İhracat Haberleri

İhracat haber, İhracat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhracat - 24.10.2020
Türkiye'nin 9 aylık sirke ihracatında artış yüzde 50'ye yaklaştı
Türkiye'den ocak-eylül döneminde 92 ülkeye 5 milyon 110 bin dolarlık sirke ihraç edildi.
İhracat - 24.10.2020
Trabzon'dan 9 ayda 552,8 milyon dolarlık fındık ihracatı
Trabzon'dan yılın 9 aylık döneminde 552 milyon 806 bin dolarlık fındık ihraç edildi.
İhracat - 24.10.2020
Aydınlı girişimci devlet desteğiyle kurduğu tesisten 30 ülkeye ihracat yapıyor
Aydın'ın Germencik ilçesinde devletten aldığı 480 bin liralık hibeyle incir işletme tesisi kuran girişimci, işlediği ürünleri 30 ülkeye ihraç ediyor.
İhracat - 24.10.2020
Sınır hattında Suriye Ticaret Merkezi kurulacak
Merkez ile amaçlarının hem Suriyelilerin ihtiyaçlarının bir noktadan teminini sağlamak hem de ekonomik açıdan karşılıklı ticaret imkanlarını pekiştirmek olduğunu belirten Peltek, şöyle konuştu: "Şanlıurfa'da Suriye Ticaret Merkezi adı altında bir çalışma yapıyoruz. Fizibilite çalışmalarımız sürüyor, 'nerede nasıl yapabiliriz' diye çok yönlü girişimlerde bulunuyoruz. Amacımız Suriyelilerin sınırımıza ülkemize geldikleri zaman bir noktadan ihtiyaçlarını temin edip ticari hayatımıza da katkı sunmalarını sağlamaktır. Bununla ilgili Karacadağ Kalkınma Ajansından ödenek aldık, fizibilite çalışmasını bitirmek üzereyiz. Özellikle tarım ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu her bir kaleme hitap edebilecek fonksiyonlu bir merkezi faaliyete geçirmek istiyoruz. İş sektörlerini sınır hattına taşıyarak Suriyelilerin geldiklerinde alışverişlerini orada yapmalarını istiyoruz. Merkezin kurulacağı yer için de birkaç farklı alternatifimiz var, araştırmalarımız sürüyor." "Bölgemizde zenginlik olacak" Peltek, bölgenin teröristlerden temizlenmesiyle eski günlere dönüş için bir umut ışığının yandığını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Özellikle Suriye kırsalında teknoloji desteğiyle iyi tarım yapmak istiyoruz. Sınırın Türkiye tarafında olduğu gibi orada da iyi bir tarım faaliyeti yürütmek istiyoruz. Şartlar ve imkanlar böyle devam ederse harekat bölgesinin de gelişmesini temin etmiş olacağız. Suriye iç savaşı öncesi müthiş bir sirkülasyon ile karşılıklı ticaret imkanları vardı. Sadece Suriye'nin sınırımızdaki ilçeleri değil Rakka, Şam ve Halep gibi ülkenin tamamına bizim Şanlıurfa olarak hem ihracatımız hem ithalatımız oluyordu.
İhracat - 24.10.2020
Kovid-19 sürecinde makarna tüketimi arttı
"Buğdayda gümrük vergilerinin sıfırlanması önemli bir tedbir adımı olmuştur" Sektörün, makarna ihracatı için buğday ithalatı gerçekleştirdiğini belirten Külahçıoğlu, şunları kaydetti: "21 Ekim tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren buğday ithalatında gümrük vergilerinin sıfırlanması doğru zamanda ve önemli bir tedbir adımı olmuştur.
İhracat - 24.10.2020
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 632 megavatsaat elektrik ithalatı, 11 bin 750 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (4)
TOBB, TESK, Barolar Birliği, TÜRMOB, ihracatçı birliklerinin aidat ödemeleri de yapılandırmaya dahil olacak.
İhracat - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (2)
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'ne göre, tam mükellef gerçek kişilerin, Gümrük Kanunu kapsamında dolaylı temsilci olarak yetkili kılınan Posta İdaresi ya da hızlı kargo taşımacılığı yapan şirketlerce düzenlenen elektronik ticaret gümrük beyannamesiyle gerçekleştirdikleri mal ihracatı kapsamında elde ettikleri kazancın yüzde 50'sine beyannamede bildirilen gelirlerden indirim uygulanacak.
İhracat - 23.10.2020
Libya Petrol Kurumu, iki petrol limanındaki mücbir sebep halini kaldırdı
Libya Ulusal Petrol Kurumu (NOC), Ras Lanuf ve Sidra petrol limanlarındaki mücbir sebep halinin kaldırıldığını duyurdu. Libya'da petrolün çıkartılması, işlenmesi, dağıtımı ve ihracatından sorumlu NOC'dan yapılan yazılı açıklamada, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı yabancı savaşçıların liman bölgesinden ayrıldıklarının teyit edilmesi üzerine mücbir sebebin kaldırıldığı kaydedildi.
İhracat - 23.10.2020
Vergi borcu yapılandırması maddesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi
TOBB, TESK, Barolar Birliği, TÜRMOB, ihracatçı birliklerinin aidat ödemeleri de yapılandırmaya dahil olacak.
İhracat - 23.10.2020
Bakan Pekcan, İSO Meclisi'nin online toplantısına konuk oldu
Pekcan, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi konusunda özel sektörün de katkısının son derece önemli olduğunu ifade etti. Önümüzdeki süreçte küresel ekonomi ve ticaret yapısında görülmesi olası dönüşümlerin Türkiye için şüphesiz fırsatlar barındırdığına dikkati çeken Pekcan, şunları kaydetti: "İnanıyorum ki Türkiye olarak her durumda, her senaryoda küresel ekonomi ve küresel değer zincirleri içindeki pozisyonumuzu güçlendirmemiz mümkün. Türkiye olarak, beşeri kaynaklarımız, jeo-stratejik konumumuz, katma değer odaklı gelişen ekonomimiz ve kaliteli üretim yapımız ile üretimdeki ve ihracattaki potansiyelimizi, kapasitemizi çok daha ileri seviyelere götürebiliriz.
İhracat - 23.10.2020
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Erzurum'da sanayiciler ile buluştu Açıklaması
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Sanayimiz için çok kritik bir adımı hayata geçirerek, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sanayileşme İcra Komitesini kurduk. Bu Komitede, sanayimize seviye atlatacak ve ülkemizi geleceğe hazırlayacak kararlar ilgili bakanlıklarla birlikte alınacak.
İhracat - 23.10.2020
Kazakistan ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi 2 milyar 56 milyon dolara ulaştı
Ülkeden Türkiye'ye ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüze 2,1 gerileyerek, 1 milyar 482 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti.
İhracat - 23.10.2020
"Küresel Tedarik Zincirlerinin Yeniden Yapılanması" webinarı
Küresel tedarik zincirinde ABD ve Avrupalı şirketlerin alternatif ve ulaşılabilir üreticileri yeniden tercih etmeye başladığını kaydeden Okyay, şu açıklamalarda bulundu: "Avrupa pazarının Türkiye açısından önemli bir fırsat penceresi olduğunu ben de düşünüyorum. Doğru kullandığımız takdirde küresel tedarik zincirlerinde sayımızın artması, tersi olması halinde daralması ihtimal dahilinde. Türkiye-AB ilişkileri çok önemli. Pandeminin ilk aylarında bunun etkilerini de gördük. Şu anda yüksek teknolojinin ihracatımızdaki payı yüzde 2,8.
İhracat - 23.10.2020
Son dakika! "Küresel Tedarik Zincirlerinin Yeniden Yapılanması" webinarı
AB'nin, yeni nesil ticaret yaklaşımıyla artık ticari politikalarında Paris Anlaşması ve sürdürülebilir kalkınma ilkelerine uyumu bir ön şart olarak gündeme getirdiğini anımsatan Kaslowski, "Bu açıdan, AB Yeşil Mutabakat ve birlikte gelen Sınırda Karbon Düzenlemesi gibi alt düzenlemelerin ülkemizin ihracat rekabetçiliği gözetilerek ele alınması ve sektörel yol haritaları çıkarılması gereklidir.
İhracat - 23.10.2020
Tacikistan'ın dış ticaret hacmi arttı
Tacikistan'ın dış ticaret hacmi, bu yılın 9 ayında 3,4 milyar dolar oldu. Tacikistan Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ülkenin dış ticaret hacmi, bu yılın ocak-eylül döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8,3 artarak 3,4 milyar dolara ulaştı. Yılın 9 ayında Tacikistan'ın ihracatı yüzde 54,8 artışla 1,2 milyar dolar, ithalatı ise yüzde 6,6 düşüşle 2,2 milyar dolar olarak gerçekleşti.
İhracat - 23.10.2020
AK Parti Grup Başkanvekili Muş, vergi yapılandırmasının detaylarını açıkladı Açıklaması
YÜKOK'lara taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına dair katkı paylarının da yapılandırma kapsamına alındığını belirten Muş, TOBB, TESK, Barolar Birliği, TÜRMOB, ihracatçı birliklerinin aidat ödemelerinin yapılandırma kapsamında olduğunu dile getirdi.
İhracat - 23.10.2020
Son dakika haberleri: Ticaret ve sanayi odalarından Suudi Arabistan'ın Türk mallarına uyguladığı ambargoya tepki
Platformdan yapılan yazılı açıklamada, Suudi Arabistan başta olmak üzere bazı Ortadoğu ülkeleri tarafından gayriresmi uluslararası ticaret kurallarına aykırı uygulamalarla ilgili ülkelere olan ihracatın engellenmeye çalışıldığı belirtildi.
İhracat - 23.10.2020
İKMİB'den kadınlara ve gençlere özel komite
Kimya ihracatçılarının çatı kuruluşu İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), hem genç kimyacıları hem de kadın kimya ihracatçılarını bir araya getirmek, yeni bir farkındalık yaratarak sektördeki sinerjiyi yükseltmek amacıyla İKMİB Gençlik Komitesi'ni ve İKMİB...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İhracat Haberleri | İhracat Haber - Haberler - İhracat haberleri, son dakika ihracat haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin 9 aylık sirke ihracatında artış yüzde 50'ye yaklaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 11:27:26. #1.14#
title