Ermenistan Haberleri

Ermenistan haber, Ermenistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ermenistan - Dün
AB'den Azerbaycan ve Ermenistan'a itidal çağrısı
Avrupa Birliği (AB), sınır belirleme konusunda gerginlik yaşayan Azerbaycan ile Ermenistan'a itidal çağrısında bulundu.
Ermenistan - Dün
Azerbaycan, Erivan yönetimine sınır rejimi gerçekliğini kabullenmelerini önerdi
Azerbaycan ile Ermenistan arasında sınır belirleme konusunda gerginlik yaşanıyor.
Ermenistan - 12.05.2021
Aliyev, Şuşa'da inşa edilecek yeni caminin temelini attı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ'ın incisi Şuşa'da inşa edilecek yeni caminin temelini attı.
Ermenistan - 12.05.2021
Son dakika haberi: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'da yeni caminin temelini attı
Son dakika habere göre Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan Karabağ'ın sembol şehri Şuşa'da inşa edilecek yeni caminin temelini attı.
Ermenistan - 12.05.2021
ANALİZ – PKK'nın terör envanteri tehlikeli boyutlarda
PKK terör örgütünün elinde henüz 4. nesil MANPADS'e rastlamadık. Öte yandan yakın gelecekte bu ihtimali kesin olarak dışlamak da mümkün değil. Zira örneğin Rus yapımı Verba'nın, Suriye Arap Silahlı Kuvvetleri ve Ermenistan Silahlı Kuvvetleri envanterlerine de transfer edildiğini açık kaynaklar üzerinden biliyoruz.
Ermenistan - 12.05.2021
Doğu Anadolu'da küçükbaş hayvanların yayla yolculuğu başladı
Yurdun en doğusunda, Ermenistan, Nahçıvan ve İran sınırında yer alan kentte tarımın yanı sıra hayvancılık da önemli geçim kaynakları arasında yer alıyor.
Ermenistan - 08.05.2021
Son dakika haber! Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ'daki savaşta 2 bin 895 şehit verdi
Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, 27 Eylül 2020'de başlayan ve 10 Kasım 2020'de Ermenistan'ın yenilgisini kabul eden anlaşmaya imza atmasıyla sona eren savaştaki can kayıplarıyla ilgili bilgilerin güncellendiği belirtildi.
Ermenistan - 07.05.2021
Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa, Azerbaycan'ın kültür başkenti oldu
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa kentinin Azerbaycan'ın kültür başkenti olarak ilan edilmesine ilişkin kararnameyi imzaladı.
Ermenistan - 07.05.2021
Azerbaycan'dan Ermeni esirlerin serbest bırakılması çağrısına karşı Fransa ve Kanada'ya tepki
Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Leyla Abdullayeva, Fransa ve Kanada Dışişleri Bakanlıklarının Ermeni esirlerin serbest bırakılması yönünde yaptığı çağrılara tepki göstererek, "Ermenistan'ı uluslararası insani hukuk yükümlülüklerine uymaya ve bölgede kalıcı barışı engelleyen faaliyet...
Ermenistan - 06.05.2021
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Batı ve AB'nin yaptırımlarını cevapsız bırakmayacaklarını söyledi
Ermenistan'ın başkenti Erivan'a resmi ziyarette bulunan Lavrov, Ermeni mevkidaşı Ara Ayvazyan ile görüşmesinin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında, Rusya ve AB arasındaki ilişkileri değerlendirdi.
Ermenistan - 06.05.2021
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan "Karabağ'daki sürecin siyasallaştırılmaması" uyarısı
Ermenistan'ın başkenti Erivan'da resmi temaslarda bulunan Lavrov, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ara Ayvazyan ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Ermenistan - 06.05.2021
Fransa'da ana akım medya kamu diplomasisinin aracı mı?
Devlet temsilcileri suskun kalsa da, ana akım medya Türkiye'nin FETÖ ile mücadelesine destek vermek şöyle dursun, terör örgütüyle bağı bulunanların yargılanmalarını ve görevden alınmalarını bile muhaliflere yönelik büyük bir "temizlik" operasyonu olarak nitelendiriyor. 15 Temmuz darbe girişimini satır aralarına gizleyerek, darbeci casusluk şebekesini aklarcasına, bu mücadeleyi de Türkiye'nin demokrasi eksiklikleri başlığı altına yerleştiriyor. Türkiye demokrasisinin eksiklikleri de, hükümetin iyi yönetemediği sorunlar da var elbette. Ama Fransız ana akım medyası Türkiye'yi bunlar üzerinden eleştirmiyor; daha çok egemenliği ve bağımsızlığı açısından yaşamsal önem taşıyan, terörle mücadelesinin iki ayağı üzerinden sıkıştırmayı yeğliyor. Söz konusu iki terör örgütünün de ABD'nin kanatları altında olduğu göz önüne alındığında, bu desteğin aslında Ankara'nın Ermenistan, Doğu Akdeniz, Kıbrıs, Libya ve Ege sorunlarında kıskaç altına alınmasını tamamladığını söylemek mümkün.
Ermenistan - 05.05.2021
BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'dan Ermenistan'a "soykırım" yanıtı Açıklaması
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, "soykırım" iddialarını gündeme getiren Ermenistan'a, "Soykırım suçunun yetkili bir yargı organı tarafından belirlenmesi gerekir yani bir olayı soykırım olarak tanımlamak için, yetkili bir uluslararası mahkeme bu yönde bir...
Ermenistan - 05.05.2021
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecek
Türkiye, Kazakistan, Özbekistan, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Macaristan, Latvia, Litvanya, Polonya, Slovakya, Slovenya, Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Moldova, Ukrayna, Rusya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Romanya, Sırbistan ve Mısır bankanın yatırım yaptığı başlıca ülkeler arasında yer alıyor.
Ermenistan - 04.05.2021
Azerbaycan, 3 Ermenistan askerini iade etti
Azerbaycan, Karabağ'da esir aldığı 3 Ermeni askeri Ermenistan'a iade etti.
Ermenistan - 04.05.2021
Azerbaycan Ermenistan'a 3 askeri iade etti
Azerbaycan, esir tutulan 3 Ermeni askeri Ermenistan'a iade etti.
Ermenistan - 04.05.2021
ABD yönetimi, Azerbaycan'a askeri yardımlara devam etme kararını Kongreye bildirdi
Blinken, yardımların barış çabalarını baltalamayacağını bildirdi Söz konusu bildirimde, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın "Azerbaycan'a yönelik yardımların Ermenistan ve Azerbaycan arasında barışçıl bir çözüm için müzakere çabalarını baltalamayacağını ya da Ermenistan'a yönelik saldırı amacıyla kullanılmayacağını tasdik ediyorum.
Ermenistan - 04.05.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Yeni Azerbaycan Partisi ile düzenlenen çevrim içi konferansta konuştu Açıklaması
Ermenistan işgalinden kurtarılan Karabağ'a ilişkin Kurtulmuş, Karabağ Zaferi'nin tarihsel bir başarı olduğunu anımsatarak, "Milletimiz için büyük bir başarıdır, Karabağ her şeyden önce vatandır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ermenistan Haberleri | Ermenistan Haber - Haberler - Ermenistan haberleri, son dakika ermenistan haber ve gelişmeleri burada. AB'den Azerbaycan ve Ermenistan'a itidal çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.5.2021 08:22:34. #1.15#

title