Tencent Haberleri

Tencent haber, Tencent son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tencent - 27.08.2021
Çin'de teknoloji firmalarının kullandığı algoritmalar üzerinde daha fazla kontrol uygulanacak
Alibaba ve Tencent gibi Çin'in en büyük teknoloji firmaları, yüz milyonlarca Çinli internet kullanıcısının akıllı telefonları kullanmasıyla son yıllarda çok büyüdü.
Tencent - 20.08.2021
Çin'de yeni kişisel verileri koruma kanunu, müşteri verileri üzerindeki kontrolü artırıyor
Yeni yasal düzenlemelerin ardından e-ticaret şirketi "Alibaba" ile sosyal medya ve oyun şirketi "Tencent" gibi firmaların hisse senedi fiyatları düşmüştü.
Tencent - 03.08.2021
Çinli oyun firması Tencent, gelen tepkiler üzerine küçük çocukların oyun oynamasını sınırlandırıyor
HONG Çin'in en büyük oyun şirketi Tencent, devlet medyasında yayımlanan bir makalede, oyunların "ruhsal afyon" olarak nitelendirilmesinin ardından küçük çocuklara oyunlara sınırlandırma getirme kararı aldı.
Tencent - 21.07.2021
Çin'de teknoloji platformlarına çocukların kullanıldığı müstehcen içerikler nedeniyle ceza kesildi
HONG Çin'de aralarında Alibaba ve Tencent gibi dev şirketlerin de sahibi olduğu birçok platforma çocukların kullanıldığı müstehcen içerikler nedeniyle para cezası uygulandı.
Tencent - 16.07.2021
Çin, mobil taksi uygulaması Didi'nin faaliyetlerini yerinde inceleyecek
Çin Devlet Piyasa Düzenleme Kurumu (SAMR), 12 Mart'ta aralarında Çinli arama motoru Baidu, sosyal medya şirketi Tencent, mobil taksi şirketi Didi ve telekomünikasyon şirketi Softbank'ın da bulunduğu 12 şirkete tekelleşme karşıtı yasayı ihlal ettikleri gerekçesiyle 77'şer bin dolar para cezası kesildiğini duyurmuştu.
Tencent - 09.07.2021
Çin, mobil taksi şirketi Didi'ye ait 25 uygulamayı mobil mağazalardan kaldırıyor
Çin Devlet Piyasa Düzenleme Kurumu (SAMR), 12 Mart'ta aralarında Çinli arama motoru Baidu, sosyal medya şirketi Tencent, mobil taksi şirketi Didi ve telekomüniskasyon şirketi Softbank'ın da bulunduğu 12 şirkete tekelleşme karşıtı yasayı ihlal ettikleri gerekçesiyle 77'şer bin dolar para cezası kesildiğini duyurmuştu.
Tencent - 21.05.2021
Çin, Bytedance Douyin, Microsoft ve LinkedIn'in de içinde bulunduğu 105 uygulamayı uyardı
Yetkililer Alibaba ve Tencent gibi dev şirketlerin etkisine karşı koymaya çalışırken, Çin'deki teknoloji şirketleri giderek sertleşen incelemelerle karşı karşıya kalıyor.
Tencent - 06.05.2019
Dha Dış –ev Arkadaşının Kedisine İşkence Yaptı, Kameraya Yakalandı
Kedisinin maruz kaldığı bu durumu kamera kayıtlarını izleyince öğrenen kedi sahibi kadın ise görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Kediye işkence eden Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencisi ve teknoloji firması 'Tencent' stajeri olduğu belirtilen kadın, sosyal medya kullanıcılarından yoğun tepki aldı.
Tencent - 19.04.2019
Asya Piyasaları Haftayı Artışla Tamamladı
Çinli teknoloji firması Tencent'in yetkililerden onay alarak Japo firması Nintendo'nun Switch adlı ürününü Çin'de satmaya başlayacak olması haberileriyle Nintendo hisseleri yüzde 16 yükseldi.
Tencent - 15.04.2019
Bundesbank'tan "Alternatif Ödeme Sistemi" Çağrısı
Avrupa ödeme pazarında, ABD'li şirketler PayPal, Google, Facebook, Amazon ve Çin'in Alibaba ve Tencent üstünlükleri dikkati çekerken, bu teknoloji şirketlerinin vermeye başladığı bankacılık hizmetlerinin tüketicilerin ilgisini çektiği ve bu şirketlerin geliştireceği yeni bankacılık hizmetlerinin geleneksel bankalar için "gelirlerini ve müşterilerini kaybetme riski" oluşturduğu belirtilmişti.
Tencent - 02.04.2019
Tencent'ten 5 Milyar Dolarlık Tahvil İhracı
– Çinli teknoloji firması Tencent'in Çarşamba günü piyasaya 5 milyar dolarlık tahvil süreceği duyuruldu.
Tencent - 22.03.2019
Çin Otomobil ve İnternet Devlerinden, Araç Paylaşım Sektörüne Ortak Yatırım
Chongqing Changan Automobile, Alibaba ve Tencent'in de yer aldığı Çin'in önde gelen otomobil ve internet şirketleri, araç paylaşım sektörüne yatırım yapmak için 9.76 milyar yuan (1.46 milyar $) değerinde ortak girişim kuruyorlar.
Tencent - 10.01.2019
Alibaba Almanya'da Data Analiz Firması Satın Aldı
Alibaba'nın rakiplerinden Tencent Holding ise Mart ayında çevrimiçi bir banka olan N26'ya 160 milyon dolarlık finansman sağlamıştı.
Tencent - 26.12.2018
Piyasalar – Bist100 91 Bin Puanda, Dövizler Hafif Geriledi
"Hisselerin seçiminde; büyük şirketler yüzde 70, orta şirketler yüzde 15, ortalama 25 milyon dolarlık piyasa değerine sahip Küçük şirketler yüzde 14 ağırlığa sahiptir. En büyük paya sahip 10 şirket, endeksin yüzde 23.5'ini oluşturmaktadır ki 1 numaralı şirket yüzde 4.6 paya sahip dünyanın en büyük oyun şirketi Çinli Tencent'dir.
Tencent - 24.12.2018
Yapay Zeka İnternet Sitelerinin Güvenlik Duvarını Aşabiliyor
Derin öğrenme teknikleriyle geliştirilen bir algoritma kullanan yapay zeka programı, Google, Wikipedia, Microsoft, Baidu, Alibaba ve Tencent tarafından kullanılan 50 popüler internet sitesinde test edildi.
123
title