Kök Hücre Haberleri

Kök Hücre haber, Kök Hücre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kök Hücre - 24.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ-12
Genel ve detay görüntüler  Haber-Kamera: Taha AYHAN-MALATYA-DHA ====================== AÜ Teknokent'te, 'Türk tipi' kordon kanı bankacılığı AKDENİZ Üniversitesi Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren kordon kanı bankası sorumlusu Dr. Durmuş Burgucu, 'Türk tipi' kordon kanı bankacılığını literatüre soktuklarını belirterek, "Türk tipi derken, aslında imece kültüründen bahsediyoruz. Saklama masrafları bankalar tarafından karşılanan bedelsiz ürünlerin saklanması ve bir havuz oluşturarak, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza kök hücre kaynağını sağlamak" diye konuştu.
Kök Hücre - 18.11.2020
Son dakika haber | Sigara, Kovid-19 ile enfekte hücre sayısının üçe katlanmasına yol açıyor
Daily Mail'in haberine göre, California Üniversitesinden (UCLA) bilim insanlarının laboratuvar ortamında insan kök hücrelerinden yapılan solunum yolu modelleri üzerinde yürüttüğü çalışma, sigaranın, interferon adı verilen kilit öneme sahip bağışıklık sistemi moleküllerinin düzgün çalışmasını engellediğini ortaya koydu.
Kök Hücre - 17.11.2020
Malatya Adliyesi personeli küçük Uygar için kök hücre bağışında bulundu
Malatya Adliyesinde görev yapan hakim, savcı ve personeller kök hücre nakli bekleyen 6 yaşındaki Uygar Taşdemir için bağışta bulundu.
Kök Hücre - 11.11.2020
Çocukların vücudunda çıkan morluklar lösemi belirtisi olabilir
Tedaviye dirençli, inatçı, tekrarlayan tip görülen lösemi hastalarına kök hücre nakli yapıldığını kaydeden Küpesiz, bu hastalığın tedavi edilebilirlik düzeyinin 20-30 yıl önce çok düşükken günümüzde yüzde 90'lara ulaştığını anlattı.
Kök Hücre - 8.11.2020
Son dakika haberleri! Başkan Palancıoğlu'ndan Lösemili çocuklara destek çağrısı
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Bugün belediyemizde Lösemili Çocuklar Vakfı Kayseri İl Koordinatörü Ayşegül Çiftçi ve Zerrin ile Mehmet evlatlarımızı ağırladık. Belediye olarak yaptığımız faaliyetlerde standart yol, kaldırım, alt yapı gibi işlerin yanında asıl görevimiz sosyal sorumluluk projeleri ile insana yatırım olan gönül belediyeciliği dediğimiz konulara da önem veriyoruz. Çocuklarımızın yüzleri gülsün diye her zaman yanlarındayız. 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nın farkında olalım kök hücre bağışı ile bir çocuğa umut olalım.
Kök Hücre - 5.11.2020
Son dakika: Akut lösemide kemoterapisiz iyileşme dönemi başlıyor
Akut lenfoblastik löseminin, erişkinlerde en zor tedavi edilen hastalıklardan olduğunu vurgulayan Sevindik, şunları kaydetti: "Bugüne kadar eski tarz diyebileceğimiz kemoterapilerle hastalarımızı tedavi ediyorduk. Bu kemoterapilerin de ne yazık ki belli yan etkileri oluyordu. Son yıllarda yaşanan gelişmeler ile değişen ilaçlar, genetik analiz ve çalışmalar bize çok daha farklı tedavi seçenekleri sundu. Philadelphia kromozomunu hedefleyen bir ağızdan aldığımız oral ilacımız daha önceden Philadelphia kromozomu pozitif akut lenfoblastik lösemiler bizim için oldukça büyük bir meydan okumaydı. Çok zor tedavi edebildiğimiz erişkinlerde ne yazık ki hastalarımızın büyük bir kısmını kaybetmemize neden olan stogenetik özellikti." "Çocuklarda akut lenfoblastik lösemiyi daha sık görüyoruz" Doç. Dr. Ömür Gökmen Sevindik, akut lenfoblastik lösemi kanserinin iki türü bulunduğunu aktararak, "Akut kan kanserinin bir alt türü akut AML, diğeri ise ALL. Akut denilmesinin nedeni, daha çok kök hücreden ve çok olgunlaşmamış hücrelerden kaynaklanıyor.
Kök Hücre - 3.11.2020
Son dakika haberleri! Lösemili Çocuklar Haftası
Çocuklarla sohbet ederek hediyeler veren Tutuk, lösemili çocuklara destek vermek için kök hücre bağışında bulunulması gerektiğinin altını çizdi.
Kök Hücre - 2.11.2020
KADEM'den kan ve plazma bağışı kampanyasına destek
KADEM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında 49 il temsilciliği ve Türk Kızılay işbirliğinde kan stokları, kök hücre bağışı ve Kovid-19 plazma bağışı konusunda farkındalık çalışması yapılıyor.
Kök Hücre - 2.11.2020
Son dakika haberleri! Kovid-19 sürecinde YEDAŞ'tan Türk Kızılay'a destek
Samsun'da bulunan YEDAŞ Genel Müdürlüğünde, Türk Kızılay Samsun Şubesi ile iş birliğinde düzenlenen etkinlikte, şirket personeline kan ve kök hücre bağışı konularında eğitim verildi.
Kök Hücre - 30.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı'nda konuştu: (2)
Erdoğan, bugün Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Ödüllerini verdiklerini belirterek, hematoloji, tıbbi onkoloji ve kök hücre alanındaki çalışmalarıyla Aziz Sancar Bilim Ödülü'ne layık görülen Prof.
Kök Hücre - 30.10.2020
TÜRKÖK'e yurt dışında tarama yapma ve ürün getirme yetkisi verildi
Türkiye Kök Hücre Merkezi (TÜRKÖK), üçüncü basamak sağlık hizmet sunucusu olarak tanımlandı ve ülke içinde uygun kök hücre bulunamadığı durumlarda yurt dışında tarama yapmaya ve uygun bağışçı bulunduğu taktirde ürün getirmeye yetkilendirildi.
Kök Hücre - 27.10.2020
26 Ekim 2020 Haberleri
26 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Kök Hücre - 23.10.2020
Türkiye'de veteriner hekimliği öğretiminin 178. yıl dönümü
"Dünyada ilk kez virüslerin üretildiği doku kültürünü Veteriner Hekim Prof. Dr. Süreyya Tahsin Aygün bulmuştur" Eroğlu, "Yapılan çalışmalar ve verilen hizmetler, 1842 tarihinden bugüne kadar bir iftihar tablosu olarak ortadadır. Dün Adil Mustafa Şehzadebaşı, Şefik Kolaylı, Ord. Prof. Dr. Tümgeneral Süreyya Tahsin Aygün, Yüzbaşı Hüdai ve Kemal Cemil Beyler, Binbaşı Ahmet Bey, Mehmet Akif Ersoy ve daha niceleri. 1897'de sığır vebası serumu dünyada ilk kez Adil Mustafa Şehzadebaşı (Adil Bey) tarafından bulunmuş ve üretilmiştir. 1934'de dünyada ilk dayanıklı liyofilize sığır vebası aşısı ile 1967'de dünyada ilk kez virüslerin üretildiği doku kültürünü Veteriner Hekim Prof. Dr. Süreyya Tahsin Aygün bulmuştur. Yine aynı yıllarda Türkiye'de ilk defa kök hücre tedavisini uygulamıştır" diye konuştu.
Kök Hücre - 18.10.2020
Lösemi hastası 9 yaşındaki Deren uygun ilik bekliyor
Türk Kök Veri Bankası ve Dünya Veri Bankasında uyumlu kök hücre aranan fakat henüz bulunamayan Deren'in tedavileri, 21 gün arayla 7 gün kemoterapi olmak üzere devam ediyor.
Kök Hücre - 13.10.2020
Minik Mustafa annesinin sosyal medyadan yaptığı çağrıyla hayata tutundu
Antalya'da genetik kökenli kemik iliği yetmezliği (Fanconi Aplastik Anemisi) tedavisi gören 3 yaşındaki Mustafa Janberk, annesinin sosyal medyadan yaptığı çağrıyla Almanya'da bulunan uygun kök hücre ile sağlığına kavuştu.
Kök Hücre - 13.10.2020
12 Ekim 2020 Haberleri
12 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kök Hücre Haberleri | Kök Hücre Haber - Haberler - Kök Hücre haberleri, son dakika kök hücre haber ve gelişmeleri burada. Çakıl kedi kök hücre tedavisiyle sağlığına kavuştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 00:42:52. #1.15#
title