İhracat Haberleri

İhracat haber, İhracat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhracat - Bugün
TÜBİTAK SAGE Müdürü Okumuş "4'üncü Lagari Havacılık ve Savunma Günleri" etkinliğine katıldı Açıklaması
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) Müdürü Gürcan Okumuş, "Biz savunma sanayiinde daha fazla büyüyecek, daha yüksek bir ihracat kapasitesine ulaşacaksak, ilk yapmamız gereken insan kaynağını artırmamız.
İhracat - Bugün
Egeli demir çelik ihracatçıları, Uzak Doğu pazarındaki yeni bağlantılardan umutlu
Ege Demir ve Demirdışı İhracatçıları Birliği Başkanı Yalçın Ertan, Çin'in bazı çelik ürünlerinde firmalarına uyguladığı vergi iadesi desteğini kaldırdığını, bunun Türk ihracatçıların avantajına olduğunu belirterek, sektörün son dönemde Uzak Doğu ülkelerine büyük satış bağlantıları...
İhracat - Bugün
Uludağ İhracatçı Birlikleri, nisan ayında yüzde 291 gibi yüksek bir oranda ihracat artışı gösterdi.
UİB'in nisan ayı ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 291 oranında artarak 2 milyar 599 milyon dolar oldu. UİB'in, geriye dönük 12 aylık dönemdeki ihracat tutarı ise 29 milyar 502 milyon 841 bin 929 dolar olarak gerçekleşti.
İhracat - Bugün
Hindistan'dan sonra Nepal'de de Kovid-19 vakalarının sayısı hızla artıyor
Nepal'de ocak ayında Hindistan'ın bağışladığı AstraZeneca aşılarıyla aşılama programına başlanmıştı. Ancak Yeni Delhi yönetimi, salgının Hindistan'da da kötüye gitmesi üzerine ihracata izin vermeyi reddetmişti.
İhracat - Bugün
Kenya'da mahkeme eşek kesimi yasağını kaldırdı
Kenya'da mahkeme, hükümetin getirdiği eşek kesimi ve eşek eti ihracatı yasağını kaldırdı.
İhracat - Bugün
Nisanda 404 milyon dolar mücevher ihracatı gerçekleştirildi
Mücevher ihracatı, nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 177'lik artışla 404 milyon dolara ulaştı.
İhracat - Bugün
Rusya'nın Bağımsız Devletler Topluluğu dışı ithalatı yüzde 25 arttı
Ülkenin ihracatı, geçen yıl 2019'a göre yüzde 20 azalarak 338 milyar dolara, ithalatı da yüzde 6 düşerek 233 milyar dolara gerilemişti.
İhracat - Bugün
Almanya'da ihracat artışı Çin etkisiyle martta da devam etti
Almanya'da ihracat, martta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının 3. dalgasında sıkılaştırılan kısıtlamalara rağmen, Çin ve ABD gibi önemli ticaret ortaklarına artan ihracatın etkisiyle yüzde 1,2 artarak yükseliş serisini 11'inci aya taşıdı.
İhracat - Bugün
Savunma Sanayii Başkanı Demir "4'üncü Lagari Havacılık ve Savunma Günleri" etkinliğine katıldı Açıklaması
"İHA'larımızla bu alanda dünyanın en iyi 3-4 ülkesinden biriyiz" Demir, Savunma Sanayii Başkanlığı olarak güvenlik güçlerinin ihtiyacı olan sistemleri azami oranda yerli ve milli imkanlarla sağlamayı ve onları geleceğe hazırlamayı amaçladıklarını ifade ederek, şu değerlendirmede bulundu: "Bugün geliştirdiğimiz sistemler güvenlik güçlerimizin gücüne güç katarken, dünyada da adından söz ettiren konuma gelmiştir. İnsansız hava araçlarımızla (İHA) bu alanda dünyanın en iyi 3-4 ülkesinden biriyiz. Dünyada kendi savaş gemisini üreten ve idame ettiren 10 ülkeden biri konumundayız. Ürettiğimiz kara araçlarımızı dünyanın dört bir yanına ihraç etmekteyiz. Hava savunma sistemlerimiz devreye girdi ve dünyada az sayıda hava savunma sistemi yapan ülkelerden biri haline geldik." "Yürüttüğümüz proje sayısı 750'yi aşarken, proje hacmimiz 60 milyar doların üzerinde" Türkiye'nin savunma sanayisinde, teknoloji ithal eden değil, teknoloji ihraç eden bir ülke konumuna doğru emin adımlarla yürümeye devam ettiğini vurgulayan Demir, şunları kaydetti: "Bugün yürüttüğümüz proje sayısı 750'yi aşarken, proje hacmimiz 60 milyar doların üzerinde buluyor. Dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firması içinde 7 Türk firması bulunuyor. Savunma sanayi ihracatımız son 5 yılda yüzde 30 artarken, ithalatımız yaklaşık yüzde 60 oranında düşmüştür.
İhracat - Bugün
Demir-çelik sektörü 2021 hedefine emin adımlarla ilerliyor
Demir-çelik sektörü Türkiye'de Nisan ayında en fazla ihracat yapan üçüncü sektör konumuna yükseldi.
İhracat - Bugün
Türkiye'den yılın ilk 4 ayında 1 milyar 75 milyon dolarlık halı ihracatı yapıldı
Dünyanın en önemli halı üreticilerinden biri olan Türkiye'nin bu üründe ocak-nisan döneminde yaptığı ihracat, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık yüzde 50 artarak 1 milyar 75 milyon dolara ulaştı.
İhracat - Bugün
Doğu Anadolu'nun nisan ihracatı rekor artışla zirveyi gördü
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğinin (DAİB) sorumluluk alanındaki 17 ilden nisan ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 96,93'lük rekor artışla 225 milyon 456 bin dolara çıktı.
İhracat - Bugün
Son dakika haber! Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Bugün açıklanan mart ayı verilerine göre, Almanya'da ihracat yüzde 1,2 ve sanayi üretimi de yüzde 2,5 artarak beklentileri aştı.
İhracat - Bugün
Asya borsaları karışık seyretti
Çin'de açıklanan ihracat ve hizmet sektör Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin beklentileri aşmasına karşın Şanghay bileşik endeksi günü yüzde 0,65 düşüşle 3.
İhracat - Bugün
Kuzey İrlanda, Türkiye ile AB arasındaki Gümrük Birliği uygulamalarına dahil edildi
Karar, Kuzey İrlanda'ya yapılacak ihracat için geçerli olacak.
İhracat - Bugün
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 6 bin 511 megavatsaat elektrik ithalatı, 12 bin 365 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - Bugün
Brent petrolün varili 68,47 dolar
Bugün Çin'de açıklanan verilere göre, ihracat ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri nisanda beklentileri aştı.
İhracat - Bugün
Altın ve petrol fiyatları yükseldi
"ABD Tarım Bakanlığı'nın Hindistan ataşesi, Hindistan'ın buğday ihracatının 2021-22 ticaret yılında yüzde 26 düşüşle 2 milyon tona ulaştığını ve üretimin de düşeceğini tahmin ediyor.
İhracat - Bugün
Son dakika haberi! Küresel piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı
Bugün Çin'de açıklanan ihracat ve hizmet sektör Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin beklentileri aşmasına karşın Şanghay bileşik endeksi yüzde 0,3 değer kaybederken, Japonya'da Nikkei 225 endeksi yüzde 0,1 ve Güney Kore'de Kospi endeksi yüzde 0,7 yükseldi.
İhracat - Bugün
Son dakika haberi! Bakan Elvan: Birey olarak döviz aldığınızın açıklanması ticari sırla bağdaşır mı?
'YÜZDE 5'İN ÜZERİNDE BÜYÜME BEKLİYORUZ' Salgının etkilerinin azalmasının ardından ekonomideki toparlanma sürecine ilişkin konuşan Elvan, "ABD çok hızlı toparlanıyor, Çin aynı şekilde. Euro bölgesi ilk çeyrekte biraz ağır yaşadı. Aşılama hızına baktığımız zaman AB ülkelerinde de olumlu gidişatın olduğunu görüyoruz. Bu bize ihracat performansımızdan daha da olumlu yansıyacak.
İhracat - Bugün
Son dakika haberleri! Bakan Elvan, ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (2)
İlk çeyrekte ihracat performansının da oldukça iyi gittiğini ifade eden Elvan, "Avro bölgesi 1 birim büyüdüğünde bizim ihracatımız 4- 4,5 birim artıyor.
İhracat - Dün
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Tam kapanmanın etkilerini bugünden itibaren göreceğiz.
İhracat - Dün
Moody's: Küresel ticaret 2021'de toparlanmaya devam edecek
Açıklamada, jeopolitik gerilimler, yeni yaptırımlar, ihracat kontrolleri ve iç politika odaklarının ticaret müzakerelerini zorlaştıracağına dikkat çekilerek, tedarik zinciri değerlendirmelerinin stratejik sektörlerde iş planlarında değişikliklere yol açacağı aktarıldı.
İhracat - Dün
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (2)
Oktay, kapanma süreci sonucunda hizmet sektörünün de canlanacağını ümit ettiklerini belirterek, "Sonuçlarını da alıyoruz aslında. Bugün de çok iyi sonuçlar alıyoruz. Sanayi sektöründe alınan sonuçlara baktığınızda Türkiye tarihinin belki de en başarılı yılını kapatacağız. Yani hepimiz aslında ona kilitlenmiş durumdayız. Şu anda yıl sonunda belki de birçok ciddi rekorla üretimimizi de ihracatımızı da kapatmaya kilitlenmiş durumdayız.
İhracat - Dün
DTÖ'den, Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere yeşil ışık
Von der Leyen, bununla beraber kısa vadede, aşı üreten tüm ülkeleri ihracata izin vermeye ve tedarik zincirlerini bozan önlemlerden kaçınmaya davet etmişti.
İhracat - Dün
Ülker'in 2021 ilk çeyrek cirosu 2,7 milyar TL oldu
Ülker Bisküvi açıklamasına göre, ilk 3 ayda büyümesini devam ettiren şirketin ihracat ve yurt dışı operasyonları ise yüzde 19 büyüdü.
İhracat - Dün
VakıfBank'tan ilk çeyrekte 750 milyon TL net kar
"Pazar paylarımızda ciddi bir artış görüyoruz" İstihdamı destekleyen, yerli ve milli üretime katkı sağlayan imalatçı ve ihracatçılar başta olmak üzere tüm VakıfBank müşterilerine en üst seviyede hizmet verme hedefiyle çalışmalarını yürüttüklerini aktaran Üstünsalih, şunları kaydetti: "Toplam nakdi kredilerimiz yılın ilk 3 ayında sektör ortalamasının üzerinde bir oran olan yüzde 6,2 artışla 448 milyar TL'yi aştı.
İhracat - Dün
Koç Holding, ilk çeyrekte 57,3 milyar TL konsolide gelir elde etti
Söz konusu dönemde özellikle dayanıklı tüketim ve otomotiv sektörlerinde geçen yıldan gelen güçlü iç talebin devam ettiğini gözlemlediklerini aktaran Çakıroğlu, şunları kaydetti: "Yurt içi pazardaki güçlü talebin yanı sıra ihracat rakamlarında da ivme yakalayan Arçelik, tüm ürün gruplarında önemli bir satış performansı sergileyerek konsolide net gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 67 artırdı ve 13 milyar TL'ye çıkardı.
İhracat - Dün
Myanmar'ın devrik lideri Suu Çii'nin avukatı, müvekkiliyle yüz yüze görüşme talep etti
1 Şubat'tan bu yana gözaltında tutulan Suu Çii, önceki duruşmalarda, ülkenin ithalat ve ihracat yasalarını ihlal etmek, ulusal afet yönetimi kanununa uymamak ve zimmetine para geçirmek, Devlet Sırları Yasası'nı ihlal etmek ve rüşvet kabul etmekle suçlanmıştı.
İhracat - Dün
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (1)
Türkiye olarak ihracatta 500 milyar dolarlık hedeften vazgeçmediklerini ve "Ne pahasına olursa olsun bunu yakalayacağız" dediklerini vurgulayan Oktay, şunları söyledi: "Türkiye'yi başka bir lige taşıyacağız.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İhracat Haberleri | İhracat Haber - Haberler - İhracat haberleri, son dakika ihracat haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin halı ihracatı geçen yıla göre yüzde 50 arttı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 18:17:16. #1.16#

title