Dünya Bankası Haberleri

Dünya Bankası haber, Dünya Bankası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dünya Bankası - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Sri Lanka hükümeti ve Dünya Bankası, ülkenin Kovid-19 aşılarına erişimine ve dağıtımına yardımcı olmak amacıyla 80,5 milyon dolarlık ek finansman anlaşması imzaladı.
Dünya Bankası - Dün
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 yayılmaya devam ediyor
Sri Lanka hükümeti ve Dünya Bankası, ülkenin Kovid-19 aşılarına erişimine ve dağıtmasına yardımcı olmak amacıyla 80,5 milyon dolarlık ek finansman anlaşması imzaladı.
Dünya Bankası - 12.05.2021
İşçi dövizleri Kovid-19 salgınına rağmen beklenenden daha az düşüş gösterdi
Dünya Bankası, düşük ve orta gelirli ülkelere gönderilen işçi dövizlerinin beklenenden daha az düştüğünü, 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 1,6 azalarak 540 milyar dolara gerilediğini bildirdi.
Dünya Bankası - 11.05.2021
Veri seti açıklanmayan enflasyon çalışmalarına iktisatçı eleştirisi
Kurumlar tarafından toplanan verilerin uluslararası standartlara uygun olması gerektiğine dikkati çeken Şener, "TÜİK'in verilerinin Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu (IMF), Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) gibi bütün uluslararası kurumlar kabul ediyor.
Dünya Bankası - 10.05.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
"Parti grubumuz önergeyi bayramdan sonra verecek" Öztrak, Türkiye'de Dünya Bankası'nın raporuna göre sadece son 2 yılda, mutlak yoksulluk sınırının altında yaşayan vatandaşların sayısının 3,2 milyon kişi artarak 10,2 milyon kişiye ulaştığını söyledi.
Dünya Bankası - 07.05.2021
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: İşletmeler için bürokrasiyi azaltacak düzenleme Meclis'te
CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, işletmeler için bürokrasiyi daha da azaltacak ve Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksindeki başarısını yükseltecek yeni bir kanun teklifinin Meclis'e sunulduğunu belirtti.
Dünya Bankası - 06.05.2021
Bakan Elvan, ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (1)
"Türkiye tedarik konusunda avantaj sunuyor" Ülkelerin salgın sürecinde yaşadıkları sıkıntılardan dolayı artık bölgesel tedarik zincirlerine yöneleceğine de işaret eden Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'ye stratejik konumu, nitelikli insan altyapısı, genç dinamik nüfusu yanında Avrupa Birliğiyle Gümrük Birliği anlaşmasının olması çok ciddi avantaj sunuyor. Türkiye, ürün çeşitliliği itibarıyla gelişmekte olan ülkeler içinde önde gidiyor. Biz istediğimiz her şeyi üretebiliyoruz. Türkiye'nin çok büyük avantajları var. Şunu da biliyoruz, geçmişte Türkiye'ye yatırım yapmayı düşünüp Doğu Avrupa'ya yatırım yapan bir çok firmanın bir süre sonra pişman olduklarını, 'keşke Türkiye'ye yatırım yapsaydık' şeklinde ifade ettiklerini biliyoruz." Elvan, küresel ölçekte emtia fiyatları ve faizlerdeki artışa da dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Özellikle ocak ayından itibaren ABD 10 yıllık tahvillerinde ciddi artış oldu ki 4 aylık süreçte yüzde 80'e yakın tahvil faizlerinde artış söz konusu oldu. Bunun daha da artacağı yönünde görüş ifade edenler oldukça çok. Faizlerin artmasıyla gelişmekte olan ülkelere fon akışı neredeyse durma noktasına geldi. 2020 son çeyreğinde gelişmekte olan ülkelere olan sermaye akımı 200 milyar dolar iken, bu yılın mart ayında ise bu rakam sadece 10 milyar dolar oldu. Özellikle finansman ihtiyacı olan gelişmekte olan ülkelerin önümüzdeki süreçte zorlanacağını buradan ifade etmek istiyorum. Sonuç olarak ne yapılması gerekiyor? Ciddi tehditlerin olduğu bu süreçte küresel ölçekte önemli bir koordinasyona ihtiyaç var. G20, AB, OECD, Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlara çok büyük sorumluluklar düşüyor.
Dünya Bankası - 06.05.2021
Kolombiya'da gösterilere neden olan vergi reformuyla vatandaştan daha fazla vergi toplanması amaçlanıyor
Dünya Bankası verilerine göre, Güney Amerika ülkesinde 2020'de kişi başına düşen GSYİH 5 bin 389 dolar oldu.
Dünya Bankası - 05.05.2021
Dünya Bankası: Türkiye'deki 175 bin kamu binasında enerji verimliliği için önemli bir potansiyel bulunabilir
Dünya Bankası, enerji tüketiminin yaklaşık 3'te 1'inin kamu, ticari ve konut yapılarında kullanıldığını belirterek, Türkiye'deki yaklaşık 175 bin kamu binasında enerji verimliliği için önemli bir potansiyel bulunabileceğini bildirdi.
Dünya Bankası - 05.05.2021
Muradiye'ye 300 milyonluk yatırım
Muradiye'nin sorunlarına neşter vurulacak Muradiye mahallesinin sorunlarına neşter vuracak büyük projelerinin olduğunu müjdeleyen Genel Müdür Aslay, "2014 yılında Manisa'nın Büyükşehir Belediyesi olmasının ardından Muradiye mahallemizin, hem şehir merkezine hem de sanayi bölgesine yakın olması sebebiyle vatandaşlarımızın yoğun bir talebiyle nüfusu artmaya başladı. Şu anda 30 bin nüfusun üzerine çıkmış durumda. Bu hızlı nüfus artışıyla beraber altyapı ve içme suyu ihtiyacı da bir o kadar arttı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün önderliğinde 2015-2016 yıllarında Muradiye mahallemizin altyapı projelendirme çalışmalarına başladık. Ayrıca Muradiye mahallemize kazandırılacak olan atıksu arıtma tesisinin yerini de kamulaştırarak bir adım daha ileriye taşıdık. Mahallemizde yürüteceğimiz çalışmalar için Dünya Bankası kredisine başvurularda yapıldı.
Dünya Bankası - 04.05.2021
MEB "Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim" projesiyle yeni nesil dijital eğitimin kapılarını aralayacak
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Dünya Bankası iş birliğiyle başlatılan "Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi" kapsamında herkesin istediği alanda eğitim alabileceği eşitlikçi, katılımcı ve kullanıcı ihtiyaçlarını dikkate alan yepyeni bir dijital eğitimin kapıları aralanıyor.
Dünya Bankası - 04.05.2021
Dünya Bankası'ndan Burundi'nin sağlık sektörüne ?54,6 milyon dolar destek
Dünya Bankası, sağlık sektörünü iyileştirmek amacıyla Doğu Afrika ülkesi Burundi'ye 54,6 milyon dolar destek verecek.
Dünya Bankası - 28.04.2021
BIST100 yüzde 0.44 düştü, dolar 8.21 lirada
TCMB'nin yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 9.4 seviyesinde, ancak ay sonunda enflasyon raporunda belirgin artış bekleniyor. Enflasyon raporu 29 Nisan'da açıklanacak.  Dünya Bankası (DB), Türkiye'de yoksulluk oranının, 2019 yılındaki yüzde 10.
Dünya Bankası - 28.04.2021
BIST100 yüzde 0.04 düşüşle başladı, dolar 8.23 lirada
Dünya Bankası (DB), Türkiye'de yoksulluk oranının, 2019 yılındaki yüzde 10.
Dünya Bankası - 27.04.2021
BIST100 yüzde 1.31 yükseldi, dolar 8.22 lirada
 Dünya Bankası (DB), Türkiye'de yoksulluk oranının, 2019 yılındaki yüzde 10.
Dünya Bankası - 27.04.2021
DB: Türkiye'de yoksulluk 2.0 puan artışla yüzde 12.2'ye çıktı
Dünya Bankası (DB), Türkiye'de yoksulluk oranının, 2019 yılındaki yüzde 10.2 düzeyinden, 2020 yılında yüzde 12.2'ye yükseldiğine dikkat çekerek, "Şu anda yoksulluk oranını pandemi öncesi seviyelere geri getirmek bir zorluk teşkil etmektedir" uyarısı yaptı.
Dünya Bankası - 27.04.2021
Dünya Bankası'ndan Türkiye değerlendirmesi
Dünya Bankası Türkiye raporunda yurtiçi makroekonomik dalgalanmaların ve küresel belirsizliklerin bu yıl ekonomik canlanmayı etkileyebileceği belirtildi.
Dünya Bankası - 23.04.2021
Etiyopya, Dünya Bankası ile 907 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladı
Etiyopya'nın yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede ve ülkenin elektrik sorunlarını iyileştirmesi için Dünya Bankası ile 907 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladığı bildirildi.
Dünya Bankası - 22.04.2021
IMF Başkanı Georgieva'dan G20'ye "karbon fiyat tabanı belirlemeleri" çağrısı
Georgieva, karbon fiyatlamasının ivme kazandığına işaret ederek, şöyle konuştu: "Artık birçok işletme, modellerinde gölge karbon fiyatı kullanıyor. 60'tan fazla fiyatlandırma planı uygulandı. Ancak ortalama küresel fiyat şu anda ton başına 2 dolar ve Paris Anlaşması'nın hedefleri doğrultusunda emisyonları azaltmak için 2030 yılına kadar ton başına 75 dolara çıkması gerekiyor. Harekete geçme aciliyeti nedeniyle, G20 gibi büyük yayıcılar arasında uluslararası bir karbon fiyatı tabanı öneriyoruz." "Finansman akışını Paris Anlaşması ile uyumlu hale getiriyoruz" Dünya Bankası Başkanı David Malpass da İklim Değişikliği Eylem Planı'nı yayımladıklarını belirterek, hedeflere ulaşmak için iklim finansmanını önceliklendireceklerini ve artıracaklarını anlattı.
Dünya Bankası - 22.04.2021
New York borsası yatay seyirle açıldı
Söz konusu zirvede ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Dünya Bankası Başkanı David Malpass ve çeşitli finans kuruluşlarının üst yöneticilerinin de konuşma yapması bekleniyor.
Dünya Bankası - 22.04.2021
Myanmar'da 3,4 milyon kişi açlıkla karşı karşıya kalabilir
Dünya Bankası, darbe karşıtı protestolar ve uluslararası yaptırımlar nedeniyle Myanmar ekonomisinin bu yıl yüzde 10 daralacağını öngörmüştü.
Dünya Bankası - 22.04.2021
Yapı Kredi Leasing'den KOBİ'lere özel iki yeni kredi anlaşması
Yapı Kredi Leasing, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile iki yeni Dünya Bankası kaynaklı kredi anlaşmasına imza atarak sektöründe bu kredileri kullanan ilk kurum oldu.
Dünya Bankası - 22.04.2021
Altının ons fiyatı 1,790 doları aştı
ALB Forex'in günlük tarımsal emtia bülteninde şöyle denildi: "Dünya Bankası Salı günü yaptığı açıklamada, küresel emtia fiyatlarının ilk çeyrekte güçlü ekonomik büyüme ile canlanan toparlanmanın ardından 2021'de mevcut seviyelerde sabit kalmasının beklendiğini söyledi.
Dünya Bankası - 22.04.2021
Petrol zengini Nijerya, 2,7 milyar dolarlık dış kredi alacak
Petrol zengini ve Afrika'nın en büyük ekonomilerinden Nijerya'nın, ülke ekonomisine katkı sağlamak için Dünya Bankası ve Brezilya'dan 2,7 milyar dolarlık dış kredi alacağı açıklandı.
Dünya Bankası - 21.04.2021
Etiyopya: Sudan ve Mısır, Afrika Birliği'nin başlattığı baraj müzakerelerini baltalamaya çalışıyor
Dina, Sudan ve Mısır'ın talep ettiği gibi sürece ABD, Avrupa Birliği ve Dünya Bankası'nın da katılmasında ne yanlış olduğunun sorulması üzerine, "Afrika Birliği'nin öncelik ettiği süreçte ne gibi bir yanlışlık var.
Dünya Bankası - 21.04.2021
Belarus yatırım yapılacak 50 ülke arasında Mobilya sektörü için fırsatlar olabilir
Belarus'un Dünya Bankası'nın iş yapma kolaylığı endeksinde 190 ülke arasında 49'uncu sırada olduğunu belirten Soycan, "Yabancı yatırımcıların önünün açmak için çaba içindeler.
Dünya Bankası - 20.04.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Dünya Bankası, gelişmekte olan 17 ülke için Kovid-19 aşılarının alımı ve dağıtımı için sağlanan finansmanın 2 milyar dolara ulaştığını duyurdu.
Dünya Bankası - 20.04.2021
Dünya Bankası emtia fiyatlarının büyüme beklentilerinin etkisiyle güçlü kalmasını bekliyor
Dünya Bankası, emtia fiyatlarında 2021 başlarında küresel ekonomik toparlanma ile desteklenen yükselişin istikrar kazanacağını bildirdi.
Dünya Bankası - 20.04.2021
Dünya Bankası'nın Kovid-19 aşısının dağıtımına yönelik finansmanı 2 milyar dolara ulaştı
Dünya Bankası, gelişmekte olan 17 ülke için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının alımı ve dağıtımı için sağlanan finansmanın 2 milyar dolara ulaştığını duyurdu.
Dünya Bankası - 20.04.2021
Özbekistan'da Tarım Bakanı danışmanlığına Türk uzman atandı
Muhammet Sedat Kolcuoğlu, Dünya Bankası destekleri ve kırsal kalkınma projeleri kapsamında, Özbekistan'da çiftçi eğitimi programlarının geliştirilmesine ve ülke genelinde diğer çiftçi eğitim merkezlerinin kurulmasına öncülük edecek.
Dünya Bankası - 19.04.2021
Dünya Bankası'ndan Gambiya'ya 8 milyon dolarlık kredi
Dünya Bankası'nın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Gambiya'ya 8 milyon dolarlık kredi paketini daha onayladığı bildirildi.
Dünya Bankası - 19.04.2021
18 Nisan 2021 Haberleri
18 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Dünya Bankası - 16.04.2021
BDDK: Bireysel bankacılık analiz ve derecelendirme modeli geliştirildi
Bu gelişmelere uygun olarak G-20, Finansal İstikrar Kurulu (FSB), Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü'nün (OECD) yayımladıkları ilke, rehber ve raporlar kapsamında, üye ülkelerden finansal tüketicilerin korunmasına yönelik "denetim ve gözetim sistemi" kurmalarının beklendiği vurgulandı.  Dünya Bankası'nın da tüketicinin korunması ve finansal okur-yazarlığın artırılmasının finansal piyasaların uzun vadeli istikrarı için önemine dikkat çektiği belirtilen açıklamada şöyle denildi: "Bu kapsamda; 2021 yılı Ekonomik Reform Paketi ve T.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dünya Bankası Haberleri | Dünya Bankası Haber - Haberler - Dünya Bankası haberleri, son dakika dünya bankası haber ve gelişmeleri burada. Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.05.2021 03:49:51. #1.11#

title