İhracat Haberleri

İhracat haber, İhracat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İhracat - Bugün
İhracat - Bugün
Trakya ihracat avcılarının 2021'de hedefi 80 milyon dolar!
Trakya Kalkınma Ajansı'nın girişimleri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çorlu ve Çerkezköy ticaret ve sanayi odalarının iş birliğinde oluşturulan Dış Ticaret İstihbarat Merkezi (DTİM) 2 yıl içinde bölgede ihracat potansiyeli olan firmaları belirledi.
İhracat - Bugün
Sakarya'dan 4 ayda 1,9 milyar dolarlık ihracat yapıldı
Türkiye'nin otomotiv ihracatında önemli yere sahip olan Sakarya, yılın ilk 4 ayında 1 milyar 888 milyon 163 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
İhracat - Bugün
Makine ihracatı 4 ayda 7,5 milyar dolar oldu
Makine sektörü, bu yılın ilk 4 ayında 7,5 milyar dolarlık ihracata imza attı.
İhracat - Bugün
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 4 bin 869 megavatsaat elektrik ithalatı, 8 bin 712 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - Bugün
Türk Eximbank ihracatçıya ilk çeyrekte 11,2 milyar dolar destek sağladı
Türk Eximbank'ın yılın ilk çeyreğinde ihracatçıya verdiği destek tutarı, 6,1 milyar doları kredi, 5,1 milyar doları sigorta olmak üzere bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artarak 11,2 milyar dolara ulaştı.
İhracat - Bugün
Sektör pandeminin etkilerini geride bıraktı
Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) tarafından yapılan açıklamaya göre, Nisan sonu itibarıyla Türkiye'nin serbest bölgeler dâhil toplam makine ihracatı 7,5 milyar dolar oldu.
İhracat - Dün
Aronya meyvesi tarımda yeni alanlara yatırım yapmak isteyenlere fırsat yarattı
Rapora göre, üzümsü meyvelerin önemi ve yetiştiriciliği gittikçe önem kazanırken, son yıllarda ihracat imkanlarının artması nedeniyle bu tip ürünlere talep her geçen yıl artıyor.
İhracat - Dün
Türkiye'nin 4 aylık çekici ihracatı yüzde 154 arttı
Türkiye'den ocak-nisan döneminde, geçen yıla oranla yüzde 154 artışla 50 ülkeye çekici ihraç edildi.
İhracat - Dün
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 6 bin 278 megavatsaat elektrik ithalatı, 11 bin 994 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - 15.05.2021
Son dakika haberi... İşçi Partisi milletvekili Nandy'den İngiltere Dışişleri Bakanı Raab'a Filistin mektubu
İngiliz hükümetinin, tüm yükümlülükler doğrultusunda, bu çatışmada ihraç edilen silah ve teçhizatın kullanımını da değerlendirmesi gerektiğinin altını çizen Nandy, parlamentoya, İsrail güvenlik güçlerine silah ve teçhizat ihracatı için verilen başka ruhsatların, iç baskı eylemleri, dış saldırganlık veya uluslararası insancıl hukuk ihlalleri için kullanılıp kullanılamayacağını belirten bir rapor verilmesi gerektiğini kaydetti.
İhracat - 15.05.2021
Vali Şahin, Batman'ın il oluşunun 31'inci yıl dönümünü kutladı
Şahin, şöyle devam etti: "Bugün 600 bin kişiyle aradan geçen 31 yılda nüfusunu üçe katlamış, Organize Sanayi Bölgesi iki kat büyüyen, tarımda daha yüksek kar getiren ürünler yetiştiren, tekstilde komşu ülkelere ihracat yapan, yıllarca ihmal edilen imar sorunlarını çözmüş, kanser saçan alt yapı problemlerine neşteri vurmuş, temiz su ve kesintiler konusunda çözüm oluşturmuş, çöpten elektrik üreten ve caddelerinin ortasından geçen İluh Deresine kadar vizyon yüklü projelerin yükseldiği daha yeşil ve nefes alan bir Batman var.
İhracat - 15.05.2021
KOBİ'ler yatırım iştahında zirvede
Açıklamada görüşlerine yer verilen C2FO Türkiye Ülke Direktörü Serden Keçecioğlu, "Tüm zorluklara ve belirsizliklere karşın, 'eğer daha çok nakdiniz olsaydı nasıl kullanırdınız?' sorusuna yüzde 60 oranla 'daha çok ekipman ve stok alırdık', yüzde 55 oranla ise 'operasyonlarımızı genişletip ihracatta büyürdük' şeklinde yanıt verilmesi, Türkiye'deki yatırım iştahına ve güçlü girişimci ruha işaret ediyor.
İhracat - 15.05.2021
Marmaray kıtalar arasındaki yük taşımacılığının kalbi oldu
Asya ile Avrupa kıtaları arasında kesintisiz demir yolu taşımacılığına imkan sağlayan Marmaray Boğaz Tüp Geçişi'nden son bir yılda 845 yük treni geçti. Bu trenlerden 451'i Avrupa yönüne, 394'ü ise Asya yönüne geçiş yaparak çoğu ihracatla ilgili net 370 bin ton yük ulaştırdı.
İhracat - 15.05.2021
Güneydoğu'nun ihracatı Kovid-19'a rağmen ikinci kez 1 milyar doların üstünde
Güneydoğu Anadolu Bölgesi, aylık bazdaki ihracatını yeni tip koronavirüse (Kovid-19) rağmen ikinci kez 1 milyar doların üzerine çıkarmanın sevincini yaşıyor.
İhracat - 15.05.2021
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Öte yandan, dün 4 bin 620 megavatsaat elektrik ithalatı, 9 bin 769 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.
İhracat - 15.05.2021
GÜNDEM / 15 Mayıs 2021
(Muğla/17.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- "Kara elmas" trüf mantarında Türkiye'nin hedefi 1 milyar dolarlık ihracat Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey: "2020 yılı itibarıyla Türkiye'de 400'e yakın trüf avcısı tarafından doğadan toplanan değişik cinslerdeki 60 ton civarındaki trüf mantarının ticari hacmi yaklaşık 220 milyon liraya ulaştı.
İhracat - 15.05.2021
S&P, güvenlik ve siyasi risklerin İsrail'in kredi notu üzerindeki baskıyı artırabileceğini belirtti Açıklaması
Kovid-19'a karşı etkili ve hızlı aşılama, güçlü teknoloji sektörü performansı ve artan gaz ihracatının etkisiyle ülke ekonomisinin 2021'de yüzde 5 büyümesinin beklendiğine işaret edilen açıklamada, bu tahminin mevcut askeri çatışmanın ve iç gerilimlerin yavaş yavaş azaldığı ve uzun sürmediği varsayımına dayandığı aktarıldı.
İhracat - 15.05.2021
Tır sürücülerinin gözdesi Sarp Gümrük Kapısı'nda geçişler ikiye katlandı
Ülkede artan ihracat nedeniyle Sarp Gümrük Kapısı tır sürücülerinin gözdesi haline geldi.
İhracat - 14.05.2021
ABD-Meksika-Kanada Anlaşması'nın ilk Serbest Ticaret Komisyonu gelecek hafta toplanacak
ABD Ticaret Temsilciliği (USTR), ABD-Meksika-Kanada Anlaşması'nın (USMCA) ilk Serbest Ticaret Komisyonunun gelecek hafta toplanacağını duyurdu.
İhracat - 14.05.2021
ABD'de ithalat ve ihracat fiyat endeksleri nisanda beklentileri geride bıraktı
ABD'de ithalat fiyat endeksi nisanda aylık yüzde 0,7 artarken ihracat fiyat endeksi yüzde 0,8 yükseldi.
İhracat - 14.05.2021
Erdoğan, partililerle video konferans aracılığıyla bayramlaştı Açıklaması
Kovid-19 salgınının Türkiye'de yayılmaya başladığı 2020 Mart ayından beri aldıkları tedbirlerin ve özellikle kısıtlamaların tek amacının 84 milyon vatandaşın her birinin sağlığını, hayatını ve geleceğini korumak olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: "Mecbur olmadığımız hiçbir tedbire başvurmadık, başvurmayacağız. Bununla kalmıyor aldığımız tedbirler ile vatandaşlarımızın işine, aşına, ekmeğine zarar vermeyecek esneklikte uygulamaya özen gösteriyoruz. Amacımız, dünyanın tamamı ile birlikte yaşadığımız bu sıkıntılı süreci en az hasarla, en az kayıpla atlatılabilmesini sağlamaktır. Üretim tarafında bunu başardığımızı memnuniyetle görüyoruz. Sanayi üretimi ve ihracat rakamları her ay yeni rekorlar kırarak olumlu yönde ilerliyor.
İhracat - 14.05.2021
Türk ısıl işlem firmaları birleşerek dünyaya açılıyor
"Birleşme sonrası kapasitemiz pazarın yüzde 15'ine liderlik edecek" Koray Yavuz, birleşme sonrası, Türkiye pazarının yüzde 15'ine denk gelen kapasiteye sahip olduklarını belirterek, şu bilgileri verdi: "Potansiyelini birleştiren 3 Türk markası, hem yurtiçinde hem de yurt dışında büyük projelerin ısıl işlem ihtiyaçlarına yüksek teknolojili tedarik yöntemleriyle karşılık verecek. Otomotiv, havacılık ve beyaz eşya alanında Bosch, Ford, Valeo, Beretta, Iveco, Baykar, TUSAŞ (TAI), TUSAŞ MOTOR (TEI), Roketsan gibi dünya devlerine hizmet veriyoruz ve ülkemiz ekonomisine katkı sunuyoruz. Tüm milli projelerin tasarım, geliştirme ve seri üretim aşamalarında yer almak istiyoruz." Yavuz, Türkiye ısıl işlem sektöründe çok uluslu markaların payına dikkati çekerek, "3 ayrı Türk firmasının ortak sinerjisiyle kurulan Alpha'nın büyüklüğü ve teknolojisiyle oluşturduğu yeni kapasite; Türkiye'nin ihracat lideri sektörlerine sağlayacağı destekle bu alandaki artışa da katkı sunacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İhracat Haberleri | İhracat Haber - Haberler - İhracat haberleri, son dakika ihracat haber ve gelişmeleri burada. Sigortacılık ile bazı alanlara ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.05.2021 17:38:04. #1.13#

title