Dünya Gıda Programı Haberleri

Dünya Gıda Programı haber, Dünya Gıda Programı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dünya Gıda Programı - 31.03.2021
Mozambik'teki terör saldırıları nedeniyle 900 bin kişi acil gıda yardımına ihtiyaç duyuyor
BM Dünya Gıda Programı (WFP) Bölge Direktörü Lola Castro, yaklaşık 1 haftadır sivillere düzenlenen saldırılarda yüzlerce kişinin komşu ülke Tanzanya ve Pemba Adası'na sığındığını açıkladı.
Dünya Gıda Programı - 29.03.2021
Norveç Mülteci Konseyi: İngiltere, Suriyelilere sağladığı fonda kesinti yaparsa birçok Suriyeli mağdur olur
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, Dünya Gıda Programı ve BM Çocuklara Yardım Fonunun (UNICEF), Lübnan'daki ekonomik kriz ve Suriyeli mültecilere ilişkin 19 Aralık 2020'de yayımladığı araştırmada, ülkedeki her 10 Suriyeli aileden 9'unun aşırı yoksulluk içinde yaşadığı belirtilmişti.
Dünya Gıda Programı - 23.03.2021
BM Gıda ve Tarım Örgütü ile Dünya Gıda Programından "20'den fazla ülkede akut açlık artacak" uyarısı
Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Dünya Gıda Programı (WFP), acil ve genişletilmiş bir yardım yapılmaması halinde gelecek aylarda 20'den fazla ülkede akut açlığın artacağı uyarısında bulundu.
Dünya Gıda Programı - 18.03.2021
Japonya'dan Bangladeş'teki Arakanlılar için 10 milyon dolar acil yardım desteği
Bangladeş'in başkenti Dakka'daki Japonya Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı'na (WFP) 5 milyon dolar, Uluslararası Göç Örgütü'ne (IOM) 4,3 milyon dolar ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi'ne (ICRC) 700 bin dolar yardımda bulunulacağı belirtildi.
Dünya Gıda Programı - 16.03.2021
Dünya Gıda Programı, Ürdün'deki Suriyelilerin "gıda güvenliği açısından en kötü dönemde" olduklarını bildirdi
Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı Dünya Gıda Programı (WFP) Ürdün Temsilcisi Alberto Correia Mendes, Ürdün'deki Suriyelerin iç savaşın başlangıcından bu yana "gıda güvenliği açısından en kötü dönemde" olduklarını belirtti.
Dünya Gıda Programı - 16.03.2021
Yemen'e yönelik insani yardımların beklenenin altında kaldığı ifade ediliyor
Dünya Gıda Programı (WFP) da 19 Eylül 2018'de sosyal paylaşım sitesindeki hesabından WFP'nin sunduğu bir tabak "bakla" yemeğinin 62 dolar olduğuna ilişkin bir mesaj paylaşmış ve bazı Yemenli aktivistler ve insan hakları savunucuları tarafından yöneltilen yolsuzluk ithamlarıyla karşı karşıya kalmıştı.
Dünya Gıda Programı - 11.03.2021
Son dakika haberleri | BM'den 30'dan fazla ülke için "açlık ve kıtlık" uyarısı
Edinilen son dakika haberine göre BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) Direktörü David Beasley, 30'dan fazla ülkede 34 milyon kişinin kıtlığın eşiğinde olduğunu, Güney Sudan'ın Pibor bölgesinde annelerin çocuklarını ölü hayvan derisi ve çamurla beslemek zorunda kaldığını söyledi.
Dünya Gıda Programı - 10.03.2021
Dünya Gıda Programı İcra Direktörü Beasley, kıtlığın eşiğindeki Yemen için barış çağrısında bulundu Açıklaması
Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) İcra Direktörü David Beasley, Yemen için acil barış çağrısı yaparken aç ve savunmasız ailelere yardım etmek amacıyla mali kaynağa ihtiyaçları olduğunu belirtti.
Dünya Gıda Programı - 09.03.2021
Japonya, Arakanlı Müslümanlar için 19 milyon dolar hibe desteği sağlayacak
Bu kapsamda Japonya, Kızılhaç Uluslararası Komitesi, Dünya Gıda Programı (WFP) ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) vasıtasıyla Arakanlı Müslümanlara 19 milyon dolar tutarında acil yardım desteği verecek.
Dünya Gıda Programı - 03.03.2021
Dünya Gıda Programı, Yemen'de gıda güvenliğini tehdit eden yakıt kıtlığına çözüm çağrısı yaptı
Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP), Yemen'de gıda güvenliğini daha da kötüleştirmekle tehdit eden yakıt kıtlığına dikkat çekti.
Dünya Gıda Programı - 24.02.2021
İtalya, büyükelçisinin hayatını kaybettiği konvoy saldırısına ilişkin BM'den detaylı bilgi istedi
İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusunda İtalyan büyükelçisi ve koruma görevlisinin hayatını kaybettiği Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) konvoyuna yönelik saldırıya ilişkin BM'den detaylı bilgi istediklerini söyledi.
Dünya Gıda Programı - 23.02.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti, BM konvoyuna düzenlenen saldırıdan FDLR ayrılıkçılarını sorumlu tuttu
Kongo Demokratik Cumhuriyeti (KDC) hükümeti, ülkenin doğusunda Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) konvoyuna yönelik saldırının, Ruanda'nın Kurtuluşu Demokratik Güçlerince (FDLR) düzenlendiğini duyurdu.
Dünya Gıda Programı - 22.02.2021
BM'den Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne, Dünya Gıda Programı konvoyuna saldırıyı "hızlıca soruşturma" çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde Dünya Gıda Programı (WFP) konvoyuna düzenlenen saldırıyı güçlü bir şekilde kınayarak, ülkedeki yetkililere saldırıya ilişkin hızlı bir soruşturma başlatması çağrısında bulundu.
Dünya Gıda Programı - 22.02.2021
Türkiye, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde BM konvoyuna düzenlenen saldırıyı şiddetle kınadı
Dışişleri Bakanlığı, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusunda Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) konvoyuna yönelik saldırıyı şiddetle kınayarak, saldırıda yaşamını yitirenler için taziye mesajı yayımladı.
Dünya Gıda Programı - 22.02.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki saldırıya ilişkin Dünya Gıda Programından açıklama Açıklaması
Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP), Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusunda WFP konvoyuna yönelik saldırının arkasındaki detayları ortaya çıkarmak üzere yerel makamlarla çalışılacağını bildirdi.
Dünya Gıda Programı - 12.02.2021
BM: Yemen'de 400 bin çocuk bu yıl açlıktan ölme tehlikesiyle karşı karşıya
BM çatısı altındaki Dünya Gıda Programı, Gıda ve Tarım Örgütü, Dünya Sağlık Örgütü ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Yemen'deki insani krizle ilgili olarak hazırladıkları ortak raporu yayımladı.
Dünya Gıda Programı - 27.01.2021
Dünya Gıda Programı: Güney Afrika bölgesi salgının en kötü evresine girdi
Dünya Gıda Programı (WFP), Güney Afrika bölgesinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının en kötü evresine girdiği bildirdi.
Dünya Gıda Programı - 21.01.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde, Orta Afrika Cumhuriyeti'nden göç dalgası tedirginliği
BM yetkileri, günlerce yürüdükten sonra Kamerun'un doğusundaki Garua Bulai kentine ulaşan binlerce kişinin acil ihtiyacını gidermek amacıyla Dünya Gıda Programı ve UNICEF'in destek olduğunu ancak şiddet olayları nedeniyle çok sayıda OAC vatandaşının ülkelerinden kaçmaya devam etmesi nedeniyle uluslararası toplumun yardımına ihtiyaç duyduklarını açıkladı.
Dünya Gıda Programı - 20.01.2021
Madagaskar'da kuraklıkla mücadele için 75 milyon ağaç dikilecek
Dünya Gıda Programı da 13 Ocak'ta, Madagaskar'ın güneyinde 1,5 milyon kişinin acilen gıda yardımına ihtiyaç duyduğunu açıklamıştı.
Dünya Gıda Programı - 14.01.2021
Irak'ta yaklaşık 3 milyon insan günlük temel gıdaya ulaşamıyor
BM Dünya Gıda Programı'nın (DGP) 2020 yılına ait Irak'taki insani duruma ilişkin yayınladığı bir raporunda, ülkede yaklaşık 3 milyon insanın günlük gıda ihtiyacını karşılayamadığı ifade edildi.
Dünya Gıda Programı - 13.01.2021
Madagaskar'da 1,5 milyona yakın kişi açlık sınırında
Dünya Gıda Programı (WFP), Madagaskar'ın güneyinde 1,5 milyona yakın kişinin acilen gıda yardımına ihtiyaç duyduğunu açıkladı.
Dünya Gıda Programı - 24.12.2020
Uganda'da 1,3 milyon mülteci "gıda kriziyle" karşı karşıya
BM Dünya Gıda Programı (WFP) Uganda Direktörü El-Khidir Daloum, gıda krizinden özellikle kadın ve çocukların olumsuz etkilendiğine dikkati çekti.
Dünya Gıda Programı - 19.12.2020
BM: Lübnan'daki her 10 Suriyeli mülteci aileden 9'u aşırı yoksulluk içinde yaşıyor
BM Mülteci Ajansı (BMMYK), Dünya Gıda Programı (WFP) ve BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından Lübnan'daki mevcut ekonomik kriz ve Suriyeli mültecilere ilişkin yapılan araştırma, Lübnan'da yaşayan Suriyeli mültecilerin durumuna ilişkin çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.
Dünya Gıda Programı - 18.12.2020
BM kuruluşları Güney Sudan'daki açlık krizi nedeniyle alarmda
BM Gıda ve Tarım Örgütü (FOA), BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından ülkedeki gıda güvenliğine ilişkin hazırlanan raporda, Jonglei eyaletinin Pibor bölgesinde gıda ürünlerinin tükendiği ve binlerce kişinin açlıkla karşı karşıya olduğu vurgulandı.
Dünya Gıda Programı - 17.12.2020
Kenya'da 435 bin mülteci gıda kriziyle karşı karşıya kalabilir
BM Dünya Gıda Programı (WFP) Kenya Ülke Direktörü Lauren Landis, binlerce mültecinin BM yardımlarına muhtaç olduğunu açıkladı.
Dünya Gıda Programı - 12.12.2020
Yemen'in Taiz kentinde riyaldeki değer kaybı protesto edildi
Geçtiğimiz günlerde, Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı Dünya Gıda Programı (WFP), Yemen'de para biriminin son 6 yılda yüzde 250 değer kaybettiğini açıklamıştı.
Dünya Gıda Programı - 10.12.2020
Dünya Gıda Programı, Nobel Barış Ödülü'ne layık görüldü
2020 Nobel Barış Ödülü'ne BM Dünya Gıda Programı (WFP) layık görüldü.
Dünya Gıda Programı - 10.12.2020
Yemenliler hükümet yetkililerinin ülkeyi yurtdışından yönetmesini ve hayat pahalılığını protesto etti
Geçtiğimiz günlerde, Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı Dünya Gıda Programı (WFP), Yemen'de para biriminin son 6 yılda yüzde 250 değer kaybettiğini açıklamıştı.
Dünya Gıda Programı - 09.12.2020
Son dakika haber! Yemen'de riyalin değer kaybı, savaşın devam ettiği ülkeye ikinci darbeyi vuruyor
Yemen'deki BM Dünya Gıda Programı, 1 Aralık'ta yaptığı açıklamada, ülkede iç savaşın başlamasından bu yana Yemen riyalinin yüzde 250 değer kaybettiğini bildirmişti.
Dünya Gıda Programı - 08.12.2020
Yemen riyalindeki sert düşüşü protesto eden Taizli fırıncılar kepenk indirdi
Yemen'deki BM Dünya Gıda Programı, 1 Aralık'ta yaptığı açıklamada, ülkede iç savaşın başlamasından bu yana Yemen riyalinin yüzde 250 değer kaybettiğini bildirmişti.
Dünya Gıda Programı - 06.12.2020
Yemen'in geçici başkenti Aden'de durdurulan bankacılık işlemleri kısmen başladı
Yemen'deki BM Dünya Gıda Programı, 1 Aralık'ta yaptığı açıklamada, ülkede iç savaşın başlamasından bu yana Yemen riyalinin yüzde 250 değer kaybettiğini bildirmişti.
Dünya Gıda Programı - 04.12.2020
Dünya Gıda Programı'ndan 2021'de 12 ülke için kıtlık uyarısı
BİRLEŞMİŞ Dünya Gıda Programı (WF) Direktörü David Beasley, gelecek yıl en kötü insani krizlerden birinin yaşanabileceği ve 12 ülkenin kıtlık riski ile karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu.
Dünya Gıda Programı - 03.12.2020
Madagaskar'da 1,5 milyon kişi acil gıda yardımına ihtiyaç duyuyor
Dünya Gıda Programı (WFP), Madagaskar'da 1,5 milyon kişinin açlıkla karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu.
Dünya Gıda Programı - 03.12.2020
Yemen riyalinin değer kaybetmesindan sonra Taiz'de döviz büroları kapandı
Yemen'deki BM Dünya Gıda Programı (WFP), ülkede iç savaşın başlamasından bu yana Yemen riyalinin yüzde 250 değer kaybettiğini açıklamıştı.
Dünya Gıda Programı - 01.12.2020
Son Dakika | BM: Yemen'de 6 yıldır süren iç savaş 233 bin kişinin ölümüne yol açtı
"Yemen riyali 2015'ten bu yana yüzde 250 değer kaybetti" Yemen'deki BM Dünya Gıda Programı (WFP) ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ülkede savaşla geçen yılların, yerel para birimi Yemen riyalinin yüzde 250 değer kaybetmesine yol açtığını ve gıda fiyatlarının yüzde 140 arttığını duyurdu.
Dünya Gıda Programı - 26.11.2020
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay 36. İSEDAK Toplantısı Bakanlar Çalışma Kapanış Oturumu'nda konuştu: (1)
Küresel gıda güvenliğinin bir istisna olmadığına dikkati çeken Oktay, "Dünya Gıda Programı'na göre, 690 milyon insan yeteri kadar yiyeceğe sahip değil.
Dünya Gıda Programı - 20.11.2020
BM: Etiyopya'daki çatışmalardan dolayı Sudan'a 200 bin kişi sığınabilir
BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve BM Dünya Gıda Programı'ndan (WFP) yetkililerin de katıldığı toplantıda Bisschop, "Tüm kurumlarla birlikte, yaklaşık 200 bin kişi için bir müdahale planı oluşturduk.
Dünya Gıda Programı - 20.11.2020
Sudan, uluslararası örgütlerle Etiyopyalı sığınmacılara yardım anlaşması imzaladı
Sudan resmi haber ajansı SUNA'nın haberine göre, Kesele eyalet hükümeti Genel Sekreteri Muhammed Musa Abdurrahman, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Dünya Gıda Programı ve BM Nüfus Fonundan temsilcilerle ortak toplantı gerçekleştirdi.
Dünya Gıda Programı - 15.11.2020
Dünya Gıda Programı Direktörü Beasley: "2021'de korkunç boyutta kıtlık olacak"
BİRLEŞMİŞ Dünya Gıda Programı (WFP) Direktörü David Beasley, gelecek yıl büyük çapta kıtlık beklendiği uyarısında bulundu.
Dünya Gıda Programı - 13.11.2020
Husiler, Yemen'de 326 yardım konteynerine el koydu
Yemen'de Husiler, son kullanma tarihi geçmiş gıda ve ilaç bulunduğu gerekçesiyle Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından gönderilen 326 yardım konteynerine el koydu.
Dünya Gıda Programı - 11.11.2020
BM'den Yemen'de alarm veren kıtlık riski uyarısı
Yemen'de insani felakete geri sayım uyarısı Dünya Gıda Programı (WFP) Direktörü David Beasley ise Yemen'de bir felaket için geri sayım uyarısı yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dünya Gıda Programı Haberleri | Dünya Gıda Programı Haber - Haberler - Dünya Gıda Programı haberleri, son dakika dünya gıda programı haber ve gelişmeleri burada. Mozambik'teki terör saldırıları nedeniyle 900 bin kişi acil gıda yardımına ihtiyaç duyuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 00:35:20. #1.15#

title