FUAT SEZGİN HABERLERİ

Fuat Sezgin haber, Fuat Sezgin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fuat Sezgin

Fuat Sezgin

Doğum Yeri Bitlis / Türkiye
Doğum Tarihi 24.10.1924 - 30.6.2018

Fuat Sezgin Kimdir ?

Bitlis'te 24 Ekim 1924'te dünyaya gelen Fuat Sezgin, Erzurum'da ortaokulu ve liseyi bitirip 1943'te İstanbul'a geldi. İstanbul Üniversitesi Şarkiyat Araştırmaları Enstitüsü'nde alanında en tanınmış uzmanlardan Alman şarkiyatçı Helmut Ritter'in öğrencisi olan Sezgin, Ritter'in tavsiyesi üzerine İslam bilimlerine yöneldi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Fuat Sezgin - 15.07.2021
Yazar Ahmet Mercan 15 Temmuz mücadele ruhunu çocuklar için kaleme aldı
Ebuzer Caner'in resimlediği, iç tasarımını Hümeyra Mercan'ın üstlendiği eserde, 1960 darbesinde ülkesinden ayrılmak zorunda kalan, 15 ciltlik İslam Bilim tarihi yazarı Prof. Dr. Fuat Sezgin ve onun gibi dünyaca başarıları olan ilim insanlarına da dikkat çekiliyor.
Fuat Sezgin - 14.07.2021
Bakan Gül: Çocuklarımıza bırakacağımız en önemli miras daha demokratik bir anayasadır
İstanbul 2 Nolu Barosu ve Türkiye Hukuk Platformu iş birliği ile İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kongre Kültür Merkezi'nde 5.
Fuat Sezgin - 14.07.2021
BAKAN GÜL: ÇOCUKLARIMIZA BIRAKACAĞIMIZ EN ÖNEMLİ MİRAS DAHA DEMOKRATİK BİR ANAYASADIR
İstanbul 2 Nolu Barosu ve Türkiye Hukuk Platformu iş birliği ile İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kongre Kültür Merkezi'nde 5.
Fuat Sezgin - 14.07.2021
Son dakika haber | BAKAN GÜL: ÇOCUKLARIMIZA BIRAKACAĞIMIZ EN ÖNEMLİ MİRAS DAHA DEMOKRATİK BİR ANAYASADIR-1
İstanbul 2 Nolu Barosu ve Türkiye Hukuk Platformu iş birliği ile İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kongre Kültür Merkezi'nde 5.
Fuat Sezgin - 14.07.2021
İBB iştiraki ŞEHİR HATLARI, hizmet kalitesini yükseltmek için vapurlardaki kafeleri yeniledi
25 GEMİDE HİZMET VERECEK 16 Temmuz'da ilk etapta 8 vapurda açılacak Vapur Kafe'lerin kurulum işlemleri tamamlandıkça, seferdeki 25 geminin tamamında vatandaşların hizmetine sunulacak. ŞEHİR HATLARI, vapurların dokusu korunarak yenilenen Vapur Kafe'ler için ilk kez sponsorluk anlaşmaları da imzalandı. Paşabahçe (Şişecam) Vapur Kafe çay bardakları sponsoru, Arzum ise Türk kahvesi makinesi destekçisi oldu. Temmuz'da açılacak gemiler şunlar: Beşiktaş 1, Fuat Sezgin, Moda, Nurettin Alptoğan, Göksu, Gümüşsu, Durusu, Küçüksu.
Fuat Sezgin - 09.07.2021
Bursa Uludağ Üniversitesi
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni'nde Mekanda Erişilebilirlik Kategorisi'nde farklı alanlarda 4 "Turuncu Bayrak Ödülü"ne aday oldu. "Yeni YÖK" tarafından 2018 yılından bu yana geleneksel olarak verilen Engelsiz Üniversite Ödülleri, üniversiteler tarafından yoğun bir ilgi görüyor. Sonuçları 2022 yılında açıklanacak olan Ödüllerin başvuruları Nisan 2021'de tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi'nin farklı alanlarda yaptığı başvurulardan 4'ü Turuncu Bayrak Kategorisi'nde aday olmaya hak kazandı. YÖK Başkanlığı, BUÜ'nün Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi-İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Fuat Sezgin Kütüphanesi Ek Binası'nın mekanda erişilebilirlik kategorisinde Turuncu Bayrak ödüllerine aday olmasına karar verdi.
Fuat Sezgin - 01.07.2021
YTB yurt dışında lisans, yüksek lisans ve doktora yapan başarılı gençlere burs verecek
YTB'den yapılan yazılı açıklamada, "Prof. Dr. Fuat Sezgin Üstün Başarı Bursu" kapsamında dünyanın farklı ülkelerinde lisans, yüksek lisans ve doktora yapan Türk öğrencilerin akademik başarılarını ödüllendirmek için burs verileceği belirtildi.
Fuat Sezgin - 30.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefatının üçüncü yılında tarihçi Prof. Dr. Fuat Sezgin'i andı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefatının üçüncü yılında tarihçi Prof. Dr. Fuat Sezgin'i rahmetle yad etti.
Fuat Sezgin - 30.06.2021
Son dakika haberi: Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, vefatının üçüncü yılında tarihçi Prof. Dr. Fuat Sezgin'i andı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bilimler tarihi alanında dünyanın önemli otoritelerinden Prof. Dr. Fuat Sezgin'i, vefatının üçüncü yılında andı.
Fuat Sezgin - 28.06.2021
1 Temmuzdan İtibaren Kademeli Normalleştirme Tedbirleri Genelgesi
1 TEMMUZDAN İTİBAREN KADEMELİ NORMALLEŞTİRME TEDBİRLERİ GENELGESİKoronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske...
Fuat Sezgin - 04.06.2021
NEÜ'de Mısır Türkiye yakınlaşması ele alındı
NEÜ Fuat Sezgin Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte 4'ü Türk 4'ü Mısırlı konuşmacının yanında salonda ve online olarak pek çok katılımcı da hazır bulundu.
Fuat Sezgin - 18.05.2021
Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfından Filistin'e saldıran İsrail'e tepki Açıklaması
Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı, İsrail'in Filistin ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı.
Fuat Sezgin - 11.05.2021
YTB'den yurt dışındaki vatandaşlar için 5 burs programı
5 kapsamlı burs programı Yurt dışında yaşayan fen, mühendislik, sağlık, sosyal ve beşeri bilimler alanında lisans, yüksek lisans veya doktora programından mezun olan, mezuniyetinin üzerinden en fazla 1 yıl geçen ya da burs başvuruları tamamlanana kadar mezun olabilecek durumda olup bulundukları ülkelerin not sisteminde minimum yüzde 80 başarılı olan vatandaşlar ve mavi kart sahipleri de "Prof. Dr. Fuat Sezgin Üstün Başarı Bursları" kapsamında desteklenecek.
Fuat Sezgin - 10.04.2021
Son dakika haber... Tatvan'da pozitif vaka tespit edilen 2 okulda yüz yüze eğitime 10 gün ara verildi
Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçedeki Fuat Sezgin Anadolu Lisesi ve Sarıkum Köyü İlk ve Ortaokulunda pozitif vakaların görüldüğü belirtildi.
Fuat Sezgin - 10.04.2021
Erzurum'un asırlık lisesindeki müze, eserleriyle tarihe ışık tutuyor
Fuat Sezgin ve Ahmet Hamdi Tanpınar'a ait eserler de bulunuyor Müzede, Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle, 2019 yılının ithaf edildiği Prof.
Fuat Sezgin - 09.04.2021
Tatvan'daki bazı okullarda pozitif vakalar tespit edildi
Tatvan Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, "Bitlis ili Tatvan ilçesi Fuat Sezgin Anadolu Lisesi ve Sarıkum köyü ilk ve orta okulunda pozitif vakaların görülmesi ve temaslı kişilerin bulunması sebebiyle İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27.
Fuat Sezgin - 09.04.2021
Büyükçekmece'de öğrenciler bilim yürüyüşü düzenledi
İslam Medeniyeti ve Fuat Sezgin Projesi kapsamında Büyükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü'nde Bilim Yürüyüşü gerçekleştirildi.
Fuat Sezgin - 30.03.2021
Sivas'ta Kütüphaneler Haftası'nda "Türkçe ve Yunus Emre Kitap Sergisi" açıldı
Cumhurbaşkanlığınca 2021 yılının "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" ilan edilmesiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi'nde "Türkçe ve Yunus Emre Kitap Sergisi" açıldı.
Fuat Sezgin - 12.02.2021
BANÜ'de "Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü" etkinliği düzenlendi
Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu'nda gerçekleşen programda bir konuşma yapan KADEM Balıkesir İl Temsilcisi Zeliha Kahraman, okumanın önemine vurgu yaparak, "Okumak, aydınlanmak, aydınlatmak geleceğe bilimle ilgili yeni bir şeyler sunabilmek hepimizin en büyük hayali.
Fuat Sezgin - 06.02.2021
BANÜ'de 2015-2020 dönemi tanıtım ve değerlendirme toplantısı yapıldı
Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda, İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunun ardından konuşan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, kentte iki üniversitenin olmasının büyük avantaj olduğuna dikkati çekti.
Fuat Sezgin - 28.01.2021
TÜBA ve TÜBİTAK Bilim Ödülleri sahiplerini buldu
Ar. Gör. Kübra Fettahoğlu, Fuat Sezgin Özel Ödülü'nün, Dr.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fuat Sezgin Haberleri | Fuat Sezgin Kimdir - Haberler - Fuat Sezgin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fuat Sezgin kimdir, hayatı ve biyografisi. İzmir Demokrasi Üniversitesinden Demokrasi Yürüyüşü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.07.2021 10:29:49. #1.13#

title