Ortaklar Haberleri

Ortaklar haber, Ortaklar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ortaklar 2.6.2020
AB, Rusya'nın G7'ye tekrar davet edilmesine karşı
Borrell, benzer düşünen ortaklar arasında iş birliğinin her zamankinden daha önemli olduğuna işaret ederek, "Toplantı başkanı, G7'nin formatını değiştirme yetkisine sahip değildir.
Ortaklar 2.6.2020
Biden aynı hataları tekrar etmeye aday
Biden'ın dış politika sayfasında Türkiye'den doğrudan bahsettiği tek yer CUNY konuşması. Konuşmasına "2019 yılında benim görüşüme göre dış politika iç politika, iç politika da dış politikadır. Bunlar birbirleriyle derinden bağlantılıdır" diyerek başlayan Biden, sözlerinin devamında ABD'nin güvenliğinin "birbirleriyle çalışan, olabilecek en güçlü ortaklar ve ittifaklar ağına" sahip olmaya doğrudan bağlı olduğunu ifade ediyor.
Ortaklar 29.5.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Türkiye'nin Kovid-19'la mücadelesini anlattı: (2)
Küresel güç mücadelesinin oluşturduğu kaotik ortamda şirketlerin ve terör örgütlerinin ulusal sınırları anlamsızlaştırdığını anlatan Oktay, "Ulusal gıda, kimyasal madde, otomobil vb. üreticileri küresel şirket imparatorluklarının parçası haline getirildi. Terör örgütleri bile meşru ortaklar olarak muamele gördü.
Ortaklar 29.5.2020
Renault Grubu, dönüşüm plan taslağını açıkladı
Fransa'da yoğunlaşacak olan bu büyük bölgesel merkezler, grubun hızlı toparlanmasında ana rol oynayacak. Grubun Flins ve Guyancourt'daki faaliyetleri yeniden düzenlenecek. Renault Grubu, karlı ve sürdürülebilir bir büyüme sağlamak için yapmayı planladığı iş gücü düzenlemelerini, sosyal paydaşlar ve yerel kurumlarla örnek bir diyalog içinde gerçekleştirilmek için her türlü çabayı gösterecek. İş gücünü yeniden yapılandırma projesi, yeniden eğitim kurum içi görev değişiklikleri ve gönüllü ayrılma üzerine kurulu olacak. Üç yıla yayılacak proje kapsamında, Fransa'da 4 bin 600, dünyanın geri kalanında da 10 binden fazla pozisyon daha azaltılacak. "Sorumluluğumuzun farkındayız" Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard, şunları kaydetti: "Öngörülen dönüşümü başarabilmek ve bu planı uygulayarak grubumuzu değerine kavuşturmak için varlıklarımıza, değerlerimize ve şirketin yönetimine olan güvenim tam. Planlanan değişiklikler, uzun vadede şirketin sürdürülebilirliğinin ve gelişiminin sağlanmasında temel öneme sahip. Birlikte ve İttifak'ın ortaklarının desteği ile hedeflerimize ulaşacak ve Renault Grubu'nu gelecek yıllarda otomotiv sektörünün en büyük oyuncularından biri haline getireceğiz.
Ortaklar 29.5.2020
Alman turizm şirketi, Türk uçak bileti şirketine ortak oldu
3 Seas Capital Partners Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Başev ise dünya genelinde neredeyse tüm iş aktivitelerinin durmuş olduğu olağanüstü koşullarda gerçekleştirdikleri bu ortaklık anlaşmasının ayrı bir önem taşıdığını belirterek, "Sürekli irtibat ve işbirliği içine olduğumuz yabancı grupların Türkiye'ye olan inancı bu zor dönemde de devam ediyor. Bu işlem ülkemize ve şirketlerimize duyulan güvenin önemli bir göstergesi. Ayrıca, teknoloji odaklı, vizyonu kuvvetli ve dünya standartlarında iş yapan şirketlerimize ortam ve konjonktürden bağımsız olarak her zaman güçlü ortaklar bulabileceğimizi bir kez daha kanıtlamış olduk.
Ortaklar 20.5.2020
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: "Ciro konusunda sıkıntımız olmayacak"
Türkiye'nin projenin ortağı olduğuna dikkati çeken Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ortaklıkla ilgili tek taraflı yapılan hareketlerin hiçbir yasal temeli yok, mantıklı da değil. Bütün ortaklık yapısı ve ortaklar düşünüldüğünde, atılan bu adımın S400 ile ilişkilendirilmesi konusunda da bir temel yok.
Ortaklar 15.5.2020
Kara yollarında durum
Ortaklar-Söke-Milas yolunun 51-54'üncü, Aksaray-Ortaköy yolunun 28-31'inci kilometreleri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
Ortaklar 13.5.2020
Otomobilin tamponundan 6 kilogram uyuşturucu çıktı
Ekipler, Ortaklar mevkisinde durumundan şüphelendikleri bir otomobili durdurdu.
Ortaklar 12.5.2020
ANALİZ – ABD'nin Kovid-19 sonrası muhtemel ulusal güvenlik stratejileri
Hegemonun davranış değişikliği yerini nasıl bir stratejik eğilime bırakacak? ABD iç kamuoyunda bu bağlamda çeşitli tartışmalar süregelmekte. Özellikle akademik ve bürokratik çevrelerde bir meşguliyet oluşturan bu konu, ABD'nin Kovid-19 sonrası dönemde uygulayacağı muhtemel stratejilere dair önemli ipuçları taşıyor. Bu kapsamda, 2018'in Ocak ayında yayınlanan Ulusal Savunma Stratejisi Belgesi, ABD'nin ulusal sınırlarını savunmasına ve özellikle ulusal sınırlar dahilindeki tehditlere ve önemli ortaklarına yönelecek tehditlere karşı önleyici tedbirler alınmasına vurgu yapıyor.
Ortaklar 10.5.2020
Aydın'da stepne içinde 1 kilogram uyuşturucu bulundu, bir kişi tutuklandı
Ekipler, Aydın-İzmir Otoyolu Ortaklar Mahallesi mevkisinde bir otomobili durdurdu.
Ortaklar 10.5.2020
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger, YASED United'ın konuğu oldu
Pandemiye karşı 3,4 trilyon avro harekete geçirildi Açıklamada görüşlerine yer verilen AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, "Kovid-19 pandemisi, insanların hayatlarını ve küresel ekonomiyi ciddi bir şekilde altüst etti. Dünyanın başlıca ekonomik merkezleri olan ABD, Çin, Avrupa Birliği ve çevrelerindeki tedarik zincirleri şiddetle etkilenmiş durumda. Bu durumun, söz konusu ülkelerin aralarında Türkiye'nin de bulunduğu ticaret ve yatırım ortakları için sonuçları oldu.
Ortaklar 9.5.2020
Aydın'da asırlık çınarlara "Anneler Günü" ziyareti
Işık, Camikebir Mahallesinde yaşayan 105 yaşındaki Ayşe Karaduman, Ortaklar Mahallesindeki 109 yaşındaki Ayşe Saydak ve Dağyeni Mahallesindeki 104 yaşındaki Hediye Yıldız'ı (104) evlerinde ziyaret etti.
Ortaklar 5.5.2020
Bakan Varank, ASO'nun "İşimiz, gücümüz üretim" başlıklı toplantısında konuştu Açıklaması
Sanayicilere sektörlerinde faaliyet gösteren küresel şirketlerle irtibata geçmeleri önerisinde bulunan Varank, "Onların tedarikçisi olmak için teklifte bulunun. Yeni ortaklar bulun, yeni piyasalara açılın.
Ortaklar 4.5.2020
AB'den Kovid-19 aşı çalışmaları için 1 milyar avro
Küresel sağlık örgütleri ile tüm ilgili ortaklar arasında bir küresel iş birliği başlatmak istediklerini vurgulayan von der Leyen, toplantıda taahhütte bulunacak devletlere ve diğer katılımcılara teşekkür etti.
Ortaklar 4.5.2020
Kara yollarında durum
Ortaklar-Söke-Milas yolunun 51-54.
Ortaklar 29.4.2020
Trump'tan ABD'ye tıbbi malzeme gönderme sözü veren Ürdün Kralı Abdullah'a teşekkür
Görüşmede, Trump'ın, Kral Abdullah'a Ürdün'ün ABD'ye tıbbi malzeme gönderme sözü için teşekkür ettiğine vurgu yapılan açıklamada, iki liderin pandeminin yenilmesi ve ekonomik etkilerinin en aza indirgenmesi noktasında Orta Doğu'daki ortaklar ve G-20 ile yakından çalışılması konusunda mutabık kaldığı aktarıldı.
Ortaklar 28.4.2020
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Satterfield'dan Türkiye'ye tıbbi yardım için teşekkür Açıklaması
Kovid-19 ile dünya çapında yürütülen mücadele gibi kriz dönemlerinde, aynı düşünceleri paylaşan müttefik ve ortaklar arasında yakın iş birliğinin, hızlı ve etkili bir cevap geliştirmede kilit önemde olduğuna dikkati çeken Satterfield, "Hiçbirimiz bunu tek başımıza yapamayız.
Ortaklar 28.4.2020
ABD Büyükelçisi Satterfield: "Bağış için teşekkür ediyorum"
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Satterfield, Türkiye'nin ABD'ye tıbbi malzeme bağışına ilişkin Büyükelçilik resmi web sitesinden açıklamada bulundu. Satterfield açıklamasında, "Covid-19 ile dünya çapında yürütülen mücadele gibi kriz dönemlerinde aynı düşünceleri paylaşan müttefik ve ortaklar arasında yakın işbirliği, hızlı ve etkili bir cevap geliştirmede kilit önemdedir.
Ortaklar 28.4.2020
ABD Ankara Büyükelçisi: Türkiye'ye bağış için teşekkür ediyorum
ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, "ABD hükümeti adına, NATO müttefikimiz Türkiye'ye bugün gerçekleşen cömert medikal ekipman ve diğer elzem malzemelere ilişkin bağış için teşekkür ediyorum" dedi.
Ortaklar 28.4.2020
ABD Ankara Büyükelçisi: Türkiye'ye bağış için teşekkür ediyorum
ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, "ABD hükümeti adına, NATO müttefikimiz Türkiye'ye bugün gerçekleşen cömert medikal ekipman ve diğer elzem malzemelere ilişkin bağış için teşekkür ediyorum" dedi.
Ortaklar 26.4.2020
ESKİ ORTAKLARI BABA İLE OĞLUNU ÖLDÜREN MÜTEAHHİT YAKALANDI.
BAHÇELİEVLER'de müteahhitlik yapan eski ortakların arasında piyasa değeri yaklaşık 1 milyon 200 bin lira olan 4 daireyi paylaşamamak yüzünden başlayan tartışma cinayetle bitti.
Ortaklar 26.4.2020
Eski ortakları baba ile oğlunu öldüren müteahhit yakalandı.
BAHÇELİEVLER'de müteahhitlik yapan eski ortakların arasında piyasa değeri yaklaşık 1 milyon 200 bin lira olan 4 daireyi paylaşamamak yüzünden başlayan tartışma cinayetle bitti.
Ortaklar 19.4.2020
Aydın'da "dur" ihtarına uymayan otomobildeki 5 kişiye 31 bin lira para cezası
Otomobilin "dur" ihtarına uymaması üzerine kovalamaca yaşandı. Yaklaşık 1 saat süren kovalamaca sonucu araç, Germencik ilçesi Ortaklar Mahallesi'nde durduruldu.
Ortaklar 17.4.2020
Yunanistan'da karantinada bulunan gemideki 65 Türk, yarın gönderilecek
  YUNANİSTAN'ın Pire Limanı'nda 21 Mart'tan bu yana bekletilen Yunan bandıralı 'Elefterios Venizelos' yolcu gemisindeki 152 Türk yolcudan koronavirüs testleri pozitif çıkan 65'inin, 14 günlük karantina süresinin dolmasının ardından yarın karayoluyla Türkiye'ye gönderileceği belirtildi. Gemideki Türklerden 15'nin ailesinin bulunduğu Aydın'ın ortaklar ilçesinde, bu haber sevinçle karşılandı.
Ortaklar 8.4.2020
Kamu hizmeti verilecek demir yolu hatları belirlendi
Kamu hizmeti yükümlülüğü kapsamında 7 yüksek hızlı tren (YHT) hattı ile 18 ana hat ve 36 bölgesel hatta yolcu taşımacılığı hizmeti sunulacak.
Ortaklar 7.4.2020
Otla mücadele için aldıkları civcivlerle kaz çiftliği kurdular
Akraba olan Tarık ile Ahmet Matur, 2017'de Burdur-Antalya kara yolu yakınındaki Seydiköy'de ceviz bahçesi oluşturdu. Yabancı otlarla başa çıkamayan ortaklar, aldıkları 50 kaz civcivi ile bu duruma çözüm bulmaya çalıştı.
Ortaklar 6.4.2020
Airbus A350-1000 uçağını da COVID-19 mücadelesine kattı
Airbus aynı zamanda, pek çok önemli kamu ve özel hizmete katkıda bulunmakta ve küresel mücadelede kritik görevleri yerine getirmek için uçak, helikopter, uzay ve güvenlik çözümlerine güvenen ortaklar ile çalışmaktadır.
Ortaklar 6.4.2020
Dünya ajansları AA'nın 100. yılını tebrik etti
Bu özel yıl dönümünün Türkiye ve Arnavutluk arasındaki son derece köklü, asırlardır süren tarihi ve geleneksel dostluğu hatırlattığını vurgulayan Krasniqi, şunları kaydetti: "Arnavutluk Telegrafik Ajansı (ATA) ve Anadolu Ajansı yıllardır bölgesel medya ve ötesinde saygın ortaklar olmuşlardır.
Ortaklar 3.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
Aydın'ın Germencik ilçesi Ortaklar Mahallesi'nden İspanya'da çalışmak için yola çıkarak, gemiye binen 15 işçinin ailesi bugün bir araya gelip, yakınlarıyla görüntülü görüştü.
Şu an buradasınız: Ortaklar Haberleri | Ortaklar Haber - Haberler - Ortaklar haberleri, son dakika ortaklar haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri: AB: G7, Rusya rotasını değiştirmeden G8 olamaz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 21:07:39. #1.14#
title