Heybeliada Haberleri

Heybeliada haber, Heybeliada son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Heybeliada - 28.10.2020
Heybeliada'da orman yakan sanığa 10 yıldan az olmamak üzere hapis istendi
Yüksel KOÇ / İstanbul DHA Heybeliada'da orman yakan Sedat Demir hakkında, "Kasten orman yakmak" suçundan 10 yıldan az olmamak üzere hapis ve 10 bin güne kadar adli para cezası istemi ile dava açıldı.
Heybeliada - 14.10.2020
Sutopunda Büyük Erkekler Federasyon Kupası maçları, İstanbul'da yapılacak
Türkiye Sutopu Federasyonundan yapılan açıklamada, 22 Kasım'a kadar sürecek organizasyona ENKA, Galatasaray, Heybeliada, Kınalıada ve Adalar Su Sporları Kulübü'nün (ASSK) katılacağı belirtildi.
Heybeliada - 13.10.2020
Deprem ve pandemi riski, rotalarını teknede yaşama çevirdi (2)
Bundan sonraki rotalarının Avrupa kıyılarını dolaşmak olduğunu aktaran Serhan Oğuz, "Bizim artık ayın 30 günü teknede geçecek. Eşim yönetici olduğu için 1,5 senemiz kaldı. Yasaklarda biz evimizde hiç durmadık. Biz buradan akşam saatinde Heybeliada'ya gidip, yemeğimizi yiyip ertesi gün gelebiliyoruz.
Heybeliada - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2011- Milli Gemi (MİLGEM) Projesi kapsamında İstanbul Tersanesi Komutanlığında inşa edilen ve 27 Eylül'de hizmete alınan Türkiye'nin ilk milli savaş gemisi "TCG Heybeliada" tanıtıldı.
Heybeliada - 20.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2008- MİLGEM kapsamındaki ilk milli tasarım savaş gemisi "Heybeliada" ile mayın avlama gemisi "Akçay", İstanbul'da denize indirildi.
Heybeliada - 10.9.2020
Bakan Koca, 4 ilin sağlık müdürleri, başhekimleri ve saha koordinatörleriyle görüştü: (2)
"Önemli olan herkesin grip aşısını yapmak zorunluluğu içinde olmadığını bilebilir olmamız. Bununla ilgili bilim kurulumuz 'grip aşısı kimler yapılmalı' şeklinde bir çalışma yapıyor. Bunu önümüzdeki günlerde ya da bir iki hafta içerisinde açıklamış oluruz." diyen Bakan Koca, şunları kaydetti: "Özellikle riskli olan, mutlak yapmasını düşündüğümüz hastalarımıza yapma noktasında bir sorun olmadığını söyleyebilirim. Bölge için de yaşlı nüfusun çok yüksek olmadığını, yüzde 4,8 oranında olduğunu biliyoruz. Bölgede de bu anlamda riskli hastalarımıza grip aşısını verme noktasında sorun yaşamayacağımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun dışında geçen hafta 6 ille ilgili yapılan değerlendirme sonrası yüzde 30 ile 70 arası değişken oranda hasta sayısının azaldığını ifade etmiştim. Bu hafta boyunca yine bütün illerimizde bu azalışın kısmen de olsa devam ettiğini, kimisinde sabit kaldığını ama yükselen biri ilimizin olmadığını söyleyebilir. Altı için söylüyorum." "İstanbul'da şu an ilave pandemi hastanesine ihtiyacımız bulunmuyor" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Heybeliada Sanatoryumuna ilişkin soru üzerine şunları söyledi: "Burası 2005'e kadar hastane olarak kullanılan bir yerdi.
Heybeliada - 10.9.2020
Son dakika haberleri: Bakan Koca'dan 'grip aşısı' açıklaması
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, özellikle riskli olan, mutlak yapmasını düşündükleri hastalara grip aşısı yapma noktasında bir sorun olmadığını söyleyerek, "Bölgede de bu anlamda riskli hastalarımıza grip aşısını verme noktasında sorun yaşamayacağımızı rahatlıkla söyleyebiliriz" dedi.
Heybeliada - 10.9.2020
Sağlık Bakanı Koca: "Korona virüs aşısında Faz3 çalışmasına başlandı"
Sağlık Bakanı Koca: "Korona virüs aşısında Faz3 çalışmasına başlandı" "Faz3 çalışmasına Türkiye'de de başlandı. Türkiye'de 10'a yakın üniversitemiz bu çalışmayı bakanlığımızın izin vermesiyle başlatmış oldu" "Şu dönemde pandemi hastanesine ihtiyaç yok. Heybeliada'daki hastane kullanılabilir durumda değil.
Heybeliada - 8.9.2020
FLAŞ
Diyanet İşleri Başkanlığı: Salgınla mücadele kapsamında Heybeliada'ya yeniden bir Pandemi Hastanesi inşası planlanması halinde, söz konusu araziyi de Başkanlığımız iade etmeye ve süreçle ilgili gerekli desteği vermeye hazırdır.
Heybeliada - 29.8.2020
Son dakika haberleri | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, canlı yayında gündemi değerlendirdi Açıklaması
Çavuşoğlu, Batı Trakya Türkleri, Heybeliada Ruhban Okulu ve Atina'da cami açılması gibi konuların görüşülmesi konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in mutabık kaldığını ancak iki ay sonra Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın "Bunları görüşmeye hazır değiliz" dediğini de sözlerine ekledi.
Heybeliada - 23.8.2020
Son dakika! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: İLK ALDIĞIMIZ HABERLERDE 5 ÖLÜMÜZ VAR, YARALILARIMIZIN SAYISI...
"MARUZ KALDIĞIMIZ AÇIK VE GİZLİ AMBARGOLARI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE HENÜZ YETERSİZ DURUMDAYIZ" Erdoğan, "Ülkemizin savunma sanayi proje stokunu, 62'den 700'ün, proje bütçesini 5,5 milyar milyar dolardan 60 milyar doların üzerine çıkartmamızın gerisinde kendimize olan güvenimiz yatıyor. Yüzde 70'leri aşan yerlilik ve millilik oranı önemli olmakla beraber, maruz kaldığımız açık ve gizli ambargoları düşündüğümüzde henüz yetersiz durumdayız. Hedefimiz, kritik hiçbir alanda dışarıdan alıma ihtiyaç duymayacak bir savunma sanayi geliştirme ve üretim altyapısı inşa etmektir. Bu aynı zamanda, ülkemizin dünyanın en önde gelen savunma sanayi ihracatçılarından biri haline dönüşmesi demektir. Günümüzde cirosu 1 milyar dolardan 11 milyar dolar sınırına dayanan, ihracatı 248 milyon dolardan 3 milyar doların üzerine çıkan Ar-Ge harcaması 1.5 milyar doları geçen bir sektör büyüklüğüne ulaştık. Sektördeki firma sayısının ise 56'dan bin 500'e çıkmış olması bu alandaki dinamizmin en somut ifadesi" şeklinde konuştu.  "KRİTİK SİLAH VE SENSÖRLERİN YERLİLEŞTİRİLMESİNDE DE ÖNEMLİ AŞAMA KAYDETTİK" Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyanın ilk 100 savunma sanayisi şirketi listesinde Türkiye artık 7 firma ile temsil ediliyor. Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz atılımlar sayesinde bölgesinde oyun kuran, oyunbozan, gelişmeleri yönlendiren bir ülke haline ulaşmamız henüz bir başlangıçtır. Denizcilik, savunma sanayinde en çok projeye sahip olduğumuz ve mesafe katettiğimiz alanlardan biridir. Gemi inşaat sektörümüz, 3 kıtada, 9 ülkeye 130 adet deniz platformunun ihracatını gerçekleştirerek 3 milyar dolarlık ihracata imza attı. İlk milli savaş gemisi olan Milgem kapsamında 100'de yüz yerli tasarım olarak geliştirilip üretilen Heybeliada, Büyükada, Burgazada ve Kınalıada korvetlerimiz denizlerde şanlı bayrağımızı dalgalandırıyor.
Heybeliada - 23.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Deniz Sistemleri Teslim Töreni'nde konuştu (2)
"Gelişmeleri yönlendiren bir ülke haline ulaşmamız henüz bir başlangıçtır" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin, dünyanın ilk 100 savunma sanayi şirketi listesinde artık 7 firma ile temsil edilmesinin, gelecek açısından ümit verdiğini kaydeden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz atılımlar sayesinde bölgesinde oyun kuran, oyun bozan, gelişmeleri yönlendiren bir ülke haline ulaşmamız henüz bir başlangıçtır. Denizcilik, savunma sanayinde en çok projeye sahip olduğumuz ve mesafe katettiğimiz alanlardan biridir. Gemi inşaat sektörümüz, 3 kıtada, 9 ülkeye 130 adet deniz platformunun ihracatını gerçekleştirerek 3 milyar dolarlık ihracata imza attı. İlk milli savaş gemisi projemiz olan MİLGEM kapsamında yüzde yüz yerli tasarım olarak geliştirilip üretilen Heybeliada, Büyükada, Burgazada ve Kınalıada korvetlerimiz denizlerde şanlı bayrağımızı dalgalandırıyor.
Heybeliada - 11.8.2020
Bakan Kasapoğlu, Adalar'da temaslarda bulundu
Bakan Kasapoğlu; Kınalıada, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada'daki ziyaretlerinde futbol sahaları ve su sporları kulüplerini inceledi.
Heybeliada - 2.8.2020
Heybeliada açıklarında tekne kayalıklara oturdu
Heybeliada açıklarında içinde 4 kişinin bulunduğu tekne kayalıklara oturdu.
Heybeliada - 26.7.2020
HEYBELİADA'DA BATAN TEKNENİN KAPTANI SERBEST BIRAKILDI
HEYBELİADA açıklarında alabora olan bir teknenin gözaltına alınan kaptanı serbest bırakıldı.  Heybeliada açıklarında 00.
Heybeliada - 26.7.2020
Heybeliada'da alabora olan teknenin kaptanı serbest bırakıldı
Heybeliada'da dün gece teknenin alabora olması ile 27 kişinin ölümden döndüğü olayda gözaltına alınan teknenin kaptanı, adli makamlarca serbest bırakıldı.
Heybeliada - 26.7.2020
SAHİL GÜVENLİK EKİPLERİNİN HEYBELİADA'DA BATAN TEKNEDEKİ ÇALIŞMALARINDAN FOTOĞRAFLAR
HEYBELİADA açıklarında alabora olan bir teknedeki Sahil Güvenlik Ekipleri ve Deniz Polisi'nin arama-kurtarma çalışmalarının fotoğrafları ortaya çıktı.  Olay, Heybeliada açıklarında gece 00.
Heybeliada - 26.7.2020
Son Dakika | HEYBELİADA'DA BATAN TEKNEDEN KURTULANLAR O ANLARI ANLATTI
Son dakika haberleri: Heybeliada'dan Bostancı'ya gitmek için bindikleri batan teknenin içinde bulunanlar o anları anlattı.
Heybeliada - 26.7.2020
HEYBELİADA AÇIKLARINDA TEKNE ALABORA OLDU 27 KİŞİ KURTARILDI-5 (Kazazedeler O anları...
HEYBELİADA AÇIKLARINDA TEKNE ALABORA OLDU 27 KİŞİ KURTARILDI-5 (Kazazedeler O anları anlattılar.
Heybeliada - 26.7.2020
Son dakika haberi... HEYBELİADA AÇIKLARINDA TEKNE ALABORA OLDU 27 KİŞİ KURTARILDI-3 (Deniz polisinden...
Son dakika güncel haberi: HEYBELİADA AÇIKLARINDA TEKNE ALABORA OLDU 27 KİŞİ KURTARILDI-3 (Deniz polisinden görüntüler)(YENİDEN)
Heybeliada - 26.7.2020
HEYBELİADA AÇIKLARINDA TEKNE ALABORA OLDU 27 KİŞİ KURTARILDI-2 (Deniz polisinden...
HEYBELİADA AÇIKLARINDA TEKNE ALABORA OLDU 27 KİŞİ KURTARILDI-2 (Deniz polisinden görüntüler)(YENİDEN)
Heybeliada - 26.7.2020
Son dakika haberi! Heybeliada'da tekne kazası: 27 kişi kurtarıldı, polisin denizde arama çalışmaları devam ediyor
Son dakika haberleri... Heybeliada'da tekne kazası: 27 kişi kurtarıldı, polisin denizde arama çalışmaları devam ediyor.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Heybeliada Haber, Heybeliada Son Dakika Haberleri - Haberler - Heybeliada haber sayfamızda Heybeliada haberleri okuyabilir, Heybeliada son dakika haberleri ve güncel Heybeliada gelişmelerini görebilirsiniz. Heybeliada'da orman yakan sanığa 10 yıldan az olmamak üz
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 15:40:25. #1.15#
title