bu doğru politikalarını prim, mazot ve gübre desteğini de artırarak devam etmeli. Buğday üreticisinin yüzü çok daha fazla gülecektir. Piyasa bu fiyatları oldukça olumlu karşıladı. Özellikle destek kısmında bir miktar daha artış olursa, çiftçiler ekim yapmadan önce onları daha fazla özendirecek. Biz buğdayda zaten kendi kendimize yetiyoruz. Ama biliyorsunuz buğdaya dayalı çok büyük bir sanayi var ülkemizde. Dünyada en fazla un ihracatçı ülkeyiz, makarna ihracatında ikinci sıradayız. Bulgurda da öyle. Buğdayı sadece kendi iç tüketimimiz olarak düşünmeyelim. Dünya piyasasına da ürün satma yönüyle de stratejik bir gücümüz var. Bu gücümüzü korumak içinde işlediğimiz buğdayın önemli bir kısmını ülke içerisinde üretmek zorundayız. Böylelikle ülke tarımı, ülke ekonomisi çok daha fazla gelişecektir. Türk çiftçisi daha fazla gelir edecektir. Çiftçi kazandığı zaman bu piyasaya da yansıyacak. Dolayısıyla ülke olarak geleceğe daha güvenli ve daha güçlü bakacağımıza inanıyorum" dedi.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ----------------- Buğday hasadından görüntüler- arşiv Süleyman Soylu röportaj Haber-Kamera: Tolga YANIK Adem YILDIZ / KONYA ======================== Gelibolu'da Hıdırellez, salgın nedeniyle buruk kutlandı ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesinde Hıdırellez, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle buruk kutlandı.
Hıdırellez 6.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 3
'TUĞBA HANIM DOĞRU BİR İNSAN' Hayvansever ve Belediye Meclis Üyesi Ayşegül Yılmaz da şöyle dedi: "Biz ilanlarımızı açmıştık, birçok talep geldi. Bunların içerisinden bir aileyi tercih etmek istiyorduk. Bence kesinlikle Tuğba hanım doğru bir insan. Çünkü köpek şiddet gördüğü için fiziksel acıları ile birlikte iyileşmesi gereken ruhsal acıları da var. Yakinen aile ortamında birinin ilgilenmesiyle geçmesi gerekiyor. Biz çok mutlu olduk. İnşallah çok mutlu bir ailede yaşayacaklar. Mutlu bir geleceği olacak." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- Köpeğin sahiplenilmesi RÖP 1: Tuğba Güner RÖP 2: Ayşegül Yılmaz  RÖP 3: Okan Güner  Köpeğin alınıp götürülmesi HABER -KAMERA: Namık Kemal KILINÇ/SERİK (Antalya), ======================== Koronavirüse rağmen Hıdırellez kutladılar Antalya'da koronavirüs önlemleri kapsamında sahiller kapanınca yüzlerce vatandaş Hıdırellez dileklerini denizle buluşturmak için Düden Şelalesi'nin döküldüğü yere akın etti.
Hıdırellez 6.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 20
Edirne'de Romanlar Kakava'yı evlerinin önünde kutladıEDİRNE'de koronavirüs tedbirleri kapsamında bugün sembolik olarak ateşi yakılan Kakava ve Hıdırellez Şenlikleri'nin gecesinde, Romanlar mahallerinde ateşler yakarak, kutlama yaptı.
Hıdırellez 5.5.2020
Adalet Bakanı Gül'den "6 Mayıs Hıdırellez Günü" mesajı Açıklaması
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Nesi varsa, bölüşecek biri olsun, nesi yoksa, bulup getirecek biri olsun' duasıyla Hıdırellez Bayramı'nı kutluyor, milletçe dirlik ve dirayetle bugünlerin üstesinden gelmeyi niyaz ediyorum.
Hıdırellez 5.5.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan "6 Mayıs Hıdırellez Günü" mesajı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Mayıs Hıdırellez Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.
Hıdırellez 5.5.2020
Kilisede bu yıl Hıdırellez kutlanamadı
HATAY'ın İskenderun ilçesinde, her yıl Aziz Corch Kilisesi'nde kutlanan Hıdırellez, kilisenin koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı olması nedeniyle bu yıl kutlanamadı.
Hıdırellez 5.5.2020
Edirne'de, 1400 yıllık Kakava ateşi, sembolik yakıldı
6 Mayıs'ta gerçekleştirilen, UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kakava ve Hıdırellez Şenlikleri ateşi, bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında sadece Vali, Belediye Başkanı ve Çeribaşının katılımıyla sembolik olarak yakıldı.
Şu an buradasınız: Hıdırellez Haberleri | Hıdırellez Haber - Haberler - Hıdırellez haberleri, son dakika hıdırellez haber ve gelişmeleri burada. 700 yıllık çöpçatanlık geleneği, koronavirüs sebebiyle yapılamadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 17:10:19. #1.14#
title