Venedik Haberleri

Venedik haber, Venedik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Venedik 4.6.2020
İtalya'da DİTİB'e bağlı camiler yarından itibaren açılıyor
İtalya'nın Modena, Como, Imperia, Milano ve Venedik kentlerinde DİTİB'e bağlı camiler bulunuyor.
Venedik 31.5.2020
İtalya'da İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bomba etkisiz hale getirildi
İtalya'nın kuzeyindeki Bolzano kenti yakınlarında, İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bir bomba etkisiz hale getirildi. İtalyan Rainews24'ün haberine göre, Bolzano'nun güneyinde Ora beldesi ile Vadena kasabası arasındaki mevkide bulunan 2 ton ağırlığındaki bomba, güvenlik güçleri tarafından bulunduğu yerden çıkartıldı ve etkisiz hale getirildi. Operasyon sırasında Brennero demiryolu ve otoyolundaki trafik geçici olarak durdurulurken, Ora beldesi yakınlarında ikamet eden 1200 kişi, güvenlik sebebiyle bölgeden tahliye edildi. Bombanın, 1944-1945 yıllarında, Brennero demiryoluna yönelik bombardımanlardan kalmış olabileceği belirtildi. Ülkede şubat ayında Venedik, aralık ayında da güneydeki Brindisi kentinde, İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bombalar etkisiz hale getirilmişti.
Venedik 30.5.2020
Son dakika! İtalya'da hükümetin Kovid-19 salgını sürecinde ekonomiyi toparlayamaması protesto edildi
Hükümetin AB'nin hizmetinde olduğunu savunan Franzoni, "Bunlar Merkel'in hizmetinde. Avrodan da Avrupa Birliği'nden de çıkmak istiyoruz. Bu tip insanların süresi geçti." dedi. Göstericiler daha sonra başbakanlığın önünden ayrılarak Venedik Meydanı'nı trafiğe kapatırken, güvenlik güçlerinin de geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.
Venedik 28.5.2020
BAKAN SOYLU, ULUSLARARASI GÖÇ FİLMLERİ FESTİVALİ'NİN BASIN TOPLANTISINDA KONUŞTU
"HEPİMİZ AYNI HİKAYENİN ÇOCUKLARIYIZ"  Bakan Soylu konuşmasında, "Kurtuluşa yolculuğun ortak hikayesi, Nuh'un Gemisi'nin yolcularıyız. Hazreti Adem'in göç edip geldiği şu yeryüzünde ölümsüzlüğü arayan Gılgamış'ın, Nuh tufanından sağ kurtulan Utnapiştim ile Gaziantep Karkamış'ta buluşması gibi biz de bugün başka bir göç hikayesiyle, aynı topraklarda buluşuyoruz. Yaşadığımız yerler farklı, inançlarımız farklı dillerimiz farklı ama hepimiz aynı hikayenin aynı göç hikayesinin çocuklarıyız. Hayatın her anında, medeniyetin her yanında göçten izler var. Habeş'ten Yemen'e, oradan Şam'a ulaşan kahve, İstanbul'da Mısır Çarşısı'na ulaştıktan sonra Avrupa'ya giderken ismi artık Türk kahvesidir. Avrupalı dostlarımız, Türk kahvesini de keyifle içiyorlar ve bildiğimiz kadarıyla Türk mutfağını da çok sevdiler. Eşsiz çizgileri ve romantizmiyle İspanya'daki El Hamra Sarayı, Doğu ve Batı arasındaki ilişkinin simgesi Bosna'daki Mostar Köprüsü, Venedik'teki Türk Hanı, Halep kebabı, Şam tatlısı, Musul aşı, ana gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz.
Venedik 28.5.2020
Bakan Soylu, Uluslararası Göç Filmleri Festivali'nin basın toplantısında konuştu: (1)
"Farklı anlatsak bile aslında hepimiz aynı hikayenin çocuklarıyız." diyen Soylu, şöyle devam etti: "Kurtuluşa yolculuğun ortak hikayesi, Nuh'un Gemisi'nin yolcularıyız. Hazreti Adem'in göç edip geldiği şu yeryüzünde ölümsüzlüğü arayan Gılgamış'ın, Nuh tufanından sağ kurtulan Utnapiştim ile Gaziantep Karkamış'ta buluşması gibi biz de bugün başka bir göç hikayesiyle, aynı topraklarda buluşuyoruz. Yaşadığımız yerler farklı, inançlarımız farklı dillerimiz farklı ama hepimiz aynı hikayenin aynı göç hikayesinin çocuklarıyız. Hayatın her anında, medeniyetin her yanında göçten izler var. Habeş'ten Yemen'e, oradan Şam'a ulaşan kahve, İstanbul'da Mısır Çarşısı'na ulaştıktan sonra Avrupa'ya giderken ismi artık Türk kahvesidir. Avrupalı dostlarımız, Türk kahvesini de keyifle içiyorlar ve bildiğimiz kadarıyla Türk mutfağını da çok sevdiler. Eşsiz çizgileri ve romantizmiyle İspanya'daki El Hamra Sarayı, Doğu ve Batı arasındaki ilişkinin simgesi Bosna'daki Mostar Köprüsü, Venedik'teki Türk Hanı, Halep kebabı, Şam tatlısı, Musul aşı, ana gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz.
Venedik 24.5.2020
Haftanın tarihine bakış
Bu haftada yaşanan belli başlı diğer olaylar ise şöyle: 25 Mayıs 1571- İspanya Kralı ile Venedik ve Papa, Osmanlı Devleti aleyhine ittifak kararı aldı.
Venedik 15.5.2020
- İtalya'da kimyasal tesiste patlama: 2 yaralı
- İtalya'da kimyasal tesiste patlama: 2 yaralı İtalya'nın Venedik kenti yakınlarındaki kimyasal bir tesiste meydana gelen patlama sonucu 2 kişinin yaralandığı açıklandı.
Venedik 15.5.2020
Venedik'te kimyasal fabrikada patlama (2)
İtalya'nın Venedik kenti yakınlarında bulunan Marghera'da, kimyasal üreten fabrikada öğle saatlerinde patlama meydana geldi.
Venedik 15.5.2020
FLAŞ... FLAŞ...
İtalya'nın Venedik kentinde kimyasal fabrikada patlama meydana geldi.
Venedik 14.5.2020
İstanbul Film Festivali, 15 filmlik seçkiyi çevrimiçi gösterime açıyor
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle yıl içerisinde ileri bir tarihe ertelenen festival, Cannes, Venedik ve Berlin film festivallerinden seçtiği 15 filmin Türkiye prömiyerlerini 15-29 Mayıs tarihleri arasında internetten gerçekleştiriyor.
Venedik 10.5.2020
Turizmin gözdesi "Küçük Venedik"te Kovid-19 sessizliği
Avrupa'nın en güzel kasabaları arasında gösterilen ve "Küçük Venedik" olarak nitelendirilen Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki Gölyazı Mahallesi, her yıl bahar aylarıyla başlayan turizm hareketliliğinin aksine bu yıl yeni tip kononavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle en sakin günlerini yaşıyor.
Venedik 9.5.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, "Avrupa Günü"nü kutladı
Otoriter yönetimlerin ve liderlerin daha da baskıcı olmaları, devletlerin daha himayeci ve içe kapanan davranışlar içine girmeleri gibi risklerin ortaya çıktığını belirten Çeviköz, şu görüşlerini paylaştı: "Yaşanan pandemi krizinin, kopma noktasına gelen Türkiye-AB ilişkilerinin onarılmasının önüne geçme ihtimali de göz ardı edilmemelidir. Türkiye'de mevcut iktidarın, sığınmacıların AB ülkelerine geçişine izin verecek şekilde sınır kapılarının denetimini kaldırması sırasında ortaya çıkan pandemi krizi, her iki tarafın da ilişkilerin geleceğini gözden geçirmelerini gerektirmektedir. Türkiye, son yıllarda AB değerlerinden tamamen uzaklaşan yönetim anlayışı ile birlikte, tam üyelik hedefini gümrük birliğinin yenilenmesi ve vize serbestisinin gerçekleştirilmesi amaçlarıyla sınırlı bir ortaklık hedefine indirgemiştir. Venedik Komisyonunun uyarıları ve Kopenhag Siyasi Kriterleri yok sayılmaya devam edilmekte, otokrat tek adam rejimi Türkiye'yi demokratik değerlerden her geçen gün biraz daha uzaklaştırmaktadır.
Venedik 7.5.2020
Çin taklit mimari yapıların inşasını yasaklıyor
Mısır'daki Büyük Sfenks Hıbey eyaletinde, Paris'teki Zafer Takı Hınan eyaletinde, ABD'deki Beyaz Saray, Hangcou kentinde, Venedik şehrinin birebir taklidi Ciangsu eyaletinde inşa edilmişti.
Venedik 30.4.2020
İtalya'nın ünlü su kanallarına hayvanlar geri döndü
İtalyan'nın Venedik kentinde bulunan dünyaca ünlü su kanalları korona virüs salgını nedeni ile boş kalmasının ardından hayvanlar geri döndü.
Venedik 20.4.2020
Sakıp Sabancı Müzesi, 23 Nisan'da çocukları sesli kitaplarla buluşturuyor
Daha önceki sergiler kapsamında yayımlanan "Ben Picasso", "Ben Dali", "Ben Rodin", "Ben Cengiz Han", "Ben Venedik Taciri", "Ben Halı" kitaplarının yanı sıra Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu için hazırlanan "Ben Kitap" ve çocuklara küçük yaştan itibaren konservasyonun önemini anlatan "Ben Eserleri Koruyorum" adlı kitaplar, dijital ortamda çocukların beğenisine sunuldu.
Venedik 3.4.2020
Sanat Dünyası COVİD 19'un Türkiye güncel ortamına etkilerini değerlendirdi
SABİHA KURTULMUŞ / MERKUR VE ART WEEKS AKARETLER Ben aksine sanat piyasasının canlanacağını düşünüyorum. Sürekli seyahat halinde olan ve alımlarını son yıllarda daha çok yurtdışına kaydıran koleksiyonerlerin mecburiyetten dolayı aktivitelerimizi daha çok takip edeceklerini düşünüyorum. Belki açılışlar için sıkıntı olacaktır. Eminim bu dönemde en çok ona dikkat edilecektir ancak galeri ziyaretlerinin daha yoğun olacağını öngörüyorum. Galeride tabii ki uzaktan temas ve dezenfektasyon önlemlerimizi aldık. İtalya ya da İran gibi bir durum gerçekleşmezse galeri ziyaretlerinde sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Dijitale özel bir yönelme olacağını da düşünmüyorum. Zaten bir süredir online satışlar daha küçük boy satışlar için gündemde… DENİZHAN ÖZER / KÜRATÖR Türkiye güncel sanatını ciddi anlamda etkileyeceğini düşünüyorum. Haberin yayınlandığı ilk gün itibariyle Türkiye'nin en büyük kurumlarının çalışanlarına yazılı uyarı maili göndererek, etkinliklere konuşmacı ya da katılımcı olmamaları şeklinde uyarmaları neticesinde gerçekleşecek etkinliklerin iptal edilmesiyle süreç başladı. 24 saat içinde ulusal ve uluslararası 4 projem virüs ve ekonomik boyutları sebebiyle iptal edildi, ertelendi. Keza yurtdışındaki projelerde de milyonlarca dolarlık kayıplar yaşanmaya başladı. Mayıs ayında düzenlenecek Venedik Tasarım Bienali Ağustos ayına, Güney Kore'deki etkinlik ise Haziran'dan Eylül ayına alındı.
Venedik 1.4.2020
Dünyanın koronavirüs nedeniyle ıssızlaşan kentleri
Öte yandan, ülkenin 'turist kenti' olarak bilinen Venedik'te bulunan ve kentin önemli simgelerine ev sahipliği yapan San Marco Meydanı'nın da boşaldığı kameralara yansıdı.
Şu an buradasınız: Venedik Haberleri | Venedik Haber - Haberler - Venedik haberleri, son dakika venedik haber ve gelişmeleri burada. Cannes Film Festivali seçkisi açıklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.6.2020 03:11:40. #1.14#
title