Haberler

  Tencent, oyun geliştiricisi 1C'yi bünyesine kattı

  Güncelleme:

  Çin merkezli eğlence devi Tencent, Polonyalı oyun geliştiricisi ve dağıtıcısı 1C Entertainment'ı bünyesine katıyor.

  Son zamanlarda büyük isimlerin küçük şirketleri satın aldığına giderek daha fazla şahit olmaya başladık. Sektörün devlerinden gelen agresif satın alım ve büyüme haberleri de hız kesmeden devam ediyor. Microsoft'un Activision Blizzard'ı ve Sony'nin de Bungie'yi almasından sonra şimdi de Tencent 1C Entertainment'ı bünyesine katacak. 1C Entertainment daha önce King's Bounty, Dread Templar ve Ancestors Legacy gibi pek çok oyunun geliştirilmesine ve dağıtılmasına katkı sağlamıştı.

  Kasım 2021'de yapılan anlaşmaya göre Tencent, önceden ana şirket 1C'de olan 1C Entertainment hisselerinin hepsini satın alacak. Tencent böylece hisselerin çoğunu elinde tutmuş olacak. Ayrıca anlaşmaya göre Çinli dev, altı ay içinde 1C Entertainment'ı ve 1C ismine sahip bütün yan kuruluşları tekrar markalaştıracak ve isimlerini değiştirecek. Yeni isimlerin ne olacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Yeniden markalaştırılacak yan kuruluşların arasında dağıtımcı Cenega, dijital oyun dağıtım servisi Muve, oyun geliştiricisi QLOC ve geliştirici/dağıtımcı 1C Online Games gibi isimler yer alıyor.

  1C Entertainment'ın yönetim kurulu üyelerinden Tomasz Nieszporski yaptığı bir basın açıklamasında "Bu anlaşmadan ötürü oldukça heyecanlıyız" diyerek satın alımla ilgili düşüncelerini dile getirdi. "Bu oyun sektöründeki en çılgın hayallerimizi gerçekleştirebilmek için harika bir fırsat. Vizyonumuz ve tutkumuz artık önde gelen bir oyun şirketi tarafından desteklenecek." ifadelerini kullanan Nieszporski ayrıca Tencent ve ekosistemdeki diğer yetenekli kişilerle çalışacak olmaktan ötürü çok mutlu olduğunu da belirtti.

  Tencent Games CTO'su Li Shen de "1C Entertainment'taki yetenekli ekiple çalışmaktan ve büyümekte yeni bir aşamaya geçerken onları desteklemekten daha mutlu olamazdık." diyerek satın alımla ilgili fikirlerini paylaştı.

  Tencent, oyun geliştiricisi 1C'yi bünyesine kattıLord and Villeins

  Kaynak: SaveButonu / Gamegar

  Çin Halk Cumhuriyeti Activision Blizzard Tencent Haberler

  Türkiye'nin dev lastik fabrikasında üretim durdu

  Türkiye'nin dev lastik fabrikasında üretim durdu

  Denizli'de 6 ilçede yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

  Denizli'de 6 ilçede yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

  Yazar Eylem Tok ve oğlu ABD'de tutuklandı! Duruşma tarihi de belli

  Yazar Eylem Tok ve oğlu ABD'de tutuklandı! Duruşma tarihi de belli

  Gamze Özçelik ve Reshad Strik çifti balayı yerine Tanzanya'ya yardım götürmeye gitti

  Gamze Özçelik ve Reshad Strik çifti balayı yerine Tanzanya'ya yardım götürmeye gitti

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title