CEVDET YILMAZ HABERLERİ

Cevdet Yılmaz haber, Cevdet Yılmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cevdet Yılmaz

Cevdet Yılmaz

Doğum Yeri Bingöl / Türkiye
Doğum Tarihi 1.4.1967 -

Cevdet Yılmaz Kimdir ?

Cevdet Yılmaz 1 Nisan 1967 yılı, Bingöl doğumlu Zaza kökenli Türk siyasetçi ve doktorant, AK Parti milletvekili, eski Başbakan Yardımcısı ve Türkiye Kalkınma Bakanı. 2007, 2011 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'de AK Parti Bingöl milletvekili olarak, Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde ise Diyarbakır milletvekili olarak meclise girdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Cevdet Yılmaz 1.8.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl'de partililerle bayramlaştı Açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden ibadete açılmasına ilişkin, "Bizim herhangi bir din ve inançla bir kavgamız yok ama bir taraftan da Ayasofya'yı asli hüviyetine kavuşturduk. Bu da milletimizin beklentisi, özlemi, hasretiydi.
Cevdet Yılmaz: 10 yıl önce bugün neler oldu ?Cevdet Yılmaz 30.7.2020
Cevdet Yılmaz 27.7.2020
Ankara'da "Pandemi Döneminde Ekonomi Diplomasisi: Özbekistan ve Türkiye Tecrübesi" programı...
Programa Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Özbekistan Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakan Birinci Yardımcısı Laziz Kudratov, Özbekistan Dışişleri Bakan Birinci Yardımcısı Farhod Arziyev, Özbekistan'ın Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocayev, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve birçok iş insanı katıldı.
Cevdet Yılmaz 27.7.2020
Kale Grubu 63 yaşında
Bu süreçte, 63 yıldır üstesinden geldikleri her zorluğun başarıyla taçlandığını ifade eden Okyay, şunları söyledi: "Kurucumuz İbrahim Bodur'un bugün bir arada olmamızı sağlayan adımları attığı o günlerde de koşullar hiç elverişli değildi ama yine de hayaline ortak olanlarla yoluna devam etti. Onlara o cesareti, öngörüyü, yenilikçi düşünmeyi, mücadele ruhunu ve güveni veren neyse, bugün de ona odaklanma zamanı. Kısacası, özümüze dönme, özümüzdeki mayadan çoğalma zamanı. Kale Ailesi olarak her yeni güne bu güvenle uyanacağız. Yine bu güven sayesinde, bundan önceki 63 yılda olduğu gibi yarın da yolumuza inançla devam edeceğiz." Törene ayrıca, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Grup Başkan Vekili Bülent Turan, Dış İlişkiler Başkanı Cevdet Yılmaz ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Çanakkale milletvekilleri Muharrem Erkek ve Özgür Ceylan, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Dış İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak birer kutlama mesajı gönderdi.
Cevdet Yılmaz 16.7.2020
AK Parti'li Cevdet Yılmaz: "FETÖ faaliyet gösterdiği her ülke için tehdittir"
AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, FETÖ terör örgütü sadece Türkiye için değil faaliyet gösterdiği her ülke için tehdit teşkil ettiğini söyledi.
Cevdet Yılmaz 9.7.2020
Devlet destekli yatırımla 4 bin 500 kişi istihdam edilecek
Kısa sürede 501 üyeye ulaşan ve yeni sanayi sitesinin kurulması için kredi ile yer temini arayışına giren kooperatif üyeleri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın da desteğiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde yapılan girişimlerde site için gerekli kredi ve uygun araziyi temin etti.
Cevdet Yılmaz 6.7.2020
Alman vekiller Türkiye ile turizmin normalleşmesini istiyor
Sosyal Demokrat Parti (SPD) Meclis Grubu Dış Politika Sözcüsü Nils Schmid ve Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ile Hristiyan Sosyal Birlik Partisinin Meclis Grubu Dış Politika Sözcüsü Jürgen Hardt ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Berlin temsilciliğince düzenlenen "Türkiye Almanya ve Türkiye-AB ilişkileri" konulu toplantıda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Cevdet Yılmaz 5.7.2020
Bingöl'de, Yukarı ve Aşağı Kaleköy barajları üretime başladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından işletmeye alınan 52 hidroelektrik santralleri arasında bulunan Bingöl'deki Yukarı ve Aşağı Kaleköy Barajı ve HES, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans katımıyla üretime başladı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın video konferansla bağlandığı törene Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, yüklenici firma yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Cevdet Yılmaz 5.7.2020
Bingöl Aşağı ve Yukarı Kalehan barajlarında enerji üretimine başlandı
500 megavatlık güce sahip santralin 30 kilometre ilerisinde Yukarı Kale köyü santrali olduğunu ve 620 megavatlık santral kapasitesinin bulunduğunu ifade eden Tancan, şöyle devam etti: "Her iki santralimizin yılda 2,7 milyar kilovatsaatlik bir üretim kapasitesi söz konusu. Santraller yapılırken yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlandı. Şu anda da yaklaşık 300 kişi işletme ağında santralde görev yapıyor. Bu santralin özeliklerinden birisi de silindir ile sıkıştırma alanında dünya birincisi ödülüne sahip olması, her iki santralimizin de ülkemize, vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum ve bize bu eseri kazandıran her iki yatırımcı şirketimize de tüm milletimiz adına, enerji camiamız adına teşekkürlerimi sunuyorum." "Türkiye ekonomisine katma değer oluşturacak" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise açılışın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, önemli iki barajın açılışına şahit olduklarını söyledi.
Cevdet Yılmaz 25.6.2020
Normalleşmeyle kapılarını açan kaplıcalarda stres atıyorlar
Günerigök, şöyle devam etti: "Ilıcalar beldemiz 2 termal tesisimiz, Cevdet Yılmaz Parkı, Soğukçeşme kavurması, mesire alanlarıyla yeni hizmete açıldı.
Cevdet Yılmaz 22.6.2020
Bingöl Valisi Kadir Ekinci'den depreme ilişkin değerlendirme Açıklaması
Vali Ekinci, deprem ilişkin yaptığı açıklamada, depremin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve milletvekillerinin deprem gecesi bölgeye geldiklerini anımsattı.
Cevdet Yılmaz 22.6.2020
FETÖ'nün "MİT kumpası" davası başladı
İddianamede, "mağdur" olarak şu isimler yer aldı: "61. Hükümet Başbakanı olan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 61. Hükümetin Bas¸bakan Yardımcıları Bülent Arınç, Ali Babacan, Bes¸ir Atalay, Bekir Bozdagˆ, Emrullah İs¸ler, Ulas¸tırma, Denizcilik ve Haberles¸me Bakanı Binali Yıldırım, Avrupa Birligˆi Bakanı Egemen Bağış, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Çalıs¸ma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Çevre ve S¸ehircilik Bakanı Erdogˆan Bayraktar, Dıs¸is¸leri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İçis¸leri Bakanı Muammer Güler, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Egˆitim Bakanı Nabi Avcı, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İs¸leri Bakanı Veysel Eroğlu, Sagˆlık Bakanı Mehmet Müezzinogˆlu, Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çagˆlayan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma S¸ahin, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, o dönem MİT Müsteşarı olan MİT Başkanı Hakan Fidan, eski MİT Müsteşarı Emre Taner, eski MİT Müsteşar Yardımcısı Fatma Afet Günes¸, eski MİT personelleri Yas¸ar Hakan Yıldırım ve Hüseyin Emre Kuzuoğlu.
Cevdet Yılmaz 20.6.2020
İçişleri Bakanı Soylu, depremden etkilenen Erzurum'un Çat ilçesini ziyaret etti Açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu ile merkez üssü Bingöl'ün Karlıova ilçesinde meydana gelen depremden etkilenen Erzurum'un Çat ilçesine bağlı Çayırtepe Mahallesi'ni ziyaret eden Soylu, burada vatandaşlarla bir araya gelerek, hasarlı yapılarda incelemede bulundu.
Cevdet Yılmaz 20.6.2020
İçişleri Bakanı Soylu, depremden etkilenen Yedisu'da vatandaşlarla bir araya geldi Açıklaması
"Yaralar hızlı bir şekilde sarılacak" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da hükümetin depremin ilk anından itibaren seferber olduğuna işaret etti.
Cevdet Yılmaz 20.6.2020
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bingöl'deki deprem bölgesinde incelemelerde bulundu Açıklaması
Toplantıda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Vali Kadir Ekinci de birer konuşma yaptı.
Cevdet Yılmaz: Bakan Soylu Bingöl'deCevdet Yılmaz 20.6.2020
Cevdet Yılmaz: Bakan Soylu Bingöl'deCevdet Yılmaz 20.6.2020
Cevdet Yılmaz 19.6.2020
Malatyalı "Baba Vahap"ın vefatı sevenlerini üzdü
AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Cevdet Yılmaz, Jülide Sarıeroğlu ve Leyla Şahin Usta, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile siyasi partilerin, odaların ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, spor adamları ve çok sayıda kişi sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajı paylaştı.
Cevdet Yılmaz 15.6.2020
Bingöl'de 5,6 büyüklüğünde deprem anı kameralara yansıdı
Tören öncesinde deprem oldu Dün meydana gelen depremde Karlıova Kaynarpınar Jandarma Karakolunun gözetleme kulesinin hasar görmesi nedeniyle şehit olan güvenlik korucusu Cengiz Pullu için Bingöl'ün Karlıova ilçesinde Ulucami'de düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Vali Kadir Ekinci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ile şehidin ailesi ve yakınlarının katıldığı tören öncesinde de meydana gelen ikinci deprem hissedildi.
Cevdet Yılmaz 15.6.2020
Erdoğan'dan, depremde şehit olan güvenlik korucusunun ailesine başsağlığı mesajı
İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt ve AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ile Karlıova Devlet Hastanesi'nde  depremde yaralanan vatandaşlara ve yakınlarına 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.
Cevdet Yılmaz 15.6.2020
Bingöl'deki depremde şehit olan güvenlik korucusu Cengiz Pullu için tören
Karlıova Kaynarpınar Jandarma Karakolunun gözetleme kulesinin hasar görmesi nedeniyle şehit olan Pullu için Ulucami'de düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Vali Kadir Ekinci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ile şehidin ailesi ve yakınları katıldı.
Cevdet Yılmaz 15.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ŞEHİDİN BABASIYLA GÖRÜŞTÜ Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte depremde yaralananları, Karlıova Devlet Hastanesi'nde ziyaret etti. Ziyarette, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kaynarpınar köyündeki jandarma karakol komutanlığında görev yaptığı sırada gözetleme kulesinin yıkılmasıyla göçük altında kalarak şehit olan güvenlik korucu Cengiz Pullu'nun babası Sıdık Pullu'yu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştürdü. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit babası Sıdık Pulla'ya başsağlığı dileğinde bulundu.   OKTAY: DEVLET OLARAK HER TÜRLÜ TEDBİRİ ANINDA ALIYORUZ  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt ve AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ile birlikte Karlıova Devlet Hastanesi'ndeki incelemelerinin ardından depremde en fazla hasar alan bölgelerden Kaynarpınar köyüne geçti.
Cevdet Yılmaz 15.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ -15
Oktay: Devlet olarak her türlü tedbiri anında alıyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Ulaştırma ve Altyapı...
Cevdet Yılmaz 15.6.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Bingöl Devlet Hastanesindeki yaralılara ziyaret
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt ve AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ile 5,7 büyüklüğündeki depremde, gözlem kulesinde hasar meydana gelen Karlıova Kaynarpınar Jandarma Karakoluna ziyarette bulundu.
Cevdet Yılmaz 15.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ -15
Oktay: Devlet olarak her türlü tedbiri anında alıyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Ulaştırma ve Altyapı...
Şu an buradasınız: Cevdet Yılmaz Haberleri | Cevdet Yılmaz Kimdir - Haberler - Cevdet Yılmaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cevdet Yılmaz kimdir, hayatı ve biyografisi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, partililerle bayramlaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 05:51:34. #1.14#
title