Sarıgerme Haberleri

Sarıgerme haber, Sarıgerme son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sarıgerme - 21.10.2021
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Birpınar'dan "iklim değişikliği" uyarısı Açıklaması
Birpınar, Muğla'nın Sarıgerme bölgesindeki bir otelde düzenlenen "Yeşil Mutabakat Kapsamında Dalyan Kanallarında ve Akyaka Azmağında Alternatif Temiz Enerjilerin Kullanımı Projesi"nin açılışında, dünya nüfusu arttıkça karbondioksit miktarının arttığını söyledi.
Sarıgerme - 19.07.2021
Enuygun'dan ekstrem sporları sevenlere tatil önerileri
"Gökova bölgesi, kitesurf tutkunlarının en sevdiği adres" Muğla'da bulunan Gökova bölgesinin, kitesurf tutkunlarının en sevdiği adres olduğu belirtilen açıklamada, "Gökova'da Azmak Çayı'nın tam denizle buluştuğu nokta körfezde akım oluşturuyor. Bu akımlarla da kitesurf için gereken termik rüzgar ortaya çıkıyor. Aynı zamanda uzun ve sığ bir plaja sahip olduğu için kitesurf eğitimlerine de çok uygun bir yer. Sezon mayısın sonundan başlayıp ekim sonuna kadar devam ediyor. Alaçatı, Datça, Gökçeada, Kilyos, Sarıgerme, Gelibolu ve Bodrum'da da kitesurf yapabilirsiniz.
Sarıgerme - 21.06.2021
Fethiye açıklarında sürüklenen tekne kurtarıldı
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Fethiye Sarıgerme önlerinde makine arızası nedeniyle sürüklenen balıkçı teknesi, KIYEM-5 botumuzca yedeklenerek Göcek Limanı'na emniyetle yanaştırıldı.
Sarıgerme - 14.04.2021
Son dakika haber | Muğla'da kanala devrilen traktörün sürücüsü öldü
Traktörle tarlasını sürmeye giden Arzu Oruç'tan (39) haber alamayan yakınları, arama çalışması başlattı. Akşam traktör, Ortaca-Sarıgerme yolu Yeşilyurt Kavşağı'nda kanalda bulundu.
Sarıgerme - 01.03.2021
MUÇEV, sahillerden 5 ton atık topladı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2017'de sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde, atıkları kontrol altına almak ve gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak adına hayata geçirdiği "Sıfır Atık Projesi" kapsamında, MUÇEV sorumluluk alanında bulunan Ölüdeniz, Göcek, Sarıgerme, İztuzu ve Akyaka'daki sahillerde yürütülen çalışmalarda 5 ton geri dönüştürülebilir atık toplandı.
Sarıgerme - 01.03.2021
Muğla'da tarihi eser operasyonu: 6 gözaltı
Muğla Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Sarıgerme Mahallesi'nde bir şüphelinin elindeki tarihi eseri satmaya çalıştığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.
Sarıgerme - 18.08.2020
Son dakika haberleri: Muğla'da mangal, semaver ve ateş yakılacak alanlar sınırlandı
Ormanlık alanların 4 kilometre civarında yer alan ve yakınlığı nedeniyle orman yangınlarına neden olabilecek (özel mülkiyete konu araziler de dahil) yerler için mangal, semaver ve ateş yakılabilecek ve yasak olan yerlerin il ve ilçelerin Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonlarınca belirlendiği hatırlatıldı. Buna göre, 31 Ekim 2020 tarihine kadar meydana gelebilecek orman yangınlarının önlenmesi amacıyla il genelinde mangal, semaver ve ateş yakılabilecek mesire alanları, tabiat parkları ve günübirlik kullanım alanları olarak şu bölgeler belirlendi: - Fethiye ilçesi (Aksazlar Koyu C Tipi Mesire Yeri, Büyük Samanlık Koyu C Tipi Mesire Yeri, Küçük Samanlık Koyu C Tipi Mesire Yeri, Kuleli Koyu C Tipi Mesire Yeri, Oluklu C Tipi Mesire Yeri ve Katrancı Tabiat Parkı) Datça ilçesi (Hızırşah Mahallesi Pirenlik C Tipi Mesire Yeri), Dalaman ilçesi (Kapıkargın (Kükürt) C Tipi Mesire Yeri, Sarsala Koyu, Kille Koyu ve Kayacık Sahili), Köyceğiz ilçesi (Kazancı Mesire Yeri, Kulakhacılar Mesire Yeri, Değirmenbaşı Mesire Yeri ve Yuvarlakçay Mesire Yeri), Ortaca ilçesi (Yerbelen (GünlükPark) C Tipi Mesire Yeri, Dalyan Uzunbent C Tipi Mesire Yeri ve Sarıgerme Belediye Piknik Alanı), Kavaklıdere ilçesi (Döşemetepe Mesire Yeri, Menteşe Mesire Yeri, Gökçukur Mesire Yeri ve Yerküpe Mesire Yeri), Seydikemer ilçesi (Boğalar, Yayla Esenköy, Gerişburnu, Demirler ve Yakabağ mesire yerleri) Milas ilçesi (Alatepe Mesire Alanı) Menteşe ilçesi (Yılanlı Yörük Ormanı Mesire Yeri) Marmaris ilçesi (Çubucak Orman Kampı) Belirlenen bu alanlar dışındaki tüm alanlarda mangal, semaver ve ateş yakılması yasaklandığı duyuruldu.
title