Güneydoğu Anadolu Haberleri

Güneydoğu Anadolu haber, Güneydoğu Anadolu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneydoğu Anadolu - 10.10.2021
Bursa Heyetinden Biz Anadoluyuz Projesi Kapsamında Van'a Ziyaret
Doğu ve Güneydoğu Anadolu ziyaretleri kapsamında Diyarbakır, Mardin, Siirt illerini ziyaret eden 16 kişilik heyet, sabah saatlerinde Van ziyareti kapsamında Vali Mehmet Emin Bilmez, Ak Parti Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal ve Abdulahat Arvas ile bir araya geldi.
Güneydoğu Anadolu - 08.10.2021
Çörek otu ekti, elektrik gideri yüzde 70 azaldı
Güneydoğu Anadolu Bölgesinin hububat merkezi Mardin'in Kızıltepe ilçesinde çiftçilik yapan Halil Karahan kendisine ait 700 dönüm arazide daha az suya ihtiyaç duyan çörek otu ekimi yaptı, sulamaya bağlı elektrik maliyeti yüzde 70 azaldı.
Güneydoğu Anadolu - 08.10.2021
Güz salatalığı, yüz güldürdü
Ödemiş'in Kaymakçı Mahallesinde turşuluk salatalık üretimi ile uğraşan Yusuf Şahan ile Murat Bahçe, birinci kalite ürünün toptan 4,5 liradan satıldığını belirterek, "Allah bereket versin. İşimiz zor ama diğer ürünlere göre salatalık yüzümüzü güldürdü" dedi. Yusuf Şahan, bölgede hayvancılık sektörünün ağırlıklı olduğunu belirterek, "Bölgemizde hayvancılık için yem bitkileri ekimi yapıldı. Bu yıl girdi maliyetleri arttığı için hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz zor günler geçiriyor. Salatalık üretimi zor bir uğraştır ama yine de elde ettiğimiz gelir ile yüzümüz güldü diyebiliriz" diye konuştu. Murat Bahçe de, salatalık üretimi ile geçimlerini sağladıklarını ifade ederek, "Bu yıl fiyatlar tam olarak istediğimiz gibi olmasa da yine de para kazandık. Salatalık olmasaydı halimiz iyi değildi" sözlerine yer verdi. Salatalık üreticisi Şükran Balcılar ise yerel işçi bulmakta zorlandıklarını söyleyerek, "Yerli toplayıcı bulmakta zorlanıyoruz. Bu eksiği, Güneydoğu Anadolu Bölgesinden ovamıza mevsimlik işçi olarak gelen vatandaşlarımızla dolduruyoruz" ifadelerine yer verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güneydoğu Anadolu Haberleri | Güneydoğu Anadolu Haber - Haberler - Güneydoğu Anadolu haberleri, son dakika güneydoğu anadolu haber ve gelişmeleri burada. VANNE Fuarı'nı 19 bin kişi ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 04:06:44. #1.16#

title