Hıdırellez Haberleri

Hıdırellez haber, Hıdırellez son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hıdırellez - 07.12.2020
Son dakika haberleri... Kayseri Büyükşehir Belediyesi faaliyetleri
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında hafta sonu kısıtlamasında tam kadro sahada çalıştı. Adeta kısıtlamayı fırsata çeviren ve çalışmalara hız veren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bu kapsamda yapımı devam eden Derevenk Viyadüğü ile Hulusi Akar Bulvarı'na uzanan 5 kilometrelik yol çalışmaları, Erkilet Bulvarı Hıdırellez yol çalışmaları, Furkan Doğan Kavşağı yol genişletme çalışmaları ve şehrin en işlek caddesi olan Sivas Caddesi Ağaç Budama peyzaj çalışmalarını aralık vermeden sürdürdü.
Hıdırellez - 21.09.2020
Kayseri'den kısa kısa
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yamula Barajı'na kıyısı bulunan yerleşim birimlerini yakından ilgilendiren Hıdırellez Yolu'nda başlatılan çalışmayı denetledi.
Hıdırellez - 10.09.2020
Kayseri'den kısa kısa
Koranavirüs ile mücadele konusunun ön plana çıktığı toplantıda, duyarlılığın artırılmasına yönelik çalışmalardan olumlu sonuç alınması üzerine bu alandaki çalışmaların artırılmasına ağırlık verildi. Erkilet'te yol yapım çalışması Kayseri Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Erkilet'te "Hıdırellez yolu" olarak bilinen bölgede çalışma başlatacak.
Hıdırellez - 18.06.2020
Samsun'un "Kütküt helvası" asırlardır damakları tatlandırıyor
Kütküt helvasının tamamen doğal ürünlerle yapıldığını vurgulayan Cılboğlu, "Şeker, limon tuzu ve çöğen kökünü kullanarak bu helvayı yapıyoruz. Kütküt helvası, Alaçam'da Hıdırellez şenliklerinde ve Bengü güreşlerinde piknik yapılırken piknik yapmaya gelen vatandaşlar tarafından tüketilirdi.
Hıdırellez - 28.05.2020
Safranbolu'daki tarihi namazgahlarda cuma namazı heyecanı
Yaklaşık 3 bin yıllık bir geçmişi bulunan ve genellikle yağmur duası, asker uğurlaması ile Hıdırellez kutlamalarının yapıldığı, dönem dönem bayram ve teravih namazlarının da kılındığı bu alanda, cuma namazı eda edilecek.
Hıdırellez - 06.05.2020
Gagauz Özerk Yeri'nde Hıdırellez Bayramı Kovid-19 nedeniyle sanal ortamda kutlandı
Moldova'ya bağlı Gagauz Özerk Yeri'nde tabiatın canlanması, toprağın bereketlenmesi ve yazın başlamasını müjdeleyen Hıdırellez Bayramı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sanal ortamda kutlandı.
Hıdırellez - 06.05.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Tüm siyasi partiler ülkeye katkı sağlayacak siyaset yapmalı" Siyasetçilerin, Türkiye'yi, küresel salgının ve terörün yıkıcı etkilerinden korumanın, güvenli bir geleceğe taşımanın yerine bir rejim tartışmasını gündeme sokmaya çalıştıklarını ifade eden Destici, bu durumu şaşkınlıkla karşıladığını söyledi. Destici, şöyle devam etti: "Bir aksaklık varsa, değiştirilmesi yahut düzeltilmesi gereken bir eksiklik varsa bunu hem Mecliste hem de sandıkta gerçekleştirmek için hiçbir engel yok. Buna rağmen ülkeyi istikrarsızlaştırmaya yönelik girişimlerin milletimiz tarafından rağbet görmeyeceğini düşünüyorum. Hepimizin, iktidarıyla muhalefetiyle tüm siyasi partilerin, yapıcı, ülkeye ve millete katkı sağlamayı amaçlayarak siyaset yapmalarının, daha doğru olmasının ötesinde onların asli görevleri olduğunu söylemek istiyorum." Mustafa Destici, konuşmasının sonunda Hıdırellez'i milletçe, sağlıklı, mutlu baharlara ve bayramlara vesile olması dilekleriyle kutladı.
Hıdırellez - 06.05.2020
BEYLİKDÜZÜ'NDE SOSYAL MESAFESİZ HIDIRELLEZ KUTLAMASI
Beylikdüzü'nde bir grup vatandaş Hıdırellez için bir araya geldi.
Hıdırellez - 05.05.2020
Adalet Bakanı Gül'den "6 Mayıs Hıdırellez Günü" mesajı Açıklaması
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Nesi varsa, bölüşecek biri olsun, nesi yoksa, bulup getirecek biri olsun' duasıyla Hıdırellez Bayramı'nı kutluyor, milletçe dirlik ve dirayetle bugünlerin üstesinden gelmeyi niyaz ediyorum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hıdırellez Haberleri | Hıdırellez Haber - Haberler - Hıdırellez haberleri, son dakika hıdırellez haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | Büyükşehir 7/24 sahada.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.1.2021 10:51:31. #1.15#
title