Haberi Paylaş
Sony ve Tencent, Elden Ring'in geliştiricisindeki hisselerini arttırdı

Sony ve Tencent, Elden Ring'in geliştiricisindeki hisselerini arttırdı

Gamegar Haberleri

Sony ve Tencent, Elden Ring geliştiricisi FromSoftware'deki hisselerini arttırdı ve şu anda aralarındaki şirketin yüzde 30'undan fazlasına sahip oldukları bildirildi.

Kadokawa Games, son dönemin popüler RPG oyunu Elden Ring'in geliştiriciliğini yaptığı FromSoftware'in yüzde 30'undan fazla hissesine sahip olan Sony ve Tencent'in yatırımından faydalanacağı bildirildi.

SONY VE TENCENT, FROMSOFTWARE'DEKİ HİSSELERİNİ ARTTIRDI

Sony şu anda şirketin yüzde 14,09'una sahipken, Tencent ise Sixjoy iştiraki aracılığıyla yüzde 16,25'ine sahip. FromSoftware açıkça bu artan yatırımdan yararlanmayı hedeflerken çoğunluk hissedarı Kadokawa açıklamada bulundu.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Kadokawa Games'in yaptığı açıklamada, "FromSoftware, Çin de dahil olmak üzere küresel pazarda mobil oyunlar ve diğer ağ teknolojilerini geliştirme ve dağıtma yeteneklerinde güce sahip olan Tencent Group içinde Sixjoy'a Üçüncü Taraf Tahsisatını ve küresel pazardaki oyunlarda, videolarda ve diğer çeşitli ortamlarda IP dağıtma yeteneklerinde güce sahip olan Sony Grubu içindeki SIE'yi yürütmeye karar verdi." sözlerine yer verdi.

Sony ve Tencent'in FromSoftware'deki hisselerini arttırmasının ardından hala şirketin yüzde 69,66'sına sahip olan Kadokawa, şirketin kendi IP'sini oluşturma konusundaki iddialarını iki katına çıkardı.

"FromSoftware, FromSoftware'in geliştirme yeteneklerini güçlendirmek için kendisi için daha güçlü oyun IP'sinin geliştirilmesine proaktif olarak yatırım yapmayı hedefleyecek ve önemli ölçüde büyüyen küresel pazarda kendi yayıncılığının kapsamının genişlemesine izin veren bir çerçeve oluşturmaya çalışacaktır."

Elden Ring Tencent Sony Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title