GÜMRÜK BİRLİĞİ HABERLERİ

Gümrük Birliği Haberleri

Gümrük Birliği haber, Gümrük Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gümrük Birliği 31.7.2020
EBSO Başkanı Yorgancılar'dan gündeme ilişkin değerlendirme Açıklaması
Gümrük Birliği Anlaşması'nın revize edilmesinin önemini vurgulayan Yorgancılar, Avrupa Birliğinin ticaret savaşları sürecinde öne çıktığını aktardı.
Gümrük Birliği 30.7.2020
Bakan Pekcan: Türk ve İtalyan şirketler birlikte çalışabilir
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve İtalya arasında yapılacak Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) toplantısı öncesi video konferans yöntemiyle İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio ile bir araya geldi. JETCO Hazırlık Toplantısında, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler, taşımacılık ve lojistik konuları, müteahhitlik ve müşavirlik hizmetleri, Avrupa Birliği'nin (AB) çelik ürünleri ithalatı üzerindeki korunma önlemleri, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi gibi konular ele alındı.
Gümrük Birliği 30.7.2020
Bakan Pekcan, İtalya Dışişleri Bakanı Maio ile görüştü
JETCO hazırlık toplantısında, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler, taşımacılık ve lojistik konuları, müteahhitlik ve müşavirlik hizmetleri, Avrupa Birliği'nin (AB) çelik ürünleri ithalatı üzerindeki korunma önlemleri ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesi gibi konular ele alındı.
Gümrük Birliği 30.7.2020
Bakan Pekcan, İtalya Dışişleri Bakanı Maio ile görüştü Açıklaması
JETCO hazırlık toplantısında, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler, taşımacılık ve lojistik konuları, müteahhitlik ve müşavirlik hizmetleri, Avrupa Birliği'nin (AB) çelik ürünleri ithalatı üzerindeki korunma önlemleri ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesi gibi konular ele alındı.
Gümrük Birliği 27.7.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Yunanistan'ın şunu kabul etmesi gerekiyor, İstanbul 1453'te fethedildi"
"Kimin ne yapması gerektiği açık net bir şekilde ortada" İkili ilişkiler konusunda sağlık ve savunma sanayi alanlarında değerlendirme yapabildiklerini belirten Çavuşoğlu, "Türkiye ve AB ilişkilerini ele aldık. Önümüzdeki süreçte daha pozitif bir atmosferde nasıl çalışabileceğimiz konusunda hemfikiriz. Almanya'nın dönem başkanlığını önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Her şeyi Almanya'dan beklemek gerçekçi değil. Bu çalışmalar sayesinden en azından Gümrük Birliği anlaşmasının gerçekleşmesi, vize serbestisinin hayata geçirilmesi, terörle mücadele ve şu an üzerinde Borel ile çalıştığımız ortak göç açıklamasının revize edilmesinin önemini vurguladık.
Gümrük Birliği 25.7.2020
UİP Başkanı Özgencil: "Türkiye yeni bir başarı hikayesi yazıyor"
Türkiye ise bu testi başarıyla geçecek olmanın gururunu yaşayacak. Dünyanın önde gelen devletleri tarihlerinin en ağır insanlık sınavıyla karşı karşıyalar. Küresel salgın geri dönülmesi imkansız şekilde hayatlarımızı değiştirecek. Kapitalizm bu krizden tarihi bir ders çıkarmazsa yok olacak. Devletler ve toplumlar ise bu krizden çıkardıkları derslerle yepyeni bir gelecek oluşturdukları ölçüde var olacaklar. Türkiye olarak bu insanlık sınavından da yine başarıyla çıkacağız." ifadelerini kullandı. "Maliyet-fayda ilişkisi sil baştan sorgulanacak" 2020'nin küresel ölçekte ağır bir sınav olduğunu dile getiren Özgencil, " 'Maliyet-fayda' - 'Maliyet-kar' ilişkilerinin sil baştan sorgulanacağı bir sürecin içinden geçeceğiz. Dünyanın önde gelen ekonomileri ve bilhassa vahşi kapitalizmin en ağır kurallarının işlediği Anglo-Sakson bazlı ABD ve İngiltere, sağlık sistemlerinin kendi vatandaşlarına dayattığı ağır faturalar, zayıf sağlık hizmetleri ve yavaş işleyen sistemler özelinde ağır bir sınavdan geçecekler." değerlendirmesinde bulundu. "Türkiye'nin başarısı tesadüf değil" Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) etkilediği 205 ülkenin tümünde bundan sonra küresel ölçekte yaşanması muhtemel yeni krizlere karşı 'kendi kendine yetebilen' ülke olma noktasında kritik başlıkları öne çıkardığını dile getiren UİP Başkanı Özgencil, şunları kaydetti: "Ülkeler, önümüzdeki 10 yılda tarım ve gıda, internet altyapısı, genel sağlık taraması ve sağlık okuryazarlığı, sağlık alt ve üst yapısı ile yetişmiş insan kaynağı ve tedarik zincirleri konularına büyük bir ciddiyetle odaklanacaklar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan ve olası bir küresel virüs salgınına karşı ulusal bazda ve iller bazında tüm hazırlık planlarının ivedilikle oluşturulmasını talimatlandıran genelge, bugün salgınla mücadelede tüm dünyanın alkışladığı başarının tesadüf olmadığını gösteriyor. Bu nedenle Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu'nun, gıda arz güvenliği, biyogüvenlik, siber güvenlik ve iletişim altyapısı, tıbbı cihaz ile ilaç ve aşı stratejik başlıklarında çalışmaları başlatması kritik önem arz ediyor." "Yeni bir hikaye yazılıyor" Cengiz Özgencil, Türkiye'nin Avrasya'nın 'oyun kurucu' ülkesi olarak yeni bir başarı hikayesi yazdığını ifade ederek, şu değerlendirmede bulundu: "Bulunduğu ve etki alanındaki geniş bir coğrafyanın kaderini değiştirecek bir hikayeye, bir dönüşüme imza atıyor. Bu nedenle, Türkiye ile Güneydoğu Avrupa'nın, Balkan ülkelerinin siyasi, ekonomik ve güvenlik bazlı ilişkilerini de Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerini de yeniden tanımlamak ve yeniden rotalandırmak gerekiyor. Gümrük Birliği Anlaşması'nın içeriğini de, kapsamını da, hedeflerini de ge nişletmek ve revize etmek elzem hale geldi.
Gümrük Birliği 23.7.2020
DEİK Türkiye-İspanya Sanal İş Forumu
Gümrük Birliği Anlaşmasının modernize edilmesi ve kapsamının genişletilmesinin daha da önem kazandığını aktaran Olpak, sınırların açılmasının sadece turizm açısından değil, ekonomik ilişkilerin artmasına ivme kazandıracağına inandığını dile getirdi.
Gümrük Birliği 23.7.2020
DEİK Türkiye-İspanya Sanal İş Forumu
Bugün I. Dönem JETCO Toplantısı Mutabakat Zaptı'nın imzalandığını anımsatan Bakan Pekcan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Pek çok teknik konu üzerinde görüşmelerimiz oldu. Ticari konuların yanında, yatırım ve müteahhitlik hizmetleri, 3. ülkelerde iş birliği, karşılıklı yatırımların teşviki, sanayi ve teknoloji alanında iş birliği, kültür ve turizme dayalı ekonomik konular, tarım ve eğitim gibi başlıklarda iş birliği hususlarını konuştuk. Mutabakat Zaptına, iki ülke ilişkilerini geliştirmeye yönelik son derece somut ve yapıcı maddeleri dahil ettik. İki ülkenin ticaret hacmi 12,6 milyar dolar ama bunu yeterli görmüyoruz. Ticaret hacmimizi dengeli bir şekilde 20 milyar dolara çıkarmak için iş insanlarını desteklemeye devam edeceğiz. Otomotivden demir-çelik ürünlerine, elektronikten mobilyaya, tekstilden gıda ürünlerine, çok farklı alanlarda Türk ve İspanyol firmalar arasında önemli iş birlikleri var ve daha da potansiyel bulunmaktadır." Gümrük Birliği'nin güncellemesi çalışmaları Pekcan, Türkiye ve Avrupa Birliği arasındaki Gümrük Birliği'nin, Türkiye ile AB'nin entegrasyonunu derinleştirdiğini belirterek, "Ancak, 1996 yılında yürürlüğe giren Gümrük Birliği'nin iki ülkenin iş dünyasının taleplerini yerine getirmemektedir.
Gümrük Birliği 23.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Tehdit veya yaptırım söylemlerini asla kabul etmeyiz"
Kalın, Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanması ve Türkiye-AB sığınmacı mutabakatının güncellenmesi gerektiğine dikkati çekerek, "Gümrük Birliği güncelleme müzakerelerini tamamlamak istiyoruz.
Gümrük Birliği 23.7.2020
İKV : AB-Vietnam STA'sı Türkiye için rekabeti artıracak
Zeytinoğlu, AB'nin bu ülkedeki varlığını artırmak ve daha etkili olmak istediğini belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Bu anlaşmayla AB'nin Vietnam'da ihracata dayalı yatırımları da artacak. Halen AB yatırımcıları 18 ekonomik sektörde aktif ve 2018'de Vietnam'da 2 bin 133 projeye 23,9 milyar dolar yatırım yapmış. Vietnam'daki yatırımın yarısı AB'den gidiyor. AB, 4,2 milyar dolarlık 180 projeyle ağır sanayiye ve bunun yanında petrol ve doğal gaz arama projelerine destek veriyor. Yeni STA ile dijital sağlık, sağlık ve hijyen ürünleri ve e-ticaret operatörleri için yeni fırsatlar bekleniyor." "Gümrük Birliği sorunu acilen çözülmeli" Başkan Zeytinoğlu, Türkiye ile AB arasındaki Gümrük Birliği'nin önemli sorunlarından birisinin de STA meselesi olduğunu belirterek, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "AB, Vietnam gibi bir ülkeyle STA imzaladığında Türkiye'nin de bu ülkeyle STA imzalaması gerekiyor.
Gümrük Birliği 23.7.2020
Türkiye-İspanya JETCO Anlaşması imzalandı
Ulaştırma ihalelerine davet İki ülkenin turizm alanındaki iş birliğinin önemine de dikkati çeken Pekcan, şöyle konuştu: "Türkiye, sağlık konusunda çok iyi altyapıya sahip. Turizm tesislerimize sertifika veriyoruz ve bu sertifikalar çok ciddi denetleniyor. Bundan yararlanılması uygun olacaktır. Savunma sanayisi kilit sektörlerden birisi. Burada da iş birliğine son derece önem veriyoruz. İspanyol firmaları hızlı demir yolu hatları ve metrolarda bilgi birikimine sahip. Ankara hafif raylı metro hattının ihale süreci devam ediyor. Bu ihalelere uluslararası çok fazla talep oluyor. İspanyol firmalarının da bu ihaleleri yakından takip edip finansman paketlerini çok iyi hazırlamaları lazım. Bu ihaleler finansman paketleriyle beraber değerlendiriliyor. Bu konuda ciddi çalışmaları gerektiğini paylaşmak isterim. Ayrıca, ulaştırma konularında transit taşımacılıkta kotaların kalkması ya da artırılması ve sürücülere vize kolaylığı sağlanması gibi konularda iş birliği yapmalıyız." Pekcan, İspanya'nın Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) ile ilişkilerine verdiği destekten dolayı da teşekkür ederek, mevcut haliyle Gümrük Birliği Anlaşması'nın, dijitalleşme, elektronik ticaret, hizmet sektörü ve kamu alımları gibi konuları içermediğini hatırlattı.
Gümrük Birliği 21.7.2020
Beyaz eşya sektörü haziranda canlandı
Birsen, Gümrük Birliği modernizasyonu sürecinde ihracatta rekabet gücünü koruyabilme adına yenilenebilir enerji, döngüsel ekonomi, yeni iklim kanunu, sınırlı karbon düzenlemesi gibi bir dizi mekanizmaların hayata geçirilmesi gerektiğini, her zaman iş birliğine hazır olduklarını anlattı.
Gümrük Birliği 15.7.2020
İletişim Başkanlığı'nın "15 Temmuz'da 15 Panel" programının İtalya bölümü yayınlandı
FETÖ'nün kötü emellerine ulaşmak için açık toplumun özelliklerini ve teknolojinin tüm olanaklarını kullandığını ifade eden Esenli, "FETÖ yeni nesil bir terör örgütü olarak değerlendirebilir." dedi. Esenli, FETÖ'nün kendisini uluslararası topluma hayır kuruluşu gibi tanıtmaya çalıştığını ancak bunun böyle olmadığını dile getirirken, Türkiye'nin ilgili ülkeleri bu örgüt hakkında bilgilendirmesi sayesinde farkındalığın arttığını ve FETÖ ile iltisaklı suçluların iadesini istediğini anımsattı. İtalya ile aralarında derin anlayış olduğunu dile getiren Esenli, diğer Avrupa ülkelerine de terör örgütü PKK'ya yönelik yaklaşımda yaptığı hatayı, FETÖ'de tekrar etmemesi çağrısı yaptı. "Türkiye'nin dış politikası yanlış değerlendirildi" İtalya'nın Eski Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili de İletişim Başkanlığı'na 15 Temmuz'un yıl dönümünde böyle önemli bir etkinliği yaptığı için ve kendisini davet ettiği için teşekkür etti. Türkiye'nin izlediği dış politikanın İtalya'da ve dünyada yanlış şekilde değerlendirildiğini ifade eden Marsili, "15 Temmuz, dünyada demokrasiyi destekleyen herkes tarafından hatırlanması gereken bir tarih." dedi. Marsili, Türkiye'nin Suriye'de PKK ile mücadele ve mültecilerin geri dönebilmesi için operasyon yapmak zorunda kaldığını, Avrupa'nın özellikle Suriye'nin kuzeyindeki mülteci durumuna yönelik Türkiye'yi desteklemesi gerektiğini anlattı. Marsili, Gümrük Birliği anlaşmasının yenilenmesi gerektiğini belirterek, "AB ile vize serbestisi ekonomik entegrasyon açısından büyük önem taşıyor.
Gümrük Birliği 9.7.2020
Türkiye ile Letonya arasındaki ilk sanal JETCO toplantısı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Pandemi sürecinde gerek Türk iş insanlarıyla gerek AB iş dünyasının temsilcileriyle yaptığımız görüşmelerde, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, ilişkilerin daha da etkinleşip derinleştirilmesi için her iki tarafın da talebi ve ihtiyacı haline gelmiştir.
Gümrük Birliği 9.7.2020
Bakan Pekcan: "Letonya ile ticaret hacmimizi 1 milyar dolara ulaştırmak için atacağımız adımları...
"Desteklerini talep ettik" Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin önemli bir yatırım ve ticaret ortağı olduğuna dikkat çeken Pekcan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Pandemi süresince gerek Türk iş insanlarıyla, gerek AB'nin iş dünyasının temsilcileri ile yaptığımız görüşmelerde Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, ilişkilerin daha da etkinleştirilip derinleştirilmesi için de her iki tarafın da talebi ve ihtiyacı haline gelmiştir.
Gümrük Birliği 9.7.2020
Bakan Pekcan: Türk ve Letonyalı firmaların bir araya gelmesini bekliyoruz
Ticaret Bakanı Pekcan, bakanlık binasında videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen 'Türkiye-Letonya I. Dönem JETCO Toplantısı İmza Töreni ve İş Forumu'na katıldı. Burada konuşan Bakan Pekcan, Türkiye'nin Letonya'yı 1925 yılında tanıdığını ve 1929'da büyükelçilik açtığını söyledi. Pekcan, "Türkiye ve Letonya arasında ekonomik ve ticari ilişkilerin en az tarihsel ilişkiler kadar ön plana çıkmasını hedefliyoruz. Baltık bölgesinin önemli ekonomilerinden ve bizim de iş birliği yaptığımız önemli ülkelerden biri olan Letonya ile ticaret hacmimiz maalesef 293 milyon dolar seviyesindedir. Sayın bakanla da bunu en kısa zamanda 1 milyar dolara ulaştırmak için atacağımı adımları kararlaştırdık" diye konuştu.  'FİRMALARIN BİR ARAYA GELMESİNİ BEKLİYORUZ' Bakan Pekcan, Türkiye olarak toplantıda alınan kararların ve atılacak adımların takipçisi olacaklarını belirterek, şöyle konuştu: "Letonya'nın bizimle aynı fikirde olduğunu görmekten memnuniyetimizi dile getiriyoruz. İkili ilişkilerden karşılıklı yatırımlara, ticaretten sanayi alanındaki iş birliğine, kültür ve turizmden tarım ve eğitim alanında iş birliğine kadar pek çok farklı alanı kapsayan konuları konuşmuş bulunuyoruz ve mutabakat zaptında yer alan hususların da vaktinde hayata geçirilmesi için karşılıklı olarak bu sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Yatırımların karşılıklı olarak artırılmasını da teşvik ediyoruz. Türkiye'nin Letonya'da 91 milyon dolar, Letonya'nın da 77 milyon dolar yatırımları var. Makine, otomotiv, medikal, yenilebilir enerji gibi sektörlerde Türk ve Letonyalı firmaların bir araya gelmesini bekliyoruz." 'DESTEKLERİNİ TALEP ETTİK' Bakan Pekcan, Türkiye'nin, Avrupa Birliği'nin (AB) önemli yatırım ve ticaret ortağı olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "Pandemi süresince gerek Türk iş insanlarıyla gerek AB'nin iş dünyasının temsilcileri ile yaptığımız görüşmelerde Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, ilişkilerin daha da etkinleştirilip derinleştirilmesi için de her iki tarafın da talebi ve ihtiyacı haline gelmiştir.
Gümrük Birliği 8.7.2020
RÖPORTAJ- Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Meşru Trablus hükümetine desteğimiz devam edecek"
SORU: Avrupa Birliği Dış Politika ve Güvenlik İşleri Yüksek Temsilcisi Josep Borrell Ankara'daydı, Sayın Çavuşoğlu'yla da görüştüler. Basın toplantısını dinlediğimizde, yaklaşımlarına bakıldığında sanki Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'deki çıkarlarını korumak merkezli bir ziyaret gibi algılandı. Siz nasıl görüyorsunuz? Bizim Avrupa Birliği ile olan ilişkilerimizi, Avrupa'nın Türkiye ile olan ilişkilerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bundan sonraki süreçler nasıl gidecek? Avrupa Birliği'nin de bu noktada Doğu Akdeniz konusundaki yaklaşımını nasıl değerlendiriyorsunuz? "AB'nin Türkiye'siz adım atamayacağını gördük" CEVAP: Almanya'nın dönem başkanlığı Türkiye-AB ilişkileri için bir fırsat olabilir. Bu yönde Sayın Şansölye'nin de bir iradesinin olduğunu, bunu bize, Sayın Cumhurbaşkanımıza ilettiğini biliyorum. Gümrük Birliği ve diğer konularda, Schengen'de olabilir, birtakım ilerlemelerin sağlanması şüphesiz herkesin menfaatine olacaktır ama bunun hangi şartlarda yapıldığı da önemli, ne şekilde yapıldığı da son derece önemli.
Gümrük Birliği 6.7.2020
Son dakika haberleri... Bakan Çavuşoğlu: AB, Türkiye aleyhine ilave kararlar alırsa karşılığını veririz
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile görüşmesinden sonra düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Bakan Çavuşoğlu, AB ile ilişkilere her zaman önem verdiklerini belirterek, ilişkileri farklı alanlarda geliştirmek istediklerini söyleyip, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Pandemi süresince de gördük ki Türkiye ve AB arasındaki ilişki ve iş birliği daha da önem kazanıyor. Avrupa Birliği'nden beklentilerimiz var. Gümrük Birliğini güncellenmesi, vize serbestisinin hayata geçmesi ortak beklentimiz ve hepimiz de yararınadır.
Gümrük Birliği 6.7.2020
Bakan Çavuşoğlu: AB, Türkiye aleyhine ilave kararlar alırsa karşılığını veririz
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile görüşmesinden sonra düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Bakan Çavuşoğlu, AB ile ilişkilere her zaman önem verdiklerini belirterek, ilişkileri farklı alanlarda geliştirmek istediklerini söyleyip, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Pandemi süresince de gördük ki Türkiye ve AB arasındaki ilişki ve iş birliği daha da önem kazanıyor. Avrupa Birliği'nden beklentilerimiz var. Gümrük Birliğini güncellenmesi, vize serbestisinin hayata geçmesi ortak beklentimiz ve hepimiz de yararınadır.
Gümrük Birliği 6.7.2020
AB Yüksek Temsilcisi Borrell, Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında konuştu: (2)
"Yeni bir mutabakat düşünmeliyiz" Borrell, Türkiye ile AB arasında yaşanan siyasi görüş ayrılıklarının mevcut duruma gelinmesinde etkili olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: "Oturup bu mutabakatın güncellenmesi konusunu konuşmak gerekiyor. Yeni bir mutabakat düşünmemiz gerekiyor. İlişkilerimizi etkileyen tüm meseleleri kapsayan bir mutabakat, sadece göç değil. Göç önemli evet ama tek mesele bu değil. Her iki tarafı da memnun edecek yeni bir yaklaşımın benimsenmesi ve tüm meseleleri kapsayan bir mutabakat yani vize, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, Doğu Akdeniz'deki ihtilaflar, Suriye ve Libya'da iş birliği.
Gümrük Birliği 6.7.2020
Alman vekiller Türkiye ile turizmin normalleşmesini istiyor
AB ile Türkiye arasında var olan Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesi konusundaki müzakerelerin Almanya'nın AB Dönem Başkanlığı sırasında başlamasını umut ettiklerini söyleyen Yılmaz, bunun hem AB'nin hem de Türkiye'nin çıkarına olacağına vurgu yaptı.
Gümrük Birliği 6.7.2020
Bakan Çavuşoğlu: "Avrupa Birliği Türkiye'ye yönelik ilave kararlar alırsa bunun karşılığını vermek...
Türkiye'nin AB'den beklentileri olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, "Özellikle bu dönemde AB'nin de taahhüdü olan Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, Vize Serbestisi'nin hayata geçmesi ve bazı alanlarda mesafe katedilmesi ortak beklentimiz ve hepimizin de yararınadır.
Gümrük Birliği 6.7.2020
Çavuşoğlu, Borrell ile ortak basın toplantısında konuştu (1) Açıklaması
"Türkiye'ye verilen taahhütlerin yerine getirilmesi lazım." diyen Çavuşoğlu, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve vize serbestisinin bunlar arasında olduğunu ifade etti.
Gümrük Birliği 6.7.2020
Orta Asya ülkeleri Türk ürünlerini bekliyor
- Bu bölgelerde herhangi bir ürünün üretimine başlandığı taktirde Rusya'yı da içine aldığınız 250-300 milyonluk ciddi bir coğrafyaya Gümrük Birliği anlaşmasından dolayı sıfır vergiyle bütün bölgeye ihracat yapma şansı var.
Şu an buradasınız: Gümrük Birliği Haberleri | Gümrük Birliği Haber - Haberler - Gümrük Birliği haberleri, son dakika gümrük birliği haber ve gelişmeleri burada. EBSO Başkanı Yorgancılar'dan gündeme ilişkin değerlendirme Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:27:52. #1.15#
title