TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ HABERLERİ

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Haberleri

Türkiye Ziraat Odaları Birliği haber, Türkiye Ziraat Odaları Birliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği 3.6.2020
Ordu'da dolu yağışı fındık bahçelerinde hasar oluşturdu
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, kentte dün etkili dolu yağışının Gürgentepe ilçesindeki bazı mahallelerde fındık bahçelerinde hasara yol açtığını söyledi.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 1.6.2020
Ordulu fındık üreticileri imece usulü çay hasadına başladı
"Şu anda talep görüyor" Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan da Rize, Trabzon ve Giresun'dan sonra Ordu'da da çay hasadına başlandığını söyledi.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği: TZOB'dan israfla mücadelede yeni adımTürkiye Ziraat Odaları Birliği 1.6.2020
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 1.6.2020
TZOB'dan israfla mücadelede yeni adım
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, birlik olarak üretim aşamasındaki israfı en aza indirmek için eğitim çalışmalarına başlayacaklarını bildirdi.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 28.5.2020
Başkan Kılıç, çiftçilerin sorunlarını Bayraktar'a iletti
Muş Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç, video konferans sistemiyle gerçekleştirilen toplantıda çiftçilerin sorunlarını Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'a aktardı.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 28.5.2020
Fındık üreticilerine zirai mücadele ve bakım uyarısı
Bayraktar, mayıs ayıyla birlikte zararlılar ve hastalıklara karşı zirai mücadele ve bakım sürecinin başladığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Üreticilerimiz bahçelerinde modern tarım tekniklerini en iyi şekilde uygulamalı. Zararlılara ve hastalıklara karşı zirai mücadeleye önem verilmeli. Verim ve kalite artırmaya yönelik uygulamalar yerine getirilmeli. Fındıkta diğer ülkelerde olduğu gibi yeterli düzeyde modern tarım teknikleri uygulansa verim ve kalite iki katına çıkacaktır. Bu da ülkemizin dünya pazarındaki yerini sağlamlaştıracak ve ekonomik açıdan da gelir miktarı artacaktır." Külleme, fındık kurdu ve kokarcaya karşı mücadele zamanı Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan da Karadeniz Bölgesi'nde fındık tarımında zararlılarla mücadele dönemine girildiğini söyledi.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 28.5.2020
TZOB'tan afetzede çiftçiye destek talebi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, doğal afetlerin çiftçinin peşini bırakmadığını belirterek, "Afet yaşayan çiftçilerimizin kredi borçları bir yıl faizsiz ertelenmeli. Çiftçilerimize valiliklerimiz, il acil destek ödeneğinden yardım sağlamalı." ifadesini kullandı.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 22.5.2020
TZOB Genel Başkanı Bayraktar, üretici ile market fiyatlarını değerlendirdi Açıklaması
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ramazanın son günlerinde, üretici ve market fiyat farkının 5,3 kata kadar ulaştığına dikkati çekti.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 22.5.2020
Ramazan sonu fiyatları
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ramazan'ın son günlerinde, üretici ve market fiyat farkının 5,3 kata kadar ulaştığına dikkati çekti.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği: Pamuk tarımının sorunları TZOB'a iletildiTürkiye Ziraat Odaları Birliği 21.5.2020
Türkiye Ziraat Odaları Birliği: Vatandaşlardan çiftçilere alkışlı destekTürkiye Ziraat Odaları Birliği 14.5.2020
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 14.5.2020
Muş'ta vatandaşlardan çiftçilere alkışlı destek
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle vatandaşları bu akşam saat 21.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 13.5.2020
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımın, gıda güvencesi anlamına geldiğini belirterek, "Gıda güvencemizi sağlamak için çiftçilerimizi desteklemek zorundayız." değerlendirmesinde bulundu.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği: Korona virüsün darbe vurgu kayısı için e-panelTürkiye Ziraat Odaları Birliği 12.5.2020
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 11.5.2020
Hububat alım fiyatı Güneydoğu çiftçisinin yüzünü güldürdü
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ziraat Odası İl Koordinasyon Başkanı Mehmet Cevat Delil, Türkiye'deki hububat üretiminin önemli bölümünün bölgenin bereketli topraklarından karşılandığını söyledi.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 4.5.2020
TZOB: Fındıkta doğru ilaçlama külleme hastalığını önlüyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, fındık üreticilerini, doğru ilaçlamayla önüne geçilebilen külleme hastalığıyla mücadeleye başlamaları konusunda uyardı.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 30.4.2020
Bakan Pakdemirli, TZOB Danışma Kurulu toplantısında konuştu Açıklaması
Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Pakdemirli, video konferans yöntemiyle Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin (TZOB) Danışma Kurulu toplantısına katıldı.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 28.4.2020
Kılıç, çiftçilerin sorunlarını telekonferans toplantısıyla anlattı
Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç, ilçedeki çiftçilerin sorunlarını telekonferans toplantısıyla Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'a aktardı.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 28.4.2020
ORDU Koronavirüs salgınında satışı artan fındığın fiyatı yükseldi
Koronavirüs salgınında satışı artan fındığın fiyatı yükseldi KORONAVİRÜS salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasaklarında kuruyemiş tüketimi artınca iç ve dış piyasada fındık satışları da arttı. Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) ekim ayında üreticiye 17 lira ödediği kabuklu fındığın kilogram fiyatı 25 liraya kadar yükselirken, ihracat oranları da 2'ye katlandı. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu üyesi Arslan Soydan,"Koronavirüsün çok yaygın olduğu ülkelerde şu an fındığa talep var? dedi.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği: Sofralar Ramazan'a yüzde 20 zamlı giriyorTürkiye Ziraat Odaları Birliği 24.4.2020
Türkiye Ziraat Odaları Birliği: Aydemir'den 'Üreticinin ürünü para edecek' açıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği 20.4.2020
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 20.4.2020
TZOB Genel Başkanı Bayraktar: Ramazanda sofralarda eksik olmayacak
TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ramazan ayının bu yıl, koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde idrak edileceğini belirterek, "Sofralarda eksik olmasın diye çiftçimiz tarlada kalacak.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği 20.4.2020
TZOB Başkanı Bayraktar ramazanda sağlıklı gıda arzı için uyardı Açıklaması
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ramazanın bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecinde idrak edileceğini belirterek, "Bu dönemde gıda arzında sıkıntı yaşanmaması için çiftçilerimizi desteklemek, üretime devam etmelerini...
Türkiye Ziraat Odaları Birliği: Ahlatlı çiftçilerden üretim seferberliğiTürkiye Ziraat Odaları Birliği 19.4.2020
Türkiye Ziraat Odaları Birliği: Ahlatlı çiftçilerin bahar mesaisi başladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği 19.4.2020
Türkiye Ziraat Odaları Birliği: Ahlatlı çiftçilerin bahar mesaisi başladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği 19.4.2020
Türkiye Ziraat Odaları Birliği: Ahlatlı çiftçilerden üretim seferberliğiTürkiye Ziraat Odaları Birliği 19.4.2020
Türkiye Ziraat Odaları Birliği: KARS İş insanından Kars çiftçisine 500 ton organik gübreTürkiye Ziraat Odaları Birliği 19.4.2020
Türkiye Ziraat Odaları Birliği: İşadamlarından Kars'a 500 ton organik gübre desteğiTürkiye Ziraat Odaları Birliği 19.4.2020
Şu an buradasınız: Türkiye Ziraat Odaları Birliği Haberleri | Türkiye Ziraat Odaları Birliği Haber - Haberler - Türkiye Ziraat Odaları Birliği haberleri, son dakika türkiye ziraat odaları birliği haber ve gelişmeleri burada. Ordu'da dolu yağışı fındık bahçelerinde hasar oluşturdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 17:03:24. #1.14#
title