İhracat Haberleri

İhracat haber, İhracat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhracat - Dün
Borsa günü yükselişle tamamladı
Kavcıoğlu, Enflasyon Raporu'nu açıkladığı basın toplantısında aşılamanın etkisiyle turizm gelirlerinde beklenen artış, güçlü ihracat ve ithalattaki ılımlı seyir nedeniyle yıl sonunda Türkiye'nin cari fazla vermesini beklediklerini ifade etti.
İhracat - Dün
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, "12. Kazan Summit 2021" zirvesi için mesaj gönderdi Açıklaması
Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihracat ve ilk çeyreğe ait büyüme rakamlarının, Türkiye'nin başarısının 2021 yılında da sürdüğünü gösterdiğini bildirerek, "Salgının açtığı fırsat pencerelerini en etkin şekilde kullanarak ticaret, yatırım, sanayi ve lojistikte yakaladığımız bu ivmeyi...
İhracat - Dün
Kazan Zirvesi'nde ticaret ve sanayi odalarının rolü ele alındı
Tataristan Ticaret ve Sanayi Odasının ülkenin dış ticaretine katkısına vurgu yapan Minnihanov, Tataristan'ın Rusya'nın altıncı büyük ihracatçısı olduğunu ifade etti.
İhracat - Dün
Bakan Muş Tataristan'da Türk iş insanları ile bir araya geldi
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nde Türk iş insanlarıyla bir araya geldi.
İhracat - Dün
Zeytin ve zeytinyağı ihracatı 2021'in ilk yarısında 136 milyon dolara ulaştı
Türkiye'nin geleneksel ihraç ürünlerinden zeytin ve zeytinyağında 2021 yılının ilk yarısında 136 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi.
İhracat - Dün
ABD ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 6,5 büyüdü
Bu dönemde ABD ekonomisindeki büyümede, kişisel tüketim harcamaları, sabit yatırımlar, ihracat ve eyalet ile yerel yönetim harcamalarındaki artışın özel stok yatırımları ve federal harcamalardaki düşüşle kısmen dengelenmesi etkili oldu.
İhracat - Dün
Düzce'den yılın ilk yarısında AB ülkelerine 9 bin ton fındık ihraç edildi
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, fındık üretimi ve ihracatında önemli yere sahip Düzce'den geçen yıl 18 bin 596 ton işlenmiş iç fındık ihracatı gerçekleştirildi.
İhracat - Dün
ABD, İsrail'e casus yazılım Pegasus'la ilgili endişelerini bildirdi
Görüşmede McGurk'ün Palti'ye "casus yazılım firmasının durumuyla ilgili İsrail hükümetinin ne yaptığını" sorduğu, Palti'nin de "İsrail'in davayı inceleme sürecinin ortasında olduğunu ve şirketin ihracat lisans şartlarını ihlal edip etmediğini veya politikada bir değişiklik gerekip gerekmediğini belirleyeceğini" söylediği aktarıldı.
İhracat - Dün
CEO Club Toplantısı
Yaptıkları araştırmalara değinen Çağlayan, şöyle konuştu: "Salgın öncesi yaptığımız araştırmalarda Türkiye'de kart kullanımı tercihi yüzde 45'lerde çıkıyordu. Salgın sonrasında ise bunun yüzde 65'lerde olduğunu görüyoruz. Nedenlerini araştırdığımızda, hızlı işlem yapma isteği, hijyen, çok fazla beklememe ve paraya dokunmama gibi sebepler ortaya çıkıyor. Türkiye'de bugün yapılan alışverişlerin yarısından fazlası temassız ödeniyor. Salgın öncesi bu sadece yüzde 7'lerdeydi. Yine alışverişin 4'te 1'ini elektronik ticaretle yapıyoruz, bu salgın öncesi yüzde 12'lerdeydi. Ürüne erişim kanallarımız da tamamen değişmiş durumda. Bugün kredi kartı satışlarımızın yüzde 30'u online kanallar üzerinden yapılıyor. Salgın öncesi bu yüzde 10'daydı. Sadece mecra değil ürün çeşitliliği de değişti. Eskiden ağırlıklı olarak kredi kartı kullanan bir toplumduk. Salgının etkisiyle artık 3 işlemden biri banka kartlarıyla veya ön ödemeli kartlarla yapılıyor. Yetişkin nüfusun sadece yüzde 45'inde kredi kartı var. Bu dönemde debit ve ön ödemeli kartlar daha fazla keşfedildi." Çağlayan, salgında fintek ekosistemi cirosunda artış olduğuna değinerek, "Bugün Türkiye'deki alışverişlerin yüzde 5'i ön ödemeli kartlardan, banka olmayan kuruluşlardan geçer hale geldi. Ciddi bir değişim içindeyiz. İşletmelerde ciddi bir değişim geçiriyor. Son 1 yılda 100 bin işletme elektronik ticarete atılmış. 20 bin işletmenin e-ihracata açıldığını görüyoruz.
İhracat - Dün
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: 2021 yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 14,1'e yükselttik (2)
Başkan Kavcıoğlu, aşılama ve turizmin canlanması ile turizm gelirlerinin 2019 yılının üzerine çıkmasıyla 20 milyar dolar civarında turizm geliri beklediklerini kaydedip, "Bununla beraber ihracatımızın çok iyi artarak devam etmesi, bu yıl cari fazla vereceğimizi zaten biz Para Politikası Kurulu'nda da ifade etmiştik, aynı beklentimizi devam ediyoruz.
İhracat - Dün
Son dakika haberleri... Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Kavcıoğlu Enflasyon Raporu'nu açıkladığı basın toplantısında aşılamanın etkisiyle turizm gelirlerinde beklenen artış, güçlü ihracat ve ithalattaki ılımlı seyir nedeniyle yıl sonunda Türkiye'nin cari fazla vermesini beklediklerini ifade etti.
İhracat - Dün
Petrol ithalatı mayısta yüzde 9,9 arttı
Petrol ürünleri ihracatı yüzde 30 arttı Geçen yıl salgının yayılmasını önlemek için uygulanan kısıtlamalara bağlı olarak havacılık sektörü durma noktasına gelirken, havacılık yakıtları ihracatı ve tüketimi de büyük düşüş göstermişti.
İhracat - Dün
EVSİD markalaşmaya odaklanacak
Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Başkanı Talha Özger, "Yıl sonu ihracat hedefimiz 3,4 milyar dolar.
İhracat - Dün
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: 2021 yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 14,1'e yükselttik
'SALGIN KISITLAMALARININ ETKİSİYLE SINIRLI KALDI' 2021 yılı ilk çeyreğinde milli gelirin çeyreklik bazda yüzde 1,7, yıllık bazda ise yüzde 7 oranında arttığını vurgulayan Kavcıoğlu, "İktisadi faaliyet, bu dönemde geçmiş öngörülerimizle uyumlu bir şekilde gücünü korudu ve potansiyelin üzerinde seyretmeye devam etti. Birinci çeyrekte yıllık büyümenin sürükleyicisi iç talep olurken, net ihracat büyümeye 2019 yılı üçüncü çeyreğinden bu yana ilk defa pozitif katkı verdi.
İhracat - Dün
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, soruları yanıtladı: (1)
"Sıkı para politikası duruşumuz meyvelerini vermeye başladı" Kavcıoğlu, küresel enflasyon gelişmelerinin arz ve talepten kaynaklandığını, bu yaşanan enflasyonun dünyada geçici olduğunu düşündüklerini söyledi. Kavcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye olarak bakınca, biz daha önce enflasyon ve cari işlemler problemi nedeniyle çok önceden başladığımız sıkı para politikası duruşumuzun etkilerini yavaş yavaş görmeye başladık. Yılın son çeyreğinde enflasyonun belirgin şekilde düşüşe geçeceğini düşünüyoruz. Dünyada son çeyrekte biraz daha yükselme eğiliminde. Bizim öncesinde enflasyon ve cari işlemler nedeniyle başlattığımız sıkı para politikası duruşumuz meyvelerini vermeye başladı. Bu duruşumuzu küresel risklere rağmen sürdürmeye devam edeceğiz. Bunu devam ettirirken olumlu gelişmeler de enflasyonun düşeceği noktasında hem de politika faizinin enflasyonun üzerinde kalacağı noktasında ümidimizi artırıyor. Bunun en önemli göstergesi Türkiye'nin son dönemde cari fazla verecek olması, turizmin aşılamanın hızlı ivmesiyle canlanması. Bir önceki yılın, hatta 2019 yılının üzerine çıkacak yaklaşık 20 milyar doların üzerinde turizm geliri bekliyoruz. Bununla beraber ihracatın artarak devam etmesi söz konusu.
İhracat - Dün
LPG ithalatı mayısta yüzde 12 arttı
Bu dönemde, rafinerici ve dağıtıcı lisansı sahiplerince yapılan LPG ihracatı ise 438 tondan 22 bin 14 tona çıktı.
İhracat - Dün
TCMB Başkanı Kavcıoğlu, Enflasyon Raporu toplantısında konuştu: (2)
"Dış talep sanayi üretimini destekliyor" Kavcıoğlu, yurt içindeki makro ekonomik görünüme değinirken şunları söyledi: "2021 yılı ilk çeyreğinde milli gelir çeyreklik bazda yüzde 1,7, yıllık bazda ise yüzde 7 arttı. Birinci çeyrekte büyümenin sürükleyicisi iç talep olurken, net ihracat büyümeye 2009 yılı üçüncü çeyreğinden bu yana ilk defa pozitif katkı verdi.
İhracat - Dün
Enflasyon Raporu sonrası yurt içi piyasalardaki pozitif seyir devam ediyor
Kavcıoğlu Enflasyon Raporu'nu açıkladığı basın toplantısında aşılamanın etkisiyle turizm gelirlerinde beklenen artış, güçlü ihracat ve ithalattaki ılımlı seyir nedeniyle yıl sonunda Türkiye'nin cari fazla vermesini beklediklerini ifade etti.
İhracat - Dün
Zeytin ve zeytinyağı ihracatından yılın ilk yarısında 136 milyon dolar elde edildi
Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Başkanı Davut Er, 2021'in ilk yarısında 136 milyon dolarlık zeytin ve zeytinyağı ihracatı yapıldığını bildirdi.
İhracat - Dün
Türkiye'den yılın ilk yarısında yaklaşık 6 milyar dolarlık otomotiv yan sanayi ürünü ihraç edildi
Türkiye'den yılın ilk yarısında 192 ülke, özerk bölge ve serbest bölgeye 5 milyar 946 milyon 591 bin dolarlık otomotiv yan sanayi ürünleri ihracatı yapıldı.
İhracat - Dün
Kavcıoğlu: "İhracattaki güçlü artış eğiliminin yanı sıra turizm faaliyetlerinin canlandırılmasıyla yılın geri kalanında cari işlemler hesabının fazla...
Kavcıoğlu: "İhracattaki güçlü artış eğiliminin yanı sıra turizm faaliyetlerinin canlandırılmasıyla yılın geri kalanında cari işlemler hesabının fazla vermesini bekliyoruz.
İhracat - Dün
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 2 bin 861 megavatsaat elektrik ithalatı, 13 bin 204 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - Dün
ABD'nin ham petrol stokları azaldı
Petrol üretimi azaldı ABD'nin ham petrol ithalatı geçen hafta bir önceki haftaya göre günlük ortalama 590 bin varil azalarak yaklaşık 6 milyon 507 bin varil, ihracatı ise günlük ortalama 26 bin varil artarak 2 milyon 489 bin varil oldu.
İhracat - Dün
İsrail Savunma Bakanı Gantz: "İsrail 'Pegasus' suçlamalarını ciddiye alıyor"
İsrail iddialar üzerine ekip kurdu İsrail kaynakları, NSO Group tarafından satılan casus yazılımların küresel ölçekte kötüye kullanıldığına dair artan iddiaları değerlendirmek için bakanlıklar arası üst düzey bir ekip kurulduğunu bildirmişti. Kaynaklar, Pegasus casus yazılımının ihracatını denetleyen Savunma Bakanlığından daha geniş uzmanlık alanlarına sahip olan İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi tarafından yönetildiğini aktarmış, soruşturmaya Milli Güvenlik Kurulu'nun dahil olmadığını ve değerlendirmenin üst düzey savunma, istihbarat ve diplomatik yetkililer tarafından yapıldığını açıklamıştı.
İhracat - 28.07.2021
Kastamonu'da 1. İpek Yolu Fuarı açıldı
Bunun ne demek olduğunu daha iyi anlamak için Tosya Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) kısa bir gezinti yapılmasının yeterli olacağını belirten Çakır, buradaki iş insanlarının ihracatta, istihdamda ve üretimde yarıştığını söyledi.
İhracat - 28.07.2021
Madencilik sektörü 2021 yılının ilk yarısında 52 artışla 2,8 milyar doları Türkiye'ye kazandırdı
"Sürdürülebilir Madencilik" mottosuyla, "İnadına üretim, inadına ihracat" sloganıyla üretmeye ve ihraç etmeye devam edeceğiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İhracat Haberleri | İhracat Haber - Haberler - İhracat haberleri, son dakika ihracat haber ve gelişmeleri burada. TCMB Başkanı Kavcıoğlu: 2021 yılsonu enflasyon tahminini yüzde 12.2'den yüzde 14.1'e yükselttik.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.07.2021 08:10:37. #1.13#

title