Mekke Haberleri

Mekke haber, Mekke son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mekke 28.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
- Mekke pazar gününden itibaren normalleşecek Suudi Arabistan yönetimi, pazar gününden itibaren Mekke'de uygulanacak "iki aşamalı normalleşme planını" açıkladı.
Mekke 28.5.2020
Mekke'de pazar gününden itibaren aşamalı olarak normalleşme başlayacak
Suudi Arabistan yönetimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uyguladığı tedbirleri hafifletmek ve normal yaşama dönmek amacıyla pazar gününden itibaren Mekke'de uygulanacak "iki aşamalı normalleşme planını" açıkladı.
Mekke 26.5.2020
Suudi Arabistan, Kovid-19 sonrası 3 aşamalı normalleşme planını açıkladı
Suudi Arabistan haber ajansı SPA'da yer alan habere göre, 28-30 Mayıs'ı kapsayan ilk aşamada, Mekke hariç ülkenin tüm şehirlerinde 06.
Mekke 24.5.2020
Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de bayram namazı kılındı
Mekke'de bulunan Mescid-i Haram'da ve Medine'de bulunan Mescid-i Nebevi'de Ramazan Bayramı namazı korona virüs salgını nedeniyle tedbirler alınarak kılındı.
Mekke 30.4.2020
"Zemzem içildiği niyete göre faydalı olur"
Demirbaş'nı yazısı şöyle: "Hadis-i şerifte buyuruldu ki: "Zemzem suyu hastalara şifa verir. Onu içenler, yemek yemiş gibi açlıklarını giderirler." Zemzem, Mekke-i mükerremede, Mescid-i haram içerisinde, Kabe'nin Hacer-i esved köşesi tarafında bulunan kuyudan çıkan mübarek sudur.
Mekke 26.4.2020
Suudi Arabistan'da sokağa çıkma yasağı kısmi olarak kaldırıldı
Suudi Arabistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, Mekke ve daha önce karantinaya alınan mahalleler dışında kısmi olarak kaldırıldı.
Mekke 26.4.2020
Suudi Arabistan'da sokağa çıkma yasağı kısmi olarak kaldırıldı
Suudi Arabistan'da yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma yasağı, Mekke hariç kısmi olarak kaldırıldı.
Mekke 21.4.2020
Haremi Şerif ve Mescid-i Nebevi'de teravih Kovid-19 nedeniyle cemaatsiz kılınacak
Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanı ve Kabe İmamı Şeyh Dr. Abdurrahman es-Sudeys, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ramazan ayında Mekke'deki Haremi Şerif ve Medine'deki Mescid-i Nebevi'de (Haremeyn-i Şerifeyn) teravihin cemaatsiz kılınacağını açıkladı.
Mekke 18.4.2020
Suudi Arabistan'daki Hira ve Sevr mağaralarını düzenleme projesine start verildi
Suudi Arabistan'da bulunan kutsal kent Mekke'deki Hira ve Sevr mağaralarının düzenlenmesi projesinin başlatılması için start verildi.
Mekke 2.4.2020
Suudi Arabistan'dan hac organizasyonunda iptal sinyali
Hac organizasyonunun iptal edilmesi durumunda bu 1450 yıllık hac tarihinde 40'ıncı iptal olacak. Temmuz ayında 3 milyon hacı adayının İslam'ın 5 şartından birisi olan hac vazifesini yerine getirmek için Mekke-i Mükerreme'yi ziyaret etmesi, bu sayının Suudi Arabistan'da çalışan işçiler ve yerel halk ile 4 milyona ulaşması bekleniyor.
Mekke 2.4.2020
Mekke ve Medine'de tam gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Mekke ve Medine'de sokağa çıkma yasağını 24 saat uygulama kararı aldı.
Mekke 2.4.2020
Mekke ve Medine'de sokağa çıkma yasağı 24 saate çıkarıldı
Suudi Arabistan, Mekke ve Medine'deki sokağa çıkma yasağını 24 saate çıkardı.
Mekke 1.4.2020
Ankara'da karantinaları son bulan umreciler İnegöl'e geldi
Umrecilerin kafile Başkanı İmam Ayhan Kızmaz, 15 Mart'ta Mekke'nin ziyaretlere kapatılmasının ardından yurda dönmek zorunda kaldıklarını belirtti.
Mekke 25.3.2020
Riyad, Mekke ve Medine koronavirüs nedeniyle giriş çıkışlara kapatılıyor
Suudi Arabistan'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Riyad, Mekke ve Medine kentlerinin giriş-çıkışlara kapatılması kararı alındı.
Mekke 25.3.2020
Suudi Arabistan'da sokağa çıkma yasağı
Suudi Arabistan'da, koronavirüs (Covid -19) nedeniyle Riyad, Mekke ve Medine'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Mekke 25.3.2020
Riyad, Mekke ve Medine karantina altına alındı
Suudi Arabistan'ın Riyad, Mekke ve Medine kentlerine girişler ve çıkışlar yasaklandı.
Mekke 25.3.2020
Riyad, Mekke ve Medine kentlerine girişler ve çıkışlar yasaklandı.
Riyad, Mekke ve Medine kentlerine girişler ve çıkışlar yasaklandı.
Mekke 21.3.2020
Vali Gül'den Miraç Kandili mesajı
Gül, mesajında, Hazreti Peygamber'in Mekke'deki Mescid-i Haram'dan Kudüs'teki Mescid-i Aksa'ya, oradan da göklerin ilahi derinliklerine yürüdüğü mübarek bir gece olan miracı hep birlikte idrak ettiklerini belirtti.
Mekke 20.3.2020
Kabe ve Mescid-i Nebevi'de cemaatle namaz askıya alındı
Dünya çapında küresel salgına dönüşen korona virüsü nedeni ile Mekke'deki Kabe ve Medine'deki Mescid-i Nebevi'de cemaatle namaz askıya alındı.
Mekke 17.3.2020
Türk umreciler, Suudi Arabistan'da tedbir amaçlı karantinaya alındı
Suudi Arabistan'dan dönemeyen yüzlerce Türk umreci, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbir amaçlı Mekke'de kaldıkları otelde karantinaya alındı.
Mekke 17.3.2020
Nuri Doğan Turizm Seyahat Acentesinden koronavirüs açıklaması Açıklaması
Nuri Doğan Turizm Seyahat Acentesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Doğan, acente aracılığıyla umre seyahatinden dönmek için havaalanına gelen vatandaşların, iki yolcuda yüksek ateş şikayeti üzerine, Suudi Arabistan makamlarınca yeniden Mekke'ye döndürüldüğünü, bu kişilerin kaldıkları...
Mekke 15.2.2020
Mekke'ye yürüyen İngiliz vatardaşı, Beypazarı'nda mola verdi
İngiltere'nin Manchester şehrinden İslamın barış dini olduğunu anlatmak için Mekke'ye yürüyüşe başlayan Farid Feyadi, Ankara'nın Beypazarı ilçesinde mola verdi.
Mekke 30.1.2020
İslamiyeti anlatmak için İngiltere'den Mekke'ye yürüyor
İngiltere'nin Manchester şehrinde yaşayan 40 yaşındaki Farid Feyadi, İslamın barış dini olduğunu anlatmak için Mekke'ye yürüyor.
Şu an buradasınız: Mekke Haber, Mekke Son Dakika Haberleri - Haberler - Mekke haber sayfamızda Mekke haberleri okuyabilir, Mekke son dakika haberleri ve güncel Mekke gelişmelerini görebilirsiniz. Fotoğraflarla: Mekke, Medine ve Kudüs'te camiler tekrar açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 22:12:08. #1.14#
title