Kök Hücre Haberleri

Kök Hücre haber, Kök Hücre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kök Hücre - 18.10.2020
Lösemi hastası 9 yaşındaki Deren uygun ilik bekliyor
Türk Kök Veri Bankası ve Dünya Veri Bankasında uyumlu kök hücre aranan fakat henüz bulunamayan Deren'in tedavileri, 21 gün arayla 7 gün kemoterapi olmak üzere devam ediyor.
Kök Hücre - 13.10.2020
Minik Mustafa annesinin sosyal medyadan yaptığı çağrıyla hayata tutundu
Antalya'da genetik kökenli kemik iliği yetmezliği (Fanconi Aplastik Anemisi) tedavisi gören 3 yaşındaki Mustafa Janberk, annesinin sosyal medyadan yaptığı çağrıyla Almanya'da bulunan uygun kök hücre ile sağlığına kavuştu.
Kök Hücre - 13.10.2020
12 Ekim 2020 Haberleri
12 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Kök Hücre - 7.10.2020
Torunu lösemiyi yenen iş insanından LÖDER'e bağış
Mustafa Bayraktar bağış çekini yetkililere teslim etti. Üniversite ve hastane yöneticilerine, dernek yönetimine ve torunu ile ilgilenen herkese teşekkür eden Bayraktar, şunları kaydetti: "Hepimiz için zorlu bir süreç oldu. Doktorlarımızın sadece torunum Meryem Saliha Uğur için değil, oradaki tüm hasta çocuklar için ellerinden gelen çabayı sarf ettiklerini gördüm. Kıt imkanlar ile yoğun bir tempoda çocukların yeniden sağlığına kavuşmaları için uğraş veriyorlar. Hepsine tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bunca çalışmanın içerisinde bizim de bir katkımız olsun istedik. Hasta çocuklarımızın tedavisinde kullanılmak üzere bir destek vermek istedik. Hepsinden Allah razı olsun." Bursa LÖDER Başkanı Prof. Dr. Adalet Meral Güneş de Çocuk Hematoloji Bilim Dalı kliniğinde hastaların başarı ile tedavi edilebildiğini ve gerektiğinde kök hücre nakilleri yapılabildiğini belirtti.
Kök Hücre - 3.10.2020
Malkara'da kan bağış kampanyası düzenlendi
Kampanyada 47 ünite kan toplandı, bir ünite de kök hücre bağışı yapıldı.
Kök Hücre - 28.9.2020
Diz ömrünü uzatan tedaviler
Hastanın diz ömrü uzatılır, ameliyatı geciktirilir Hastaların Rus İğnesi dediği sinovial sıvı endoprotezi tedavisinin de kireçlenme hastalarında kullanıldığını ifade eden Dr. Turan, şunları söyledi; "Rus İğnesi içerisinde üç boyutlu bir polimer ve gümüş iyonlar bulunuyor. İğnenin kayganlaştırıcı, kıkırdak besleyici ve ağrı kesici etkisi var. Fiziksel olarak kayganlaştırıcı etkisiyle eklem üzerini adeta bir asfalt gibi kaplıyor. Diz kireçlenmelerinde en sık kullanılan yöntemlerinden bir diğeri ise PRP'dir. PRP diz içindeki kıkırdak hasarının iyileşmesine yardımcı oluyor. PRP'nin ağrı kesici etkisi var ama kayganlaştırıcı etkisi yoktur. Bir diğer enjeksiyon tedavisi ise kök hücredir.
Kök Hücre - 23.9.2020
KIZILAY VE BEKSİAD'DAN ortaklaşa kan bağışı kampanyası
Kızılay Yıldırım Şubesi, Kızılay Osmangazi Şubesi ve Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) işbirliğinde "Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyası" düzenlenecek.
Kök Hücre - 23.9.2020
8 aylık Reyyan bebek ilik nakliyle sağlığına kavuştu
Aile bireylerinden ve akrabalardan alınan kan örneklerinde uyumlu iliğin bulunamaması sonucunda Çocuk Kemik İliği Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Arzu Akyay'ın desteğiyle Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi'ne (TÜRKKÖK) başvuruldu.
Kök Hücre - 22.9.2020
Zonguldak'ın "Kanında Hayat Var, Sensiz Olmaz Kan Dostum" kampanyası
Türk Kızılay Zonguldak Şubesi ile Zonguldak Valiliği öncülüğünde, "Kanında Hayat Var, Sensiz Olmaz Kan Dostum" sloganıyla kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenleniyor.
Kök Hücre - 21.9.2020
"Zonguldak'ın Kanında Hayat Var, Sensiz Olmaz Kan Dostum" kampanyası
Türk Kızılay Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç, Zonguldak Valiliği öncülüğünde, "Zonguldak'ın Kanında Hayat Var, Sensiz Olmaz Kan Dostum" sloganıyla kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenleneceğini bildirdi.
Kök Hücre - 18.9.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Kan ve kök hücre bağışı kampanyası Lüleburgaz'da kan ve kök hücre bağışı kampanyası sona erdi.
Kök Hücre - 15.9.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
- Kan ve kök hücre bağışı kampanyası Lüleburgaz'da kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi.
Kök Hücre - 15.9.2020
"Lenfoma ile Kovid-19 bulguları benzerlik gösterebiliyor" uyarısı
Açıklamada, lenfomanın çocukluk çağında en sık 5-10 yaş aralığında görüldüğü belirtilerek, şu bilgilere yer verildi: "Hodgkin lenfoma erkeklerde daha çok görülürken, özellikle genç erişkinlik olarak tabir edilen 15-34 yaş aralığı ile 55 yaş ve üstünde daha sık ortaya çıkıyor. Hodgkin dışı lenfomalar ise yaş ilerledikçe daha sık görülen hastalıklardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Lenfoma beyaz ırkta, Afrika-Amerikalılara ve Asyalılara göre daha fazla görülüyor." "Lenfoma tedavi edilebilir bir kanser türüdür" Açıklamada, klinik olarak lenf bezelerinde büyümeyle kendini gösteren lenfomada, büyüyen lenf bezeleri boyunda, koltuk altında veya kasıkta tespit edilebildiği kaydedilerek, şu ifadeler kullanıldı: "Lenfomanın diğer belirtileri arasında ateş (38 dereceyi aşan), kilo kaybı (son altı ayda yüzde 10'dan fazla) ve gece terlemesi (çamaşır veya çarşaf değiştirmeyi gerektirecek şiddette) bulunuyor. Lenfoma tanısı esas olarak hastalıklı dokunun çıkartılması ve patolojik olarak incelenmesi ile konuluyor. Hastalık, modern kemoterapi, radyoterapi teknikleri ve kök hücre nakli sayesinde tedavi edilebilir kanserler arasında yer alıyor.
Kök Hücre - 15.9.2020
Lösemiyle mücadele eden 'Maskeli Şebnem' yaşamını yitirdi
Lösemiyle mücadele eden 'Maskeli Şebnem' yaşamını yitirdi ANTALYA'nın Alanya ilçesinde, bu yıl nisan ayında üçüncü kez lösemiye yakalanan ve İstanbul'daki bir hastanede tedavisine devam edilen öğretim görevlisi Şebnem Köseoğlu (31), yaşamını yitirdi. Köseoğlu, lösemiye karşı verdiği mücadele dolayısıyla 'Maskeli Şebnem' adıyla biliniyordu. Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim görevlisi Şebnem Köseoğlu, 2018 yılı Eylül ayında lösemiye yakalandı. Yaklaşık 3 aylık kemoterapinin ardından hastalığı yenen Köseoğlu, 2019 mayıs ayında rutin kontrolleri sırasında ikinci kez lösemiye yakalandığını öğrenince İstanbul'daki bir hastanede tedaviye başladı. Köseoğlu için sosyal medyada kök hücre bağışı için kampanya başlatılırken, siyasetinden spor dünyasına tüm Türkiye bu kampanyaya destek verdi.
Kök Hücre - 7.9.2020
Diyanetten "Ailede İletişim" temalı fotoğraf ve animasyon kısa film yarışması
"Kovid-19 salgını sürecinde aile içi iletişim konusu önemli" Aile konusunda sevgi, saygı, sadakat ve samimiyet kavramlarını gündeme getirdiklerini ancak Kovid-19 salgını sürecinde aile içi iletişim konusunun önem taşıdığını söyleyen Albayrak, şunları kaydetti: "İncitmemek son derece hassas bir konudur. İnsan çok duyarlı olabilir ama incinmemek, kırıldığı halde karşı tarafa bunu belli etmemek ve iletişimi devam ettirmek önemli. Aile içi iletişimin özellikle Kovid-19 salgını sürecinde önemli olduğunu vatandaşlara sosyal medya ve diğer mecralar yoluyla anlatmak istiyoruz. Bu yarışmayla aynı zamanda adalet ve merhametin davranış modellerini görünür kılmak istiyoruz." "Amacımız ailenin kurulması, korunması ve kuvvetlenmesi" Albayrak, yarışmada dereceye giren eserlerin önemli bir hafta kapsamında etkinlik veya programda sergileneceğini bildirerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Malum Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığımızın çalışmalarında 'ailenin kurulması, korunması ve kuvvetlenmesi' şeklinde '3K' ile formül ettiğimiz bir amacımız var. Aynı mantıkla şunu kullanıyoruz; ırmaklar, nehirler, denizler küçük pınarlarla başlar. Pınarlarla beraber çaylar, ırmaklar, denizler oluşur. Biz milletin kök hücresinin, suyunun, pınarının başının aile olduğunu düşünüyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kök Hücre Haberleri | Kök Hücre Haber - Haberler - Kök Hücre haberleri, son dakika kök hücre haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'de bir ilk; yerli ve milli Allegretto üretimi yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 02:57:31. #1.15#
title