Kadın Hastalıkları Haberleri

Kadın Hastalıkları haber, Kadın Hastalıkları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kadın Hastalıkları - 4.12.2020
Şişkinlik şikayetiyle hastaneye başvuran Belçikalı kadının karnından 7,1 kilogramlık kitle çıkarıldı
Tetkiklerde sol yumurtalıklarında kitle tespit edilen kadın, Rektör Yardımcısı, Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
Kadın Hastalıkları - 3.12.2020
Uzmanından Kovid-19 hastası gebelere "Reçete edilen ilaçlarınızı kullanın" uyarısı
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Faruk Buyru, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konan gebelerin, hekimlerince verilen ilaçları kullanmakta çekince yaşadıklarını belirterek, "Antiviral ilaçlar, ateş düşürücüler ve kan sulandırıcıların çoğu gebelikte kullanılması sakıncalı...
Kadın Hastalıkları - 2.12.2020
Medipol Sağlık Grubu'ndan "Pendik Hastanesi ile ilgili yayımlanan haberlere ilişkin" açıklama
"Kapıdan içeri alınmaması' şeklinde bir olay asla yaşanmamıştır" Haberlere konu olan hastanın, hamilelik sürecinde ilgili hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nin takipli hastası olduğu aktarılan açıklamada, "Hastanın 29 Kasım 2020'de yapılan PCR testinin pozitif çıkması üzerine ve henüz doğum ile ilgili miadı dolmadığı için, o tarihteki uygulamalar ve Sağlık Bakanlığı algoritmaları kapsamında bilgilendirilmiş ve yönlendirilmiştir.
Kadın Hastalıkları - 24.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ-12
BAŞVURUDA İLK SIRADA DOKTOR, HEMŞİRE, ECZACI VE HEMŞİRELER Merkeze başvuran ailelerin demografik özelliklerine bakıldığında üç temel grubun öne çıktığının gözlendiğini belirten Dr. Burgucu, "İlk grupta hekim, hemşire ve sağlık çalışanı ve eczacı gibi sağlık disiplininden gelen, konuya çok da uzak olmayanlar bulunuyor. İkinci grupta ailesinde kötü huylu bir kan hastalığı ya da kemik iliği öyküsü olanlar var. Üçüncü grupta ise kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hekimlerimizden bilgi alışverişi sağlayarak, şu anki tıp ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden ileriye dönük bir yatırım yapmak isteyenler" diye konuştu.
Kadın Hastalıkları - 16.11.2020
KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Yoğun bakımdaki hastaları görseniz 3 yerine 5 maske takarsınız"
Şanlıurfa'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ve günlerce yoğun bakımda kaldıktan sonra iyileşen Harran Üniversitesi (HRÜ) Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr.
Kadın Hastalıkları - 16.11.2020
GÜNDEM / 16 Kasım 2020
(Giresun/14.00) (Fotoğraflı - Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Kovid-19 sadece göz kızarıklığıyla da sinyal verebilir İÜC Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceyhun Arıcı: "Kovid-19 hastalığı, temel belirtilerinden ateş, kuru öksürük, halsizlik başlamadan önce, soğuk algınlığı gibi vücutta hafif bir kırıklık hissedilerek, ateş ve kuru öksürük olmadan, göz kızarıklığıyla da başlayabilir" "Göz kızarıklığı yaşayanların ne kadarında Kovid-19 hastalığı vardır diye bakacak olursak, bu çok nadir. Kızarıklığın birçok nedeni var. Kızarıklık bir gün sürerse o zaman muayeneye gelmesi, Kovid-19 ön polikliniğine başvurması ve mümkünse PCR ya da antikor testinin yapılması lazım" "Kovid-19 yüzde 32'lere kadar göz tutulumuyla başlayabiliyor. Hastalık aktif semptom yapmadan, bu aşamada bulaştırıcılık olabilir. Yüzde 24'lere kadar gözyaşında pozitif olduğunu görüyoruz" (Elif Küçük/İstanbul) 2- KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Yoğun bakımdaki hastaları görseniz 3 yerine 5 maske takarsınız" Kovid-19 yenen HRÜ Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.
Kadın Hastalıkları - 5.11.2020
Van'da düzenlenen 3. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi verimli geçti
YYÜ Sağlık ve Yardım Topluluğu Başkanı Betül Kömürcü de sağlık ve tıp alanında çalışan bilim insanlarının, uzmanların ve öğrencilerin bir araya gelerek genel cerrahi, travma, kadın hastalıkları ve doğum, kovid-19 salgını, kalp ve damar cerrahisi ile ortopedi gibi birçok önemli konuyu ele aldığını ifade etti.
Kadın Hastalıkları - 30.10.2020
Rahim ağzı kanseri cerrahisinde anne olma şansı korunuyor
Kadın Hastalıkları Doğum Jine-Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Vardar, rahim ağzı kanseri tedavisinde rahmin korunduğu ameliyatlar gerçekleştirebildiklerini belirterek, bu sayede hem hastalığı tedavi edip hem de hastanın çocuk sahibi olma şansını koruduklarını bildirdi.
Kadın Hastalıkları - 27.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 18
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ --------------------------- Foto Fİlm Şube Müdürlüğü ekiplerince çekilen operasyon görüntüsü Şüphelilerin emniyete götürülmesi Ele geçirilen suç aletlerinden detaylar Haber-Kamera: Tayfur KARA/SAMSUN, =========================== 5 aylık bebek doktorların gayretiyle hayata tutundu Antalya'nın Alanya ilçesinde 5 aylık hamile olan Gamze Tekeli (29) ani sancılarının başlamasıyla doğum riski yaşadı. Yaşama şansı düşük görülen bebeğin ameliyatla tekrar anneye tutunması sağlandı.  Alanya'da yaşayan ve hamileliğin 5'inci ayında olan 29 yaşındaki Gamze Tekeli, ani kasık ağrıları ve kasılmaları başlayınca 14 Ekim'de Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine gitti. Bebeği ve anneyi muayene eden doktorlar, rahim ağzının kısmi olarak açıldığını ve bebeği saran kesenin bebekle beraber doğum kanalına girdiğini fark etti. Bebeğin ailesiyle görüşerek bu tür vakalarda genellikle bebeği kurtarmanın ikinci plana bırakıldığını açıklayan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op.
Kadın Hastalıkları - 23.10.2020
AYM'den askeri doktorun 'mobbing' davasının reddine ihlal kararı
Levent Tütüncü, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde askeri tabip kıdemli albay olarak görev yaparken isteği üzerine 2013 yılında emekli oldu.
Kadın Hastalıkları - 21.10.2020
Rahminden çıkan 62 miyom şaşırttı
Ev hanımı 37 yaşındaki Z.H, şiddetli karın ağrısı şikayetiyle Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç.
Kadın Hastalıkları - 19.10.2020
Hamilelik bulantısına zencefil doğal çözüm
Medipol Pendik Üniversite Hastanesi Kadın Hastalıkları Bölümü'nden Op. Dr. İlknur Sayar, "Gebelikte ilk haftalardan 14'üncü haftaya kadar devam edebilen bulantı nöbetlerinde doğal çare olan zencefildir.
Kadın Hastalıkları - 18.10.2020
"İklim şartları bile menopoza giriş yaşını etkiliyor"
İklim şartlarının menopoza giriş yaşını etkilediğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Tülay Çağlar, "Sigara içmemek, menopoz yaşını 1,5-2 yıl kadar geciktirebilir.
Kadın Hastalıkları - 16.10.2020
Bakanlıktan "Solunum Sistemi Hastalıklarının Yaygın Olduğu Dönemde Sağlık Kuruluşlarında Gebe Takibi" rehberi
Bu nedenle, Kovid-19 Bilimsel Danışma Kurulu, Ankara Şehir Hastanesi ile Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniklerinden akademisyenler, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, Türkiye Maternal Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği, Perinatoloji Uzmanları Derneği ve Türk Perinatoloji Derneğinin katkılarıyla "solunum sistemi hastalıklarının yaygın olduğu dönemde gebelerin yönetimi"ne yönelik rehber hazırlandı.
Kadın Hastalıkları - 16.10.2020
Ankara Şehir Hastanesi'ne iki ödül birden
TEMAS Derneği tarafından '1-7 Ekim Emzirme Haftası' kapsamında anne sütünün önemine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için video yarışması düzenlendi. Ankara Şehir Hastanesi, anne sütünün önemini konu edinen iki farklı video ile yarışmaya katıldı. Değerlendirme sonucunda iki video da ödül aldı. Ankara Şehir Hastanesi Kadın Doğum Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Başhekim Prof.
Kadın Hastalıkları - 16.10.2020
Menopoz sürecindekilere "düzenli kontrol" uyarısı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr.
Kadın Hastalıkları - 12.10.2020
AK Partili Yavuz'dan acil durum hastanesi açıklaması
Bu kapsamda son aylarda Sakarya Kadın Hastalıkları ve Çocuk Sağlığı Hastanesi ile Ferizli Devlet Hastanesi'nin hizmete girdiğini aktaran Yavuz, birkaç ay içinde Toyotasa Acil Yardım Hastanesi ile Pamukova Devlet Hastanesi'nin hasta kabulüne başlayacağını anlattı.
Kadın Hastalıkları - 9.10.2020
Son Dakika | 15 yıllık bekleyiş bebekleri Ali Enes'i kucaklarına almalarıyla son buldu
Çift, 4 kez gerçekleşen tüp bebek yöntemi denemesi ve Sırma Bayraktar'ın 4 kez geçirdiği histeroskopinin ardından Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kadın Hastalıkları Haberleri | Kadın Hastalıkları Haber - Haberler - Kadın Hastalıkları haberleri, son dakika kadın hastalıkları haber ve gelişmeleri burada. Şişkinlik şikayetiyle hastaneye başvuran Belçikalı kadının karnından 7,1 kilogramlık kitle çıkarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 21:56:16. #1.15#
title