İmar Haberleri

İmar haber, İmar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İmar 8.7.2020
Gazze, İsrail'in 2014'teki saldırısının üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen yaralarını saramadı.
Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Muhammed Ziyara şubat ayında yaptığı açıklamada, Gazze'de İsrail saldırıları sonucu zarar gören ya da yıkılan evlerin yüzde 71'inin önceki imar projeleri kapsamında yeniden yapıldığını ya da onarıldığını belirtmiş, 2 bin konutun imarı için ise finansman beklendiğini aktarmıştı.
İmar 8.7.2020
İsrail polisi, Mescid-i Aksa görevlisini gözaltına aldı
İsrail polisinin Kudüs İslami Vakıflar İdaresine bağlı Mescid-i Aksa İmar Dairesi Müdürü Mühendis Bessam el-Hallak'ı gözaltına aldığı belirtildi.
İmar 7.7.2020
DEVA Partisi Genel Merkezi'nin açılışı dijital ortamda yapıldı
"Güçlü, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme stratejisi" Türkiye'nin kalkınmasında esas dayanaklarının, birleşik insan gücü olacağını ve ülkeye yararlı olabilecek tek bir insanı bile bu birleşik gücün dışında bırakmayacaklarını vurgulayan Babacan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Süratle 'Güçlü, Sürdürülebilir ve Kapsayıcı' bir büyüme stratejisini hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde ekonomi alanındaki en önemli önceliğimiz, başta gençler ve kadınlar olmak üzere işsizlik sorunuyla mücadele etmektir. Üretken olmayan sektörler ile imar rantına dayalı bir büyüme yerine, başta sanayi olmak üzere üretken sektörlerde yatırım, üretim ve ihracat artışına öncelik veren bir modele geçeceğiz.
İmar 7.7.2020
Tanıtıma katkı sağlamak için "Menteşe için çal" projesi hazırlandı
Belediye olarak kültür turizmi adına önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Gümüş, " 400 tescilli binamız var. Koruma amaçlı imar planı uyguluyoruz.
İmar 7.7.2020
Başkanlar Türkiye Belediyeler Birliği toplantısına katıldı
Kovid-19 salgını sonrasında geçilen yeni normal hayatta daha dikkat edilmesi gerektiğini anlatan ve şehirlerde yapılacak olan plan ve projelerin seyrinin çok değiştiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, şunları kaydetti: "Değişik ülkeleri gözlemlediğimizde paranın her şey olmadığının güzel örneklerini gördük. Ekonomik olarak gelişmişlik örneği sergileyen ama kendine yetmeyip dışarıdan kaynaklarını sağlamaya çalışan ülkeler bunun çok güzel örneklerini sergiledi. Öyleyse bizim kendi kendimize yeter konuma gelmemiz lazım. Tarım, gıda, hayvancılıkta da her türlü üretimde varız dememiz lazım. Sosyal medyayı daha etkin kullanarak, pozitif uygulama yönünde toplumu yönlendirmeliyiz. Bisikletle ulaşım konusunun üzerinde durmalıyız. Organik tarıma önem vermeliyiz. En önemlisi imar konusunda planlama açısından şehir merkezli çalışmaları önemsemeliyiz.
İmar 7.7.2020
Muş Belediye Başkanı Asya, akademisyenlerle buluştu
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, istişare kültürünü yaygınlaştırarak daha etkili hizmet sunma anlayışını sürdüren Asya, şehrin imarı ve inşasına yönelik çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerle farkındalık oluşturulması amacıyla çeşitli kesimlerle bir araya geliyor.
İmar 7.7.2020
İsrail, Kovid-19'a rağmen Filistinlilerin evlerini yıkmaya devam ediyor
İsrail'in Doğu Kudüs'teki yıkımları İşgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere imar izni konusunda zorluk çıkaran ve Filistinlilerin yaptığı imar izni başvurularının tamamına yakınını reddeden İsrail makamları, Filistinlilere ait binlerce evi "ruhsatsız" olduğu iddiasıyla yıkma tehdidinde bulunuyor.
İmar 7.7.2020
AK Parti İl Başkanı Ceyhun, Bakan Kurum'un ziyaretini değerlendirdi
AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, bir taraftan şehri imar ederken diğer yandan da gönülleri ihya edeceklerini söyledi.
İmar 7.7.2020
Keçiören Belediye Başkanı Altınok: "Cumhuriyet Kulesi ihalesi şeffaf bir şekilde yapıldı"
Cumhuriyet Kulesi'nin uluslararası misyonuna da değinen Altınok, şunları kaydetti: "Tarihe atılan bir imza olarak Cumhuriyet Kulesi, Paris'teki Eyfel Kulesi'nin müzesinde, 'Turkey, Ankara, Keçiören Cumhuriyet Kulesi' ibaresiyle yerini almış uluslararası bir eser görünümüne sahiptir. Ekonomik anlamda ise kısa sürede kendisini amorti edecek bir projedir. Kulemiz ile ilgili diğer bir husus ise bir ilçe belediyesinin kendi imkanlarıyla ilk defa böyle bir yatırım projesine imza atıyor olmasıdır. Ekonomik anlamda iyi yönetilemeyen ilçe belediyelerinin böyle bir projeyi yapması oldukça zor olduğundan Cumhuriyet Kulesi bu anlamda da sıra dışı bir mahiyete sahiptir. Örneğin, Atakule, Vakıflar Bankası ve Ankara Büyükşehir Belediyesi destekleri ile rahmetli Altınsoy ve Özal döneminde yapılabilmiştir." "Paraşütle atlama noktası yapılacak" Altınok, Cumhuriyet Kulesi'nin yapısal özellikleri ve içerisinde barındırdığı sosyal ve kültürel alanlara ilişkin, "İhale süreci sonlanmış olan kulemizin şu anda imar ve ruhsat işlemleri tamamlanmış olup yapımında hukuki herhangi bir engel bulunmamaktadır.
İmar 7.7.2020
Barış Pınarı Harekatı bölgesinde parklar hizmete giriyor
Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Barış Pınarı Harekatı ile huzur ve güven ortamına kavuşan Tel Abyad ve Rasulayn'da, Valilik bünyesindeki Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) bölgenin yeniden imarı için çalışmalarını sürdürüyor.
İmar 7.7.2020
Şanlıurfa'da Kent Estetiği Kurulu oluşturulacak
Kurul ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Canpolat, şunları kaydetti: "Bu kurulun içeresinde her müdürlükten arkadaşımız var. Bunlarla ilgili genel kararlar aldıktan sonra başkan oluru ile tekrar almamız gereken genel bir karar olursa tekrardan meclisin huzuruna gelecek. Bu kurul meclisin ve başkanlığın alt makamında belediyenin içerisinde çalışacaklar. Sahada durum tespiti yapacaklar. ve sonrası için imara açılmamış veya açılmış bütün alanlar için alınacak kararlar bizlerin önüne gelecek.
İmar 6.7.2020
İsrail belediyesi, Doğu Kudüs'te 30 Filistinliye yıkım tebligatı gönderdi
Haberde belediye ekiplerinin, yıkım tehdidi altındaki yapıların fotoğraflarını çektiği aktarıldı. İsrail belediyesinin yıkım masraflarını evi yıkılan kişilerden tahsil etmesi nedeniyle Filistinliler evlerini kendileri yıkmak zorunda kalıyor. İsrail'in Doğu Kudüs'teki yıkımları İşgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere imar izni konusunda zorluk çıkaran ve Filistinlilerin yaptığı imar izni başvurularının tamamına yakınını reddeden İsrail makamları, Filistinlilere ait binlerce evi "ruhsatsız" olduğu iddiasıyla yıkma tehdidinde bulunuyor.
Şu an buradasınız: İmar Haberleri | İmar Haber - Haberler - İmar haberleri, son dakika imar haber ve gelişmeleri burada. Osmangazi Belediyesi 2019 yılı faaliyet raporu kabul edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.7.2020 02:11:50. #1.14#
title