İhracat Haberleri

İhracat haber, İhracat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhracat - Bugün
Son dakika haberi! Küresel piyasalarda gözler Fed'e çevrildi
Bankanın para politikası metninde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomiye olumsuz etkilerine değinerek, ihracat ve üretimin tedarik zincirindeki sıkıntılarla yavaşlayabileceğini belirtti.
İhracat - Bugün
Japonya Merkez Bankası para politikasını değiştirmedi
Japonya Merkez Bankası (BoJ), faizlerde ve para politikasında değişikliğe gitmezken, iklim değişikliğiyle mücadeleye yönelik çabaları desteklemek amacıyla sağlayacağı fon programının detaylarını açıkladı.
İhracat - Dün
İlk 1000 ihracatçının 157 tanesi Egeli
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan 1000 ihracatçı listesinde Ege Bölgesi'nden 157 firma yer aldı. TİM İhracat Ödül Töreni'nde de 38 ödülün 11 tanesi Egeli firmaların oldu.
İhracat - Dün
Hazırgiyim ve konfeksiyon sektörü Fransa'ya ihracatını 1 milyar dolara çıkaracak
Türk moda endüstrisi, ticari bağlantılarını artırmak için sektörde dünyanın önde gelen fuarları arasında yer alan 21-23 Eylül tarihlerinde düzenlenen Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarı'na katılıyor.
İhracat - Dün
Egeli iş insanları "Yeşil Mutabakat" konusunda bilgilendirildi
Türk ihracatçısının Yeşil Mutabakat kapsamında uyması gereken standartların bulunduğunu dile getiren Güçlü, "Biz AB'nin Gümrük Birlik Birliği partneriz.
İhracat - Dün
Katar: OPEC'e (Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü) geri dönmeyi düşünmüyoruz
Dünyanın en büyük sıvılaştırılmış doğal gaz ihracatçısı olan Katar, Ocak 2019'da Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nden (OPEC) ayrılmıştı.
İhracat - Dün
Sakarya'dan 26 firma "İlk 1000 İhracatçı Firma-2020" sıralamasına girdi
İhracatçı firmaların Sakarya'yı geliştirmeye ve gururlandırmaya devam ettiğini aktaran Altuğ, "Türkiye'nin yıldızları" olarak nitelendirilen ihracatçı listesinde Sakarya 'dan 26 firmanın yer aldığını aktardı.
İhracat - Dün
İKV Başkanlığı'na Ayhan Zeytinoğlu yeniden seçildi
İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Ayhan Zeytinoğlu yeniden seçildi.
İhracat - Dün
Doğu Karadeniz'den 8 ayda 54,5 milyon dolarlık alabalık ihraç edildi
AA muhabirinin, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) verilerinden yaptığı derlemeye göre, bölgeden yurt dışına bu yılın ocak-ağustos döneminde 10 bin 343 ton alabalık satıldı. Söz konusu ihracattan 54 milyon 524 bin 670 dolar gelir sağlandı.
İhracat - Dün
16 yıllık Merkel iktidarı Almanya ve Avrupa siyasetini dönüştürdü
Merkel gerçekten vizyonsuz ve cesaretsiz bir siyasetçi mi? Siyasi kariyerindeki dönüm noktaları incelendiğinde bu iddianın çok da doğruyu yansıtmadığı görülüyor. AB'de derin izler bırakan mülteci krizi üzerinden bile Merkel'e yöneltilen bu eleştirinin haksız olduğu görülüyor. Çin ve ABD'den sonra en büyük üçüncü ihracat ülkesi olan Almanya, her ne kadar 1 trilyon 205 milyar avroluk yıllık ihracatının 635 milyarını AB ülkelerine yapıyor olsa da Merkel'in mülteci krizinde üstlendiği siyasi risk sadece Almanya'nın ekonomik çıkarları ile açıklanamaz.
İhracat - Dün
Türkiye'de doğal gazın vadeli ticaretine imkan sağlayacak piyasa 1 Ekim'de açılıyor
Türkiye'nin Karadeniz'deki gaz keşfinin de sisteme dahil edilmesinin arz güvenliğine önemli bir katkı sağlayacağını kaydeden Tancan, şöyle devam etti: "Bakanlığımız hedefleri çerçevesinde Karadeniz gazının 2023 yılında piyasaya arz edilmesi planlanıyor. Özellikle yerli gazımızın sisteme dahil edilmesiyle net ithalatçı ülke konumundan çıkıp ihracatçı ülke statüsüne geçmiş olacağız.
İhracat - Dün
3 bin 239 ton ürün ihraç edildi
Düzce her geçen gün sanayi ve gıda ürünlerini yurt dışına ihracat yapmaya devam ediyor.
İhracat - Dün
İSO, sanayi sektörleri için hazırladığı sürdürülebilirlik yol haritalarının ilkini açıkladı
İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında 10 sektör için hazırlamaya başladığı yol haritalarından ilki olan "Tekstil Ürünleri Sanayi ve Giyim Eşyaları Sanayi" rehberine göre, AB'ye ihracat yapan Türkiye tekstil ürünleri ve hazır giyim sektörlerinin avantajlı...
İhracat - Dün
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 9 bin 564 megavatsaat elektrik ithalatı, 15 bin 738 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - Dün
Kazakistan, Afganistan'a buğday ve un ihraç etmeyi sürdürecek
Kazakistan Tarım Bakanı Yerbol Karaşökeyev, Kazak buğday ve ununun Orta Asya, İran ve Afganistan gibi geleneksel pazarlara ihracatının devam edeceğini bildirdi.
İhracat - Dün
"Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri, iki güçlü stratejik ortak ve 70 yıllık müttefiktir"
"İKİLİ TİCARET HACMİ, SALGIN ŞARTLARINA RAĞMEN GEÇEN SENE 21 MİLYAR DOLARA YÜKSELMİŞTİR" ABD ile ikili ticaret hacmini 100 milyar dolara ulaştırmaya yönelik kararlılıklarını beraberce vurguladıklarını da söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu rakamın, doğru adımların atılması halinde rahatlıkla erişilebilecek gerçekçi bir hedef teşkil ettiğinde hemfikiriz. Nitekim Türkiye ile Amerika arasındaki ikili ticaret hacmi, salgın şartlarına rağmen geçen sene 21 milyar dolara yükselmiştir. Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'nin en fazla ihracat yaptığı ülkeler arasında üçüncü sırada yer almaktadır" ifadelerini kullandı.
İhracat - Dün
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan: İkili ticaret hacim hedefi 100 milyar dolar
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti; "Geçtiğimiz Mayıs ayında bazı Amerikan şirketlerinin yöneticileriyle video konferans yoluyla fikir alışverişinde bulunmuş yeni işbirliği ve yatırım imkanlarını ele almıştık. Bu defa da Türk Amerikan iş Konseyi, Amerikan iş dünyasının siz değerli temsilcileriyle bir araya gelmemize imkan sağladı. Türkiye ve ABD, iki güçlü stratejik ortak ve 70 yıllık müttefiktir. Bu çok özel ve sağlam temellere dayanan işbirliğimiz, yıllardır dünyanın birçok coğrafyasında barışa, istikrara ve güvenliğe katkı sağlamıştır. Son dönemde yaşanan kritik gelişmeler, ülkelerimiz arasındaki stratejik ortaklığın önemini ve kıymetini bir kez daha göstermiştir. Sadece ekonomi ve ticarette değil, güvenlikten teröre, savunmadan yatırımlara uzanan geniş bir alanda ciddi bir işbirliği imkanlarımız bulunuyor. Kişisel ilişkilerde olduğu gibi devletler de zaman zaman bazı konularda görüş ayrılıkları yaşayabilir. Biz bunların dayanışma ve karşılıklı saygı çerçevesinde diyalog yoluyla aşılabileceğine inanıyoruz. Türk Amerikan ilişkilerinin, konu bu zaviyeden ele alındığında, karşılaşılan zorlukları aşabilecek olgunluğa ve kapasiteye sahip olduğu görülecektir. Önemli olan her iki ülkede de bu yönde kuvvetli bir siyasi anlayış ve iradenin bulunmasıdır." Erdoğan, ABD Başkanı Biden'la 14 Haziran'da Brüksel'de yaptığı samimi ve kapsamlı görüşmeyi hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti; "Sayın Başkan'la ekonomik ilişkilerimizin geliştirilmesinin hem mümkün hem de gerekli olduğu hususunda tam bir mutabakat içindeyiz. İkili ticaret hacmimizi 100 milyar dolara ulaştırmaya yönelik kararlılığımızı beraberce vurguladık. Bu rakamın, doğru adımların atılması halinde rahatlıkla erişebilecek gerçekçi bir hedef teşkil ettiği de hem fikiriz. Nitekim Türkiye ile Amerika arasındaki ikili ticaret hacmi salgın şartlarına rağmen geçen sene 21 milyar dolara yükselmiştir. ABD, Türkiye'nin en fazla ihracat yaptığı ülkeler arasında üçüncü sırada yer almaktadır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İhracat Haberleri | İhracat Haber - Haberler - İhracat haberleri, son dakika ihracat haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi! Küresel piyasalarda gözler Fed'e çevrildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 09:25:14. #1.15#

title