Justin Trudeau Haberleri

Justin Trudeau haber, Justin Trudeau son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Justin Trudeau - 19.10.2020
Kanada, ABD ile olan sınırını 21 Kasım'a kadar zorunlu olmayan seyahatlere kapalı tutacak
Başbakan Justin Trudeau ise Kanada basınına verdiği röportajda, "Sınırın açık olmasını isterdik.
Justin Trudeau - 17.10.2020
16 Ekim 2020 Haberleri
16 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Justin Trudeau - 16.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile telefonda görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile telefonda görüştü.
Justin Trudeau - 16.10.2020
Erdoğan Trudeau ile görüşmesinde, Kanada'nın bazı askeri ürünlerin Türkiye'ye ihracatını askıya almasının müttefiklik ruhuna aykırı olduğunu belirtti
Erdoğan Trudeau ile görüşmesinde, Kanada'nın bazı askeri ürünlerin Türkiye'ye ihracatını askıya almasının müttefiklik ruhuna aykırı olduğunu belirtti.
Justin Trudeau - 16.10.2020
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanada Başbakanı Trudeau ile telefonda görüştü
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Justin Trudeau - 16.10.2020
Erdoğan ile Trudeau görüşmede, ikili ticaret hacminin artırılması ve savunma sanayii işbirliğindeki sorunların giderilmesine yönelik adımları ele aldı
Erdoğan ile Trudeau görüşmede, ikili ticaret hacminin artırılması ve savunma sanayii işbirliğindeki sorunların giderilmesine yönelik adımları ele aldı.
Justin Trudeau - 13.10.2020
Toronto'da bir cami saldırı tehditleri bertaraf edilene kadar kapatıldı
Kanadalı Müslümanlar Ulusal Konseyi (NCCM) Başkanı Mustafa Farooq yaptığı açıklamada, kendilerine ulaşan mesajları polisle paylaştıklarını, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Polisin olayı soruştururken caminin kapalı tutulduğunu açıklayan Farooq, "Mesajlar, Yeni Zelanda'da 51 Müslümanın ölümüne neden olan iki cami saldırısına atıfta bulunuyordu. Tehditler özellikle, silahların 'yeniden bir Christchurch yapmak için satın alındığına' dair sözler içeriyordu." dedi. Güvenlik sağlanıncaya kadar kapalı kalacak NCCM Başkanı Farooq, güvenlik nedeniyle caminin isminin verilmeyeceğini belirttiği açıklamasında, "Bu e-posta mesajları olağanüstü derecede şiddet içeriyordu. Bu tehditleri aldığımızda, onları hafife almıyoruz ve derhal polisle temasa geçiyoruz. Bu yüzden cami kapatıldı ve güvenlik sağlanıncaya kadar da kapalı kalacak." bilgisini paylaştı. "Kanadalı Müslümanlar olarak ayağa kalkacağız" Müslüman topluluğun tehditlerden korkmayacağını söyleyen Farooq, "Bizi bu şekilde korkutmaya çalışanların başarılı olmasına izin vermeyeceğiz. Kanadalılar olarak ayağa kalkacağız. Kanadalı Müslümanlar olarak ayağa kalkacağız. Pek çok topluluğun da yanımızda olduğunu biliyorum." diye konuştu. -"Bu tür gruplara karşı ulusal eylem planı gerekli" Tehditlerin, geçen ay Toronto bölgesinde gönüllü bir cami bekçisinin bıçaklanarak öldürülmesinin hemen ardından geldiğini hatırlatan NCCM Başkanı Mustafa Farooq, şunları söyledi: "25 insan hakları grubu, 5 Ekim'de Trudeau'ya beyaz üstünlükçü grupları kapatmak için eylem planı talep eden bir mektup gönderdik. 'Bir cenazeden diğerine cenazeye gitmek zorunda kalmayalım ve tehditlere cevap verelim' dedik. Bunun durması ve durdurulması gerekiyor. Bunun da yolu, bu tür beyaz üstünlükçü, neo-Nazi, şiddet yanlısı, İslamofobik veya yabancı düşmanı grupları ortadan kaldırmak için ulusal bir eylem planından geçiyor." -Trudeau ve Tory'den açıklama Olayın duyulması üzerine bir açıklama yapan Kanada Başbakanı Justin Trudeau, çok rahatsız olduğunu söyledi.
Justin Trudeau - 3.10.2020
Kanada'da ilk kez son 24 saatte 2 binden fazla korona vakası tespit edildi
Kanada Başbakan Justin Trudeau, virüsün yayılmasını önlemek ve hızlı bir şekilde sonuç almak için dakikalar içinde sonuç verebilecek yeni Covid-19 testlerinin alınacağını duyurmuştu.
Justin Trudeau - 2.10.2020
Son dakika haberleri! Kanada'da maske takmayan sakallı polislerin masabaşı görevlere verilmesi uygulaması kaldırıldı
Kanada'da dini sebeplerle sakal bırakan polislerin, sakalları nedeniyle maske takamadıkları için masabaşı görevlere verilmesi uygulaması kaldırıldı. Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP, bünyesindeki Sih ve Müslüman polislerden sakallı olanların, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle maske takmadıkları için masabaşı görevlerde çalıştırılması uygulamasına son verildiğini duyurdu. Başbakan Justin Trudeau'nun dini nedenlerle sakal bırakan RCMP memurlarının, operasyonlardan alınarak bürolarda masabaşı işlere verilmesinin ayrımcılık olduğunu açıklamasının ardından RCMP İnsan Kaynakları Müdürü Gail Johnson, Sih ve Müslüman memurlar da dahil olmak üzere sakallı polislerin yeniden operasyonel görevlere gönderileceklerini bildirdi.
Justin Trudeau - 26.9.2020
Son dakika haber... Kanada Başbakanı Trudeau, muhalefet partisiyle iktidarda kalmalarını sağlayacak anlaşmaya vardı
Son dakika haberlerine göre Kanada'da ana muhalefet partisi, Başbakan Justin Trudeau hükümetiyle, liberal azınlık hükümetinin iktidarda kalmasını sağlayacak anlaşmaya vardı.
Justin Trudeau - 24.9.2020
Son dakika haberleri: Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülkesinin salgında ikinci dalgada olduğunu söyledi.
Justin Trudeau - 24.9.2020
Kanada Başbakanı Trudeau: "Kanada Kovid-19 salgınında ikinci dalgada"
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülkesinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalgada olduğunu söyledi.
Justin Trudeau - 10.9.2020
Son dakika haberleri | Kanadalı yargıç başörtüsü nedeniyle davasına bakmadığı Müslüman kadından 5 yıl sonra özür diledi
Kanada'nın Quebec eyaletinde başörtüsü nedeniyle Müslüman bir kadının davasına bakmayan yargıç, davalı kadından 5 yıl sonra özür diledi. Quebec eyaletindeki hakimlerin en üst disiplin organı olan Quebec Yargı Konseyi üyeleri, daha önce aldıkları karar gereğince, Hakim Eliana Marengo ve davasına bakmadığı Rania El-Alloul ile çevrim içi bir oturum gerçekleştirdi. Konsey üyelerinin önünde özür dilediği metni okuyan Hakim Marengo, El-Alloul'dan başörtüsünü çıkarmasını istemekle hata yaptığını, verdiği rahatsızlıktan pişman olduğunu ve hiçbir zaman suç veya saygısızlık niyetinde olmadığını söyledi. Marengo, o sırada El-Alloul'un başörtüsünü mahkeme salonunda giyilen bir şapka veya güneş gözlüğü ile karşılaştırdığını belirterek, "Şapkalara ve güneş gözlüklerine atıfta bulunmam, basitçe, adliyede davranış kurallarının genel olarak nasıl uygulandığını örnekleme amaçlıydı ve kesinlikle ne size ne de inançlarınıza saygısızlık etme amaçlı değildi. Sizden en içten duygularımla özür diliyorum" dedi. Rania El-Alloul da Marengo'nun özrünü kabul ettiğini açıkladı. Başörtüsünü gerekçe göstererek davaya bakmamıştı Kanada'nın Montreal kentinde Nisan 2015'te hakim Marengo, trafik suçu sebebiyle duruşmaya gelen davalı Müslüman kadının başörtülü olmasını gerekçe göstererek davaya bakmamıştı. Marengo, "mahkeme salonlarının laik mekanlar olduğunu, mahkemelerde hakimin karşısına düzgün kıyafetle, şapkasız ve güneş gözlüğü olmadan çıkılması kuralı bulunduğunu" söyleyerek, başörtüsünü de bu kapsamda değerlendirmişti. Davalı Müslüman kadına, duruşmaya devam etmek için iki seçenek sunan Marengo, bunlardan birinin başörtüsünü çıkarmak, diğerinin de avukat tutarak duruşmalara onu göndermek olduğunu ifade etmişti. Davalı Rania El-Alloul da avukat tutacak parası bulunmadığını, başörtüsünü de dini inancı nedeniyle çıkarmayacağını belirterek isteği reddetmişti. Davalı kadının bu kararı üzerine hakim, duruşmaya devam etmemiş ve duruşmayı süresiz ertelediğini açıklamıştı. Olayın Kanada ve dünya kamuoyuna yansıması üzerine Kanada Başbakanı Justin Trudeau başta olmak üzere El-Alloul'a toplumdan destek gelmişti.
Justin Trudeau - 19.8.2020
Kanada tarihinde ilk kez bir kadın maliye bakanı oldu
Kanada'nın 153 yıllık tarihinde ilk kez bir kadın maliye bakanı oldu. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, önceki gün görevinden istifa eden Maliye Bakanı Bill Morneau'nun yerine, kabinesinde Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan Chrystia Freeland'i Maliye Bakanı olarak atadı.
Justin Trudeau - 14.8.2020
Kanada-ABD sınır kısıtlamaları yeniden uzatıldı
Açıklamada, iki hükümetin dünyanın en uzun uluslararası sınırındaki geçişleri kısıtlamaya devam etme konusunda karşılıklı anlaştığı belirtilirken, buna gerekçe olarak birçok ABD eyaletinde hala yüksek olan Kovid-19 vaka ve ölüm sayıları gösterildi. ABD ile Kanada arasındaki kara sınırı, sadece ticari taşımacılık yapan kamyon şoförleri ve sağlık uzmanları gibi çalışanlara açık tutuluyor. Söz konusu sınır, Kovid-19 salgınının başladığı martta zorunlu olmayan geçişler için önce 21 Haziran'a kadar kapatılmış, ardından da bu süre 21 Temmuz'a kadar uzatılmıştı. Başbakan Justin Trudeau, daha önce yaptığı açıklamada, sınır kısıtlamasının gerektiği sürece uzatılacağını kaydetmişti.
Justin Trudeau - 11.8.2020
Kanada'dan Lübnan'a 30 milyon dolar yardım
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Lübnan'a 30 milyon dolar yardımda bulunacaklarını açıkladı.
Justin Trudeau - 31.7.2020
Kanada Başbakanı Trudeau'dan Kurban Bayramı mesajı
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Justin Trudeau - 30.7.2020
Kanadalı yargıç, başörtüsü nedeniyle davasına bakmadığı Müslüman kadından özür dileyecek
Montreal kentinde Nisan 2015'te cereyan eden olayda hakim Marengo, trafik suçu sebebiyle duruşmaya gelen davalı Müslüman kadının başörtülü olmasını gerekçe göstererek davaya bakmamıştı. Marengo, "mahkeme salonlarının laik mekanlar olduğunu, mahkemelerde hakimin karşısına düzgün kıyafetle, şapkasız ve güneş gözlüğü olmadan çıkılması kuralı bulunduğunu" söyleyerek, başörtüsünü de bu kapsamda değerlendirmişti. Davalı Müslüman kadına, duruşmaya devam etmek için iki seçenek sunan Marengo, bunlardan birinin başörtüsünü çıkarmak, diğerinin de avukat tutarak duruşmalara onu göndermek olduğunu ifade etmişti. Davalı Rania El-Alloul da avukat tutacak parası bulunmadığını, başörtüsünü de dini inancı nedeniyle çıkarmayacağını belirterek isteği reddetmişti. Davalı kadının bu kararı üzerine hakim, duruşmaya devam etmemiş ve duruşmayı süresiz ertelediğini açıklamıştı. Mektupla özür dileyecek Olayın Kanada kamuoyuna yansıması üzerine Kanada Başbakanı Justin Trudeau başta olmak üzere El-Alloul'a toplumdan destek gelmişti.
Justin Trudeau - 30.7.2020
Kanadalı 68 milletvekilinden İsrail karşıtı kampanyaya destek
Kanada'da, İsrail'in Filistin topraklarını ilhak planlarına karşı bir süre önce başlatılan imza kampanyasına, federal parlamentodaki 68 milletvekilinden destek geldi.
Justin Trudeau - 29.7.2020
Kanada'da yapılan bir ankete göre halk Trudeau'nun dış politikasını desteklemiyor
Kanada'da yapılan bir kamuoyu araştırması, halkın çoğunluğunun, Başbakan Justin Trudeau'nun dış politikasını desteklemediğini ortaya koydu.
Justin Trudeau - 26.7.2020
Kanada'da federal hakimlerin harcamaları ilk kez halka açıklanacak
Kanada'da federal mahkemelerde görev yapan hakimlerin harcamalarının ilk kez kamuoyuna açıklanacağı bildirildi.
Justin Trudeau - 17.7.2020
Son dakika haberleri: Kanada'dan ekonomiyi canlandırmak için 14 milyar dolarlık destek planı
Ülkeler korona virüs salgını nedeni ile durma noktasına gelen ekonomilerini canlandırmak için destek paketleri açıklamaya devam ediyor. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, yaptığı açıklamada federal hükümetin "güvenli yeniden başlatma" kapsamında ülke ekonomisini canlandırmak amacı ile 10 eyalet ve 3 bölgeye toplam 14 milyar dolar büyüklüğünde yardım yapacağını duyurdu.
Justin Trudeau - 14.7.2020
ABD-Kanada sınırı 30 gün daha kapalı kalacak
ABD-Kanada sınırı yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 21 Temmuz'a kadar kapalı durumda. Kanadalı ve ABD'li yetkililer, sınırın en az 30 gün daha zorunlu olmayan seyahatlere kapalı kalacağını bildirdi. Ticaretin yanı sıra mevsimlik yabancı işçiler ve sağlık çalışanları için geçerli olmayan söz konusu uygulama, turistler ve yurt dışı ziyaretler için geçerli olacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Kanada Başbakan Justin Trudeau, alınan karar ile Kanadalıları güvende tutmak istediğini ifade etti.
Justin Trudeau - 14.7.2020
Trump'tan Trudeau ile görüşmesinde Çin vurgusu
ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile yaptığı telefon görüşmesinde, Çin'in "aldatıcı ve mücbir davranışlarından" duyduğu endişeyi dile getirdiği bildirildi.
Justin Trudeau - 13.7.2020
Kanada'da Müslümanların soykırımını savunan 1 kişi tutuklandı
Kanada'nın Quebec eyaletinde yaşayan 62 yaşındaki Andre Audet isimli şahıs, Müslümanlara karşı soykırımı savunduğu ve Başbakan Justin Trudeau'ya nefret söyleminde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.
Justin Trudeau - 11.7.2020
Dünya liderleri, Srebrenitsa Soykırımı Anma Töreni'ne video mesajlarla katıldı
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, benzer olayların bir daha yaşanmaması için herkesin elinden geleni yapması gerektiği belirterek, "Öldürülen masum kurbanları unutmayacağımıza söz veriyoruz.
Justin Trudeau - 8.7.2020
Trump: "NAFTA insanlık tarihindeki en kötü anlaşmalardan biriydi"
ABD ve Meksika ilişkilerinin hiç olmadığı kadar iyi olduğunu dile getiren Trump, ABD-Meksika-Kanada Anlaşması'nın (USMCA) 1 Temmuz'da yürürlüğe girdiğine işaret ederek yakın zamanda Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile de görüşeceğini vurguladı.
Justin Trudeau - 7.7.2020
Kanada'da İsrail'in ilhak planlarına karşı imza kampanyası
"Kanadalılar İsrail'e karşı çok daha fazlasını bekliyor" Halktan, hazırlanan metne isimlerini yazarak kendi bölgelerinden seçilen milletvekillerine elektronik postayla yollamaları istenen metinde, milletvekillerinden de Kanada Başbakanı Justin Trudeau'ya, İsrail'e karşı daha net ve etkili adımlar atması için baskı yapması istendi.
Justin Trudeau - 6.7.2020
Kanada Başbakanı Trudeau'nun Arakan Özel Temsilcisi'ne yeni görev
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülkesinin Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki temsilciliğine Arakan Özel Temsilcisi olan Bob Rae'yi atadı.
Justin Trudeau - 4.7.2020
Kanada'da başbakanlık konutuna silahla girmek isteyen şüpheli asker tutuklandı
Başbakan Justin Trudeau veya Kanada Genel Valisi Julie Payette'ye karşı bir suikast girişimi mi sorularıyla olay ülkede gündemin ilk maddesi haline gelirken, olay sırasında Başbakan Trudeau ve Genel Vali Payette'nin konutta olmadıkları bildirildi.
Justin Trudeau - 3.7.2020
Kanada Hong Kong ile "Suçluların İadesi Anlaşması"nı askıya aldı
Kanada hükümeti, Hong Kong ile arasındaki "Suçluların İadesi Anlaşması"nı askıya aldığını duyurdu. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, başkent Ottawa'da düzenlediği basın toplantısında, ülkesinin Hong Kong ile suçluların iadesini ilişkin anlaşmayı askıya aldığını söyledi.
Justin Trudeau - 2.7.2020
Kanada'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 8 bin 663'e çıktı
Başbakan Justin Trudeau, bir benzerini İkinci Dünya Savaşı'nda yaşayan Kanada'nın, bu yıl zor koşullarda bir Kanada Günü kutladığını hatırlatarak, birçok ailenin sevdiklerini kaybettiğini söyledi.
Justin Trudeau - 1.7.2020
ABD-Meksika-Kanada Anlaşması bugün yürürlüğe giriyor
Washington'dan gelen talep sonrası USMCA olarak adlandırılan yeni anlaşma, ABD Başkanı Trump, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve eski Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto tarafından Kasım 2018'de Arjantin'deki G20 Zirvesi'nde imzalanmıştı.
Justin Trudeau - 25.6.2020
Kanada Başbakanı Trudeau, Huawei yöneticisinin salıverilmesi çağrılarını reddetti
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Huawei yöneticisinin salıverilmesi yönündeki çağrıları reddetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Justin Trudeau Haberleri | Justin Trudeau Kimdir - Haberler - Justin Trudeau haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Justin Trudeau kimdir, hayatı ve biyografisi. Kanada, ABD ile olan sınırını 21 Kasım'a kadar zorunlu olmayan seyahatlere kapalı tu
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 09:17:51. #1.15#
title