İhracat Haberleri

İhracat haber, İhracat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhracat - Dün
Hindistan Serum Enstitüsü, COVAX kapsamında üreteceği aşıları yıl sonunda teslim etmeyi umuyor
Şimdiye kadar 200 milyon dozdan fazla aşının program kapsamında teslim edildiğini kaydeden Hindistan Serum Enstitüsü, Kovid-19 aşılarının muhtemel ihracatı konusunda Hindistan hükümeti ile ülkedeki aşı üreticileri arasında yürütülen "yoğun görüşmeler" sonucunda bu kararın verildiğini belirtti.
İhracat - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avrupa Birliği'nin (AB) ihracatı, Kovid-19 tedbirlerinin devam ettiği mart ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,6 arttı.
İhracat - Dün
Son dakika haber: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, TBMM Genel Kurulunda milletvekillerinin eleştirilerine cevap verdi Açıklaması
Çavuşoğlu, "Her kötü olduğunuz ülke ile ticaretinizi kesmek olgun bir tavır mı? Mantıklı mı? Siz ticareti hala devletler arasında yapılan bir alışveriş olarak mı görüyorsunuz? Bugün Türkiye savunma sanayinde kamu şirketlerinin ürettiği ürünleri satıyor ama bahsedilen ürünlerin o ülkelere ihracatını özel şirketler yapıyor.
İhracat - Dün
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Filistin' görüşüldü
Muhalefetin, 'niye İsrail ile ticari ilişkilerin kesilmediğine' yönelik eleştirilerine cevap veren Çavuşoğlu, "Ülkelerle kötü ilişkiler yaşayabilirsiniz. Siz ticareti devlet arası ticaret mi sanıyorsunuz. Ülkelerde özel şirketler ihracatı yapıyor, üretiyor.
İhracat - Dün
AK Partili Taşkın'dan, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e kınama
Taşkın, Türkiye'nin salgın şartlarını en iyi yöneten ülkelerden biri olduğunu vurgulayarak, üreticinin, işçinin, esnafın, sanayicinin, ihracatçının her zaman yanında olunduğunu ve olunmaya devam edileceğini kaydetti.
İhracat - Dün
Brent petrol vadelide 70 doları aştı
ALB Forex günlük tarımsal emtia bülteninde, ABD Tarım Bakanlığı'nın, özel ihracatçıların 2021/22 pazarlama yılında teslim edilmek üzere Çin'e 1.
İhracat - Dün
TÜRKPATENT'in Hezarfen Projesi bu kez Sakarya ve Düzce'deki KOBİ'ler için uygulanacak
Sakarya'nın bir üretim kenti olduğunu ve her şartta üretmeye devam edeceklerini vurgulayan Altuğ, şöyle devam etti: "Pandemiye rağmen yükselen ihracat rakamlarımız da bunun bir göstergesi ancak üretmek tek başına yetmiyor artık.
İhracat - Dün
Gazprom Avrupa'ya yönelik yeni doğal gaz boru hattı planlamıyor
Şirketin Avrupa ve Çin'e boru hatlarıyla doğal gaz ihracat kapasitesinin yıllık 330 milyar metreküp düzeyinde olduğunu bildiren Aksyutin, "Bunun yüzde 60'ı Avrupa'ya yönelik.
İhracat - Dün
AB'nin ihracatı martta yüzde 10,6 arttı
Avrupa Birliği'nin (AB) ihracatı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin devam ettiği mart ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,6 arttı.
İhracat - Dün
Karadeniz'de ihracatçılar Muratlı Sınır Kapısı'nın açılmasını istiyor
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Sarp Sınır Kapısı'ndaki yoğunluğa çarenin Muratlı Sınır Kapısı olduğunu ifade etti.
İhracat - Dün
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na doğru
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Başkanı Fikret Kileci, Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı...
İhracat - Dün
Türkiye iki tekerlekli taşıt ihracatını katladı
Türkiye'nin yılın ilk 4 ayında gerçekleştirdiği bisiklet, mopet (motorlu bisiklet) ve motosiklet ihracatı, geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 94,5 artarak 43 milyon 872 bin dolara yükseldi.
İhracat - Dün
Türk Eximbank ile İsveçli EKN arasında reasürans iş birliği anlaşması imzalandı
Türk Eximbank ile İsveç'in resmi ihracat destek kuruluşu EKN (Exportkreditnamnden) arasında reasürans iş birliği anlaşması imzalanarak yürürlüğe girdi.
İhracat - Dün
Gaziantep'te yeşil buğday başaklarının ateşte kavrulmasıyla elde edilen firiğin yapımına başlandı
Firiğin Gaziantep başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın olarak tüketildiğine dikkati çeken Altun, İran, Irak, Suudi Arabistan, Tunus gibi Orta Doğu ülkelerine ihracatının yapıldığını onlar için de önemli bir lezzet olduğunu belirtti.
İhracat - Dün
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 2 bin 919 megavatsaat elektrik ithalatı, 8 bin 159 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - 17.05.2021
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 4 MİLYAR 622 MİLYON LİRAYI KARŞILIKSIZ OLARAK ESNAFIMIZA VERİYORUZ (1)
'EN ZORU GERİDE BIRAKTIK' Salgının süresi uzadıkça tahammüllerin azaldığını, sabırların tükendiğini bildiklerini kaydeden Erdoğan, "İnşallah en zorunu geride bıraktık bundan sonra eskisi kadar kapsamlı ve kısıtlayıcı tedbirlere ihtiyaç olmayacağını ümit ediyoruz. Bir müddet daha dikkatli ve ihtiyatlı gitmek mecburiyetinde olduğumuzu da kabul etmek mecburiyetindeyiz" dedi.  '661 MİLYAR LİRALIK BİR KAYNAĞI İNSANIMIZIN EMRİNE VERMİŞ OLDUK' Salgın sürecinde esnafa verdikleri ciro ve kira desteğinden 1 milyon 200 bin vatandaşın faydalandığını söyleyen Erdoğan, "Merkezi yönetim bütçesi ile birlikte tüm bu nakdi ödemelerin tutarı şimdiden 134 milyar lira olarak gerçekleşirken bu rakam Haziran sonunda 181 milyar lirayı bulacaktır. Bankacılık sektörümüzün esnaflarımıza kobilerimize ihracatçılarımıza ve vatandaşlarımıza verdikleri kredileri Kredi Garanti Fonu vasıtasıyla kolaylaştırdık.
İhracat - 17.05.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa müjde
Salgınla mücadele ederken sağlık ve güvenlik hizmetlerinde olduğu gibi sanayi ve tarım üretiminde lojistikte, ihracatta en küçük bir aksamaya yol açmamak için çalışıldığını bildiren Erdoğan şunları söyledi: "Bu sayede salgın döneminde dünyada büyümeye devam edebilen nadir ekonomilerden biri olduk.
İhracat - 17.05.2021
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (2)
Attıkları her adımda "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla vatandaşların hem sağlığını hem de işini ve aşını korumanın mücadelesini verdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgınla mücadele ederken sağlık ve güvenlik hizmetlerinde olduğu gibi sanayi ve tarım üretiminde, lojistikte, ihracatta en küçük bir aksamaya yol açmamak için de çalıştık.
İhracat - 17.05.2021
Arçelik, ABD'li Whirlpool'un Türkiye'deki üretim merkezini satın aldı
Arçelik'in yatırım yaptığı yıllık 2,7 milyon adet üretim (1,3 milyon adet soğutucu ve 1,4 milyon adet çamaşır makinesi) kapasitesine sahip olan fabrikalardan 3 yıl boyunca Whirlpool'un Avrupa'daki şirketlerine ihracat gerçekleştirilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İhracat Haberleri | İhracat Haber - Haberler - İhracat haberleri, son dakika ihracat haber ve gelişmeleri burada. Ağustos hangi burç? Ağustos ayı hangi burçtur? Ağustos ayında doğanların burcu nedir? 1-31 Ağustos arası doğanlar hangi burç?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.5.2021 00:33:37. #1.15#

title