EFKAN ALA HABERLERİ

Efkan Ala haber, Efkan Ala son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Efkan Ala

Efkan Ala

Doğum Yeri Erzurum / Türkiye
Doğum Tarihi 21.2.1965

Efkan Ala Kimdir ?

Efkan Ala, 21 Şubat 1965 tarihinde Gönül ve Temel Ala çiftinin çocuğu olarak Erzurum'un Oltu ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini Oltu ilçesine bağlı Çanakpınar köyünde tamamladı. Orta ve lise öğrenimini Erzurum İmam hatip lisesi'nde tamamlamasının ardından 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Efkan Ala - 11.06.2021
Yerel Yönetimlerde 1994'Te Kırılma Yaşandı
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin başkanlığında, Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Bursa Milletvekilleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Balıkesir, Denizli, Sakarya, Kahramanmaraş ve Kocaeli Büyükşehir ile Osmangazi ve Yıldırım Belediye Başkanları'nın katılımı ile başladı.
Efkan Ala - 21.05.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Bursa'daki Gökdere Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni'nde konuştu Açıklaması
"En şiddetli biçimde yapılan o zulme karşı çıkıyoruz" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala da söz verdikleri her şeyi yaptıklarını, yapamayacaklarının da sözünü vermediklerini anlattı.
Efkan Ala - 21.05.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Bursa'da kentsel dönüşüm yıkım töreninde konuştu Açıklaması
Törene, Vali Yakup Canbolat, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa milletvekilleri, İller Bankası (İLBANK) Genel Müdürü Yusuf Büyük, ilçe belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı.
Efkan Ala - 21.05.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Bursa'da Vakıfköy Kent Parkı açılış töreninde konuştu Açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala da tesislerin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ederek "Sadece Türkiye'de değil, Balkanlarda da Kafkaslarda da 'şehir' deyince, Türkiye'den akla ilk gelen üç ilden biridir Bursa.
Efkan Ala - 03.05.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 4 Mayıs 2021
6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek (Ankara/10.45) 2- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, "Karabağ Zaferi sonrası sözde Ermeni soykırımı açıklamasının siyasi yansımaları ile bölgesel barış ve istikrara etkileri" konulu çevrim içi konferansa katılacak.
Efkan Ala - 25.12.2020
AK Parti Bursa İl Başkanlığında devir teslim töreni gerçekleştirildi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, "Biz uzun yola çıkmış, büyük problemleri çözmeye cesaret eden insanlarız. Birbirimizle ilişkimizde, birbirimize bir şey söylerken Suriye mutlaka aklımıza gelsin.
Efkan Ala - 23.12.2020
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Bütçe görüşmelerinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala'nın tüm rakamlarıyla bu süre içinde CHP'nin nereden nereye geldiğini çok açık net ortaya koyduğunu belirten Erdoğan, "Kendisinin televizyon programlarında nasıl sözler verdiğini, 'eğer şu kadar oy alamazsam tabii ki durmam, çeker giderim' dediği halde hala nasıl, hangi yüzle o koltukta oturuyor bunu anlamak mümkün değil.
Efkan Ala - 19.12.2020
2021 Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi: Bütçe görüşmeleri "diktatör" tartışmasıyla tamamlandı
"'Kaynak nerede?' derseniz işte saydık, rantçı yandaşın cebinde duruyor. 5 tane şirketin, orada duruyor. Biz halk için kullanacağız. Kamu zararı yaratan, haksız kazanç ortaya çıkartan, hukuksuzca yapılan projeleri kamulaştıracağız. Adına, 'Varlık Fonu' denilen, kimsenin içinde ne olup bittiğini göremediği, denetlenemeyen bir aile şirketi kurdunuz. Varlık Fonu'nu kapatıp hepsini hazineye devredeceğiz." AKP'li Ala: CHP küme düşerdi AKP Grubu adına söz alan Efkan Ala ise partisinin iktidarı döneminde yapılan icraatları anlatırken, muhalefetin "saray" ifadelerine de tepki gösterdi.
Efkan Ala - 18.12.2020
2021 bütçe görüşmeleri (2)
AK Parti Bursa milletvekili Efkan Ala, Türkiye'nin Covid-19 dönemde de pozitif ayrışarak üçüncü çeyrekte yüzde 6,7 oranında büyümeyi başardığını söyleyerek, "Gelişmiş ülkeler bile salgın karşısında ilk aşamada ne yapacaklarını bilemez halde bocalarken biz süreci en makul şekilde yönetmeyi başardık ve bu başarıyı sürdürüyoruz.
Efkan Ala - 11.12.2020
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurda döndü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MİT Başkanı Hakan Fidan, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal ve Efkan Ala, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yurda döndü.
Efkan Ala - 10.12.2020
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'dan ayrıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MİT Başkanı Hakan Fidan, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal ve Efkan Ala, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Bakü'den ayrıldı.
Efkan Ala - 26.11.2020
Son dakika haberleri: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ala'dan Fransa Senatosunun Dağlık Karabağ kararına tepki
Edinilen son dakika haberine göre AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Fransız Senatosunun sözde "Dağlık Karabağ Cumhuriyeti"ni tanıyan kararını "uluslararası hukukun en temel ilkelerinin, meşruiyetin ve hakkaniyetin göz ardı edildiğinin ibretlik bir örneği" şeklinde değerlendirdi.
Efkan Ala - 21.11.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ala'dan CHP'li Çeviköz'ün demokrasi açıklamasına tepki
AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, CHP İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz'ün ABD başkanlık seçimini kazanan Demokrat Parti başkan adayı Joe Biden yönetiminden beklentilerinin "Türkiye'de demokrasiye vurgu yapması" sözlerine tepki göstererek, bunun Türkiye'ye...
Efkan Ala - 19.11.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ala, Libya Değişim Partisi Genel Başkanı Gamati ile görüştü
AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, Libya Değişim Partisi Genel Başkanı Dr. Cuma El-Gamati ile görüştü.
Efkan Ala - 12.11.2020
TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanlığına AK Partili Mehmet Altay seçildi
AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına görevlendirilen Efkan Ala'dan boşalan Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanlığına, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay seçildi.
Efkan Ala - 11.11.2020
AK Parti'de devir teslim
AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığına getirilen Bursa Milletvekili ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Efkan Ala, görevini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığına seçilen AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz'dan devraldı.
Efkan Ala - 11.11.2020
10 Kasım 2020 Haberleri
10 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Efkan Ala - 30.10.2020
Son dakika haberleri | Akıncı Üssü darbe girişimi davasında sanıkların mütalaaya karşı savunması tamamlandı
Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın uçağına F-16'larla önleme yapılarak Malatya'ya indirilmesi yönünde Erzurum'a talimat verdiği iddiasını da kabul etmeyen Mutlum, böyle bir emir vermediğini, Erzurum'u sadece durumu öğrenmek için aradığını öne sürdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Efkan Ala Haberleri | Efkan Ala Kimdir - Haberler - Efkan Ala haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Efkan Ala kimdir, hayatı ve biyografisi. SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI ELDEMİR: TURİZM GELİRLERİ POZİTİF DEĞİŞİM GÖRDÜ.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.09.2021 17:09:56. #1.13#

title