İhracat Haberleri

İhracat haber, İhracat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhracat - Bugün
Aronya meyvesi tarımda yeni alanlara yatırım yapmak isteyenlere fırsat yarattı
Rapora göre, üzümsü meyvelerin önemi ve yetiştiriciliği gittikçe önem kazanırken, son yıllarda ihracat imkanlarının artması nedeniyle bu tip ürünlere talep her geçen yıl artıyor.
İhracat - Bugün
Türkiye'nin 4 aylık çekici ihracatı yüzde 154 arttı
Türkiye'den ocak-nisan döneminde, geçen yıla oranla yüzde 154 artışla 50 ülkeye çekici ihraç edildi.
İhracat - Bugün
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 6 bin 278 megavatsaat elektrik ithalatı, 11 bin 994 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - Dün
Son dakika haberi... İşçi Partisi milletvekili Nandy'den İngiltere Dışişleri Bakanı Raab'a Filistin mektubu
İngiliz hükümetinin, tüm yükümlülükler doğrultusunda, bu çatışmada ihraç edilen silah ve teçhizatın kullanımını da değerlendirmesi gerektiğinin altını çizen Nandy, parlamentoya, İsrail güvenlik güçlerine silah ve teçhizat ihracatı için verilen başka ruhsatların, iç baskı eylemleri, dış saldırganlık veya uluslararası insancıl hukuk ihlalleri için kullanılıp kullanılamayacağını belirten bir rapor verilmesi gerektiğini kaydetti.
İhracat - Dün
Vali Şahin, Batman'ın il oluşunun 31'inci yıl dönümünü kutladı
Şahin, şöyle devam etti: "Bugün 600 bin kişiyle aradan geçen 31 yılda nüfusunu üçe katlamış, Organize Sanayi Bölgesi iki kat büyüyen, tarımda daha yüksek kar getiren ürünler yetiştiren, tekstilde komşu ülkelere ihracat yapan, yıllarca ihmal edilen imar sorunlarını çözmüş, kanser saçan alt yapı problemlerine neşteri vurmuş, temiz su ve kesintiler konusunda çözüm oluşturmuş, çöpten elektrik üreten ve caddelerinin ortasından geçen İluh Deresine kadar vizyon yüklü projelerin yükseldiği daha yeşil ve nefes alan bir Batman var.
İhracat - Dün
KOBİ'ler yatırım iştahında zirvede
Açıklamada görüşlerine yer verilen C2FO Türkiye Ülke Direktörü Serden Keçecioğlu, "Tüm zorluklara ve belirsizliklere karşın, 'eğer daha çok nakdiniz olsaydı nasıl kullanırdınız?' sorusuna yüzde 60 oranla 'daha çok ekipman ve stok alırdık', yüzde 55 oranla ise 'operasyonlarımızı genişletip ihracatta büyürdük' şeklinde yanıt verilmesi, Türkiye'deki yatırım iştahına ve güçlü girişimci ruha işaret ediyor.
İhracat - Dün
Marmaray kıtalar arasındaki yük taşımacılığının kalbi oldu
Asya ile Avrupa kıtaları arasında kesintisiz demir yolu taşımacılığına imkan sağlayan Marmaray Boğaz Tüp Geçişi'nden son bir yılda 845 yük treni geçti. Bu trenlerden 451'i Avrupa yönüne, 394'ü ise Asya yönüne geçiş yaparak çoğu ihracatla ilgili net 370 bin ton yük ulaştırdı.
İhracat - Dün
Güneydoğu'nun ihracatı Kovid-19'a rağmen ikinci kez 1 milyar doların üstünde
Güneydoğu Anadolu Bölgesi, aylık bazdaki ihracatını yeni tip koronavirüse (Kovid-19) rağmen ikinci kez 1 milyar doların üzerine çıkarmanın sevincini yaşıyor.
İhracat - Dün
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 4 bin 620 megavatsaat elektrik ithalatı, 9 bin 769 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - Dün
GÜNDEM / 15 Mayıs 2021
(Muğla/17.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- "Kara elmas" trüf mantarında Türkiye'nin hedefi 1 milyar dolarlık ihracat Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey: "2020 yılı itibarıyla Türkiye'de 400'e yakın trüf avcısı tarafından doğadan toplanan değişik cinslerdeki 60 ton civarındaki trüf mantarının ticari hacmi yaklaşık 220 milyon liraya ulaştı.
İhracat - Dün
S&P, güvenlik ve siyasi risklerin İsrail'in kredi notu üzerindeki baskıyı artırabileceğini belirtti Açıklaması
Kovid-19'a karşı etkili ve hızlı aşılama, güçlü teknoloji sektörü performansı ve artan gaz ihracatının etkisiyle ülke ekonomisinin 2021'de yüzde 5 büyümesinin beklendiğine işaret edilen açıklamada, bu tahminin mevcut askeri çatışmanın ve iç gerilimlerin yavaş yavaş azaldığı ve uzun sürmediği varsayımına dayandığı aktarıldı.
İhracat - Dün
Tır sürücülerinin gözdesi Sarp Gümrük Kapısı'nda geçişler ikiye katlandı
Ülkede artan ihracat nedeniyle Sarp Gümrük Kapısı tır sürücülerinin gözdesi haline geldi.
İhracat - 14.05.2021
ABD-Meksika-Kanada Anlaşması'nın ilk Serbest Ticaret Komisyonu gelecek hafta toplanacak
ABD Ticaret Temsilciliği (USTR), ABD-Meksika-Kanada Anlaşması'nın (USMCA) ilk Serbest Ticaret Komisyonunun gelecek hafta toplanacağını duyurdu.
İhracat - 14.05.2021
ABD'de ithalat ve ihracat fiyat endeksleri nisanda beklentileri geride bıraktı
ABD'de ithalat fiyat endeksi nisanda aylık yüzde 0,7 artarken ihracat fiyat endeksi yüzde 0,8 yükseldi.
İhracat - 14.05.2021
Erdoğan, partililerle video konferans aracılığıyla bayramlaştı Açıklaması
Kovid-19 salgınının Türkiye'de yayılmaya başladığı 2020 Mart ayından beri aldıkları tedbirlerin ve özellikle kısıtlamaların tek amacının 84 milyon vatandaşın her birinin sağlığını, hayatını ve geleceğini korumak olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: "Mecbur olmadığımız hiçbir tedbire başvurmadık, başvurmayacağız. Bununla kalmıyor aldığımız tedbirler ile vatandaşlarımızın işine, aşına, ekmeğine zarar vermeyecek esneklikte uygulamaya özen gösteriyoruz. Amacımız, dünyanın tamamı ile birlikte yaşadığımız bu sıkıntılı süreci en az hasarla, en az kayıpla atlatılabilmesini sağlamaktır. Üretim tarafında bunu başardığımızı memnuniyetle görüyoruz. Sanayi üretimi ve ihracat rakamları her ay yeni rekorlar kırarak olumlu yönde ilerliyor.
İhracat - 14.05.2021
Türk ısıl işlem firmaları birleşerek dünyaya açılıyor
"Birleşme sonrası kapasitemiz pazarın yüzde 15'ine liderlik edecek" Koray Yavuz, birleşme sonrası, Türkiye pazarının yüzde 15'ine denk gelen kapasiteye sahip olduklarını belirterek, şu bilgileri verdi: "Potansiyelini birleştiren 3 Türk markası, hem yurtiçinde hem de yurt dışında büyük projelerin ısıl işlem ihtiyaçlarına yüksek teknolojili tedarik yöntemleriyle karşılık verecek. Otomotiv, havacılık ve beyaz eşya alanında Bosch, Ford, Valeo, Beretta, Iveco, Baykar, TUSAŞ (TAI), TUSAŞ MOTOR (TEI), Roketsan gibi dünya devlerine hizmet veriyoruz ve ülkemiz ekonomisine katkı sunuyoruz. Tüm milli projelerin tasarım, geliştirme ve seri üretim aşamalarında yer almak istiyoruz." Yavuz, Türkiye ısıl işlem sektöründe çok uluslu markaların payına dikkati çekerek, "3 ayrı Türk firmasının ortak sinerjisiyle kurulan Alpha'nın büyüklüğü ve teknolojisiyle oluşturduğu yeni kapasite; Türkiye'nin ihracat lideri sektörlerine sağlayacağı destekle bu alandaki artışa da katkı sunacak.
İhracat - 14.05.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme takvimine ilişkin açıklama
Erdoğan, millete söz verdikleri şekilde pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimini uygulamaya başlayacaklarına dikkat çekerek, şunları söyledi: "Bu konudaki detayları kabine toplantımızın ardından milletimizle paylaşacağız. Niyetimiz mayıs ayı sonuna kadar nispeten ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir. Haziran ayıyla birlikte günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz. Milletimin şundan emin olmasını istiyorum. Salgının ülkemize sirayet ettiği 2020 mart ayından beri aldığımız tedbirlerin özellikle de kısıtlamaların tek amacı 84 milyon vatandaşımızın her birinin sağlığını, hayatını, geleceğini korumaktır. Mecbur olmadığımız hiçbir tedbire başvurmadık, başvurmayacağız. Bununla kalmıyor, aldığımız tedbirleri de vatandaşlarımızın işine, aşına, ekmeğine zarar vermeyecek esneklikte uygulamaya özen gösteriyoruz. Amacımız dünyanın tamamıyla birlikte yaşadığımız bu sıkıntılı sürecin en az hasarla, kayıpla atlatılabilmesini sağlamaktır. Üretim tarafında bunu başardığımızı memnuniyetle görüyoruz. Sanayi üretimi ve ihracat rakamları her ay yeni rekorlar kırarak olumlu yönde ilerliyor.
İhracat - 14.05.2021
Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması'na başvurular sürüyor
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin (OİB), sektörde katma değerli ürün ve teknolojilerin geliştirilerek ihracatın artmasına katkı sunmak amacıyla düzenlediği Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması'na başvurular sürüyor.
İhracat - 14.05.2021
Yılın ilk 4 ayında Doğu Anadolu'dan 172 özerk/serbest bölge ve ülkeye 842,3 milyon dolarlık ihracat
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) üyesi firmaların ocak-nisan döneminde 17 ilden yaptığı ihracat, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen geçen yıla göre yüzde 54,17 artarak 842 milyon 372 bin dolar oldu.
İhracat - 14.05.2021
Bursa'da ekim ayında dev mermer blokların görücüye çıkacağı fuar şimdiden ilgi görüyor
Organizasyonun her geçen yıl katlanarak büyüdüğüne dikkati çeken Efendioğlu, "Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı dünyada alanında ilk ve tek fuar. Bu fuar ihracata ciddi katkı sağlayacak.
İhracat - 14.05.2021
İzmir Kalkınma Ajansı: Türkiye elektrikli yat ve tekne üretiminde 2045'e kadar öncü olabilir
Hedef pazar Avrupa ve Kuzey Amerika Raporda, elektrikli tekne pazarında ilk aşamada Türkiye'nin mevcut ihracatındaki paylarının yüksekliğinden dolayı hedef pazar Avrupa ve Kuzey Amerika olarak öngörülüyor.
İhracat - 14.05.2021
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 6 bin 986 megavatsaat elektrik ithalatı, 12 bin 866 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İhracat Haberleri | İhracat Haber - Haberler - İhracat haberleri, son dakika ihracat haber ve gelişmeleri burada. ZEYTİN FİDANCILIĞININ MERKEZİ ORHANGAZİ'DE YENİ SEZON BAŞLADI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.05.2021 21:18:48. #1.11#

title