Orhan Turan Haberleri

Orhan Turan haber, Orhan Turan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orhan Turan - 24.9.2020
EGD 12. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri sahiplerini buldu
Dallara göre diğer ödül kazananların isimleri, kurumları ve ödüle layık görüldüğü haber başlıkları şöyle: Ekonomi Haberi (yazılı basın) - Emre Eser - Hürriyet - Akbil Öğretim Fakültesi Ekonomi Haberi (TV) - Ceren Dilekçi- Bloomberg HT - Chatham House Başkanı Jim O'Neill Sinan Sayrugaç anısına Ekonomi Haberi (İnternet) - Rahim Ak - www.haberturk.com.tr - Milyonerler Borsaya Döndü Söyleşi Röportaj (Yazılı Basın) - Orhan Orhun Ünal- Yeni Şafak - Güzel ve Çirkin Köşe Yazarı - Rüştü Bozkurt - Dünya, Serpil Yılmaz - Sözcü Ekonomi Programı (TV) - Özlem Doğaner - A Para - Paranın Yönü Ekonomi Programı (Radyo) - Serhat Ayan - (RS FM) Yılın Araştırma Haberi (Yazılı Basın) - Olcay Büyüktaş - Cumhuriyet - 800 milyon kadın taciz mağduru Yerel Basın Ödülü (Yazılı Basın) - Utkucan Akkaş - Ege Telgraf - Tarımın büyümesi için yeni toprak haritası şart Jüri Özel Ödülü - Hakan Güldağ - Dünya Nezih Demirkent Özel Ödülü - Kerim Ülker - Dünya - Söz veren çok yatırım yapan yok Namık Ahıska Özel Ödülü - Sayime Başçı - Sözcü - Kaçak rakının vergi kaybı 1.5 milyar dolar / İbrahim Acar - Sabah - Hayatımız coin oluyor Bülent Yardımcı Özel Ödülü - Ayşegül Küçükkurt – Para Dergisi - Tüketiciyi ham yaptı / Önder Çelik - Türkiye - Dönerde gıda terörü bitiyor Esen Salihoğlu Özel Ödülü - Veysel Ağdar - Dünya - Konkordatoda 3 mahkeme 3 ayrı karar) Barış Bektaş Özel Ödülü - Ömer Temur - Türkiye - Yapay zeka sen aylan bebek çekebilir misin? Jüri üyeleri Aralarında Anadolu Ajansı Finans Haberleri Editör Yardımcısı ve EGD Başkan Yardımcısı Hasan Arslan'ın da bulunduğu EGD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri'ni belirleyen jüri üyeleri şu isimlerden oluşuyor: "Vahap Munyar, Ali Çağatay, Abdurrahman Yıldırım, Jale Özgentürk, Dilek Güngör, Hasan Arslan, Oya Yalıman, Faruk Erdem, Hayri Çetinkaya, Bilal Emin Turan, İbrahim Acar, Talip Yılmaz, Recep Erçin, Yaşar Kızılbağ, Fikri Türkel, İsrafil Kuralay, Sedat Yılmaz, Günseli Özen, Levent Ulusoy, Servet Yıldırım, Orhan Turan, Ümit Boyner, Sibel Asna- Canan Eraslan, Sadi Özdemir, Serpin Alparslan, İdriz Çokal, Celal Toprak.
Orhan Turan - 15.8.2020
İşletmeler çıkış yolunu yeni ürün ve hizmette arıyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, işletmelerin hızlı bir çıkış yerine uzun soluklu dayanıklılık hedeflemesi gerektiğini belirterek, Türk iş dünyasının doğru zamanda doğru karar alma reflekslerinin gelişmesinin krizden çıkışta önemli bir etken olduğunu belirtti.
Orhan Turan - 10.7.2020
Samsun'da T83 Bölgesi Kaynak Verimliliği Çalıştayı düzenlendi
Çalıştaya OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, OKA Genel Sekreter Vekili İbrahim Ethem Şahin, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TURKONFED) Başkanı Orhan Turan, Orta Karadeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ORKASİFED) Başkanı Bahri Uğurlu, Samsun Sanayici ve İş İnsanları Derneği (SAMSİAD) Başkanı İsmail Okutgen, Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) Başkanı Münevver Uğurlu, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Kerem Tüfekçi ile iş insanları ve akademisyenler katıldı.
Orhan Turan - 8.6.2020
TÜRKONFED, Avrupa KOBİ Birliği toplantırılarına katıldı
TÜRKONFED açıklamasına göre, Avrupa ülkelerinin ulusal, bölgesel ve sektörel KOBİ federasyonlarından temsilcilerin katılımıyla 5 Haziran'da düzenlenen genel kurul toplantısında, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Genel Sekreter ve Yönetim Kurulu Üyesi Arda Batu da yer aldı.
Orhan Turan - 2.6.2020
"İş Dünyası İçin Yerel Kalkınma Rehberi" tanıtıldı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Ülkemizin rekabetçiliğini artırmak ve sürdürülebilir kalkınma dinamiklerini hayata geçirmek, yerel düzeyde iyi yönetişim kültürünü güçlendirmekten geçiyor.
Orhan Turan - 25.5.2020
Doğankent Kaymakamı Karataş, şehit yakınları ve gazi ziyaret etti
Karataş, şehit Polis Memuru Orhan Turan, şehit Jandarma Üst Teğmen Mehmet Alim, Jandarma Çavuş Mehmet Durkaya, şehit Jandarma Onbaşı Ali Topar ve şehit Zeki Kaya'nın yakınları ile gazi Yavuz Gündoğdu'yu evlerinde ziyaret etti.
Orhan Turan - 14.5.2020
KOBİ'lerin dijitalleşme yolculuğu online platforma taşındı
Serdar Kuzuloğlu moderatörlüğünde düzenlenen online etkinliğe, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek'in yanı sıra, onur konuğu olarak Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı katıldı.
Orhan Turan - 22.4.2020
TÜRKONFED'den 23 Nisan mesajı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Orhan Turan - 28.2.2020
TÜRKONFED: "İdlib'deki hain saldırıyı kınıyor milletimize başsağlığı diliyoruz"
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, İdlib'de Mehmetçiğimize düzenlenen hain saldırıyı ile ilgili yayınladığı mesajında, "Unutulmamalıdır ki; bölgenin huzur ve istikrarı sadece ülkemiz için değil Avrupa Birliği ve Dünya için de huzur ve istikrarın anahtarıdır.
Orhan Turan - 19.1.2020
Güncellenen Finansal Yapılandırma Çerçeve Anlaşması Hangi Değişiklikleri Beraberinde Getiriyor?
KPMG Türkiye Sermaye ve Borç Danışmanlığı Hizmetleri Şirket Ortağı Orhan Turan, Wise TV'ye açıklamalarda bulundu.
Orhan Turan - 17.1.2020
Mardin'de "İşimi Yönetebiliyorum Projesi" kapsamında eğitim programı
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan da, zamanın ruhu değişirken, dünyanın da büyük bir dönüşümden geçtiğini ve hayatın her alanında hız ve verimlilik esaslı büyük bir devrim yaşandığını bildirdi.
Orhan Turan - 30.12.2019
TÜRKONFED Başkanı Turan'dan 2020 Ekonomi Değerlendirmesi
TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, 2019 değerlendirmesi yaparak 2020 yılı beklentilerini açıkladı.
Orhan Turan - 24.12.2019
Reyhanlı'da öğrencilere uygulamalı kuaförlük dersi verildi
Etkinlik sonunda Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Turan tarafından katılımcılara teşekkür plaketi verildi.
Orhan Turan - 17.12.2019
TÜRKONFED'den 2019-2020 ekonomi değerlendirmesi
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "2020 yılı, 2019'a göre,ev ödevlerimizi eksiksiz yaparsak, nispeten daha olumlu bir yıl olacaktır.
Orhan Turan - 11.11.2019
Dijital Anadolu Projesi toplantısı Diyarbakır'da yapıldı
Dijital Anadolu Projesi toplantısı Diyarbakır'da yapıldı DİYARBAKIR - Anadolu'da üretime odaklanmış sektörlerin dijital dönüşümüne katkıda bulunmak amacıyla Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ve Türkiye İş Bankası iş birliğiyle yürütülen Dijital Anadolu Projesi'nin 2019 yılı 3'üncü toplantısı DOGÜNSİFED'in ev sahipliğinde Diyarbakır'da yapıldı. Bir otelde düzenlenen ve KOBİ'lerde dijitalleşme farkındalığı hedefleyen toplantıya Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç ile Diyarbakırlı KOBİ'ler katıldı.
Orhan Turan - 11.11.2019
Dijital liderler KOBİ'lerle buluşuyor
"İyi bir tüketici olmak dijitalleşmek değildir" Güzeloğlu, dijitalleşmede kamu kurumlarının öncülük ve taşıyıcılık görevi üstlendiğine inandığını dile getirerek şöyle devam etti: "Kentimizin gelecek hedeflerini belirlemek için bir 'Yenilikçilik Platformu' kurduk. Teknopark ve Agropark'ın kurulmasını hedefliyoruz. Kentlerin yönetimi ve kendi geleceklerini doğru yönetmeleri için dijitalleşmeyi temel yapmalıyız. Eğitimin ilk fazından itibaren düşünen, geliştiren, araştıran ve icat çıkartan bir yapı kurmamız gerekiyor. Tüketim ülkesinden üretim ülkesine dönüşmek en öncelikli hedeflerimiz arasında yer almalı. Artık kendi teknolojimizi üreten bir merkez olmalıyız. Bu merkezlerden birinin de 10 bin yıllık geçmişi, kültürü ve coğrafyasıyla Diyarbakır'ımızın olması için çalışıyoruz." "En önemli sermaye nitelikli insan kaynağıdır" TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan ise dijitalleşme devriminde yeni evrenin bulut teknolojisi, veri depolama, veri analitiği, yapay zeka ve siber güvenlik alanları ile başladığını belirtti.
Orhan Turan - 7.11.2019
11. Rekabet Kongresi
İklim krizinin yaşamsal ihtiyaçlar, coğrafya, doğal kaynaklar üzerindeki baskısını doğru analiz ederek karbon nötr bir kalkınma modeli üzerinde geleceği inşa etmek için harekete geçilmesi gerektiğini vurgulayan Kaslowski, şu değerlendirmelerde bulundu: "İklim konusunun uluslararası ticarette tarife dışı engeller, sınırda vergi düzenlemeleri gibi konuları tartışmaya açması da rekabetin bir başka zorluğu... Zengin yenilenebilir enerji kaynaklarımızı, enerji verimliliğini artırma potansiyelimizi ve döngüsel ekonomi mekanizmalarını titizlikle değerlendirmeliyiz. Bu alanlarda Ar-Ge desteklerini de sanayinin sürdürülebilir ve rekabetçi büyümesi açılarından titizlikle geliştirmeliyiz." "Ev ödevlerimizi eksiksiz yapmaktan başka çıkış yolu yok" Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan da 2019'u, küresel belirsizliklerin olumsuz etkilerinin yaşandığı bir yıl olarak hatırlayacaklarını, güvenlikçi politikalar ve korumacı tedbirlerin, yeni güç dengesi arayışlarının, bölgesel çatışmalar ve insani dramların yaşandığı bir yıl olduğunu söyledi.
Orhan Turan - 12.10.2019
"Önümüzdeki dönem için birçok önemli konu var"
Demokrasi alanında ilerleme kaydeden ülkelerin gelişmiş ülkeler ligine daha kolay çıktıklarını söyleyen Kaslowski, şunları kaydetti: "Yalnızca ekonomide değil temel hak ve özgürlükler, ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü, insan hakları gibi konularda da ilerleme kaydetmek zorundayız. İçeride ve dışarıda ülkemize, kurumlarımıza ve demokrasimize güveni artırmak, ekonomimizi de güçlendirecektir. Böyle bir zeminde yatırım ortamının iyileşmesini sağlayabilir, iş insanları olarak işlerimize, rekabet gücümüze çok daha fazla odaklanabilir, istihdam yaratabiliriz. Yine böyle bir zeminde, ülkemizin 21'inci yüzyılda küresel rekabet gücü için elzem olan Avrupa Birliği süreci ve çağa uygun bir Gümrük Birliği anlaşması güncellenmesi de mümkün olacaktır. Her zaman söylediğimiz gibi, Türkiye hem Avrupa siyasal ve ekonomik sistemi içinde yer alan hem de Avrasya merkez olarak yükselen bir ülke olmayı başardıkça dünyada güçlü bir demokrasi, ekonomi, teknoloji ve sosyal kalkınma ülkesi olacaktır. Böyle bir Türkiye hikayesinde, doğal, kültürel, ekonomik potansiyeliyle Bodrum'un katkıları gibi alacağı payın da çok daha yüksek olacağını biliyoruz." Programda, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Başkanı Orhan Turan, Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Aysun Nalbant ve Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof.
Orhan Turan - 4.10.2019
Tusiad'ın, 'iş dünyası van buluşması' toplantısı yapıldı
İş Dünyası Van Buluşması, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Doğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DOĞUSİFED) ev sahipliğinde Van'daki Elite World otelde yapıldı. Toplantıya, TUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, DOĞUSİFED Başkanı Suat Çiftçi, Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Avcı, TUSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve iş insanları katıldı.
Orhan Turan - 4.10.2019
Dha yurt bülteni - 14
İş Dünyası Van Buluşması, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Doğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DOĞUSİFED) ev sahipliğinde Van'daki Elite World otelde yapıldı. Toplantıya, TUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, DOĞUSİFED Başkanı Suat Çiftçi, Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Avcı, TUSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve iş insanları katıldı.
Orhan Turan - 4.10.2019
"İş Dünyası Van Buluşması"
"Hedeflere ulaşmak mümkün" TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan ise, ABD-Çin gerginliği ile başlayan "Ticaret Savaşları" ve Suriye gibi bölgesel sorunların varlığına dikkati çektiği konuşmasının devamında YEP'e değindi.
Orhan Turan - 26.9.2019
Dijital liderler KOBİ'lerle buluşuyor
Bu sürecin sadece iş dünyası değil tüm toplumu etkilediğini aktaran Kaldırım, şöyle konuştu: "Her şeyin yapaylaştırıldığı akıllandırıldığı, dijital ortama aktarıldığı yani bütün nesnelerin yapay ortamda olduğu bir süreçteyiz. Gelecekte ham maddeye değil veriye sahip olan ülkeler başarılı olacak. Bu alanı iyi değerlendiren, analiz eden ve kullanan ülkeler başarılı olacaktır. Rekabetin zorlaştığı bir ortamda artık akıllı yönetilen şehirler yeni nesil alanları iyi yakalayan şehirler başarılı olacaktır." TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan da son 5 yılda AB'ye, orta ve yüksek teknolojili ürün ihracatında yaşanan düşüşün, teknolojiyi verimlilik esaslı kullanılamadığının göstergesi olduğunu söyledi.
Orhan Turan - 14.9.2019
Sevdiğine kavuşamayınca yalnızlığı seçti
Ağrılı 71 yaşındaki Memiş Orhan Turan, başlık parası nedeniyle aşık olduğu kadınla evlenemediği için yaklaşık yarım asırdır dağ başındaki konteynerde yalnız yaşıyor.
Orhan Turan - 16.8.2019
"Marmara depreminin ekonomik kaybı 200 milyar lira"
Özellikle iklim değişikliğine bağlı olarak gittikçe artan kuraklık ve aşırı hava koşulları nedeniyle yaşanan insani ve ekonomik kayıpların önemli ölçüde artış gösterdiğini kaydeden Boyner, şu ifadeleri kullandı: "20 yıl önce binlerce insanımızı kaybettiğimiz 17 Ağustos depreminin acısını halen hissediyoruz. Doğal afetler sadece fiziki altyapımıza ve ekonomimize zarar vermekle kalmıyor, insani ve toplumsal acıdan önemli travmaları beraberinde getiriyor. CBi Türkiye tarafından hazırlanan bu rapor da esas itibarıyla işletmelerin ve özel sektörün, bu travmaların insani, toplumsal ve ekonomik etkilerini azaltacak stratejiler geliştirmesi ve sorumlulukların kendi içinde paylaşılmasına rehberlik etmeyi hedefliyor. Günümüz dünyasında artık kapsayıcı ve çok paydaşlı işbirliği ağları ile sürdürülebilir kalkınma amaçları doğrultusunda inisiyatifler hayata geçiyor. Çünkü küresel sorunlar, çok paydaşlı işbirliği ağlarıyla özgün çözümler gerektiriyor." "Krizlerden sonra hızlı toparlanma KOBİ'lerin dayanıklılık gücüne bağlı" TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ise raporun, doğal afet sonrası toparlanmayı hızlandıran en önemli etkenlerden birinin ekonominin dayanıklılığının sağlanması olduğunu ortaya koyduğunu anlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Orhan Turan Haberleri | Orhan Turan Kimdir - Haberler - Orhan Turan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Orhan Turan kimdir, hayatı ve biyografisi. EGD 12. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri sahiplerini buldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.10.2020 16:31:16. #1.14#
title