Detoks Haberleri

Detoks haber, Detoks son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Detoks - 10.07.2021
Isparta'da 350'den fazla genç madde bağımlılığından kurtuldu
"Şu anda kendimi çok iyi hissediyorum" UYUMDER'in merkezinde rehabilite olmaya çalışan 31 yaşındaki evli ve bir çocuk babası Uğur Kavakçı, uyuşturucuya 15 yaşında arkadaş çevresi ile başladığını söyledi. İlk başladığında durumun kötülüğünün farkında olmadığına değinen Kavakçı, "O zaman genciz. Anlatırlar da anlamazdık. Sonradan çok ilerledik, kendime ve aileme zarar vermeye başladım. Bir çıkış yol arıyordum. Babama 'bundan kurtulmak istiyorum' diye söyledim. 'Isparta'da bir dernek var, seni göndereyim' dedi. Yaklaşık 4 aydır buradayım, sauna detoks programını bitirdim.
Detoks - 08.07.2021
İnatçı kilolara karşı 5 önemli kural
İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. İrem Aksoy, yaz aylarında vücudunuzu rahatlatacak detoks önerileri hakkında merak edilenleri açıkladı.
Detoks - 28.06.2021
Son dakika: SeturSelect 5'inci kuruluş yılını kutluyor
SeturSelect, hem pandemiyle değişen talepler doğrultusunda hem de yeni trendlere göre önümüzdeki dönemde Wellbeing, Detoks ve Ekolojik Seyahat ile Glamping üzerine turlar düzenlemeyi planlıyor.
Detoks - 24.06.2021
Onu bağımlılıktan kurtarmak için ne yapmalısınız?
Uzman desteği mutlaka alınmalı Bağımlılığın irade işi ya da kişilik özelliği değil de bir beyin hastalığı olması sebebiyle ne yazık ki kişinin kendi iradesiyle bırakma girişiminin çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlandığını söyleyenPsikolog Aslı Başabak Bhais, araştırma sonuçlarının da bu bilgiyi doğruladığını söyledi. Bhais, "Bazen kişi kendi kendine bırakmanın daha değerli olduğunu düşünür ve destek almaktan kaçınarak kendisini zorlu bir sürecin içine sokar. Çoğu zaman da tek başına yaptığı bu bırakma girişiminde gereksiz yere fazla efor sarf ederek yorulur ve vazgeçer. Bu sebeple kişinin, bırakmaya dair çok küçük düşüncesi bile olsa bir uzmanla görüşmesi atacağı adımları daha iyi planlamasına ve daha az efor sarf etmesine yardımcı olacaktır. Bunun yanında eğer kişi kendi kendine denemesine rağmen kullanımını kontrol etmekte zorlanıyorsa, kullandığı alkol ya da maddeyi azaltmakta ya da bırakmakta başarısız oluyorsa ve kullanım sağlığına, aile/okul/iş/sosyal hayatına zarar vermeye başlamışsa profesyonel bir destek almanın zamanı gelmiş demektir." diye konuştu. Bağımlılık tedavisi iki aşamalıdır: Bırakmak ve sürdürmek Genel olarak bağımlılık tedavisinin iki aşamadan oluştuğunu, bunların bırakmak ve sürdürmek olduğunu kaydeden Aslı Başabak Bhais, şunları söyledi: "Bırakma aşaması için iki tür tedaviden bahsedebiliriz. Bunlardan biri ayaktan tedavi diğeri de yatarak tedavidir. Ayaktan tedavi, bir doktor ve/veya psikolog ile poliklinikte düzenli görüşmelerle yapılan tedavidir. Kişi bu görüşmelerde azaltma ya da bırakma üzerine çabalar. Eğer kişi denemelerine rağmen kişi kullanımı bırakmakta ya da azaltmakta başarısız oluyorsa, kullanımı kendine ya da çevresine zarar veriyorsa, sağlığı, aile, iş, okul, sosyal hayatı kullanımdan dolayı olumsuz etkileniyorsa doktorunun da önerisiyle yatarak tedavi düşünülebilir. Bu tür tedaviyle bir yandan kişinin detoks yöntemiyle kullandığı maddenin vücuttan atılması ve kullanmamaya bağlı yoksunluk belirtilerini daha az yaşaması sağlanırken bir yandan da maddeden uzak kalarak doktor ve psikolog eşliğinde bırakma üzerine daha başarılı planlar yapması üzerine çalışılır.
Detoks - 08.06.2021
Yeşil eriğin fazlası ertesi gün sindirim sistemini bozuyor
Detoks etkisiyle karaciğeri temizliyor Vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştıran yeşil eriğin karaciğere faydalı olduğunu da aktaran Akgöz, "Meyveye yeşil rengini veren içerdiği klorofil pigmentidir.
Detoks - 02.06.2021
Covid'den korunmak için renkli beslen !
Doğanın rengi Yeşil de covid'den korunmada etkili ! Doğanın ve huzurun rengi yeşil'in, beslenmemizde yeri ayrı… Klorofil, bitkilere yeşil rengi veren pigmenttir. Klorofil, vücudun doğal detoks yeteneğini desteklemek için karaciğere yardımcı olmanın yanında toksinlerin vücutta toplanmasını önlemek için bağışıklık fonksiyonunu da destekler.
Detoks - 18.05.2021
Hızlı verilen kilo, hızlıca geri alınabilir
Hızlı kilo kaybetmek için zayıflama hapları kullanmak, bilinçsizce yapılan detoks ile sadece sebze suyu içmek, laksatif -bağırsak boşaltıcı- ilaçlar kullanmak, idrar söktürücü diüretik haplar kullanmak, çok düşük kalorili diyetler uygulanması, tek tip bir besinle beslenmek gibi birçok hata yapılabilmektedir.
Detoks - 27.04.2021
Ramazanda fonksiyonel beslenilerek vücudun bağışıklığının güçlendirilmesi önerisi
Harzadın, fonksiyonel tıptan kanserden diyabete, astımdan sindirim sistemi sorunlarına kadar birçok alanda faydalanıldığını, beslenmenin de bu yöntemde önemli rol oynadığını aktararak, şu değerlendirmede bulundu: "Ramazan ayını vücudumuzun bağışıklığını artırmak, vücudun dengesini korumak için önemli bir dönem olarak görüyorum. Ruhen ve bedenen arınma söz konusu. Ruh olarak kendimizi daha sakin, dingin bir dönemin içinde buluyoruz. Açlık açısından bakıldığında ise otofaji, yani vücudun yolunda gitmeyen hücreleri tanıyıp yok ettiği bir dönem. Bunu detoksun bir parçası olarak görebiliriz.
Detoks - 27.04.2021
Sağlıklı Güzel ve Mutlu Yaş Almak için 10 Altın Kural !
5. Vücut güzelliği denilen kavramda en önemli şey kas kuvvetinizin yerinde olup yağ oranınızın düşük olması birçok sağlık probleminden sizi uzak tutacaktır. Dolayısıyla beden kitle indeksiniz 20-25 olacak şekilde kilo kontrolü yapmanız için medikal detoks ile kişiye uygun beslenme ve supplementer kullanımı planlamak ekstra durumlarda sadece artı eksi 2 kg değişmeniz çok önemli bir konuya check atmanız demek oluyor.
Detoks - 20.04.2021
Beslenmek ile gıdalanmak arasındaki fark nedir?
Doğru gıdalanmaya alkali beslenme tarzı da büyük bir destek sağlar Alkali beslenme diyet ya da detoks kavramlarından çok öte bir beslenme ve yaşam tarzıdır.
title