Havana Haberleri

Havana haber, Havana son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Havana 8.7.2020
MHP'li Yıldız'dan 'Avukatlık Kanunu' açıklaması
MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, ayrıca şu ifadelere yer verdi: "Bazı barolar, Türk devletinin Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'nin 51'inci maddesinden aldığı yetkiyle meşru müdafaa hakkını kullanarak sınır ötesi operasyonları yapmasını savaş ilanı saymakla kalmamış, Suriye, Libya ve Akdeniz'deki gelişmelerle ilgili milli politikalarımıza karşı olmayı da görev haline getirmişlerdir. Biliyoruz ki, baroların bu açıklamalarına meslektaşlarımızın büyük çoğunluğu karşıdır. Yine bazı barolar, Avukatlık Kanunu'ndaki hukukun üstünlüğü ile insan haklarını savunma ve koruma yetkisini maalesef belli bir ideolojik pencereden değerlendirmekte, hak ihlalleriyle ilgili davalarda mazlum ve mağdurun kimliğinden çok kendilerine siyasi görüşü yakın olan insanların yanında yer almaktadırlar. Özellikle üç büyük ilde bulunan barolar maalesef siyasi bir araç olarak kullanılmakta olup, barolar siyasi partilerin arka bahçesi olmamalıdır. Çoklu baroya ilişkin kaygılarını belirtenler önce baroların seçimlerinin nasıl yapıldığına bakmalıdır. Baro seçimleri, siyasi görüşleri birbirine yakın olan avukatların oluşturduğu gruplar arasındaki mücadele olarak cereyan etmektedir. Bu grupların adına baktığımızda, baroların ve baro seçimlerinin siyasallaştığı açık olarak görülür. Birleşmiş Milletler yargı bağımsızlığı temel prensipleri, Avrupa Konseyi 9 numaralı tavsiye kararı, Uluslararası Avukatlar Birliği Morelia şartı, Turin İlkeleri, Havana Kuralları, Kişisel ve Siyasal Haklar Uluslararası Sözleşmesi, Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Uluslararası Sözleşmesi incelendiğinde önceliğin avukatların örgütlenme özgürlüğüne verildiği görülür.
Havana 17.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Küba'nın başkenti Havana'dan Holguin kentine gitmek üzere havalanan ve 104 yolcu ile 9 mürettebat taşıyan uçağın, Jose Marti Uluslararası Havalimanı'ndan kalktıktan kısa bir süre sonra düşmesi sonucu 110 kişi öldü, 3 kişi yaralı kurtuldu.
Havana 15.5.2020
Kolombiya'da biri üst düzey 4 ELN mensubu öldürüldü
Ekvador'un başkenti Quito'da iki yıl önce başlayan müzakereler, bu ülkenin yanı sıra Brezilya, Şili, Küba, Norveç ile Venezuela'nın gözlemciliği ve garantörlüğünde yapılıyordu. ? Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, eski Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri'nin (FARC) barış anlaşmasını kabul etmeyen unsurlarının 2'si gazeteci 3 Ekvador vatandaşını kaçırıp infaz etmesi ve iki ülke arasında oluşan gerginlikten ötürü ülkesini Kolombiya-ELN müzakerelerinin gözlemcilik ve garantörlüğünden çekmişti. ? Moreno'nun bu kararı sonrası Küba'nın başkenti Havana'ya taşınan müzakereler, örgütün elinde tuttuğu rehineler dolayısıyla Duque'nin göreve başlamasıyla dondurulmuştu.
Havana 14.5.2020
Karayipler'de farklı ülkelerdeki Türk vatandaşları ile bazı ülke vatandaşlarını taşıyan uçak...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tahliyeye ilişkin Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Karayipler bölgesinde farklı ülkelerde bulunan vatandaşlarımızı ve dost, kardeş komşu ülke vatandaşlarını tahliye eden uçağımız Dominik Cumhuriyeti'nden havalandı #ÜlkemleGururDuyuyorum. Cayman Adaları ve Havana'da bulunan vatandaşlarımızı Dominik Cumhuriyeti'ne getirmek için kendi uçağını gönderen Acun Ilıcalı'ya çok teşekkür ediyoruz.
Havana 14.5.2020
Bakan Çavuşoğlu'ndan Acun Ilıcalı'ya teşekkür
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Cayman Adaları ve Havana'da bulunan vatandaşlarımızı Dominik Cumhuriyeti'ne getirmek için kendi uçağını gönderen Acun Ilıcalı'ya çok teşekkür ediyoruz" dedi.
Havana 13.5.2020
ABD "Terörle Mücadelede İşbirliği Yapmayan Ülkeler" listesini açıkladı
Venezuela'da Nicolas Maduro yönetiminin teröre kaynaklık eden eylemlerine devam ettiği savunulan açıklamada, Kolombiya hükümetiyle barış müzakereleri yapmak üzere 2017'de Havana'ya giden Ulusal Kurtuluş Ordusu mensuplarının Küba'da kalmaya devam ettiğine atıf yapılarak Küba'nın listeye dahil edildiği belirtildi.
Havana 29.4.2020
Küba'da 4.5 büyüklüğünde deprem
Küba'nın doğu ucuna yakın Guantnamo eyaletindeki Baracoa şehrinde 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Havana 2.4.2020
Küba'da sağlıkçılar korona vakalarını tespit için kapı kapı dolaşıyor
İlk korona vakasının 11 Mart'ta, ilk korona kaynaklı can kaybının ise 18 Mart'ta görüldüğü Küba'da sağlık ekipleri kontrollerini arttırdı. Kübalı sağlık ekipleri, Sağlık Bakanlığının başlattığı program çerçevesinde başkent Havana'da sokak sokak gezerek vatandaşı korona virüs muayenesinden geçiriyor.
Havana 22.3.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 1
Koronavirüs salgınının ardından yapılan "evde kalın" uyarılarının ardından birçok İstanbullu evlerinde kalırken, Bağcılar'da sokaklardaki kalabalık dikkat çekti. Bağcılar, Fatih Mahallesi'nde caddede yürüyen yüzlerce kişi cep telefonu kameralarına yansıdı. Görüntülerde zabıta ekiplerinin sokaktakilere yaptıkları uyarıda yer aldı. Caddede yürüyenler zabıta ekiplerinin, "Sevgili vatandaşlarımız devletimizin almış olduğu koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu olarak bulunmamanız, zamanınızı evlerinizde geçirmeniz gerekmektedir." uyarılarını dikkate almadı.   Görüntü Dökümü: ------------------ (CEP TELEFONU) -Caddede yürüyenler -Zabıtanın anonsu 21.03.2020 - 19.02 Haber Kodu : 200321212 ============================== 18- - KORONA ŞARKISIYLA SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLAN ŞARKICI ANLATTI   Beyza Nur GÜLER - İstanbul DHA- KÜBALI şarkıcı Camila Cabello'nun dünyaca ünlü 'Havana' şarkısını farklı şekilde yorumlayarak koronavirüse yorumlayan Doğanay Tüzüngüç'ün şarkısı sosyal medyada paylaşma rekoru kırdı.
Havana 21.3.2020
KORONA ŞARKISIYLA SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLAN ŞARKICI ANLATTI
KÜBALI şarkıcı Camila Cabello'nun dünyaca ünlü 'Havana' şarkısını farklı şekilde yorumlayarak koronavirüse yorumlayan Doğanay Tüzüngüç'ün şarkısı sosyal medyada paylaşma rekoru kırdı.
Havana 18.3.2020
Küba'da korona virüsten ilk ölüm
Küba'da korona virüs nedeniyle ilk ölümün gerçekleştiği açıklandı.
Havana 18.3.2020
Küba'da Kovid-19 nedeniyle ilk ölüm
Ülke basınındaki haberlere göre, Küba Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, başkent Havana'da 2 gündür yoğun bakımda tedavi gören 61 yaşındaki İtalyan turistin hayatını kaybettiği duyuruldu.
Havana 12.3.2020
Küba'da ilk koronavirüs vakaları tespit edildi
Ülke basınında çıkan habere göre, Küba Sağlık Bakanlığı, başkent Havana'ya 9 Mart'ta turist olarak gelen 3 İtalya vatandaşının yapılan testler sonucunda Kovid-19 virüsü taşıdığını açıkladı.
Havana 16.2.2020
THY hava köprüsü kurdu; Latin Amerika'ya ticaret hacmi arttı
  HANGİ ÜLKELERE SEFERLER VAR   Latinler özellikle inanç turizmi için Türkiye'yi ziyaret ediyor.Latinlerin en çok tercih ettikleri yer ise Efes oldu. THY, Latin Amerika'da Kolombiya'nın Bogota, Küba'dan Havana, Arjantin'de Buenos Aires, Brezilya'da Sao Paulo ve Venezuela'dan Karakas, Panama ve Meksika'ya seferleri bulunuyor.
Havana 13.2.2020
Burdur'da karbonmonoksit gazından etkilenen 5 kişiden biri öldü
Evde bulunan Nilüfer Altunayak, Havana ve Ayfer Gündüz ile Ayşe ve Öykü Nisa Sak, Bucak Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Havana 17.1.2020
Küba Devlet Başkanı Diaz-Canel: "ABD'ye verilecek ödünler, bizi hiçbir yere götürmez"
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, 10 Ocak'ta yeni bir talimata kadar başkent Havana dışında Küba'ya yapılan tüm uçuşları yasakladıklarını duyurmuştu.
Havana 10.1.2020
ABD, Havana dışındaki tüm Küba uçuşlarını yasakladı
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yeni bir talimata kadar başkent Havana dışında Küba'ya yapılan tüm uçuşları yasakladıklarını duyurdu.
Havana 19.12.2019
TİKA aracılığıyla Küba'da Türk nohudu yetiştirilecek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinasyonunda, Havana Büyükelçiliği ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde yetiştirilecek, patenti Türkiye'ye ait 10 çeşit nohut tohumunun deneme ekimleri, Küba'nın Sancti Spiritus bölgesinde yapıldı.
Havana 28.11.2019
Küba devlet televizyonu muhalif lider Ferrer'in cezaevi görüntülerini yayımladı
Küba ABD'yi Ferrer ile işbirliği yapmakla suçluyor Küba, ABD'nin Havana Büyükelçiliği ile Maslahatgüzarı Mara Tekach'ın, tutuklu muhalif lider Daniel Ferrer ile iş birliği içinde toplumu bölmeye çalıştığını ileri sürmüştü.
Havana 26.11.2019
Küba, ABD'yi anayasal düzenine saldırmakla suçladı
Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez Parrilla, ABD'nin Havana Büyükelçiliğini, tutuklu muhalif lider Jose Daniel Ferrer üzerinden Küba toplumuna ve anayasal düzenine saldırıda bulunmakla suçladı.
Havana 20.11.2019
Küba, ABD'nin Havana Büyükelçiliğini bölücü eylemlerde bulunmakla suçladı
Küba, ABD'nin Havana Büyükelçiliği ile Maslahatgüzarı Mara Tekach'ı, tutuklu muhalif lider Jose Daniel Ferrer ile iş birliği içinde toplumu bölmeye çalışmakla itham etti.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Havana Haber, Havana Son Dakika Haberleri - Haberler - Havana haber sayfamızda Havana haberleri okuyabilir, Havana son dakika haberleri ve güncel Havana gelişmelerini görebilirsiniz. - Kübalılar kısıtlamalar gevşetilince plajlara akın etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 13:55:21. #1.14#
title