Justin Trudeau Haberleri

Justin Trudeau haber, Justin Trudeau son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Justin Trudeau - 10.9.2020
Son dakika haberleri | Kanadalı yargıç başörtüsü nedeniyle davasına bakmadığı Müslüman kadından 5 yıl sonra özür diledi
Kanada'nın Quebec eyaletinde başörtüsü nedeniyle Müslüman bir kadının davasına bakmayan yargıç, davalı kadından 5 yıl sonra özür diledi. Quebec eyaletindeki hakimlerin en üst disiplin organı olan Quebec Yargı Konseyi üyeleri, daha önce aldıkları karar gereğince, Hakim Eliana Marengo ve davasına bakmadığı Rania El-Alloul ile çevrim içi bir oturum gerçekleştirdi. Konsey üyelerinin önünde özür dilediği metni okuyan Hakim Marengo, El-Alloul'dan başörtüsünü çıkarmasını istemekle hata yaptığını, verdiği rahatsızlıktan pişman olduğunu ve hiçbir zaman suç veya saygısızlık niyetinde olmadığını söyledi. Marengo, o sırada El-Alloul'un başörtüsünü mahkeme salonunda giyilen bir şapka veya güneş gözlüğü ile karşılaştırdığını belirterek, "Şapkalara ve güneş gözlüklerine atıfta bulunmam, basitçe, adliyede davranış kurallarının genel olarak nasıl uygulandığını örnekleme amaçlıydı ve kesinlikle ne size ne de inançlarınıza saygısızlık etme amaçlı değildi. Sizden en içten duygularımla özür diliyorum" dedi. Rania El-Alloul da Marengo'nun özrünü kabul ettiğini açıkladı. Başörtüsünü gerekçe göstererek davaya bakmamıştı Kanada'nın Montreal kentinde Nisan 2015'te hakim Marengo, trafik suçu sebebiyle duruşmaya gelen davalı Müslüman kadının başörtülü olmasını gerekçe göstererek davaya bakmamıştı. Marengo, "mahkeme salonlarının laik mekanlar olduğunu, mahkemelerde hakimin karşısına düzgün kıyafetle, şapkasız ve güneş gözlüğü olmadan çıkılması kuralı bulunduğunu" söyleyerek, başörtüsünü de bu kapsamda değerlendirmişti. Davalı Müslüman kadına, duruşmaya devam etmek için iki seçenek sunan Marengo, bunlardan birinin başörtüsünü çıkarmak, diğerinin de avukat tutarak duruşmalara onu göndermek olduğunu ifade etmişti. Davalı Rania El-Alloul da avukat tutacak parası bulunmadığını, başörtüsünü de dini inancı nedeniyle çıkarmayacağını belirterek isteği reddetmişti. Davalı kadının bu kararı üzerine hakim, duruşmaya devam etmemiş ve duruşmayı süresiz ertelediğini açıklamıştı. Olayın Kanada ve dünya kamuoyuna yansıması üzerine Kanada Başbakanı Justin Trudeau başta olmak üzere El-Alloul'a toplumdan destek gelmişti.
Justin Trudeau - 19.8.2020
Kanada tarihinde ilk kez bir kadın maliye bakanı oldu
Kanada'nın 153 yıllık tarihinde ilk kez bir kadın maliye bakanı oldu. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, önceki gün görevinden istifa eden Maliye Bakanı Bill Morneau'nun yerine, kabinesinde Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan Chrystia Freeland'i Maliye Bakanı olarak atadı.
Justin Trudeau - 19.8.2020
Son dakika haberleri! Kanada'nın yeni maliye bakanı belli oldu
Kanada'da Maliye Bakanı Bill Morneau'nun, WE Charity adlı yardım kurumuyla yakın ilişkiler kurmasından ve seyahat maliyetlerinin kurum tarafından karşılandığının ortaya çıkması tepkilere yol açmış ve Morneau istifa etmişti. Morneau, istifasının Başbakan Justin Trudeau'nun baskısıyla olmadığını ve Trudeau ile ilişkilerinin iyi olduğunu söylemişti.
Justin Trudeau - 14.8.2020
Kanada-ABD sınır kısıtlamaları yeniden uzatıldı
Açıklamada, iki hükümetin dünyanın en uzun uluslararası sınırındaki geçişleri kısıtlamaya devam etme konusunda karşılıklı anlaştığı belirtilirken, buna gerekçe olarak birçok ABD eyaletinde hala yüksek olan Kovid-19 vaka ve ölüm sayıları gösterildi. ABD ile Kanada arasındaki kara sınırı, sadece ticari taşımacılık yapan kamyon şoförleri ve sağlık uzmanları gibi çalışanlara açık tutuluyor. Söz konusu sınır, Kovid-19 salgınının başladığı martta zorunlu olmayan geçişler için önce 21 Haziran'a kadar kapatılmış, ardından da bu süre 21 Temmuz'a kadar uzatılmıştı. Başbakan Justin Trudeau, daha önce yaptığı açıklamada, sınır kısıtlamasının gerektiği sürece uzatılacağını kaydetmişti.
Justin Trudeau - 11.8.2020
Kanada'dan Lübnan'a 30 milyon dolar yardım
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Lübnan'a 30 milyon dolar yardımda bulunacaklarını açıkladı.
Justin Trudeau - 31.7.2020
Kanada Başbakanı Trudeau'dan, kurban bayramı mesajı
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, yayınladığı videoda Kanada'daki ve dünya genelindeki Müslümanların Kurban Bayramı'nı kutladı.
Justin Trudeau - 31.7.2020
Kanada Başbakanı Trudeau'dan Kurban Bayramı mesajı
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Justin Trudeau - 30.7.2020
Kanadalı yargıç, başörtüsü nedeniyle davasına bakmadığı Müslüman kadından özür dileyecek
Montreal kentinde Nisan 2015'te cereyan eden olayda hakim Marengo, trafik suçu sebebiyle duruşmaya gelen davalı Müslüman kadının başörtülü olmasını gerekçe göstererek davaya bakmamıştı. Marengo, "mahkeme salonlarının laik mekanlar olduğunu, mahkemelerde hakimin karşısına düzgün kıyafetle, şapkasız ve güneş gözlüğü olmadan çıkılması kuralı bulunduğunu" söyleyerek, başörtüsünü de bu kapsamda değerlendirmişti. Davalı Müslüman kadına, duruşmaya devam etmek için iki seçenek sunan Marengo, bunlardan birinin başörtüsünü çıkarmak, diğerinin de avukat tutarak duruşmalara onu göndermek olduğunu ifade etmişti. Davalı Rania El-Alloul da avukat tutacak parası bulunmadığını, başörtüsünü de dini inancı nedeniyle çıkarmayacağını belirterek isteği reddetmişti. Davalı kadının bu kararı üzerine hakim, duruşmaya devam etmemiş ve duruşmayı süresiz ertelediğini açıklamıştı. Mektupla özür dileyecek Olayın Kanada kamuoyuna yansıması üzerine Kanada Başbakanı Justin Trudeau başta olmak üzere El-Alloul'a toplumdan destek gelmişti.
Justin Trudeau - 30.7.2020
Kanadalı 68 milletvekilinden İsrail karşıtı kampanyaya destek
Kanada'da, İsrail'in Filistin topraklarını ilhak planlarına karşı bir süre önce başlatılan imza kampanyasına, federal parlamentodaki 68 milletvekilinden destek geldi.
Justin Trudeau - 29.7.2020
Kanada'da yapılan bir ankete göre halk Trudeau'nun dış politikasını desteklemiyor
Kanada'da yapılan bir kamuoyu araştırması, halkın çoğunluğunun, Başbakan Justin Trudeau'nun dış politikasını desteklemediğini ortaya koydu.
Justin Trudeau - 26.7.2020
Kanada'da federal hakimlerin harcamaları ilk kez halka açıklanacak
Kanada'da federal mahkemelerde görev yapan hakimlerin harcamalarının ilk kez kamuoyuna açıklanacağı bildirildi.
Justin Trudeau - 17.7.2020
Son dakika haberleri: Kanada'dan ekonomiyi canlandırmak için 14 milyar dolarlık destek planı
Ülkeler korona virüs salgını nedeni ile durma noktasına gelen ekonomilerini canlandırmak için destek paketleri açıklamaya devam ediyor. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, yaptığı açıklamada federal hükümetin "güvenli yeniden başlatma" kapsamında ülke ekonomisini canlandırmak amacı ile 10 eyalet ve 3 bölgeye toplam 14 milyar dolar büyüklüğünde yardım yapacağını duyurdu.
Justin Trudeau - 14.7.2020
ABD-Kanada sınırı 30 gün daha kapalı kalacak
ABD-Kanada sınırı yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 21 Temmuz'a kadar kapalı durumda. Kanadalı ve ABD'li yetkililer, sınırın en az 30 gün daha zorunlu olmayan seyahatlere kapalı kalacağını bildirdi. Ticaretin yanı sıra mevsimlik yabancı işçiler ve sağlık çalışanları için geçerli olmayan söz konusu uygulama, turistler ve yurt dışı ziyaretler için geçerli olacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Kanada Başbakan Justin Trudeau, alınan karar ile Kanadalıları güvende tutmak istediğini ifade etti.
Justin Trudeau - 14.7.2020
Trump'tan Trudeau ile görüşmesinde Çin vurgusu
ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile yaptığı telefon görüşmesinde, Çin'in "aldatıcı ve mücbir davranışlarından" duyduğu endişeyi dile getirdiği bildirildi.
Justin Trudeau - 13.7.2020
Kanada'da Müslümanların soykırımını savunan 1 kişi tutuklandı
Kanada'nın Quebec eyaletinde yaşayan 62 yaşındaki Andre Audet isimli şahıs, Müslümanlara karşı soykırımı savunduğu ve Başbakan Justin Trudeau'ya nefret söyleminde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.
Justin Trudeau - 11.7.2020
Son dakika güncel: Srebrenitsa soykırımının 9 kurbanı toprağa verildi
"Kanada acınızı paylaşıyor" Kanada Başbakanı Justin Trudeau, tarihin böylesine karanlık bir kısmının unutulmaması gerektiğini vurgulayarak, "Kurbanların ailelerinin yanındayız ve acılarını paylaşıyoruz.
Justin Trudeau - 11.7.2020
Dünya liderleri, Srebrenitsa Soykırımı Anma Töreni'ne video mesajlarla katıldı
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, benzer olayların bir daha yaşanmaması için herkesin elinden geleni yapması gerektiği belirterek, "Öldürülen masum kurbanları unutmayacağımıza söz veriyoruz.
Justin Trudeau - 8.7.2020
Trump: "NAFTA insanlık tarihindeki en kötü anlaşmalardan biriydi"
ABD ve Meksika ilişkilerinin hiç olmadığı kadar iyi olduğunu dile getiren Trump, ABD-Meksika-Kanada Anlaşması'nın (USMCA) 1 Temmuz'da yürürlüğe girdiğine işaret ederek yakın zamanda Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile de görüşeceğini vurguladı.
Justin Trudeau - 7.7.2020
Kanada'da İsrail'in ilhak planlarına karşı imza kampanyası
"Kanadalılar İsrail'e karşı çok daha fazlasını bekliyor" Halktan, hazırlanan metne isimlerini yazarak kendi bölgelerinden seçilen milletvekillerine elektronik postayla yollamaları istenen metinde, milletvekillerinden de Kanada Başbakanı Justin Trudeau'ya, İsrail'e karşı daha net ve etkili adımlar atması için baskı yapması istendi.
Justin Trudeau - 6.7.2020
Kanada Başbakanı Trudeau'nun Arakan Özel Temsilcisi'ne yeni görev
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülkesinin Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki temsilciliğine Arakan Özel Temsilcisi olan Bob Rae'yi atadı.
Justin Trudeau - 4.7.2020
Kanada'da başbakanlık konutuna silahla girmek isteyen şüpheli asker tutuklandı
Başbakan Justin Trudeau veya Kanada Genel Valisi Julie Payette'ye karşı bir suikast girişimi mi sorularıyla olay ülkede gündemin ilk maddesi haline gelirken, olay sırasında Başbakan Trudeau ve Genel Vali Payette'nin konutta olmadıkları bildirildi.
Justin Trudeau - 3.7.2020
Kanada Hong Kong ile "Suçluların İadesi Anlaşması"nı askıya aldı
Kanada hükümeti, Hong Kong ile arasındaki "Suçluların İadesi Anlaşması"nı askıya aldığını duyurdu. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, başkent Ottawa'da düzenlediği basın toplantısında, ülkesinin Hong Kong ile suçluların iadesini ilişkin anlaşmayı askıya aldığını söyledi.
Justin Trudeau - 2.7.2020
Kanada'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 8 bin 663'e çıktı
Başbakan Justin Trudeau, bir benzerini İkinci Dünya Savaşı'nda yaşayan Kanada'nın, bu yıl zor koşullarda bir Kanada Günü kutladığını hatırlatarak, birçok ailenin sevdiklerini kaybettiğini söyledi.
Justin Trudeau - 1.7.2020
ABD-Meksika-Kanada Anlaşması bugün yürürlüğe giriyor
Washington'dan gelen talep sonrası USMCA olarak adlandırılan yeni anlaşma, ABD Başkanı Trump, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve eski Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto tarafından Kasım 2018'de Arjantin'deki G20 Zirvesi'nde imzalanmıştı.
Justin Trudeau - 25.6.2020
Kanada Başbakanı Trudeau, Huawei yöneticisinin salıverilmesi çağrılarını reddetti
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Huawei yöneticisinin salıverilmesi yönündeki çağrıları reddetti.
Justin Trudeau - 22.6.2020
Çin'den 2 Kanadalının casuslukla suçlamasına "misilleme" diyen Kanada Başbakanı'na tepki
Çin, 2018'de ulusal güvenliği tehdit ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 2 Kanada vatandaşının casuslukla suçlamasına "misilleme" yorumu yapan Kanada Başbakanı Justin Trudeau'ya tepki gösterdi.
Justin Trudeau - 20.6.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Kanada'da, Air Canada, WestJet ve Porter Havayollarının da aralarında bulunduğu ulaşım, finans, telekomünikasyon ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren 27 şirket, Başbakan Justin Trudeau ve eyalet başbakanlarına ortak bir açık mektup yazarak, ekonominin düzelmesi için hava yolu taşımacılığındaki kısıtlamaların gevşetilmesini istedi.
Justin Trudeau - 20.6.2020
Kanada'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 8 bin 396'ya çıktı
27 şirketin üst düzey yöneticisinden açık mektup Bu arada, Air Canada, WestJet ve Porter Havayollarının da aralarında bulunduğu ulaşım, finans, telekomünikasyon ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren 27 şirketin üst düzey yöneticisi, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve eyalet başbakanlarına ortak bir açık mektup yazarak, ekonominin düzelmesi için hava yolu taşımacılığındaki kısıtlamaların gevşetilmesini istedi.
Justin Trudeau - 18.6.2020
Kanada'da Kovid-19 nedeniyle son 48 saatte 87 kişi hayatını kaybetti
Kanada Başbakanı Justin Trudeau yaptığı açıklamada, haftada 500 dolarlık Kanada Acil Müdahale Yardımının süresinin 8 hafta uzatıldığını bildirdi.
Justin Trudeau - 18.6.2020
Son dakika haberleri! Kahire'de tutuklu bulunan Mısır asıllı Kanada vatandaşının hayatından endişe ediliyor
Son 4 gündür federal hükümetteki bakanların yerel ofisleri önünde eylem yapan Amal Ahmed Albaz, dün de annesi Safaa Eleshmawy ve kendisini destekleyen yüzlerce Kanadalı ile birlikte Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun başkent Ottawa'daki konutu önünde basın açıklaması yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Justin Trudeau Haberleri | Justin Trudeau Kimdir - Haberler - Justin Trudeau haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Justin Trudeau kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber! Kanada Başbakanı Trudeau, Covid-19 vakalarında yaşanan artış neden
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 01:15:01. #1.15#
title