İhracat Haberleri

İhracat haber, İhracat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhracat 3.6.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarıbal basın toplantısı düzenledi Açıklaması
"Çay üreticisi 3,40'ın altında kilogram başına fiyat almamalı" Bu yıl 2019'a göre ilk 3 aydan sonra özellikle üçüncü ve dördüncü ayda ithalat ve ihracatta gerileme olduğunu savunan Sarıbal, tarımda ihracat ve ithalat fazlası bulunduğunu söyledi.
İhracat 3.6.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan gündemi değerlendirdi Açıklaması
Lütfü Türkkan, bir başka gazetecinin AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, kendisine ait fabrikanın devlet arazisi üzerinde kurulduğuna ilişkin iddialarını sorması üzerine de şunları söyledi: "Kurucu ortağımız iddialarla ilgili gerekli açıklamayı yaptı. O arazi 126 bin metrekare değil, 24 bin metrekaredir. 25 yıl önce fabrika inşa edildi. Fabrika yapıldığında bölgeye henüz kadastro gelmemişti. Fabrikanın tamamı kendi tapulu arazisi üzerinde inşa edilmiş. 8 bin metrekare kapalı alan var, üretim yapılıyor, 12 bin metrekare de boş alan var. Orman kadastrosu geçince bölgedeki bütün fabrikalarında olduğu gibi bazı orman alanlarında taşmalar olduğu tespit edilmiş. Bunun üzerine Orman Bölge Müdürlüğü oradaki bütün fabrikalarla kira sözleşmesi yapmış. Bizimle de sözleşme yapmış. Daha sonra bölge müdürlüğü yaptığı bu anlaşmayı tek taraflı feshetmiş. Hanımefendinin açıklamasından sonra taşma olduğu söylenen yere ip çekilmiş. Fabrikanın mühürlendiği yok. Fabrika Türk sanayisinde önemli bir yere sahip. 267 milyon dolar ihracat yapan bir fabrika.
İhracat 3.6.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak"
"İş dünyamızı destekleyen önlemler aldık" Bu performansın devamı için aldıkları tedbirlerle virüsün ekonomi, ihracat ve üretim kapasitesinin hücrelerine yerleşmesine engel olduklarını vurgulayan Oktay, şöyle konuştu: "Ekonomik İstikrar Kalkanı Tedbir Paketi'ni uygulamaya geçirerek vergi kolaylıkları, finansal imkanların genişletilmesi ve istihdam gibi alanlarda iş dünyamızı destekleyen önlemler aldık.
İhracat 3.6.2020
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "2020'yi pozitif büyüme performansı ile kapatacağız"
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, TÜSİAD'ın "Kovid-19 Dönemi ve Sonrası İş Dünyası" konulu toplantısına video konferans ile katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Oktay, korona virüs sürecinin en ağır döneminin geride kaldığına işaret ederek, "Normalleşme sürecine girdik. Artı bir de post Covid dönemi var tabii, hepsinden önemli. Şu dönemde normalleşme sürecinin uygulanmasına odaklanmışken post Covid döneminde yoğun bir şekilde çalışmaya başladık. Türkiye bu süreçte mali disiplin altyapısı, etkin kriz yönetimi ve çarkları durmayan sanayisiyle birçok ülkeden pozitif yönde ayrıştı. 2020'nin ilk çeyreğinde milli gelirimiz yıllık bazda yüzde 4,5 oranında artış göstermiştir. İlk ayrışmayı burada yaşadık. 2020 yılına çok güçlü bir şekilde girmiştik. 2020'de Türkiye'ye yeni bir sıçrama yaşatmak arzumuzdu. Covid salgını hesaplarımızı yeniden revize etmemizi zorunlu kıldı. Ülkemiz 2020'nin ilk çeyreğinde AB, G20 ve OECD ülkeleri arasında en güçlü büyüme performansı gösteren ülke oldu. Bu performansın devamı için aldığımız tedbirlerle virüsün, ekonomimizin, ihracatımızın ve üretim kapasitemizin hücrelerine yerleşmesine hamdolsun engel olduk.
İhracat 3.6.2020
Türkiye İMSAD: "Pandemi sonrası daha güçlü üretim ve teknoloji üssü olmamız mümkün"
İlk çeyrekte Türkiye ekonomisinin yüzde 4,5 büyürken inşaat sektöründe yüzde 1,5 küçülme yaşandığını aktaran Küçükoğlu, şu bilgileri verdi: "Türkiye inşaat malzemeleri sanayi üretimi ise yüzde 6 büyüdü. Büyümede, yenileme pazarının ve ihracatın önemli etkisi oldu.
İhracat 3.6.2020
Kahramanmaraş'a has lezzetlerde Avrupa Birliği atağı
Türk Patent ve Marka Kurumunca coğrafi işaretli bu yöresel ürünlerin AB tescil başvurularının, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Yıllar boyunca nesilden nesile aktarılan bu değerlerimizin yurt içi tescilleri Türk Patent ve Marka Kurumundan alınarak korunurlukları ve hukuksal hakları garanti altına alınmıştır. Dünya çapında tanınırlıklarının arttırılması ise AB tescilleriyle gerçekleştirilecektir. Şehrimizin ihracat potansiyelinin arttırılması ve üreticilerimize destek olunması adına yerel ürünlerimizin yurt dışında tescil ettirilmesi büyük önem taşımaktadır.
İhracat 3.6.2020
Egeli ihracatçılar Kovid-19'u sıçrama tahtası olarak görüyor
Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, "Kovid-19 sürecinde dijital dönüşüme önayak olduk ve hedeflerimizi büyüttük. Bu yüzden pandemi süreci bizim için bir irtifa kaybı değil bir sıçrama tahtası olacak.
İhracat 3.6.2020
Tayvanlı üreticiler, helal sertifikalı ürünlerini tanıttı
Tayvan, helal ürün ihracatını ağırlıklı olarak Malezya, Dubai ve Endonezya'ya gerçekleştiriyor.
İhracat 3.6.2020
Son dakika haberleri: Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, TOBB'a bağlı oda ve borsa başkanlarıyla görüştü Açıklaması
Pakdemirli, tarım ve orman alanında verilen desteklere dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Son 18 yılda, 310 milyar lira tarımsal destek verdik. Tarımsal hasılamızı 7,5 kat artırarak 275 milyar liraya çıkardık. 585 baraj inşa ettik, 6,6 milyon hektar araziyi sulamaya açtık. 4,6 milyar fidanı toprakla buluşturduk. Tohumluk üretimimizi 8 kat, tohumluk ihracatımızı 10 kat artırdık.
İhracat 3.6.2020
Güneydoğulu bakliyatçılar koronavirüse rağmen ihracatını artırdı
Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, ocak-mayıs döneminde 847 milyon 369 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini bildirdi.
İhracat 3.6.2020
Kimya ihracatı 5 ayda 7 milyar doları aştı
Kimya sektörünün ihracatı, 5 ayda 7 milyar 233 milyon dolar olarak gerçekleşti.
İhracat 3.6.2020
Bakan Pakdemirli, video konferans aracılığıyla TOBB'a bağlı oda ve borsa başkanları ile görüştü
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, büyük bir küresel sorun haline gelen korona virüs salgınının doğanın, kırsalın ve köylerin önemini eskiye göre en az iki kat fazla hissettirdiğini söyledi. Sürdürülebilir üretim ve gıda arz-talep dengesi açısından küçük aile işletmelerinin varlığı ile lisanslı depoculuğun önemin ortaya çıktığını anlatan Bakan Pakdemirli, bugün toplumda tarıma karşı büyük bir ilginin oluştuğunu dile getirdi. Tarımın heves için yapılacak bir yatırım değil çok ciddiye alınması gereken bir alan olduğunu ifade eden Pakdemirli, bu nedenle çiftçileri desteklemek ve yanlarında olmak için bakanlık olarak seferber olduklarını belirterek, şöyle konuştu: "Mevsimsel etkiler ve planlı-programlı üretime olan eğilimden dolayı bu yıl tarımsal üretimiz en bereketli yıllardan birini yaşayacak. Son 18 yıllık dönemde tarıma 310 milyar lira destek sağladık. Tarımsal hasılamız 7,5 kat artışla 275 milyar liraya ulaştı. Tohumluk üretimimizi 8 kat, tohumluk ihracatımızı 10 kat artırdık.
İhracat 3.6.2020
Son Dakika | Bakan Pakdemirli: 193 ülkeye 18 milyar dolarlık ihracat yapıyoruz
Son dakika haberine göre TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Mevsimsel etkiler ve planlı-programlı üretime olan eğilimden dolayı bu yıl tarımsal üretimiz en bereketli yıllardan birini yaşayacak.
İhracat 3.6.2020
Bez maske ihracatında ilk hedef 100 milyon dolar
Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sertbaş, yeni dönemde 100 milyon dolarlık bez maske ihracatı hedeflediklerini söyledi.
İhracat 3.6.2020
Güneydoğu'da iş dünyası normalleşme sürecinden umutlu
Son aylarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ihracat rakamlarında gerileme yaşayan Güneydoğu'da iş dünyası, normalleşme süreciyle birlikte hızlı bir artış trendi bekliyor.
İhracat 3.6.2020
Alman otomotiv sektöründe "iş durumu" kötümser kalmaya devam etti
Ankete göre, sektörün ihracat beklentileri eksi 65,3'ten eksi 9,8 puana yükseldi.
İhracat 3.6.2020
Son dakika haberleri | TİM Başkan Vekili Zeki Kıvanç'tan "kredi paketi" değerlendirmesi Açıklaması
Son dakika haberine göre Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Zeki Kıvanç, kamu bankalarınca 4 yeni kredi paketinin hayata geçirilmesinin tüm sektörlerde hareketlenme sağlayacağını söyledi.
İhracat 3.6.2020
Bakan Varank: "Sanayi-Doktora Programımızın sonuçları bugün belli oldu"
"Teknoparklar Milli Teknoloji Hamlemizin olmazsa olmaz bir parçası" Varank, Türkiye'nin teknoloji tabanlı işlerde ciddi bir sıçrama potansiyeline sahip olduğunun altını çizerek şunları kaydetti: "En yetkin kabiliyetlere ev sahipliği yapan teknoparklar, Milli Teknoloji Hamlemizin olmazsa olmaz bir parçası. Bu noktada birkaç örneğe değinmek istiyorum. Teknopark İstanbul ve Ankara İvedik Teknopark, savunma sanayimizin yerli ve milli bir yapıya kavuşmasında benzersiz katkılar sundu. Gazi Teknopark'taki geliştirilen ilaç takip sistemi küresel pazarda kendine yer buldu. Mersin Teknopark'ta üretilen ve TÜBİTAK'tan da destek alan tıbbi sterilizasyon cihazı 12 milyon dolarlık ihracat hacmine ulaştı.
İhracat 3.6.2020
Uludağ İhracatçı Birliklerinin mayıs ayı ihracatı 1,2 milyar dolar oldu
Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) kanalıyla mayıs ayında 1,2 milyar dolarlık ihracat yapıldı.
İhracat 3.6.2020
BIST100 yüzde 0.77 artışla başladı, dolar 6.70 lirada
Mart dönemi varlık dağılımı incelendiğinde; bir önceki aya göre ihracat alacakları 1.
İhracat 3.6.2020
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 1390 megavatsaat elektrik ihracatı, 8 bin 231 megavatsaat elektrik ithalatı yapıldı.
İhracat: Günün Özetiİhracat 2.6.2020
İhracat 2.6.2020
Dünya Bankası'ndan Kovid-19 nedeniyle gelişmekte olan ülkeler için "kalıcı hasar" uyarısı Açıklaması
Zayıf sağlık sistemine sahip gelişmekte olan ülkelerde ekonomileri küresel ticaret, turizm ve emtia ihracatına dayalı olanların özellikle zorluk yaşayacağına dikkati çekilen raporda, enerji ihraç eden ülkelerin halk sağlığı krizinin yanı sıra petrol gelirlerindeki düşüşle bile mali pozisyonlarının kötüleştiği aktarıldı.
İhracat 2.6.2020
Altının kilogramı 378 bin 600 liraya geriledi
Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 378 bin 600 liraya geriledi.
İhracat 2.6.2020
Ham çelik üretimi azaldı
Çelik ihracatında azalış Dış ticaret açısından değerlendirildiğinde, Türkiye'nin çelik ürünleri ihracatı nisanda miktar bazında yüzde 21,6 azalışla 1,5 milyon tona geriledi.
İhracat 2.6.2020
MHP milletvekilleri narenciye üreticilerinin sorunlarını Meclise taşıdı
Bu yıl yaşanan afet tehlikesi nedeniyle narenciye üretiminde beklenen ürün düşüklüğünün, ihracatı da olumsuz etkileyeceğine dikkati çeken Kaşıkçı, "İhracatımızda elde ettiğimiz pazarın korunması için Bakanlığımızın, ihracat birlikleriyle bu sorunun çözümü konusunda koordineli olarak çalışması, tek geçim kaynağı nerede ise narenciye üretimi olan Erzin ilçemize özel bir çalışma gerçekleşmesini Tarım ve Orman Bakanlığımızdan talep ediyoruz.
İhracat 2.6.2020
Avrupalı bankalardan Anadolu Etap'a 60 milyon avro kredi
Anadolu Etap, iki Avrupa bankasından aldığı destekle "sağlıklı nesiller için sağlıklı meyveler üretme" vizyonu doğrultusunda Türkiye'de tarımsal kalkınmayı destekleyen ve Türkiye'ye döviz kazandıran ihracat faaliyetlerine daha güçlü bir şekilde devam edecek.
Şu an buradasınız: İhracat Haberleri | İhracat Haber - Haberler - İhracat haberleri, son dakika ihracat haber ve gelişmeleri burada. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarıbal basın toplantısı düzenledi Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 17:10:10. #1.14#
title