Esnaf Ve Sanatkarlar Haberleri

Esnaf Ve Sanatkarlar haber, Esnaf Ve Sanatkarlar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Esnaf Ve Sanatkarlar - Bugün
Bakan Pekcan: "Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik kira destekleri bugün itibarıyla ödenmeye başlanmıştır."
Bakan Pekcan: "Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik kira destekleri bugün itibarıyla ödenmeye başlanmıştır.
Esnaf Ve Sanatkarlar - Bugün
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Yeni müjde Salgın tedbirleri kapsamında, geçici süreliğine faaliyetlerine ara verilen mükelleflerin vergilerini ertelediklerini anımsatan Erdoğan, Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin bu yılın ilk 6 aylık döneminde ödenmesi gereken taksitlerinin ötelendiğini aktardı.
Esnaf Ve Sanatkarlar - Dün
Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş esnafla bir araya geldi
Esnafla bir araya gelen Ulutaş'a, Kaş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Çalışkan, Fethiye Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra ile belediyeden ilgili daire müdürleri de eşlik etti.
Esnaf Ve Sanatkarlar - Dün
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer'e ziyaret
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Başkan Seçer, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, Mersin Servisçiler Odası Başkanı Zafer Çekmez ve beraberindekileri makamında kabul etti.
Esnaf Ve Sanatkarlar - Dün
Pekcan, esnaf ve sanatkarlara sağlanan destekler için başvuru süresini uzattıklarını açıkladı Açıklaması
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kira ve gelir kaybı desteğinden yararlanma şartını taşıyan fakat başvuru yapmayan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirleri için başvuru süresini 31 Mart'a kadar uzattıklarını bildirdi.
Esnaf Ve Sanatkarlar - Dün
Kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru imkanı
TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlerine yönelik kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru imkanı sağladıklarını açıkladı.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 25.01.2021
CHP'li Veli Ağbaba, 2020'de 99 bin 588 esnafın kepenk kapattığını belirtti
Ağbaba, yazılı açıklamasında, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Gazetesi verilerine göre, 2020 yılında en az 99 bin 588 esnafın, meslekten ve sicilden terkini gerçekleştirerek kepenk kapatmak zorunda kaldığını belirtti.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 25.01.2021
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak 2021-30...
Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelenecektir.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 23.01.2021
Kırşehir'de oda başkanları çalıştayda bir araya geldi
Gıda ve tüketim ürünlerinin fiyatlarındaki değişiklik, maliyet ve fiyatlandırma gelişmelerinin değerlendirildiği çalıştayda, sorunların çözümüne yönelik önerilerin belirlendiği de aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Kent merkezinde bulunan oda başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Kırşehir'deki başta ekonomik olmak üzere birçok gelişme değerlendirilmiştir. Toplantıya, Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu, Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül ve Kırmızı Et Üreticileri Kırşehir Başkanı Ömer Güzel katılmıştır.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 23.01.2021
Ergani'de esnafa destek
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ağa Karaoğlan, esnafa destek olmak amacıyla içinden "alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık" kampanyası başlattıklarını söyledi.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 23.01.2021
TESK Genel Başkanı Palandöken, esnafın sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktardı Açıklaması
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçen esnaf ve sanatkarların sorunlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a aktardığını belirterek, "Görüşme çok olumlu bir havada geçti.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 22.01.2021
AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Seydişehir'de
AK Partili Samancı ardından Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na ziyaret gerçekleştirdi.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 21.01.2021
Samsun'dan kısa kısa
Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinden 12 milyon 427 bin 712 lira kredi Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ömer Büyük, 2020 yılında 12 milyon 427 bin 712 lira kredi kullandırıldığını bildirdi.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 21.01.2021
Mobilya döşemecisi kadın mesleğiyle ilgili aldığı plaketin gururunu yaşıyor
Öztürk'e, Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonunca (TAİF) "Türkiye'de mobilya döşemecisi ustalık belgesi alan ilk kadın" olması nedeniyle plaket verildi.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 20.01.2021
Ticaret Bakanı Pekcan: "Esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik gelir kaybı desteği ödemelerine bugün itibarıyla başlamış bulunuyoruz."
Ticaret Bakanı Pekcan: "Esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik gelir kaybı desteği ödemelerine bugün itibarıyla başlamış bulunuyoruz.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 19.01.2021
Havza'da "Usta Eller" Projesi başladı
Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise yapılan çalışma ile ilgili sektörde çalışanların nitelikli ve daha bilinçli bireyler olarak meslek hayatlarına devam edeceklerine değinerek şunları kaydetti: "Amacımız hem çalışanlarımıza nitelik kazandırmak hem de yapılan işin kalitesini ve iş güvenliğini artırmak. Bu amaç ile meslek odalarımız ile birlikte çalışmalarımıza başladık. Çalıştıkları sektör ile ilgili olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen vatandaşlarımızın 29 Ocak tarihine kadar belediyemiz Beyaz Masası ve ilgili meslek odalarına şahsen müracaat etmeleri gerekli. Havza Belediyesi olarak hayatın her alanında halkımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımıza katkı veren meslek odalarımıza teşekkür ediyorum." Toplantıya, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ömer Büyük ile Havza Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Cesur Şahin katıldı.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 18.01.2021
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Kilis'te sanayicilerle bir araya geldi Açıklaması
Lojistik avantajları ve sağlam üretim altyapısıyla doğrudan yatırımlar bakımından Türkiye'nin cazibesinin salgın sonrası dönemde artacağını öngördüklerine dikkati çeken Varank, şöyle konuştu: "Salgında öne çıkan diğer bir husus sektörel çeşitlendirme oldu. Sadece turizme ya da hizmetler sektörüne dayalı ekonomiler daha büyük yara aldılar. Türkiye, bu anlamda güçlü sanayi ve tarım üretimiyle pozitif ayrışan nadir ülkelerden biri oldu. Özellikle imalat sanayimiz hem iç hem de dış talebi karşılamak için olağanüstü bir gayret sarf etti. En gelişmiş ülkelerde dahi market raflarının boşaldığı, temel ihtiyaç maddelerinin tükendiği böylesine bir dönemde, ülkemiz bu manada Allah'a şükürler olsun ki hiçbir sıkıntı yaşamadı. Geçen hafta açıklanan Kasım 2020 sanayi üretim endeksi verileri, sanayi üretimimizin beklentilerin üzerinde artmaya devam ettiğini gösteriyor. Yıllık bazda yüzde 11, aylık bazda yüzde 1,3'lük artışla sanayi üretimini en çok artıran ülkelerden biri olduk. Ben bu tabloda emeği olan, başta bu salondakiler olmak üzere tüm sanayicilerimizi yürekten tebrik ediyorum. Bu artış, yılın son çeyreğini güçlü, 2020 yılını ise pandemi şartlarına rağmen pozitif büyümeyle tamamlayacağımıza işaret ediyor." İlk günden itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, oldukça dinamik bir salgın yönetimi gerçekleştirdiklerini vurgulayan Varank, şunları kaydetti: "Ekonomi yönetimi olarak tam bir koordinasyon içinde çalışıyoruz. Uyguladığımız politikalarla Türkiye'yi pek çok ülkeden pozitif yönde ayrıştırmayı başardık. Emekçilerimizi ve işverenlerimizi mağdur etmemek için tüm kaynaklarımızı seferber etmiş durumdayız. Kısa çalışma ödeneği, nakit ücret desteği, sosyal destek ve normalleşme desteği programlarımızla milyonlarca vatandaşımızın hayatına dokunduk. Yine son dönemde gelir kaybı yaşayan esnaf ve sanatkarlarımız için yeni bir paket devreye soktuk.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 18.01.2021
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, AK Parti Kilis İl Kongresi'nde konuştu: (2)
Dış politikada ve terörle mücadelede atılan başarılı adımlar karşısında Türkiye'nin finans ve ekonomi alanında da köşeye sıkıştırılmak istediğine dikkati çeken Varank, şöyle konuştu: "Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu, güçlü sanayimiz ve milletimizin feraseti ile bu saldırıları da Allah'ın izniyle atlattık, atlatıyoruz. Diğer taraftan, dünya ekonomilerini derinden sarsan salgınla mücadele ediyoruz. Vatandaşlarımız ve işletmelerimiz üzerindeki etkisini sınırlandırmak amacıyla, tüm kamu kaynaklarımızı seferber ettik. Kısa çalışma ödeneği ve nakit ücret destekleri ile çalışanlarımızı bu süreçte yalnız bırakmamaya gayret gösterdik. Yine geçtiğimiz ay ilan ettiğimiz 'gelir kaybı desteği' ve 'kira desteği' ile de esnaf ve sanatkarlarımızın yanında duruyoruz.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 18.01.2021
Kırşehir'de ekmeğe 25 kuruş zam
Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, oda binasında düzenlediği basın toplantısında, ekmeğe yapılan zamla ilgili bilgi verdi.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 15.01.2021
Bakan Pekcan: Gelir kaybı ve kira desteğine 2 milyondan fazla başvuru yapıldı
Bakan Pekcan: Gelir kaybı ve kira desteğine 2 milyondan fazla başvuru yapıldıTİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik destekler için 2 milyondan fazla başvuru geldiğini belirterek, "1 milyon 300 binin üzerinde gelir kaybı, 754 bin civarında da...
Esnaf Ve Sanatkarlar - 14.01.2021
AK Parti Trabzon Milletvekili Balta, Sürmene'yi ziyaret etti
Balta, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Azizoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Selahattin İsmailoğlu ve Kaymakam Ahmet Gazi Kaya'yı ziyaret ederek, ilçede yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 14.01.2021
Tüketiciyi Destekleme Derneği küçük esnafın internet alışverişine dahil edilmesini önerdi
Mesafeli sözleşmeler ile tüketicinin kapısına kadar gelen ürünlerin aynısının yerel esnafta da olduğunun altını çizen Bakal, "Kovid-19'un bitişine kadar mesafeli sözleşme ile yapılan alışverişlerin fazlalaşarak devam edeceği ortada. Yerel esnaf ve tüccarlar, mesafeli sözleşme ile satış yapan uygulamalara üye olmak için yüksek külfet ve komisyonlar ödemek zorunda kalıyor. Her ilde Esnaf ve Sanatkarlar Odası iş birliğiyle 'yerel sepet uygulaması' kurularak hem tüketici hem de küçük esnaf korunabilir.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 13.01.2021
Son dakika: TESK Başkanı Palandöken: Kovid-19 aşılamasında esnaf öncelikli olmalı
Son dakika haberine göre Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, her gün vatandaşla bire bir temas eden esnaf ve sanatkarlara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılamasında öncelik verilmesi gerektiğini ifade etti.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 13.01.2021
Kurtalan Kaymakamı Aydın'a plaket
Kurtalan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ekrem Karataş, Kurtalan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hikmet Deryalar, Kurtalan Küçük Sanayi Yapı Kooperatifi Başkanı Arif Lale ve odaların yönetim kurulu üyeleri ile Kurtalan Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili İhsan Emre Aydın'ı makamında ziyaret etti.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 13.01.2021
Son dakika... Sivas'ta salgın sürecinde mağdur olan esnafın destek başvuruları başladı
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nden (SESOB) yapılan açıklamaya göre, Kovid-19'la mücadele kapsamında yayımlanan genelgedeki kriterlere uyan mağdur esnafın destekten yararlanması için müracaatları alınmaya başlandı.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 12.01.2021
Sivas'taki oda başkanlarından AA'ya ziyaret
Esnafın ve basın mensuplarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde fedakarca çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Demirgil, nisan ayında yapılacak Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu hatırlattı.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 12.01.2021
Yalova'da "Birlikte Yeneceğiz Projesi" kapsamında Kovid-19 eğitimleri verilecek
Vali Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray'ın imzaladığı protokolle, "Koronavirüste öngörülen riskler ve alınacak tedbirler eğitim programı"nın başlatıldığı duyurulan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Kovid-19 salgını konusunda farkındalığı artırma, kişileri bilgilendirme, hastalığın bulaş yollarının engellenmesine yönelik önlemlerin alınması ve salgın sürecinde basın, iletişim ve sosyal medya kullanımı konusunda bilgilendirme yapmak, Kovid-19 hastalığı hakkında doğru bilenen yanlışları düzeltmek, merak edilen sorulara cevap oluşturabilmek ve sağlık okuryazarlığını arttırmaya yönelik ücretsiz eğitim programı verilecektir. Proje kapsamında verilecek eğitimlerden Yalova il merkezinde belirlenen kurum çalışanları, Yalova Belediyesine bağlı şirketlerde çalışanlar, Esnaf ve Sanatkarlar Odasına bağlı meslek kuruluşu çalışanları, AVM çalışanları, kuaförler, restoran çalışanları faydalanacaktır.
Esnaf Ve Sanatkarlar - 12.01.2021
AK Parti Gaziantep Milletvekili Koçer'den Küsbeoğlu'na ziyaret
AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu'nu ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Esnaf Ve Sanatkarlar Haberleri | Esnaf Ve Sanatkarlar Haber - Haberler - Esnaf Ve Sanatkarlar haberleri, son dakika esnaf ve sanatkarlar haber ve gelişmeleri burada. Esnafa kira desteği ödemesi bugün itibarıyla başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 19:19:14. #1.16#
title