Mekke Haberleri

Mekke haber, Mekke son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mekke - 20.01.2021
Ölümünün 1201'inci yılında Şafi mezhebinin kurucusu büyük alim: İmam Şafii
Gazze'den Mekke'ye yolculuk Gazze'de 2 yaşındayken babasını kaybetmesinin üzerine annesi onu Mekke'ye götürdü.
Mekke - 15.01.2021
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa'yı ziyaret etti
Aliyev, daha sonra Saatlı, Yukarı Gövher Ağa ve Aşağı Gövher Ağa camilerini ziyaret ederek bu camilere Mekke'den getirdiği Kur'an-ı Kerim'leri bağışladı, ailesiyle birlikte dualar etti.
Mekke - 13.01.2021
Yolsuzlukla suçlanan eski İspanya Kralı Carlos hakkında komisyon kurulması talebi reddedildi
İspanyol konsorsiyumu tarafından 2012'de kazanılan Mekke-Medine hızlı tren projesi ihalesinden komisyon almakla suçlanan, İspanyol ve İsviçre mahkemelerince hakkında açılmış bir soruşturma olan Carlos'un devlet bütçesinden aldığı yıllık 198 bin 945 avroluk maaş, yolsuzluk iddialarının ardından haziranda kesilmişti.
Mekke - 12.01.2021
Dede Efendi 243. doğum yıl dönümünde yad edildi
Bestelediği bir eserin Osmanlı padişahlarından 3. Selim'in huzurunda okunmasının ardından, padişahın Mevlevihane'den özel olarak çağırdığı Dede Efendi'yi saray hanendeleri arasına aldığını dile getiren Güntekin, ünlü bestekarın 1846 yılında hac görevini tamamladıktan sonra Mekke'de hayatını kaybettiğini ve Hz.
Mekke - 10.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2006- Hac farizası için Mekke yakınındaki Mina'da bulunanlardan 364'ü çıkan izdihamda yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı.
Mekke - 08.01.2021
Son dakika haberi | Hamas ve İslami Cihad, Harem-i İbrahim Camisi'nin kapatılmasını kınadı
Müslümanlara göre Harem-i İbrahim Camisi, Mekke'deki Mescid-i Haram, Medine'deki Mescid-i Nebevi ve Kudüs'teki Mescid-i Aksa'dan sonraki en kutsal dördüncü cami sayılıyor.
Mekke - 07.01.2021
Filistin Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı: Harem-i İbrahim Camisi'nin Kovid-19 bahanesiyle kapatılması kabul edilemez
Müslümanlara göre Harem-i İbrahim Camisi, Mekke'deki Mescid-i Haram ile Medine'deki Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa'dan sonraki en kutsal dördüncü cami sayılıyor.
Mekke - 06.01.2021
İDDEF, Fildişi Sahili'nde mescit ve medrese açılışı gerçekleştirdi
İDDEF heyetinden Mahmut Şevket Ustaosmanoğlu törende yaptığı konuşmada, "Bu sevginiz, bu gayretiniz bizi son derece memnun etti. Daha çok çalışacağız. Mescit ve medresemizin açılışını yaptık. Size düşen vazife hem mescidi hem de medreseyi doldurmaktır. Peygamber Efendimizin Mekke'den Medine'ye göç ettiğinde yaptığı ilk iş mescit kurmak, ikinci iş yan tarafında bir medrese kurmak olmuştur.
Mekke - 04.01.2021
İsrail, 2020'de Harem-i İbrahim Camisi'nde ezana 634 kez engel oldu
Müslümanlara göre Harem-i İbrahim Camisi, Mekke'deki Mescid-i Haram ile Medine'deki Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa'dan sonraki en kutsal dördüncü cami sayılıyor.
Mekke - 30.12.2020
Edirne'den kısa kısa
AGD Mekke'nin Fethi programını online düzenleyecek Anadolu Gençlik Derneği (AGD), bu yıl Mekke'nin Fethi programını online gerçekleştirecek.
Mekke - 29.12.2020
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Yaşam kategorisinde Bakan Kasapoğlu, Band Kanani'nin Suudi Arabistan'ın yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında, 20 Mart'tan itibaren Mekke'deki Harem-i Şerif'e (Mescid-i Haram) her türlü ziyareti durdurmasını konu alan "Kabe'de koronavirüs sessizliği" adlı fotoğrafına oy kullandı.
Mekke - 29.12.2020
Suudi Arabistan'ın 'terörle mücadele vizyonu' ülke içindeki bölünmeleri derinleştiriyor
Suud siyasetini yakından takip edenler bilirler ki her ne kadar ülkenin resmi ideolojisi Vehhabi İslam yorumuna dayansa da, bu ideoloji Mekke ve Medine gibi kutsal şehirleri barındıran Hicaz bölgesinde ve Şiilerin meskün olduğu Doğu Vilayetinde kabul görmemiş, daha çok Orta Arabistan (Necd) kökenli kabilelerin benimsediği bir yaklaşım olarak kalmaya devam etmiştir.
Mekke - 27.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1 Ocak 630- Hazreti Muhammed, hazırladığı ordu ile Mekke'ye girdi.
Mekke - 26.12.2020
AK Parti'li Karayel, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
"Spor" kategorisinde Siirt'te bir grup çocuğun, kendi imkanlarıyla araç lastiklerinden yaptıkları voleybol sahasında oyun oynayarak stres attığı anı yansıtan "Lastiklerden voleybol sahası" başlıklı fotoğrafı seçen Karayel, "yaşam" kategorisinde ise Suudi Arabistan'ın, Kovid-19'la mücadele kapsamında 20 Mart'tan itibaren Mekke'deki Harem-i Şerif'e (Mescid-i Haram) her türlü ziyareti durdurması sonrasında çekilen "Kabe'de koronavirüs sessizliği" başlıklı fotoğrafı tercih etti.
Mekke - 25.12.2020
TBMM Başkanı Şentop, Anadolu Ajansı'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
"Spor" kategorisinde UEFA Avrupa Ligi'nde play-off turunda, Galatasaray'ın, İskoçya'nın Rangers takımıyla karşı karşıya geldiği karşılaşmada, Galatasaraylı Omar Elabdellaoui'nin hava topuna müdahale ettiği anı yansıtan "Galatasaray Avrupa sahnesinde" başlıklı fotoğrafı seçen Şentop, "yaşam" kategorisinde ise Suudi Arabistan'ın, Kovid-19'la mücadele kapsamında 20 Mart'tan itibaren Mekke'deki Harem-i Şerif'e (Mescid-i Haram) her türlü ziyareti durdurması sonrasında çekilen "Kabe'de koronavirüs sessizliği" başlıklı fotoğrafı tercih etti.
Mekke - 25.12.2020
Son dakika haber | İlk iftarını bankta kumanyayla açarken objektife takılan polis memuru, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Yaşam kategorisinde ise Suudi Arabistan'ın, Kovid-19'la mücadele kapsamında, 20 Mart'tan itibaren Mekke'deki Harem-i Şerif'e (Mescid-i Haram) her türlü ziyaretini durdurduğu anlara ilişkin, "Kabe'de koronavirüs sessizliği" isimli fotoğrafa oy veren Karaaslan, çekilen fotoğrafların yakalandığı anların güzelliği açısından başarılı olduğunu dile getirdi.
Mekke - 22.12.2020
Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'yi 4,5 milyondan fazla kişi ziyaret etti
Suudi Arabistan'da korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 6 ay ara verilen umre ziyaretlerinin yeniden başlamasının ardından Mekke'de bulunan Mescid-i Haram ve Medine'de bulunan Mescid-i Nebevi'yi 4,5 milyondan fazla kişinin ziyaret etti.
Mekke - 16.12.2020
Suudi Arabistan, "İhvan tehlikesi" konusunda uyarıda bulunmadıkları gerekçesiye 100'ü aşkın imam ve hatibi açığa aldı
Suudi Arabistan İslami İşler Bakanlığı, "Müslüman Kardeşler (İhvan) tehlikesi" konusunda uyarıda bulunma talimatlarına uymadıkları gerekçesiyle Mekke ve El-Kasım bölgelerinde 100'den fazla imam ve vaizi açığa aldı.
Mekke - 16.12.2020
Mevlana Celaleddin-i Rumi vefatının 747. yılında anılıyor
Mevlana, Konya'dan önce Mekke, Medine, Şam, Erzincan, Anadolu'nun muhtelif şehirleri ve son olarak da Karaman'da bir süre yaşadı.
Mekke - 09.12.2020
Eski İspanya Kralı Carlos vergi borcu için 678 bin avro ödedi
İspanyol konsorsiyumu tarafından 2012'de kazanılan Mekke-Medine hızlı tren projesi ihalesinden komisyon almakla suçlanan, İspanyol ve İsviçre mahkemelerince hakkında açılmış bir soruşturma olan Carlos'un devlet bütçesinden aldığı yıllık 198 bin 945 avroluk maaş, yolsuzluk iddialarının ardından haziranda kesilmişti.
Mekke - 09.12.2020
Milli judocu Gülkader Şentürk, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Gülkader Şentürk, "Yaşam" kategorisinde Band Kanani'nin "Kabe'de koronavirüs sessizliği" adlı "Suudi Arabistan, Kovid-19 ile mücadele kapsamında 20 Mart'tan itibaren Mekke'deki Harem'i Şerif'e (Mescid-i Harem) her türlü ziyareti durdurdu" konulu fotoğrafına oyunu verdi.
Mekke - 08.12.2020
Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Başkan Huysuz, "Yaşam" kategorisinde de Band Kanani'nin "Kabe'de koronavirüs sessizliği" adlı "Suudi Arabistan, Kovid-19 ile mücadele kapsamında 20 Mart'tan itibaren Mekke'deki Harem'i Şerif'e (Mesid-i Harem) her türlü ziyareti durdurdu" konulu fotoğrafa oyunu verdi.
Mekke - 05.12.2020
Son dakika haber... Selimiye Cami İmamı Serenli, AA'nın fotoğraf oylamasına katıldı
Serenli, "yaşam" kategorisinde Band Kanani'nin Mekke'de çektiği "Kabe'de koronavirüs sessizliği", "spor" kategorisinde Okan Coşkun'un çektiği "Futbol özlemi" isimli fotoğrafları oyladı.
Mekke - 25.11.2020
Son dakika haberi: Aliyev, Ağdam kentini ziyaret etti
Ermenistan'ın ağır yenilgiye uğratıldığı çatışmaların ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Ağdam'a ilk kez ziyaret gerçekleştirdi. Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva, Ermeniler tarafından harap edilen Ağdam Cuma Cami'yi ziyaret ederek Mekke'den getirdikleri Kur'an-ı Kerim'i camiye bağışladı ve dua etti.
Mekke - 23.11.2020
Filistinli gruplardan Netanyahu'nun "Suudi Arabistan ziyaretine" tepki
Açıklamada, söz konusu ziyaret, "politik bir düşüş, sarsılmaz değerlerden sapma, Kudüs, Mekke-i Mükerreme, Medine-i Münevvere ile suçlu Netanyahu'nun ele geçirerek değerlerini yıkmayı planladığı Mescid-i Aksa'ya bir ihanet" olarak değerlendirildi.
Mekke - 11.11.2020
Fransa, İngiltere, ABD, Yunanistan ve İtalya'dan Suudi Arabistan'ın Cidde kentindeki saldırıya tepki
Saldırıda 2 kişi yaralandı Mekke Emirliğinden yapılan yazılı açıklamada, söz konusu törene yönelik saldırıda Yunan konsolosluğu çalışanlarından bir kişi ile bir Suudi Arabistan güvenlik görevlisinin hafif şekilde yaralandığı belirtilmişti.
Mekke - 11.11.2020
Suudi Arabistan, Cidde'deki saldırıda 2 yaralı olduğunu açıkladı
Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'nın haberine göre, Mekke Emirliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Emniyet birimleri, Fransız konsolosun Cidde kentinde bir törene katıldığı sırada gerçekleştirilen korkakça saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.
Mekke - 09.11.2020
Hindistan seferini yapan bir İsrail uçağı Mekke üzerinden uçtu
İsrail'e ait bir uçağın Hindistan seferini yaparken Suudi Arabistan'ın Mekke ve Cidde kentleri üzerinden uçtuğu belirtildi.
Mekke - 09.11.2020
Pakistan ve Endonezya'dan Arabistan'a giden hac kafilesi kutsal topraklarda
Pakistan ve Endonezya'dan Suudi Arabistan'a giden hacı kafilesi 7 ay aradan sonra yurt dışından Mekke'deki Mescid-i Haram ile Medine'deki Mescid-i Nebevi'ye gelen ilk kafile oldu.
Mekke - 07.11.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "İslamofobi birçok ülkede devlet politikası haline getirilmeye çalışılmaktadır"
Sempozyumun online yapılmasının salonlara sığması mümkün olmayacak kadar fazla katılımcının daha kolay şekilde programı takip etmelerini sağladığını belirten Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hz. Muhammed'in tarihin ve insanlığın en etkin ve en önemli şahsiyeti olduğunu söyledi. Hz. Muhammed'in ahlaki erdemlerin en güzel örneği olduğunu ifade eden Erbaş, "Onun rehberliğini, nebiliğini benimseyen herkes, kendi hayatında bir karşılık mutlaka bulacaktır. Üstün ahlakı, merhameti zekası, güvenilirliği daha peygamber olmadan önce Mekke halkının onu emin olarak görmesine vesile olmuştur.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mekke Haber, Mekke Son Dakika Haberleri - Haberler - Mekke haber sayfamızda Mekke haberleri okuyabilir, Mekke son dakika haberleri ve güncel Mekke gelişmelerini görebilirsiniz. Ölümünün 1201'inci yılında Şafi mezhebinin kurucusu büyük alim: İmam Şafii.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.1.2021 18:16:05. #1.15#
title