Henan Haberleri

Henan haber, Henan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Henan - 07.09.2021
Çin'in öncülüğünde "Shared Destiny-2021" tatbikatı düzenleniyor
Çin ordusunun öncülüğünde, Moğolistan, Pakistan ve Tayland gibi ülkelerden askerlerin de katıldığı "Shared Destiny-2021" adlı uluslararası barışı koruma tatbikatı, dün Çin'in Henan eyaletinde yer alan Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun (PLA) kombine silahlı taktik eğitim üssünde başladı.
Henan - 23.07.2021
Son dakika haberleri! Çin'in Hınan eyaletindeki selde ölenlerin sayısı 51'e yükseldi
Son dakika gelişmesine göre Çin'in Hınan eyaletine bağlı Cıngcou kentinde şiddetli yağışların yol açtığı sel nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 51'e yükseldi.
Henan - 21.07.2021
Son dakika haberleri... Dışişleri Bakanlığı'ndan Çin'de meydana gelen 'sel' ile ilgili açıklama
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Çin'de meydana gelen sel felaketiyle ilgili "Çin halkı ile Hükümetine taziyelerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz" açıklamasında bulundu.  Dışişleri Bakanlığı'ndan, Çin Halk Cumhuriyeti'nde (ÇHC) meydana gelen sel felaketiyle ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Çin Halk Cumhuriyeti'nin Henan eyaletinde meydana gelen sel felaketinde 25'ten fazla kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin bölgeden tahliye edildiği üzüntüyle öğrenilmiştir.
Henan - 21.07.2021
Çin'deki sel nedeniyle en az 12 kişi hayatını kaybetti
KUALA Çin'in orta kesimindeki Henan eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel nedeniyle en az 12 kişi yaşamını yitirdi.
Henan - 20.07.2021
Çin'in orta kesimlerinde yaşanan sel nedeniyle metro ağı sular altında kaldı
Henan eyaletinde 10 binden fazla kişi sığınaklara taşındı.
Henan - 13.07.2021
Çinli baba, 500 bin kilometreden fazla yol yaparak aradığı oğluna 24 yıl sonra kavuştu
Gangtang'in oğlunun evinin dışında tek başına oynadığı sırada soyadı Tang olduğu bilinen kadın bir şüpheli tarafından 1997 yılında kaçırıldığı ve kadın şüphelinin çocuğu Hu adlı ortağı ile komşu Henan eyaletine götürerek sattığı aktarıldı.
Henan - 13.07.2021
Çin'de baba, motosikletle 500 bin kilometre yol yaparak aradığı oğluna 24 yıl sonra kavuştu
İnsan kaçakçıları, kaçırdıkları 2 yaşındaki çocuğu Henan eyaletinde satarken polis, kayıp genci 24 yıl sonra yine aynı bölgede buldu.
Henan - 28.06.2021
Libya'daki insan hakları örgütünden "aşiret çatışmalarına" tepki
Kadın siyasi tutuklu serbest bırakılsın çağrısı Öte yandan Havari, yetkililerinden, avukat ve aktivist Henan el-Berasi'nin siyasi tutuklu kızı Hanin el-Abdeli'nin de derhal serbest bırakılmasını istedi.
Henan - 25.06.2021
Çin'de dövüş sanatları okulunda yangın faciası: 18 ölü, 16 yaralı
Çin'in Henan eyaletine bağlı Shangqiu kentindeki bir dövüş sanatları okulunda yerel saatle 03.
Henan - 16.06.2021
Libya'da genel seçimler yaklaşırken anayasa referandumu ve seçim kanunu tartışmaları sürüyor
Anayasa referandumu yapılmaksızın, sadece anayasal temel belirlenerek seçimlere gidilmesinin sakıncalı olduğuna dikkati çeken Zubeyr, şunları kaydetti: "Anayasal temel halk tarafından değil, BM'nin tanımladığı belirli zümreler tarafından belirlenecek. Yani seçilmiş bir organı bırakıp, belirli taraflarca belirli şartlara göre atanan ve halkın onayını almamış organlara mı yöneleceğiz? Bu anayasal temelin ne olduğu ise hala belli değil. Müphem, sınırları ve siyasi yönelimleri belli olmayan kişilerin oluşturacağı bir temel. Bu temelin, seçimlere ve başkanın yetkilerine ilişkin birtakım kanun ve esasları dayatmayacağını kim garanti ediyor? Kim bize askeri darbe olmayacağı ve askeri yönetime doğru gitmeyeceğimizin garantisini verebilir?" "Paralı askerler tarafından işgal edilmiş bir ülkede seçime gidilemez" Hafter, ülkenin doğusunu paralı askerlerle kontrol altında tutarken seçimlere gidilmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Zubeyr, şöyle devam etti: "Hafter'in yaptığı askeri gösterilerden, Cham Wings uçaklarıyla ona yapılan askeri sevkiyatlardan ve Rusya'nın onu silahlarla donatmasından da çok açık bellidir ki, seçimlere gidilmesi yolunda güvenlik ve istikrara işaret eden hiçbir şey yok. Paralı askerler tarafından işgal edilmiş bir ülkede nasıl seçime gidebilirsiniz? Kadın Milletvekili Siham Sergiva'nın kaçırılarak kaybedildiği, kadın aktivist Henan Berasi'nin öldürüldüğü Hafter kontrolündeki doğu ve güney bölgelerinde seçimlerin güvenliği nasıl sağlanacak? Hafter'e karşı ses çıkaranların öldürüldüğü yerlerde insanlar nasıl oy kullanacak?" Seçimlerin önündeki en büyük engel "sandık güvenliği" ve açıklanacak "anayasal temel" Libyalı siyasi analist Mehdi Abdulati ise Libya hakkının en temel talebinin parlamento seçimlerinin yapılması olduğunu belirtti.
Henan - 07.06.2021
Son dakika haberi | Çin'de maden ocağındaki patlamada ölü sayısı 4'e yükseldi
Çin Küresel Televizyon Ağı (CGTN), Henan eyaletindeki maden ocağında meydana gelen patlamada ölen işçilerin sayısının 4'e yükseldiğini bildirdi.
Henan - 05.06.2021
Son dakika haberi: Çin'de kömür madeninde patlama: 2 ölü
Son dakika haberi: Çin'in Henan eyaletinde bulunan bir kömür madeninde meydana gelen patlama sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişiye ise ulaşılamıyor.
Henan - 05.06.2021
Çin'de maden ocağında patlama: 2 ölü, 6 kayıp
Çin Merkezi Televizyonu (CCTV), Henan eyaletinde Hebi Kömür ve Elektrik Şirketinin işlettiği maden ocağında patlama meydana geldiğini bildirdi.
Henan - 26.05.2021
Çin'de kaplanlar bakıcılarını öldürdü
Xinhua'nın haberine göre, Çin'in Henan eyaletinde Nanyang kentinde bulunan hayvanat bahçesindeki kafeslerinden kaçan iki kaplan bakıcılarına saldırdı.
Henan - 16.03.2021
Libya'daki Sirenayka bölgesi aşiret liderleri, Hafter milislerinin Bingazi'den çıkarılmasını istedi
Sirenayka'daki gizli hapishanelerin açığa çıkarılması, kaçırılanların akıbetinin açıklanması ve bunu yapanların da cezalandırılması çağrısı yapılan açıklamada, Libyalı kadın avukat Henan Berasi'nin öldürülmesi ve milletvekili Siham Sergiva'nın kaçırılması gibi terör eylemleriyle ilgili soruşturma açılması istendi.
Henan - 15.01.2021
Çin, Tayvan'a kaçmaya çalışan Hong Kongluyu temsil eden avukatın ruhsatını iptal etti
Öte yandan, 12 muhaliften birinin avukatlığını yapan Rın Çuanniu da Henan Eyaleti Adalet Bakanlığınca benzer bir gerekçe ile avukatlık ruhsatını kaybedebileceği konusunda uyarılmıştı.
Henan - 20.11.2020
Hindistan ve Çin'de trafik kazaları: 23 ölü
Henan eyaletinde yaşanan kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Henan - 15.11.2020
Son dakika haberi | Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Çin'in Henan ve Şandong eyaletlerinde, dondurulmuş sığır ve domuz etlerinin ambalajında Kovid-19 tespit edildi.
Henan - 15.11.2020
Çin'de, ithal edilen etlerin ambalajlarında Kovid-19'a rastlandı
Çin'in Henan ve Şandong eyaletlerinde, dondurulmuş sığır ve domuz etlerinin ambalajında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.
title