Akdeniz Haberleri

Akdeniz haber, Akdeniz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akdeniz 9.7.2020
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Bayraktar, Türk enerji piyasasındaki dönüşümü anlattı...
Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Karadeniz'deki petrol arama çalışmalarına da değinen Bayraktar, bu çalışmaların ülkenin ithalat bağımlılığını düşürme amacıyla yapıldığını ifade etti.
Akdeniz 9.7.2020
KKTC Bakanı Sucuoğlu: Türkiye'nin Libya adımı dengeleri değiştirdi
Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya gelen KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği'ni ziyaret etti. Burada konuşan Sucuoğlu, Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon yataklarının ABD, Fransa, Rusya, Çin ve diğer birçok ülkenin iştahını kabarttığını söyledi.
Akdeniz 9.7.2020
KKTC Bakanı Sucuoğlu: Türkiye'nin Libya adımı dengeleri değiştirdi
Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya gelen KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Toplumsal Diriliş Hareketi Derneği'ni ziyaret etti. Burada konuşan Sucuoğlu, Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon yataklarının ABD, Fransa, Rusya, Çin ve diğer birçok ülkenin iştahını kabarttığını söyledi.
Akdeniz 9.7.2020
İstanbul'da 1027 deprem konutunun temeli atılacak
Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını ile iklim değişikliğinin olumsuz sonuçlarının şehirleri ve insanları olumsuz etkilediğinin altını çizen Kurum, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Kovid-19 salgınına karşı ülke olarak hep birlikte hakikaten fedakarlıklar gösterdik, başarı hikayeleri yazdık. Diğer taraftan küresel bir sorun olan iklim değişikliğiyle mücadele konusunda da artık hep birlikte, bir seferberlik ruhuyla hareket etme mecburiyetimiz var çünkü ülkemizde şiddetli ve sık yağışlar meydana geliyor, Akdeniz bölgemiz çölleşiyor, hiç görmediğimiz dev hortumlar, çok şiddetli dolu yağışları yaşanıyor.
Akdeniz 9.7.2020
KKTC'den ABD'nin Rum yönetimini askeri eğitim programına dahil etmesine tepki Açıklaması
Kıbrıslı Türklerin haklarını gasbederek Ada'nın sahibi edasıyla Doğu Akdeniz'de sürekli gerginlik yaratan, erişebildiği ülkeleri bu emellerine alet eden Rum yönetiminin bölgesel barış ve istikrara katkı sağlamasını beklemenin büyük hata olduğuna dikkat çekilen açıklamada, "Düşmanca tavırlarını eğitim sisteminden dahi çıkartmayı reddeden bu zihniyete 'askeri eğitim ve talim desteği' vermek, Ada'daki uzlaşı ihtimalini çok gerilere itmekle ve bölgedeki güven ve istikrarı tehlikeye atmakla eş değerdir.
Akdeniz 9.7.2020
Korumasız ve yardıma muhtaç 24 göçmen çocuk, Yunanistan'dan Finlandiya'ya getirildi
Avrupa Komisyonu ile Finlandiya tarafından alınan karar doğrultusunda Akdeniz ülkelerindeki mülteci kamplarında bulunan korumasız ve tedaviye muhtaç 24 göçmen çocuk Finlandiya'ya ulaştı.
Akdeniz 9.7.2020
Son Dakika: Tescillenen yerli ve milli ekmeklik buğday tohumu "Kirve"nin tanıtımı yapıldı
"Kirve" ismiyle yeni yerli ve milli ekmeklik buğday çeşidinin de tescil ettirildiğini dile getiren Ak, "Kirve, yüksek verim ve kalite değerlerine sahip bir çeşittir. Ülkemizin Güney Marmara, Ege, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile sahil Karadeniz Bölgesi için önerilmektedir.
Akdeniz 9.7.2020
MHP'li Aydın katıldığı NATOPA'daki Libya görüşmesini anlattı Açıklaması
NATO müttefiki iki ülkenin, bölgede BM'nin tanımadığı istilacı ve soykırımcı Hafter'in yanında yer aldığını ve sağladıkları her türlü desteği de gözlerden kaçırdığını belirten Aydın, şöyle konuştu: "Bir de Türkiye'yi suçlamaları kabul edilemez ve aynı zamanda NATO'nun temel ilkelerine de ayrıdır. Bu bağlamda, 'NATO'nun beyin ölümü gerçekleşmiştir' diyerek Avrupa'yı ittifaktan kopararak ayrı bir savunma birliği kurma niyetini taşıyan Fransa'ya ve mavi vatanımızın vazgeçilmez parçası Kıbrıs ve Akdeniz'deki Türkiye karşıtı zaman zaman haddini aşan söylem ve eylemlerde bulunan Yunanistan'a muhalefetin sessiz kalması da dikkatleri çekmektedir.
Akdeniz 9.7.2020
KKTC Başbakanından ABD'nin Rum yönetimini askeri eğitim programına dahil etmesine tepki Açıklaması
Tatar, "Tu¨rkiye ve KKTC olarak Dogˆu Akdeniz'deki haklarımızı koruma kararlılıgˆımızı somut adımlarla ortaya koydukc¸a birileri kendi menfaatlerine dokunuldugˆu ic¸in c¸es¸itli kars¸ı oyunlar ic¸ine giriyor.
Akdeniz 9.7.2020
AK Parti'li Çelik: Doğu Akdeniz'i istikrarsızlaştırma adımlarından kimse fayda görmeyecek
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Doğu Akdeniz'i istikrarsızlaştırmaya dönük adımlardan kimse fayda görmeyecek.
Akdeniz 9.7.2020
Antalyaspor, dış sahada yakaladığı 7 maçlık yenilmezlik serisiyle öne çıkıyor
Bu sonuçlarla en son 2009-2010 sezonundaki 6 maçlık deplasmanda yenilmeme serisini geliştiren Akdeniz temsilcisi, kulüp tarihine yeni rekor kazandırdı.
Akdeniz 9.7.2020
AB Yüksek Temsilcisi Borrell: "Türkiye ile ilişkilerimizdeki olumsuz eğilimi sonlandırmalıyız"
Borrell, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulunda Avrupa Halk Partisinin (EPP) "Akdeniz'de İstikrar ve Güvenlik: Türkiye'nin Olumsuz Rolü" başlıklı oturumda söz aldı.
Akdeniz 9.7.2020
Son dakika... KKTC Başbakanı Tatar'dan ABD'ye tepki: Rum uzlaşmaz tutumuna destek oluyorsunuz
KKTC Başbakanı Ersin Tatar, ABD'nin, GKRY'yi (Güney Kıbrıs Rum Yönetimi) Uluslararası Askeri Eğitim ve Talim (IMET) programına dahil etmesini eleştirdi. Konuyla ilgili yazılı açıklamalarda bulunan Tatar, ABD'nin tutumunun yanlış olduğunu ifade ederek,"Türkiye ve KKTC olarak Doğu Akdeniz'deki haklarımızı koruma kararlılığımızı somut adımlarla ortaya koydukça birileri kendi menfaatlerine dokunulduğu için çeşitli karşı oyunlar içine giriyor" dedi.
Akdeniz 9.7.2020
ANALİZ – Petrosyan'dan Paşinyan'a, Ermenistan'ın Türkiye politikasında değişen bir şey var mı?
1915 olaylarıyla ilgili eski yönetimlerin bıraktığı yerden devam eden Paşinyan yönetimi, bölgesel ilişkiler konusunda da Türkiye karşıtı ittifaklar içinde yer alıyor. Paşinyan 2019 yılından itibaren Ermenistan-Yunanistan-Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) arasındaki üçlü ilişkiyi geliştirdi. Bu adımı, Türkiye ile diğer iki ülke arasında Doğu Akdeniz'de rekabetin arttığı bir dönemde attı.
Akdeniz 9.7.2020
Flamingoların yaşam cenneti: Tuz Gölü
Akdeniz Havzası'nda birçok ülkede görülen flamingolar, dünyadaki en önemli yaşam ve kuluçka sahalarından biri olan Tuz Gölü'nde, görsel şölen sunuyor.
Akdeniz 9.7.2020
Mersin'deki Uzuncaburç Antik Kenti'nde 4'üncü dönem arkeolojik kazılar başladı
Antik kentin, Doğu Akdeniz'in kutsal mekanlarının "başkenti" konumunda olduğunu vurgulayan Aydınoğlu, "Uzuncaburç, yapıldığı dönemde kutsal bir mekan olmasının yanı sıra hem dini hem de idari merkez olma özelliği taşıyor.
Akdeniz 9.7.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik: "ABD'nin attığı son adım çözümsüzlüğe destek verecektir"
Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Doğu Akdeniz'i istikrarsızlaştırmaya dönük adımlardan kimsenin fayda görmeyeceğini belirten AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Amerika'nın Güney Kıbrıs Rum yönetimini IMET programına dahil etmesini eleştirdi.
Akdeniz 9.7.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten ABD'nin GKRY'yi askeri eğitim programına dahil etmesine tepki Açıklaması
"Doğu Akdeniz'i istikrarsızlaştırmaya dönük adımlardan kimse fayda görmeyecek.
Akdeniz 9.7.2020
flaş
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Doğu Akdeniz'i istikrarsızlaştırmaya dönük adımlardan kimse fayda görmeyecek.
Akdeniz 9.7.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Doğu Akdeniz'i istikrarsızlaştırmaya dönük adımlardan kimse fayda...
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Doğu Akdeniz'i istikrarsızlaştırmaya dönük adımlardan kimse fayda görmeyecek.
Akdeniz 9.7.2020
flaş
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Doğu Akdeniz'i istikrarsızlaştırmaya dönük adımlardan kimse fayda görmeyecek.
Akdeniz 8.7.2020
Bahçeli: Türkiye, kutlu bir geleceği kucaklayacaktır
'TÜRKİYE, KUTLU BİR GELECEĞİ KUCAKLAYACAKTIR' Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne de değinen Bahçeli, "Türkiye tam iki yıl önce resmen uygulamaya geçen, Cumhuriyet tarihinin en muteber yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin refakat ve imkanlarıyla kutlu bir geleceği kucaklayacaktır. CHP'nin abesle matuf itirazları, İP'in uçuk kaçık güçlendirilmiş parlamenter sistem önerisi yürüyen kervana çomak sokmaktan, yükselen ülke değerine kast etme girişiminden öte bir anlam taşımamaktadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, hem yönetim hayatımızı güvenceye kavuşturan millet takdiri, hem de milli güvenliğimizi sağlam bir zırha büründüren demokrasi takriridir. Bunu hazmedemeyenler zillete gömülmüşlerdir. Yönetim sistemi bakımından Türkiye Cumhuriyeti'nin 9 Temmuz 2018'den itibaren içine girdiği üçüncü evre sağlıklı, istikrarlı, dirayetli ve nitekim umut ve huzur vericidir. Bu kapsamda CHP'nin ileri sürdüğü tezler çarpıktır. İP'in eleştirileri hamasettir, hakkaniyetten mahrumdur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türk milletinin başarısıdır. Yeni sistemde çıkarları sarsılanların bir kaşık suda fırtına koparmaları kötürüm maksatlarının ve cahil cüretlerinin sonucudur. Çok şükür iki yıl önce yönetim sistemimize yapılan demokratik aşı tutmuş, atılan muhterem adımlar isabetle yerini bulmuştur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle yönetim hayatımıza nüfuz eden kakafoni bitmiş, birbiriyle çatışıp çelişen çok seslilik sonlanmıştır. Yasama, yürütme, yargı arasındaki kategorik güç ayrımları bu üç erkin birbirini tekzip etmesine dayalı değil; devlet ve millet lehine ahenk, uyum ve işbirliği halinde çalışmaya kaynak teşkil etmiştir. Güçlendirilmiş parlamenter sistem teklifi, bir yönüyle TBMM'de milletvekili sayısını 601'e çıkarılmasını, bu ilave milletvekilinin de kendi parti başkanlarının olmasını ihsas edip istemek kadar ahmakçadır. Koltuk için girmedikleri kılık kalmayan malum siyaset döneklerinin yeni hükümet sistemine yüklenip 'acaba bize ne düşer' pozisyonuna geçmeleri zavallı ve zelil bir siyasetin çaresizlik beratıdır" diye konuştu.  CHP KURULTAYI  Bahçeli, "Temennim 25-26 Temmuz'da yapılacak CHP'nin 37'inci Olağan Büyük Kurultay'ında, bu partinin tepesine musallat olmuş ne idüğü belirsiz şahısların Cumhuriyet, Atatürk ve bağımsızlık sevdasıyla kalpleri çarpan sağduyulu CHP'liler tarafından tasfiye edilmeleridir. Böylelikle Türk siyaseti hastalık saçan bir virüsten kurtulacaktır. Kambur atılmalı, CHP'nin rotası başkent Ankara istikametine döndürülmelidir. Kılıçdaroğlu ile birlikte İP'çi ortağının belirli aralıklarla seçimden bahsetmesi, hele hele bu gürültü kirliliğine Serok ve Babacan'ında katılıp abuk sabuk yorum ve siyasi değerlendirmelerde bulunmaları bize göre gevezelik, aynı şekilde gevşeklik olarak okunmalıdır. Hükümetten desteğimizi çekmemizi isteyen hamiyet ve haysiyet özürlülerin hangi karanlık çetelerin tekelinde ve tembihiyle siyasete sürüldükleri herkesin malumudur" dedi.  BAROLARA İLİŞKİN KANUN TEKLİFİ Türkiye'nin 2023 hedeflerine kilitlendiğini vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti: "Cumhur İttifakı'nın bu hedeften dönüşü muhal bir hayaldir. 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır. Çalı dibi yoklayan, kıyıda köşede el ovuşturan, olmadı niyet okuyuculuğuyla komik durumlara düşen Kılıçdaroğlu tezvirat üretimine, tefrika servisine değil Türkiye'nin iç ve dış sorunlarına kafa yormalıdır. Sınır ötesinde hürmet ve takdir edilecek bir kararlılıkla beka mücadelesi verilirken, Zillet İttifakı'nın ana figüranlarının fitne kuyruğuna girip nemalanma arayışına sürüklenmeleri ayıplı bir siyasetin hüsran verici örneğidir. CHP ve yedekleri zalimlerin Türkiye'deki manevi ajanlarıdır. Libya'da Hafter'e destek vermeleri fıtratlarının gereğidir. Birleşik Arap Emirlikleri'nin alçakça ve düşmanca yaptığı Türkiye aleyhtarı provokasyonlarına sessiz kalmaları, terörizmle birlikte Doğu Akdeniz'deki güç mücadelelerine tepkisizlikleri gayri milli özellikleriyle mütenasiptir.
İmsak03:42
Öğle12:52
İkindi16:42
Akşam20:10
Yatsı21:44
MERSİN
Yönetmen Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe
Tür Animasyon
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Akdeniz Haber, Akdeniz Son Dakika Haberleri - Haberler - Akdeniz haber sayfamızda Akdeniz haberleri okuyabilir, Akdeniz son dakika haberleri ve güncel Akdeniz gelişmelerini görebilirsiniz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Bayraktar, Türk enerji pi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 01:31:24. #1.15#
title