İhracat Haberleri

İhracat haber, İhracat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhracat - Bugün
Turkish Cargo dünya hava kargo taşıyıcıları arasında 3. sıraya yükseldi
Turkish Cargo, IATA'nın nisan ayı istatistiklerine göre de yüzde 25'e yakın pazar payıyla Macaristan kargo ihracatında her 4 sevkiyattan 1'ini taşıyarak 1.
İhracat - Bugün
Mücevher ihracatı temmuzda 456 milyon dolar oldu
Mücevher ihracatı, temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 31,5'lik artışla 456 milyon dolara ulaşırken ocak - temmuz arasındaki toplam mücevher ihracatı yüzde 48,5 artarak 2,91 milyar dolar oldu.
İhracat - Bugün
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 4 bin 898 megavatsaat elektrik ithalatı, 14 bin 683 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - Bugün
ABD'nin ham petrol stokları arttı
Petrol üretimi arttı ABD'nin ham petrol ithalatı geçen hafta bir önceki haftaya göre günlük ortalama 75 bin varil azalarak yaklaşık 6 milyon 432 bin varil, ihracatı ise günlük ortalama 585 bin varil azalarak 1 milyon 904 bin varil oldu.
İhracat - Bugün
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda karatede erkekler kumite 67 kiloda Eray Şamdan yarı finale yükselerek, olimpiyat madalyasını garantiledi.
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda karatede erkekler kumite 67 kiloda Eray Şamdan yarı finale yükselerek, olimpiyat madalyasını garantiledi.
İhracat - Bugün
Mercedes-Benz StartUP 2021'in kazananları açıklandı
1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak, 'AR-GE/Tasarım Merkezi Sahibi İşletmelerin Girişimci Firmalara veya Girişim Sermayesi Yatırım Fonlarına Yatırım Yapma Şartı' ile ilgili ek değişiklik maddesinin girişim ekosistemine önemli bir katkı sağlayacağına inancının tam olduğunu ifade eden Sülün, "Kanunda gerçekleşen değişimin, girişim ekosistemine önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu sayede girişim ekosistemine, hayatları için çok önemli olan, sermaye aktarımı olacak. Ar-Ge ve teknolojide ilerleme kaydedilmesi, yenilikçi ürün ve süreçlerin ticarileştirilmesinin yanı sıra katma değerli ve yüksek teknolojili ürünlerin ihracatımız içindeki payının artmasında da yine bu kanunun etkisi olacaktır.
İhracat - Bugün
Paprika biberi kilosu 13 liradan hasat edildi
"Sarı olanının kilosu 13 lira" Güçlü besin değerlerine sahip biberin bir şifa deposu olduğunu ve özellikle salatalarda tercih edildiğini anlatan Şahin, "Bölgemizdeki üretimin yaklaşık yüzde 98'i ihracata gidiyor, yüzde 2'lik kısmı ise Antalya, İstanbul, İzmir'deki lüks otellerde tüketiliyor.
İhracat - Bugün
AKİB Türkiye'nin ihracat artış ortalamasını dörde katladı
Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), temmuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41,2 artışla 1,17 milyar dolarlık ihracat değerine ulaşırken ülke ortalamasının 4 katından fazla performans sergiledi.
İhracat - Bugün
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı: (5)
Bu büyüme ile Türkiye'nin G20 ülkeleri arasında Çin ile birlikte pozitif büyüme kaydeden 2 ülkeden biri olduğunu belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "2021 yılının ilk çeyreğinde güçlü yatırımlar, özel tüketim ve dış talebin desteğiyle büyüme yıllık yüzde 7 seviyesine ulaştı. Böyle bir şeyi de yakaladık. Salgın döneminde imalat sanayimizi ayakta tutmak için verdiğimiz destekler şu anda neticelerini veriyor. Sanayimiz, ihracatta bizi rekorlarla özellikle koşarak daha da büyümeye teşvik ediyor.
İhracat - Dün
Trabzon Ticaret Borsasından "fındıkta erken hasadın verim kaybına neden olacağı" uyarısı
Karabinaoğlu, erken hasadın fındıkta buruşuk oranını yükselterek yer yer 2-3 randıman kaybına, ayrıca miktar bazında da azalmaya sebep olduğunun altını çizerek, "Ortalama 1-1,5 randıman düşüklüğü ile meydana gelen verim kaybının üreticiye zararı, kilo başına en az 2 lira civarında olacaktır. Bunu bir ton fındık üzerinden hesapladığınızda 2 bin liralık ekonomik kayıp demektir. Bu hem üreticinin hem de bir ihracat ürünü olduğu için ülkenin kaybı anlamına geliyor.
İhracat - Dün
İKV ile TÜRKONFED'den "Avrupa Yeşil Mutabakatı Finansman Destekleri" webinarı
İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ise son dönemde Türkiye-AB ilişkilerinde pozitif gündem umudu belirdiğini belirterek şunları kaydetti: " Gümrük Birliği'nin güncellenmesi, insani temasların artırılması ve yüksek düzeyli diyalogların yeniden başlatılması söz konusu olabilecek. Mülteci iş birliği de artan göçler ışığında önemini devam ettiriyor. Ancak ilişkilerde en önemli konuların başında Yeşil Mutabakat geliyor. Avrupa Yeşil Mutabakatı 2050 yılında Avrupa'nın ilk iklim nötr kıta olması hedefi doğrultusunda çok kapsamlı bir dönüşümü zorunlu kılıyor. Türkiye'nin en önde gelen ihracat pazarı olan AB'de üretim standartları değişirken, Sınırda Karbon Düzenlemesi gibi metotlarla ticarete yeni kurallar getiriliyor.
İhracat - Dün
Ağaç işleme makinesi sektörü dış ticaret fazlası vermeyi sürdürüyor
Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği (AİMSAD) tarafından hazırlanan 2021 yılı ikinci çeyrek Ağaç İşleme Makinesi (AİM) Özet Sektör Raporu'na göre, yılın ilk 6 ayında ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 198 olurken, AİM sektörü dış ticaret fazlası vermeye devam etti.
İhracat - Dün
Alternatif Bank'tan ikinci çeyrekte 16 milyon TL net kar
"Dış ticarette de başarılı bir performans ortaya koyduk" Alternatif Bank olarak bu dönemde, ülke ekonomisinin sürdürülebilir büyümesinde kritik öneme sahip dış ticarette de başarılı bir performans ortaya koyduklarını aktaran Gür, şunları kaydetti: "Bankamızın önceliği kabul ettiğimiz ihracat odaklı büyüme stratejimiz doğrultusunda, yılın ilk yarısında finanse ettiğimiz ihracat hacmi, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artarak 700 milyon dolar oldu.
İhracat - Dün
Sofralık üzümde ihracat 6 Ağustos'ta başlayacak
Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliğinin de içinde bulunduğu Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü başkanlığında oluşturulan komisyon, sultani üzüm ihracat başlangıcını 6 Ağustos olarak belirledi.
İhracat - Dün
Son dakika haberi! Su ürünleri sektörü yangınlar için imkanlarını seferber etti
Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Muğla Su Ürünleri Yetiştiricileri Birliği koordinasyonunda, ülkenin en büyük buz üretim tesislerine sahip su ürünleri ihracatçıları, sahada görev yapan ekiplerin ihtiyacı doğrultusunda tonlarca buzu bölgeye ulaştırırken, bazı tesisler de tanker ve arazözlerle su gönderiyor.
İhracat - Dün
Türkiye'nin taze üzüm ihracatının % 73'ü Çekirdeksiz Sofralık Sultani Üzümden
Osmanlı Sultanların sofralarını süsleyen Çekirdeksiz Sultani Üzümün ihracat yolculuğu 6 Ağustos'ta başlıyor.
İhracat - Dün
Rusya'nın tarım ihracatı 7 ayda yüzde 16 arttı
Rusya'nın tarım ürünleri ihracatı, yılın 7 ayında geçen yılın aynı döneminde kıyasla yüzde 16 artarak 16,8 milyar dolara çıktı.
İhracat - Dün
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 4 bin 489 megavatsaat elektrik ithalatı, 14 bin 456 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - Dün
Türk doğal taş ihracatçıları Avustralya pazarında liderliğe oynuyor
Ege Maden İhracatçıları Birliği, Ticaret Bakanlığı'nın koordinasyonu ve desteğiyle 30 Temmuz-6 Ağustos tarihlerinde doğal taş sektöründe dünyanın en büyük 16'ıncı ithalatçısı konumunda olan Avustralya'ya Sanal Doğal Taş Ticaret Heyeti düzenliyor.
İhracat - 03.08.2021
Avustralya Sanal Doğal Taş Ticaret Heyeti Toplantısı
Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, işlenmiş mermerde ihracatın arttığını belirterek, "İhracatta blok mermerin payı düşerken işlenmiş mermerin payı artıyor.
İhracat - 03.08.2021
Demir sektörü Temmuz ayında lider konumunu koruyor
Ege İhracatçı Birlikleri, Temmuz ayında yüzde 4 artışla 1 milyar 238 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İhracat Haberleri | İhracat Haber - Haberler - İhracat haberleri, son dakika ihracat haber ve gelişmeleri burada. Turkish Cargo dünya hava kargo taşıyıcıları arasında 3. sıraya yükseldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 5.8.2021 11:24:48. #1.14#

title