Fitre Haberleri

Fitre haber, Fitre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fitre - Dün
Yardımeli Derneği, ramazanda Türkiye ile 20 ülkedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştı
Fitre ve fidyeler, herhangi bir kesinti yapılmadan bayram öncesi ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.
Fitre - Dün
Sadakataşı Derneği, ramazanda 30 ülkeye yardım ulaştırdı
Dernekten yapılan açıklamaya göre, ramazan yardımlarını dünyanın dört bir tarafında gerçekleştiren Sadakataşı, yardıma muhtaç ailelere kumanya, zekat, fitre ve bayramlık kıyafet dağıtımları gerçekleştirirken, kardeşlik sofralarında binlerce kişiyi bir araya getirdi.
Fitre - 12.05.2021
Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Ulusoy: "Ramazan ayında Lübnan'da 150 bin kişiye insani yardım ulaştırdık"
Büyükelçi Ulusoy, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) ve Afet Acil Durum Müdürlüğünün (AFAD) yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşumuz, Ramazan ayı boyunca Lübnan'ın dört bir köşesine, ağırlıklı olarak gıda yardımı olmak üzere toplam 600 bin ABD doları tutarında yardım götürdüler. Gıda yardımına ilaveten giyecek yardımı, zekat/fitre, ev restorasyonu, sağlık ekipman ve malzemesi ile gelir temini alanlarında da yardım eli uzatıldı.
Fitre - 12.05.2021
Cansuyu'ndan Senegal'e ramazan yardımı
Dernek açıklamasında, kumanya dağıtımlarından iftar sofraları kurulmasına, yetim aylıklarının dağıtımlarından zekat, fitre ve bağışların sahiplerine ulaştırılmasına kadar birçok alanda yardım organizasyonları düzenlendiği belirtilerek, temiz su ihtiyacını karşılamak için de Senegal'in kurak köylerinde 15 kuyu açıldığı kaydedildi.
Fitre - 12.05.2021
bekliyor.. Fetih-Der ramazan ayında Suriye'de 140 bin kişiye yardım ulaştırdı
Ramazan ayı boyunca toplu iftar verdiklerini belirten Bulat, "İçerisinde prinç, yağ, makarna, salça gibi birçok malzemeden oluşan gıda yardımlarını ailelere teslim ettik. 12 bin çocuğa bayramlık kıyafet dağıtık. 6 bin sivile de fitre ve zekat paralarını ulaştırdık.
Fitre - 11.05.2021
Yetim Vakfından 21 bin 500 yetime bayramlık kıyafet
Vakıftan yapılan açıklamaya göre, bu yıl ramazan kampanyası "Ramazan Bereket, Yetim Emanet" sloganıyla sürdürülürken, zekat, sadaka, fitre ve bağışlar, savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
Fitre - 11.05.2021
Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, "tam kapanma"da yardım çalışmalarını sürdürüyor
Yardım bekleyen on binlerce kişinin yalnız bırakılmadığını anlatan Erkoca, bu süreçte 16 ülkede kumanya dağıtımı yapıldığını, zekat, fitre ve fidye bağışlarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını ifade etti.
Fitre - 10.05.2021
Samsun'dan kısa kısa
Kavak Kaymakamı Ömer Saygılı, "tam kapanma" uygulaması kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşların zekat ve fitrelerini istedikleri kişilere ulaştıracaklarını bildirdi.
Fitre - 09.05.2021
Diyanet Vakfı yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor
Diyanet Vakfı Beypazarı Şubesinden yapılan açıklamaya göre, vakıf ve din görevlileri tarafından sürdürülen çalışmalarla ekiplerin, fitre ve zekat bağışlarından toplanan yardımlar ile Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi'nin Müftülüğe gönderdiği alışveriş kartlarının ilçe genelinde belirlenen kişilere dağıtıldığı belirtildi.
Fitre - 09.05.2021
Türk Kızılay Esenyurt Şubesi ramazanda 1300 yetime yardım ulaştırdı
Tespit ettiği her yetime 200 lira hediye çeki ulaştıran şube, ramazan yardımları kapsamında gıda kolisi, fitre ve zekat dağıtımı da yaptı.
Fitre - 08.05.2021
Sadakataşı Derneği Kudüs'e ramazan yardımı ulaştırdı
Sadakataşı Derneği, ramazan yardımları kapsamında İsrail işgali altındaki Kudüs'te gıda kolisi, iftarlık kumanya, fitre ve zekat dağıtımları gerçekleştirdi.
Fitre - 07.05.2021
Cansuyu Derneği'nden, Sierra Leone'ye ramazan yardımı
Dernekten yapılan açıklamaya göre, "Kazancımız Allah için verdiğimizdir" sloganı ile her yıl ramazan ayında Türkiye'de ve dünyanın dört bir köşesinde hayırsever vatandaşların emanetlerini sahiplerine ulaştıran Cansuyu, kumanya dağıtımlarından iftar sofraları kurulmasına, yetim aylıklarının dağıtımlarından zekat, fitre ve bağışların sahiplerine ulaştırılmasına kadar birçok alanda çalışmalarını sürdürüyor.
Fitre - 07.05.2021
Türkiye'nin kardeşlik eli ramazan yardımlarıyla dünyaya ulaşıyor
Türkiye'deki bazı vakıf ve yardım kuruluşları, düzenledikleri ramazan organizasyonlarıyla, hayırseverlerin bağışladığı zekat, fitre ve yardımları ülke genelindeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra dünyanın birçok noktasındaki mazlumlara ulaştırıyor.
Fitre - 06.05.2021
Türk Kızılay Birecik Şubesi'nden ihtiyaç sahibi ailelere yardım
Hayırseverlere Kızılay'a bağış konusunda çağrıda bulunan Demir, "Biz bağışçılarımızın fitre, zekat, tutamadığı oruçların fidyesi, bütün bağışlarını Türk Kızılayına gönül rahatlığı ile verebilirler.
Fitre - 05.05.2021
İHH, Türkiye'den Mali'ye ramazan yardımı ulaştırdı
İHH'nın kumanya yardımlarından 6 bin 480, zekat ve fitre bağışlarından ise bin 242 ihtiyaç sahibi faydalandı.
Fitre - 04.05.2021
Gülnar Müftülüğü ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı
Geçen yıl olduğu üzere bu yıl da vatandaşların zekat, fitre ve fidyelerinin emin ellerle ihtiyaç sahibine ulaştırılmasında köprü vazifesi gördüklerini ifade eden Kaya, şunları kaydetti: "İlk etapta 430 yardım kolisini ihtiyaç sahiplerinin bizzat evlerine gidilerek dağıtımı yapıldı.
Fitre - 04.05.2021
İHH, Nijer'de 26 bin 120 kişiye ramazan yardımı ulaştırdı
İHH'nin kumanya yardımlarından 15 bin 120 Nijerli istifade ederken, zekat ve fitre bağışlarından ise 1500 ihtiyaç sahibi faydalandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fitre Haberleri | Fitre Haber - Haberler - Fitre haberleri, son dakika fitre haber ve gelişmeleri burada. Yardımeli Derneği, ramazanda Türkiye ile 20 ülkedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 00:59:59. #1.14#

title