VEHBİ KOÇ HABERLERİ

Vehbi Koç haber, Vehbi Koç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vehbi Koç

Vehbi Koç

Doğum Yeri Ankara / Türkiye
Doğum Tarihi 20.7.1901 - 25.2.1996

Vehbi Koç Kimdir ?

Ahmet Vehbi Koç (20 Temmuz 1901, Ankara - 25 Şubat 1996, Antalya), Türk sanayici ve iş adamı. Vehbi Koç, 1901 yılında Ankara’da o zaman ismi Çoraklık olan Keçiören semtindeki bağ evinde doğdu. Babası Koçzade Hacı Mustafa Efendi (1874-1928), annesi Kütükçüzade Hacı Rıfat Efendi'nin kızı Fatma Hanım (ölümü 1963).
Biyografinin devamı için tıklayın
Vehbi Koç - 08.09.2021
Yapı Kredi, 77'nci yaşını kutluyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi CEO'su Gökhan Erün, kuruldukları günden bugüne ülke ekonomisini ve insanını kararlılıkla desteklemeyi sürdürdüklerini belirterek şunları kaydetti: "İlk günden beri, kuruluş felsefemizin izinden gidiyor, ülkemize ve toplumumuza hizmet etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunu yaparken, gelecek nesillere güzel yarınlar bırakmak adına sürdürülebilirlik konularına da hassasiyet gösterip, uzun dönemli değer yaratıyoruz. Ayrıca, Koç Topluluğu'nun kurucusu merhum Vehbi Koç'un 'Ülkem varsa ben de varım' sözünün ışığında, topluluğumuzun ülkeye ve topluma hizmet felsefesi, duyarlılığı ve yaklaşımı da bu yolda bizim için büyük bir itici güç oluyor.
Vehbi Koç - 08.07.2021
Türk eğitiminin örnek öğretmeni: Mahir İz
Halkın her kesiminden kalabalık bir cemaatin cenazesine iştirak ettiğini belirten yayıncı İsmail Özdoğan, izlenimleri paylaşırken şunları söylemişti: "Cenazede dikkatimi çeken simalar arasında, bir fakir şoför, son derece üzgün, devrin önde gelen siyasilerinden Ferruh Bozbeyli ve sanayi kesiminden Vehbi Koç da vardı.
Vehbi Koç - 29.06.2021
Koç Holding, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin resmi sponsoru oldu
"Kurucumuz Merhum Vehbi Koç'un 'Ülkem varsa ben de varım' sözünden hareketle ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınmasını bir bütün olarak görüyoruz.
Vehbi Koç - 24.06.2021
Aziz Yıldırım: Başkanlığa aday olmayacağım
"SENİ BU SEYİRCİYLE GÖNDERECEĞİM" Ali Koç'un görev süreci boyunca şu ana kadar 52 oyuncu aldığına dikkat çeken Aziz Yıldırım, "Para yok bu kulüpte, batmış bu kulüp, bu kadar oyuncuyu nasıl alırsın. 6 tane antrenör aldın. Bunların bonservislerine ne verdin. SPK nerede, biz bildiriyorduk oyuncuları. Onlar da yok ortada. Şimdi Fenerbahçe'yi şikayet edecek diyor. Çünkü Fenerbahçe'nin nereye gittiğini kimse bilmiyor. 6 tane antrenör, '30 yaşından büyük oyuncu almayacağız gençleştireceğiz' dedi, herkesi kandırdı. Biz Fenerbahçeliler safız ya. Geldiğimiz nokta ne? Onların kendi rakamlarıyla 2 trilyon borç gösteriyorlar bana, kendileri dağıttığı kitapçıkta yüzde 67 borç artmış, kendi verdikleri hariç. 2 yılda bu kulübe 500 milyon Dolar para gitti. Ne oldu bu paraya? 50 milyon Euro bu arkadaşların çalışmalarının alınmış olan oyuncuların bonservis parası. Burada 3 tane de basketbolcunun Amerika gidişinden alınan parası var. 25 milyon Euro'ya sermaye artırımı yaptılar. 25 milyon Euro benim devlete yalvar yakar çıkarttığım kanun var, vergilerin amatör şubelerinde kullanılması ile ilgili. Sağ olsun Cumhurbaşkanımız bunu kanunlaştırdı ve tüm kulüplere yaradı. Toplam bizim bıraktığımız yönetimden dolayı aldığı para 100 milyon Euro. 50 milyon da kendisi verdi, 50 milyon da kredi aldılar, etti 220 milyon. Sonra 2 sene bütün full her taraf, statta maç oynandı. Kombine sattılar, loca sattılar 2 sene 100 milyon. Yayın gelirleri normal şartta 35-40 milyon olması gerekir o düşük. Sonuçta bütün her şeyle 500 milyon Dolar kulübe para girdi. İspatla desinler ispatlarım. Yalan söyleme huyum yok benim. Pantolonunu çekti, ondan sonra bizi Sportif A.Ş.'de Fenerbahçe hisselerinin çoğunluğuna sahip bizi ibra etmedi. Sonra da utanmadan biz ibra edilmişken 2019'daki mali kongrede kitapçıkta yazarak son 5 ay ibra edilmemiş gibi yazdılar. Ben de mektup yazdım gönderdim. 'Biz ibra edilmemişsek siz seçilemezsiniz' dedim '1 yıllık yönetim düşer, yaptığınız yanlıştır' dedim. TV'de kongredeki ibra edip edilmeme pozisyonuna bakmışlar, vay Fenerbahçem vay. Bize yalancı diyor. Ben hayatımda bilerek hiç yalan söylemedim. Yalan söyleseydim hapis yatmazdım. Bunları anlaması lazım. Ben saygılıyım diyor. Ben zona olmuşum pantolonun kayışını bağlayamıyorum 2 sene onunla uğraştım. Seni affetmem bunu bil. Seni bu seyirciyle göndereceğim. Ali Koç; sen Vehbi Koç'un torunu Rahmi Koç'un oğlu.
Vehbi Koç - 22.06.2021
Koç Topluluğu 95. kuruluş yıl dönümü
Koç Topluluğu, çalışanlarıyla, bayisiyle, tedarikçisiyle, tüketicisiyle büyük bir ekosistem. 95 yıldır bitmek bilmeyen bir azimle, faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda yaptığımız stratejik yatırımlarla, sosyal alandaki hizmetlerimiz eşliğinde, tüm paydaşlarımızla birlikte büyüdük. 95 yıldır, başkalarının görmediğini görerek, vizyoner bakış açımız ve sağlam kurumsal yapımızla Türkiye'de liderliğimizi koruyarak dünyanın en güçlü şirketleri arasında yer aldık. Koç Topluluğu olarak, geçmiş değerlerimizin ışığında ve yeni dijital kültürün rehberliğinde ikinci asrımıza aynı güçle adım atmaya hazırız." Vehbi Koç'un 100 yıllık şirket olma hayaline çok yakın olduklarını ve bu hayaline erişeceklerini vurgulayan Koç, "Bununla da yetinmeyip yeni hedeflerimizi ikinci yüzyılımızda çağın koşullarına göre tasavvur ederek daha yükseğe taşıyacağız.
Vehbi Koç - 28.05.2021
GÜNDEM ÖZETİNE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Camisi Açılış Programı'na katılacak.
Vehbi Koç - 05.05.2021
Kayapınar'da öğrencilerin memnuniyetini belirttiği öğretmene başarı belgesi
Koç beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ile Vehbi Koç İlkokulunda görev yapan öğretmen Yeter Korkmaz'ı evinde ziyaret etti.
Vehbi Koç - 23.04.2021
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanıyor
Seferihisar'da Cumhuriyet Meydanında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç'un Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan törene Kovid-19 tedbirleri nedeniyle 4 anaokulu öğrencisi ve 3 ortaokul öğrencisi katıldı.
Vehbi Koç - 27.02.2021
Anadol'un Türkiye yollarına çıkmasının üzerinden 54 yıl geçti
AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Merhum Vehbi Koç ve Rahmi Koç'un girişimleriyle İngiltere'den getirilen prototip üzerinden başlayan Anadol'un üretim serüveni, o yıllara ait gazete kupürlerinden de görüldüğü kadarıyla kamuoyunda büyük heyecan uyandırdı.
Vehbi Koç - 25.02.2021
Prof. Dr. Hüseyin Vural, 20. Vehbi Koç Ödülü'nün sahibi oldu
Vehbi Koç Vakfı tarafından, insanların yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunan kişi ve kurumları teşvik etmek amacıyla her yıl;
Vehbi Koç - 24.02.2021
Koç Holding'in Kurucusu Vehbi Koç'un vefatının 25'inci yılı
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıllarına yakından şahitlik eden, Türkiye'nin kalkınma yolculuğunda ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına katkı sunan iş insanı Vehbi Koç, herkes için ders niteliği taşıyan 95 yıllık ömründe sayısız eser bıraktı.
Vehbi Koç - 21.02.2021
Haftanın tarihine bakış
1996- İş adamı Vehbi Koç Antalya'da öldü.
Vehbi Koç - 02.02.2021
Koçtaş perakendede 25'inci yılını kutluyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu, şirketin 1955 yılında Vehbi Koç tarafından inşaat projelerine yapı malzemeleri toptancısı olarak hizmet vermek amacıyla kurulduğunu belirterek, "2000 yılında B&Q'nun da dahil olduğu ev geliştirme sektörünün dünya çapındaki en büyük üç şirketinden biri olan Kingfisher grubuyla ortaklık anlaşması imzaladık.
Vehbi Koç - 20.01.2021
Son Dakika | Kula Devlet Hastanesi'nde yangın tatbikatı
Kula Devlet Hastanesi'nde her yıl düzenli olarak çeşitli senaryolar ile düzenlenen yangın tatbikatı, bu yıl da yapıldı. Kula İtfaiye Amirliği'nin düzenlediği tatbikata hastane çalışanları da katıldı. Tatbikat senaryosuna göre, Kula Devlet Hastanesinde çıkan temsili yangına müdahale ve hastaların itfaiye araçlarının merdivenleriyle pencereden tahliye edilmesi sağlandı. Kurtarma tatbikatının ardından Kula İtfaiye Amiri Vehbi Koç, hastane personeline ilk yangın anında yapılması gereken ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Vehbi Koç Haberleri | Vehbi Koç Kimdir - Haberler - Vehbi Koç haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Vehbi Koç kimdir, hayatı ve biyografisi. Ali Koç Yerel Zincirler Buluşuyor etkinliğinde konuştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 02:38:05. #1.16#

title