Diyalog Toplantısı Haberleri

Diyalog Toplantısı haber, Diyalog Toplantısı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Diyalog Toplantısı - 27.08.2021
Son dakika haberi: ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ve Irak Dışişleri Bakanı Hüseyin telefonda görüştü
Horne, Sullivan'ın, ABD Başkanı Joe Biden'ın yakın zamanda Bağdat'ta yapılacak bölgesel toplantıya destek verdiğini dile getirdiğini aktararak, Sullivan ve Hüseyin'in geçen ay Washington'da yapılan Stratejik Diyalog toplantısı kapsamında mutabık kalındığı üzere Irak'ta DEAŞ'ın yeniden alan bulmaması için güvenlik ortaklığının sürdürülmesi konusunda da aynı fikirde olduğunu kaydetti.
Diyalog Toplantısı - 14.06.2021
Son dakika: Irak, bölgesel sorunların çözümü için komşu ülkeleri Bağdat'ta bir araya getirecek toplantı çağrısı yaptı
Son dakika habere göre Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, bölgenin tüm sorunlarının çözümü için komşu ülkeleri Bağdat'ta bir araya getirecek diyalog toplantısı çağrısında bulundu.
Diyalog Toplantısı - 04.06.2021
Bakü'de düzenlenen Türkiye-Azerbaycan 13. Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı sona erdi
Bakü'de düzenlenen Türkiye-Azerbaycan 13. Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı sona erdi.
Diyalog Toplantısı - 03.06.2021
Son dakika haberleri: Bakü'de, 13. Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzey Askeri Diyalog Toplantısı başladı
Son dakika politika haberine göre Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Türkiye ile Azerbaycan arasında askeri ve diğer alanlarda işbirliğinin mevcut durumunun görüşüleceği Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzey Askeri Diyalog Toplantısı Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de başladığını duyurdu.
Diyalog Toplantısı - 31.05.2021
Son dakika haberi... Türkiye-Azerbaycan 13. Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı 3 Haziran'da yapılacak
Son dakika gelişmesine göre Türkiye-Azerbaycan 13. Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı Bakü'de düzenlenecek.
Diyalog Toplantısı - 05.05.2021
Nijerya'da yılda 22 bin çocuğa HIV bulaşıyor
BM ile Nijerya hükümeti iş birliğinde başkent Abuja'da HIV'in anneden çocuğa bulaşmamasına yönelik ulusal diyalog toplantısı düzenledi.
Diyalog Toplantısı - 26.04.2021
Son dakika haberi! "Çocuk Dostu Turizm" diyalog toplantısı sektörün önde gelen kuruluşlarını bir araya getirdi
Son dakika haberleri: Uluslararası Çocuk Merkezince, "Çocuk Dostu Turizm Projesi"nin çevrim içi toplantısı, turizm sektörünün önde gelen temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.
Diyalog Toplantısı - 05.04.2021
Tunus'un eski Cumhurbaşkanı Merzuki'den erken seçim çağrısı
Ülkedeki krize çözüm için siyasi aktörlerin dile getirdiği ancak henüz somutlaşmamış "bir ulusal diyalog toplantısı" girişimine işaret eden Merzuki, bir diyalog olacaksa "anlaşmalar, teselliler, partiler arasında bölüşme" biçiminde gerçekleşmemesi gerektiğini paylaşarak, diyaloğun tüm siyasi aktörler, sivil toplum ve halk önünde muteber isimler arasında olması, ülkeyi sorunlarda boğmak değil, problemlere çözüm çizgisine getirmek için olması şartını vurguladı.
Diyalog Toplantısı - 09.03.2021
AB, Sırbistan-Kosova diyaloğunun artık tamamlanmasını istiyor
Sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşım yapan Borrell, 10 yıl önce ilk Belgrad-Priştine diyalog toplantısının Brüksel'de gerçekleştirildiğini anımsatarak, "Uzun bir yol katettik.
Diyalog Toplantısı - 01.03.2021
Gürcistan'da hükümet ile muhalefetin diyaloğu, AB Konseyi Başkanı Michel'in katılımıyla başladı
Başbakan Garibaşvili ise Michel'in davetiyle yapılan ilk diyalog toplantısının, oldukça yapıcı bir ortamda geçtiğini belirtti.
Diyalog Toplantısı - 08.02.2021
Filistinli grupların ulusal diyalog görüşmeleri Kahire'de başladı
Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Filistinli grupları bir araya getiren diyalog toplantısına ilişkin bilgi verdi.
Diyalog Toplantısı - 02.02.2021
Almanya Savunma Bakanı Kramp-Karrenbauer: "Türkiye önemli NATO partneridir ve öyle kalacaktır"
Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısı bu yıl Ankara'da yapılacak NATO'nun strateji tasarısının güncellenmesi amacıyla devam eden sürece verdiği destek nedeniyle Akar'a teşekkür eden Kramp-Karrenbauer, Almanya ile Türkiye'nin savunma bakanlıkları arasında Ocak 2020'de Berlin'de yapılan Yüksek Düzeyli Askeri Diyalog Toplantısının bu yıl Türk tarafının daveti üzerine Ankara'da gerçekleştirileceğini aktardı.
Diyalog Toplantısı - 30.12.2020
Bahreyn ile ABD arasında Stratejik Diyalog Toplantısı başladı
ABD ile Bahreyn arasındaki Stratejik Diyalog Toplantısı'nın, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif bin Raşid Al Zayani'nin başkanlığında başladığı duyuruldu.
Diyalog Toplantısı - 17.12.2020
MIKTA 6. Parlamento Başkanları Toplantısı ortak bildirisi yayımlandı
Sürdürülebilir Kalkınma 2030 gündemine taahhüdümüzü yineleyerek, MIKTA üye ülke parlamentolarının bilgi, deneyim ve hastalıkların kontrol altına alınması ve önlenmesi için en iyi deneyimlerin teatisi, aşıların, ilaçların ve tıbbi cihazların adil ve eşit olarak dağıtımı, temel sağlık hizmetlerinin herkese verilmesinin garanti altına alınması, sağlık çalışanlarına özen gösterilmesi, dezavantajlı grupların korunması, ekonomik iyileşme, çok taraflılığın güçlendirilmesi ve uluslararası topluma dayanışma çağrısı yapılması gibi küresel sınamaları irdelemek için çaba sarf etmeleri ve ortaklıklarını pekiştirmeleri gerektiği hususunda mutabık kaldık. Kovid-19 pandemisi süresince, MIKTA üye ülkeleri Dışişleri Bakanları Kovid-19 pandemisi ve Küresel Sağlık Hakkında Ortak Bildirisi, MIKTA üye ülkeleri Kadın İşlerinden Sorumlu Bakanlar Sanal Diyalog Toplantısı ve Birinci MIKTA Dışişleri ve Sağlık 2+2 Üst Düzey Görevlileri Toplantısı da dahil olmak üzere MIKTA'nın çok taraflı iş birliğini güçlendirmek adına gösterdiği istikrarlı çabaları takdirle karşılıyor, MIKTA üye ülkeleri arasında gelecekte olabilecek benzer girişimleri destekliyoruz.
Diyalog Toplantısı - 01.12.2020
ABD-Bahreyn Stratejik Diyalog toplantısında İsrail ile normalleşme vurgusu
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE) ardından başka ülkelerin de İsrail ile ilişkileri normalleştirmeye gideceklerini umduklarını belirterek, "Bu, kimsenin artık dönmek istemediği geçmişin bayat ve modası geçmiş düşüncelerinden kurtulan bölge için bir...
Diyalog Toplantısı - 25.11.2020
Fetih yetkilisi, Hamas ile uzlaşı görüşmelerinin yakında yeniden başlayacağını açıkladı
Görüşmede Mladenov'a geçen günlerde Kahire'de düzenlenen diyalog toplantısının sonuçlarına ilişkin bir çerçeve çizen Rucub, toplantının olumlu bir atmosferde gerçekleştiğini ifade etti.
Diyalog Toplantısı - 24.11.2020
ABD ile Kuveyt arasında biyomedikal iş birliği anlaşması
Pompeo, Washington'da düzenlenen "ABD-Kuveyt Stratejik Diyalog Toplantısının" ardından Dışişleri Bakanlığında Kuveyt Dışişleri Bakanı Ahmet Nasır Muhammed Es Sabah ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Diyalog Toplantısı - 21.11.2020
ABD, Tayvan ile ekonomik diyalog anlaşması imzaladı
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vang Vınbin, 11 Kasım'da yaptığı açıklamada, ABD ve Tayvan arasındaki ekonomik diyalog toplantısına karşı çıktıklarını belirterek, Washington yönetimine Tayvan ile her türlü resmi teması durdurma çağrısı yapmıştı.
Diyalog Toplantısı - 11.11.2020
Çin: ABD'yi Tayvan ile her türlü resmi teması durdurmaya çağırıyoruz
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vang Vınbin, ABD ve Tayvan'ın gelecek hafta düzenleyeceği ekonomik diyalog toplantısına karşı çıktıklarını belirterek, ABD'ye Tayvan ile her türlü resmi teması durdurma çağrısı yaptı.
Diyalog Toplantısı - 10.11.2020
Son dakika haberleri | Filistin Başbakanı Eştiye'den "ABD'nin yeni yönetimiyle ciddi bir siyasi çalışma yapılması" çağrısı
Filistin Başbakanlık Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre Eştiye, telekonferans yoluyla Arap Avrupa Zirve Diyalog Toplantısı'na katıldı.
Diyalog Toplantısı - 11.10.2020
Katar Emiri, ABD Kongre üyeleri heyetiyle görüştü
Katar ile ABD arasındaki 3. Stratejik Diyalog Toplantısı 14 Eylül'de ABD'de gerçekleştirilmişti.
Diyalog Toplantısı - 09.10.2020
Libyalı taraflar, Malta'da bir araya geldi
Libya Diyalog Toplantısı Fas'ın Buznika kentinde Libya Devlet Yüksek Konseyi ile Hafter'in siyasi müttefiki TM heyetleri arasında 6-10 Eylül'de görüşmeler yapılmıştı.
Diyalog Toplantısı - 08.10.2020
Katar, Libyalı tarafların "üst düzey kurumlar" konusunda anlaşmasından memnun
Libya Diyalog Toplantısı Fas'ın Buznika kentinde Libya Devlet Yüksek Konseyi ile Hafter'in siyasi müttefiki TM heyetleri arasında 6-10 Eylül'de görüşmeler yapılmıştı.
Diyalog Toplantısı - 07.10.2020
Libya'da siyasi çözüm yönünde adımlar atılırken Hafter henüz sessizliğini koruyor
Hafter'in, 14 Nisan 2019'da Birleşmiş Milletler öncülüğünde Libya topraklarında diyalog toplantısına hazırlanılırken ve ateşkes hali olduğu sırada, 4 Nisan 2019'da ani bir şekilde başkente saldırması bu kaygıları daha da pekiştiriyor.
Diyalog Toplantısı - 07.10.2020
Libya Diyalog Toplantısı'nda üst düzey kurumlara ilişkin anlaşma taslağı imzalandı
Fas'taki Libya Diyalog Toplantısı'nda taraflar, ülkedeki üst düzey kurumlara atama kriterlerine ilişkin anlaşma taslağını imzaladı.
Diyalog Toplantısı - 05.10.2020
Hisarcıklıoğlu'dan, B20 Suudi Arabistan ve TOBB Küresel Diyalog toplantısı değerlendirmesi...
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, B20 Suudi Arabistan ve TOBB Küresel Diyalog toplantısında Türk iş dünyası olarak serbest ve adil ticaretten yana olduklarını vurguladı.
Diyalog Toplantısı - 05.10.2020
Son dakika haberleri: Faslı Bakan, Libyalı tarafların, üst düzey kurumlara ilişkin anlaşmaya varması konusunda umutlu
Burita, Libya Devlet Yüksek Konseyi ile ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisini (TM) temsil eden heyetler arasında düzenlenen diyalog toplantısının ikinci turu kapsamında gerçekleştirilen bir oturumda söz aldı.
Diyalog Toplantısı - 03.10.2020
Fas'taki Libya Diyalog Toplantısı uzlaşmacı bir atmosferde geçti
Libya Devlet Yüksek Konseyi ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisini (TM) temsil eden heyetlerin Fas'taki Libya Diyalog Toplantısı'nın olumlu bir atmosferde geçtiği belirtildi.
Diyalog Toplantısı - 03.10.2020
Fas'taki Libya Diyalog Toplantısı'nın ikinci turu başladı
Fas'ta, Libya Devlet Yüksek Konseyi ile ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisini (TM) temsil eden heyetler arasında gerçekleştirilen Libya Diyalog Toplantısı'nın ikinci turu, Buznika kentinde başladı.
Diyalog Toplantısı - 01.10.2020
Son dakika haber... Libya Başbakanı Serrac, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile "Libya'da barış çabalarını" görüştü
Libya Diyalog Toplantısı Fas'ın Buznika kentinde Libya Devlet Yüksek Konseyi ile Hafter'in siyasi müttefiki TM heyetleri arasında 6-10 Eylül'de görüşmeler yapılmıştı.
Diyalog Toplantısı - 30.09.2020
Fas'taki Libya Diyalog Toplantısı süresiz ertelendi
Fas'taki Libya Diyalog Toplantısı'nın ikinci turu süresiz olarak ertelendi.
Diyalog Toplantısı - 29.09.2020
Libya Devlet Konseyi Başkanı Mişri: "Diyalog görüşmelerinde ön uzlaşı perşembe imzalanacak"
Sirte ve Cufra'nın silahtan arındırılması Mişri, ülkede kalıcı bir ateşkes ve siyasi çözüm için şart olarak görülen Hafter kontrolündeki Sirte ve Cufra bölgelerinin silahtan arındırılması planına ilişkin, şunları aktardı: "Plan, bölgenin 30 kilometre doğusu ve batısınının, her iki tarafın güçlerinden boşaltılmasını öngörmektedir. Bu, şu an uzlaşılan bir durum değil, üzerinde nihai bir anlaşmaya varılmamış bir fikir olarak vardır." Mişri, prensiplerden taviz vermeden ve yönetimde askeri vesayetin olmasına izin vermeden, barışı ve Libya devletinin birliğini sağlayacak her umut ışığını takip edeceklerini de sözlerine ekledi. Libya Diyalog Toplantısı Fas'ın Buznika kentinde Libya Devlet Yüksek Konseyi ile Hafter'in siyasi müttefiki TM heyetleri arasında 6-10 Eylül'de görüşmeler yapılmıştı.
Diyalog Toplantısı - 29.09.2020
Fas'ta bugün yapılması planlanan Libya toplantısı ertelendi
Fas Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, ülkede bugün yapılması planlanan Libya Diyalog Toplantısı'nın ikinci turunun ertelendiğini bildirdi.
Diyalog Toplantısı - 27.09.2020
Fas'ta yapılacak Libya Diyalog Toplantısı'na Mişri ve Salih katılacak
Fas'ta yapılacak Libya Diyalog Toplantısı'na Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri ile ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisi (TM) Başkanı Akile Salih'in katılacağı belirtildi.
Diyalog Toplantısı - 26.09.2020
Fas'taki Libya Diyalog Toplantısı 29 Eylül'e ertelendi
Libya Devlet Yüksek Konseyi ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisini (TM) temsil eden heyetlerin, Fas'taki Libya Diyalog Toplantısı'nı 29 Eylül'e ertelediği bildirildi.
Diyalog Toplantısı - 26.09.2020
Libya'daki gelişmeler kısa vadede "kırılgan" uzlaşıya işaret ediyor
Hafter'in nihai tutumu belirsizliğini koruyor Libyalı taraflar gelecek hafta bir kez daha diyalog toplantısı için Fas'ın Buznika kentinde bir araya gelecek.
Diyalog Toplantısı - 23.09.2020
Fas'taki Libya Diyalog Toplantısı 27 Eylül'de yeniden başlayacak
Libya Devlet Yüksek Konseyi ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisini (TM) temsil eden heyetlerin, Fas'taki Libya Diyalog Toplantısı'na 27 Eylül'de yeniden başlayacağı bildirildi.
Diyalog Toplantısı - 17.09.2020
Libya hükümeti, Fransa'nın Türkiye'ye karşı girişimlerini başarısızlığa uğratıyor
Libya hükümeti ile Tobruk'taki TM arasında Fas'ın Buznika kentinde gerçekleştirilen "Libya Diyalog Toplantısı'nda ve Cenevre'deki diyalogda Hafter'in temsilcisi bulunmadı.
Diyalog Toplantısı - 17.09.2020
Son dakika haber | Libya Başbakanı Serrac, ekim sonunda görevini devredeceğini açıkladı
Serrac, görevini bırakmasına ilişkin de şunları kaydetti: "Yürütme yetkimi en geç ekim sonunda devretmeyi samimiyetle istediğimi herkese ilan ediyorum. Bu sürede diyalog komitesinin faaliyetlerini tamamlamış, yeni bir başkanlık konseyi seçmiş ve görevi devralacak yeni başbakanı görevlendirmiş olacağını umuyorum." Libya Diyalog Toplantısı Fas'ın Buznika kentinde Libya Devlet Yüksek Konseyi ile Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk'taki Temsilciler Meclisi heyetleri arasında 6-10 Eylül tarihlerinde "Libya Diyaloğu" görüşmeleri yapılmıştı.
Diyalog Toplantısı - 15.09.2020
Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Mişri: "Fas'taki toplantıda üst düzey kurumlara atanacakların...
Libya Diyalog Toplantısı Libya Devlet Yüksek Konseyi ile Hafter'in siyasi müttefiki TM heyetleri arasındaki görüşmeler, Buznika kentinde 6 Eylül'de başlamış 10 Eylül'de sona ermişti.
Diyalog Toplantısı - 15.09.2020
Libya Devlet Konseyi Başkanı Mişri: "Anayasa referandumu ve seçimlerle geçiş dönemini sonlandırmak...
Mişri, "Adil ve şeffaf bir şekilde Anayasa referandumu ile başkanlık ve parlamento seçimlerini yaparak bu geçiş (hükümeti) dönemini sona erdirme yönündeki kesin istediğimizi vurguluyoruz." dedi. Fas'ın Buznika kentinde gerçekleştirilen "Libya Diyaloğu" görüşmelerine de değinen Mişri, şunları kaydetti: "Bu görüşmelerde, yayılan söylentilerin aksine, devlet kurumlarında makamlara gelecek yöneticilerin isimlerinin sunulması doğrudan veya dolaylı olarak asla mevzubahis olmamıştır. Libya Siyasi Anlaşması'nın devlet kurumları ile ilgili 15'inci maddesinin uygulanmasının ele alındığı görüşmelerde, bu kapsamda ilk adım olarak bölünmenin sonlandırılması ve devlet kurumlarında birliğin sağlanması için uygun çerçevenin oluşturulması amaçlanmıştır." Libya Diyalog Toplantısı DYK ile Hafter'in siyasi müttefiki TM heyetleri arasındaki görüşmeler, Buznika kentinde 6 Eylül'de başlamış 10 Eylül'de sona ermişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Diyalog Toplantısı Haberleri | Diyalog Toplantısı Haber - Haberler - Diyalog Toplantısı haberleri, son dakika diyalog toplantısı haber ve gelişmeleri burada. Türkiye ile AB, iklim değişikliği ve çevre konularında iş birliğini sürdürecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.09.2021 13:55:09. #1.13#

title