TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ HABERLERİ

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Haberleri

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti haber, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti - 22.08.2021
Vali Ayyıldız, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti'ni Ziyaret Etti
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin en eski, en köklü kuruluşlardan biri olduğunu anımsatan Başkan Karaca ise, Eskişehir'deki yazılı ve görsel basının çok kaliteli olduğunu belirtti.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti - 25.06.2021
19 Yıllık Ödüllü Gazeteci, Gazetecilik Bölümüne Öğrenci Oldu
19 YILLIK ÖDÜLLÜ GAZETECİ, GAZETECİLİK BÖLÜMÜNE ÖĞRENCİ OLDU Yerel ve Ulusal birçok ödülün sahibi olan ve Savaş Muhabirliği yapan 19 yıllık Giresunlu Gazeteci Ahmet Bilge, mesleğinin bölümünü okumak için Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümüne öğrenci oldu. Hem öğrenci hem gazeteci olan Bilge, halen Giresun İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri olarak gazetecilik mesleğine devam ediyor. HABER/FOTOĞRAF: VEHBİ DEMİR Giresun İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri olarak gazetecilik yapan Ahmet Bilge, "En iyi gazeteci teorik ve pratiği birleştirendir" diyerek 19 yıllık gazetecilik tecrübesinden sonra mektepli gazeteci olmak için mesleğin bölümünü okumaya karar verdi. Yerel ve ulusal basında birçok başarı ödüllerinin sahibi olarak yıllardır gazetecilik yapan Bilge, mesleğinin bölümünü okumak istedi. Girdiği AYT sınavında Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü kazanan öğrenci ve gazeteci Bilge, bir alaylı gazeteci olarak mesleğindeki başarısını öğrenci olarak da göstermek istediğini söyledi. "GAZETE DAĞITICISIYDIM, ÖDÜLLÜ GAZETECİ OLDUM" Gazete dağıtıcılığından, savaş muhabirliğine uzanan hikayesini anlatan Bilge, "Henüz lise yıllarımdı. Okul harçlığımı kazanmak için Karadeniz Gazetesi'nin dağıtımını yapıyordum. Bununla birlikte kendimce haberler yapıp gazeteye yolluyordum ama bir türlüdağıttığımgazetede haber olarak göremiyordum. Günün birinde bir cinayet olayıyla gazetedeki ilk haberim yayınlandı. Böylelikle ilk muhabirlik serüvenim de başlamış oldu. Karadeniz Gazetesi'nde prim sistemiyle hem gazete dağıttım hem de habercilik yaptım.  Sonra bir başka bölge gazetesi olan Karadeniz'den Günebakış Gazetesi'nde kadrolu olarak çalışmaya başladım. Uzun yıllar bu gazetede çalıştım. Bir dönem sözleşmeli olarak Anadolu Ajansı'nda da çalıştım.   Burada Savaş Muhabirliği Eğitim programlarına katıldım. Daha sonra kadrolu olarak İhlas Haber Ajansı'ndan gelen bir teklifi değerlendirerek burada çalışmaya başladım. İhlas Haber Ajansı'nda çalıştığım zaman içerisinde Arap Baharı ile Suriye'de yaşanan iç savaşın ilk gününden beri muhabir olarak görev almaya başladım. Belirli aralıklarla hala görev yaptığım Suriye'deki terör örgütlerine yönelik ülkemizin yürüttüğü Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarını da muhabir olarak takip ettim" ifadelerine yer verdi. YEREL VE ULUSAL BİRÇOK ÖDÜLÜN SAHİBİ Yerel ve ulusal birçok başarı ödülünün de sahibi olan Gazeteci Bilge, "Mesleki anlamda ilk başarı ödüllerim haber ve fotoğraf dallarında 2002, 2003, 2004 yıllarında Giresun ve Trabzon Gazeteciler Derneği'nden geldi. Anadolu Ajansı'nda çalışırken 2007 yılında Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından "Şehit Eşe Son Dokunuş" fotoğrafım Yılın En İyi Haber Fotoğrafı ödülünü aldı.  2009 yılında ise "Ölümü Erteleyen Kadın" haberim Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından Yılın En İyi Haber Röportajı seçildi.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti - 06.06.2021
Haftanın tarihine bakış
1946- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti kuruldu.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti - 04.06.2021
"Doğa Alarm Veriyor" sergisi, Basın Müzesi'nde ziyaretçilerini bekliyor
Çevreye karşı farkındalık oluşturulmasını amaçlayan sergi, yarın Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi'nde açılacak.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti - 20.03.2021
İstatistik Konseyi kuruldu
Konsey, Hazine ve Maliye Bakanı başkanlığında, bakanlıkların ilgili bakan yardımcıları, Yükseköğretim Kurulu Başkanı, Strateji ve Bütçe Başkanı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı, Gelir İdaresi Başkanı, Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Başkanı, Vergi Konseyi Başkanı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, istatistik alanında faaliyet gösteren ve en fazla öğretim elemanı üyeye sahip sivil toplum kuruluşunun başkanı, istatistiki sonuçlar içeren araştırma faaliyetleri yürüten gerçek kişiler veya özel hukuk tüzel kişilerinin üye olduğu en fazla üyeye sahip sivil toplum kuruluşunun başkanından oluşacak.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti - 19.03.2021
Erciyes İletişim Zirvede: Erciyes İletişim, '31. Genç İletişimciler Yarışması'ndan 10 Ödülle Döndü
Aydın Doğan Vakfı ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ortak girişimiyle düzenlenmeye devam eden 31. Genç İletişimciler Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti - 17.03.2021
31. TGC Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması'nı kazananlar açıklandı
31. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler belli oldu.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti - 25.02.2021
TGC 62. Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ne başvurular başladı
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından düzenlenen Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ne başvurular bugün başladı.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti - 12.02.2021
TGC, TRT World ekibinin haber takibi sırasında saldırıya uğramasını kınadı
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, İranlı teknoloji uzmanı Mesut Mevlevi suikastıyla ilgili haber takibi yapmak üzere İran'ın İstanbul Başkonsolosluğuna giden TRT World ekibinin çekim yaptığı esnada konsolosluk çalışanları tarafından saldırıya uğramasını kınadı.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti - 07.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2001- Eski Türkiye Gazeteciler Cemiyeti başkanlarından Nezih Demirkent vefat etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Haberleri | Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Haber - Haberler - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti haberleri, son dakika türkiye gazeteciler cemiyeti haber ve gelişmeleri burada. 12 Eylül'de ne oldu? Tarihte bugün ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu?
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.09.2021 14:11:29. #1.13#

title