Sayıştay Haberleri

Sayıştay haber, Sayıştay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sayıştay - 20.09.2021
Sayıştay Daire Başkanlığına İsmail Destan seçildi
Sayıştay Daire Başkanlığına, 6. Daire Üyesi İsmail Destan seçildi.
Sayıştay - 15.09.2021
AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı: "Balıkesir Merkez Havalimanı açıktır"
CHP ve vekillerinin Balıkesir Havalimanı ile ilgili yaptıkları açıklamaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden Subaşı, şunları kaydetti: "Balıkesir Merkez Havalimanı açıktır ve işletmesi DHMİ tarafından sürdürülmektedir. Bu havalimanını özel uçak, askeri uçak, ambulans uçak ve yangınla mücadele uçakları ihtiyaç oldukça kullanmaktadır. Faaliyette olan bir tesisin işletilmesi, DHMİ tarafından yasal mevzuata uygun olarak yapılmaktadır. Hal böyle iken hem Sayıştay hem de TBMM denetiminde olan bir kurumu, yöneticilerini, çalışanlarını şaibe ve ithamla baş başa bırakmak büyük bir iftiradır.
Sayıştay - 13.09.2021
Sayıştay Başkanı Yener, TBMM Başkanı Şentop'a 2020 Yılı Sayıştay Denetim Raporları'nı sundu
Sayıştay Başkanı Metin Yener, 2020 Yılı Sayıştay Denetim Raporları'nı TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a sundu.
Sayıştay - 10.09.2021
Üniversitemiz Hastanesi Dr. Yasin Öztürk Check-Up Polikliniğinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi
Açılış törenine Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız, Ankara Milletvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Sayıştay Eski Başkanı ve Sayıştay Üyesi Seyit Ahmet Baş, Rektör Yardımcımız Prof.
Sayıştay - 08.09.2021
Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin: " Ekonomik krizdeki belirsizliklere hazır olmalıyız"
Rusya Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşanan ekonomik krizde belirsizliklere hazırlıklı olunması gerektiğini belirterek, "Yaşadığımız, tüm krizlerde olan özelliklere sahip olmayan olağan dışı bir kriz.
Sayıştay - 07.09.2021
Yalova Belediyesi'ndeki yolsuzluk davasında tahliye
Mahkeme heyeti, sanıklardan Belediye Başkan Yardımcısı Güleç ve Bekir Bilgi'nin tahliyesine, Reşat E.'nin tutukluluğunun devamına karar verdi. Salman'la ilgili avukatının taleplerini reddeden heyet, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi ve Sayıştay raporlarının beklenmesi için duruşmayı erteledi.
Sayıştay - 28.08.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Muğla'da 2. Orman Yangınları Çalıştayı'nda konuştu: (2)
Sayıştay'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi adına denetim yapan bir kurum olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti: "2019 tarihli raporun bir bölümünü okuyorum.
Sayıştay - 26.08.2021
Eski Mali Başbakanı Soumeylou Boubeye Maiga tutuklandı
Eski Cumhurbaşkanı Keita'nın 2014'te 30 milyon avroya satın aldığı cumhurbaşkanlığı uçağı ülkede tartışma konusu olmuş ve Sayıştay olayda bazı usulsüzlükler tespit etmişti.
Sayıştay - 16.08.2021
Son dakika... ABD'li milyarder Jeff Bezos'un şirketi Blue Origin, NASA'yı dava ediyor
Artemis'in ihale sürecinde, iniş aracı için 2 şirketle anlaşması beklenen NASA, ihaleyi yalnızca Space X'e vermişti. Bunun üzerine ihaleye katılan Blue Origin ve Dynetics, ABD Sayıştayı'na başvurmuştu.
Sayıştay - 10.08.2021
Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız, Sayıştay Başkanı Metin Yener'i Ziyaret Etti
Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız, Sayıştay Başkanlığına seçilen Üniversitemiz mezunu Sayın Metin Yener'e tebrik ziyaretinde bulundu.
Sayıştay - 09.08.2021
Dokuz Eylül Üniversitesinden "yabancı öğrenci kontenjanı" açıklaması Açıklaması
DEÜ'nün Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) uluslararasılaşma strateji belgesinde pilot üniversite seçildiğini, uluslararası öğrenci sayısını artırmaya yönelik çalışmalardan da doğrudan sorumlu olduğu aktarılan açıklamada, şöyle devam edildi: "Dolayısıyla burada, tercihimiz değil ulusal yükseköğretim politikalarına uyma zorunluluğumuz bulunmaktadır. Açılan kontenjan YÖK'ten onay alındıktan sonra kamuoyuna duyurulmuştur. Üniversiteye başarılı olan ve kriterleri uyan yabancı uyruklu öğrenciler kayıt yaptırabilmektedir. Yabancı uyruklu öğrencilerden veya sosyal tesislerden elde edilecek gelirin tamamı, öğrencilerin beslenme, barınma, sağlık, spor, kültür ve diğer sosyal hizmet giderleri gibi alanlarda kullanılır. Sayıştay denetimine tabi bu konuda, ilgili mevzuat sarihtir.
Sayıştay - 06.08.2021
Tunus'taki Nahda Hareketi, "ABD'li bir şirketle reklam anlaşması imzaladığı" yönündeki iddiaları reddetti
Açıklamada, Nahda Hareketi'nin Tunus hukukunun prosedürlerine tabi olduğu ve hesap ve sözleşmelerinin Sayıştay tarafından takip edildiği belirtildi.
Sayıştay - 17.07.2021
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, Bursaspor'la ilgili iddiaları yanıtladı Açıklaması
"Stadyumdan kira alacağımız var" 2015'ten beri Büyükşehir Belediyesi ile Bursaspor arasında yeni stadyumla ilgili kira sözleşmesi olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, şunları kaydetti: "6 yıldır devam eden bir kira sözleşmemiz var. Yıllık kiramız yaklaşık 1 milyon 600 bin lira, alamıyoruz. Şu ana kadar da 9,5-10 milyona kadar ulaşmış bir kira alacağımız var. Bir de Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'nin arazisi Büyükşehir Belediyesi'ne ait değil, hazineye ait. Büyükşehir Belediyesi üst kullanım hakkını almış. Hazine diyor ki, 'Bana bununla alakalı kira vereceksin.' Buradan da bizim 21 milyon 800 bin lira alacağımız var. Ayrıca Recep başkanımızın ve rahmetli Hikmet başkanımızın devam eden davaları var. Bize Sayıştay soruyor, 'Bu parayı niye almıyorsun?'.
Sayıştay - 15.07.2021
TBMM Başkanı Şentop, Meclis'teki 15 Temmuz anma töreninde konuştu Açıklaması
Törene şehit yakınları ve gaziler ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti Genel Başkanvekilleri Binali Yıldırım ile Numan Kurtulmuş, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Sayıştay Başkanı Metin Yener, TBMM Başkanvekilleri Celal Adan, Süreyya Sadi Bilgiç ile Nimetullah Erdoğmuş, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı, İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve milletvekilleri katıldı.
Sayıştay - 09.07.2021
CHP'nin "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" çalışmasında sona gelindi
Taslakta, denetlemenin, Sayıştay'ın bağımsızlığını ve kesin hesap denetiminin etkililiğini gerektirdiğinden, bir Kesin Hesap Komisyonu kurulması, kesin hesapların denetimi için de Meclis'te ayrı bir sürekli komisyon kurulması gerektiği öne sürülüyor.
Sayıştay - 09.07.2021
Keçiören Belediye Başkanı Altınok'tan Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Pehlivan'ın iddiaları hakkında açıklama
Keyfi ve hukuksuz bir işlem olmadığını belirten Altınok, "Şu anda belediyemizden alacaklı olan firmalarla ilgili birincisi Sayıştay'ın yaptığı denetimler ve raporları var, ikincisi de bizim yaptığımız denetimler ve tespitlerimiz var.
Sayıştay - 06.07.2021
Odunpazarı'nda Temmuz ayı meclis toplantıları sona erdi
Pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilen Meclis toplantısında görüşülen gündem maddelerinden 5'i oybirliği ile kabul edildi. Odunpazarı Belediyesi'nin bir sonraki meclis toplantısının 1 Eylül 2021 Çarşamba günü yapılmasına karar verildi. ODUNPAZARI'NDA ŞEFFAF VE KATILIMCI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI VAR Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, gündem dışı konuşmalar sırasında, Odunpazarı Belediyesi'nin katılımcı ve şeffaf belediyecilik anlayışı ile yönetildiğini söyleyerek, "Bugüne kadar Sayıştay ve meclis denetimlerinden alnımızın akıyla çıktık.
Sayıştay - 03.07.2021
CHP'den TEİAŞ'ın özelleştirme kapsamına alınmasına tepki
Akın şunları kaydetti: "Türkiye'nin en büyük yatırımcı kamu kurumlarının başında gelen TEİAŞ iletim altyapısını sürekli güncellemekte ve var olan iletim hatlarının da işlerliğini sağlamaktadır. TEİAŞ'ın mal varlığı 10 milyarlarca dolar tutarındır. TEİAŞ'ın özelleştirilmesi bu kurumun Sayıştay ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu denetiminden çıkarılması anlamına gelecektir.
Sayıştay - 01.07.2021
CHP, Ziraat Bankası ve Halkbank'ın özel olarak denetlenmesi için TBMM KİT Komisyonuna başvurdu
Başvuruda, "Yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesinde iktidar partisinin siyasi saiklerle hareket etmesinden de kaynaklı olarak kamu bankalarının kötü yönetildiği" iddia edilerek şu ifadelere yer verildi: "Kamu bankalarının kötü yönetiminden kaynaklı olarak ekonominin içinde bulunduğu darboğaz derinleşirse, bu durumdan 84 milyon birlikte ve olumsuz biçimde etkilenecektir. Sayıştay'ın KİT Komisyonu'na sunduğu raporların içerik olarak yeterli olmadığından hareketle, Sayıştay Kanunu'nca ihtisas komisyonlarına tanınan yetki çerçevesinde Sayıştaydan Ziraat Bankası ve Halkbank'ın kullandırdığı kredilerde takibe düşme oranlarındaki artışın nedenlerinin ortaya koyulması, 1 milyon liranın üzerinde olan ve takibe düşen kredilerde siyasi etkilerle hareket edilip edilmediğini açığa çıkarabilecek, kamu bankalarının kötü yönetiminin sebeplerini gözler önüne serecek bir denetim talep etmenizi önermekteyiz.
Sayıştay - 29.06.2021
AK Parti'li Şanverdi, muhalefetten Makine Kimya Endüstrisi teklifine destek vermesini istedi
Sayıştay, TBMM ve Milli Savunma Bakanlığı denetimleri başta olmak üzere, kamu denetimlerinin devam edeceğini, şirketin ayrıca Türk Ticaret Kanunu kapsamında bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetleneceğini ifade eden Şanverdi, şunları kaydetti: "Bir sürü, gerçekle ilgisi olmayan kara propagandayla aslında büyük bir fırsatı kaçırıyorlar.
Sayıştay - 29.06.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Milli Eğitim Bakanlığı verilerine bakıyorsunuz, Ocak 2021'de 107 bin 909 öğretmen açığı var. Sayıştay raporlarına bakıyorsunuz 138 bin 393 öğretmen açığı var. Ama Erdoğan'a göre öğretmen açığı yok." dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sayıştay Haberleri | Sayıştay Haber - Haberler - Sayıştay haberleri, son dakika sayıştay haber ve gelişmeleri burada. Sayıştay Daire Başkanlığına İsmail Destan seçildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 04:03:19. #1.15#

title