Columbia Üniversitesi Haberleri

Columbia Üniversitesi haber, Columbia Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Columbia Üniversitesi - 30.11.2021
Amazon Prime Video Türkiye'nin aralık takvimi açıklandı
Amazon Prime Video Türkiye'nin aralık ayı takviminde şunlar öne çıkıyor: "Tracy Oliver'ın kalemiyle hayat bulan ve 20'li yaşlardaki 4 kız arkadaşın New York şehrindeki eğlenceli ilişkilerini siyahi kültürün bakış açısıyla ele alan komedi dizisi Harlem, 3 Aralık Cuma günü Prime Video Türkiye'de ilk sezonuyla ekranlara geliyor. Birçok kültürde flört normlarıyla ilgili kapsamlı bilgisi olan fakat bunu kendi aşk hayatına bir türlü adapte edemeyen Columbia Üniversitesi'nin genç antropoloji profesörü Camille (Meagan Good), başarılı bir online randevu uygulamasının yaratıcısı olan Tye (Jerrie Johnson), umutsuz romantik modacı Quinn (Grace Byers) ve kendinden emin, başarılı bir şarkıcı ve aktris Angie'nin (Shoniqua Shandai) yaşadıkları eğlenceli anlar, Harlem'in ilk sezonunda izleyiciyle buluşuyor.
Columbia Üniversitesi - 11.11.2021
ABD'deki araştırma, aşırı sıcaklıklarla nüfus yoğunluğu arasındaki bağı ortaya koydu
Associated Press'in (AP) Columbia Üniversitesi'nin nüfus ve sıcaklık tahminlerini içeren verileri üzerinden yaptığı analizde,1983'ten 2016'ya kadar aşırı sıcaklara maruz kalmanın 3 kart arttığı belirtildi.
Columbia Üniversitesi - 04.10.2021
Nobel Tıp Ödülü, çevre ile duyular arasındaki ilişkiyi açıklayan bilim insanlarının oldu
Biyokimya alanında 1977-1984 yıllarında Berkeley Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Julius, 1984-1990 yıllarında Columbia Üniversitesi'nde doktora yaptı, daha sonra burada araştırmacı olarak çalışmalarda bulundu.
Columbia Üniversitesi - 19.08.2021
Galatasaray Kulübüne yeni kurumsal iletişim direktörü
Sarı-kırmızılılardan yapılan açıklamada, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden lisans, New York'taki Columbia Üniversitesi Gazetecilik Okulu'ndan master derecesi bulunan Özyurt'un 28 yılı aşkın aktif gazetecilik kariyerinde muhabirlik, sunuculuk ve tartışma programı moderatörlüğünün yanı sıra, Milliyet ile CNN Türk'ün Washington temsilciliğini yürüttüğü belirtildi.
Columbia Üniversitesi - 30.07.2021
Yutulabilen kapsülle teşhiste endoskopiye gerek kalmayacak
Sabancı Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra İsviçe EPEL'de masterını tamamlayan ve doktorasını Columbia Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde alan Yazıcıgil, doktora sonrası çalışmalarını MIT'de Mühendislik Fakültesi Dekanı Anantha Chandrakasan'ın laboratuvarında tamamladı.
Columbia Üniversitesi - 12.07.2021
Küresel piyasalarda kapanma kadar normalleşmenin de maliyeti ağır olacak
Columbia Üniversitesi Avrupa Enstitüsü Direktörü Adam Tooze'a göre insanlık pandemi öncesi ekonomik şartlara bir daha geri dönmeyecek.
Columbia Üniversitesi - 07.07.2021
Columbia Üniversitesi - 02.07.2021
Bilim insanları Kovid-19'un kökenine ilişkin araştırmaların DSÖ bünyesinde yürütülmemesi gerektiğini düşünüyor
ABD'nin kendi bilim insanları üzerinde de bir inceleme başlatması gerektiğini vurgulayan Columbia Üniversitesi profesörlerinden Jeffrey Sachs da "ABD, Vuhan laboratuvarlarındaki araştırmalara çokça dahil oldu.
Columbia Üniversitesi - 01.06.2021
Haziran 2021 Dünya Gündemi
ABD'de Columbia Üniversitesi Pulitzer ödülleri sanal programı yapılacak.
Columbia Üniversitesi - 05.04.2021
2021 Uluslararası TÜBA Akademi Ödülleri'ne başvurular başladı
Geçen yılki TÜBA Akademi Ödülleri'ne, Columbia Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Columbia Üniversitesi - 19.03.2021
Myanmar'da darbe karşıtı liderler, cunta üyelerinin UCM'de yargılanmasını istiyor
Columbia Üniversitesi İnsan Hakları Araştırmaları Enstitüsünün düzenlediği bir etkinliğe katılan Myanmar'ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kyaw Moe Tun, Myanmar'da askeri hükümeti durdurabilmek için yapılan çalışmalara değindi.
Columbia Üniversitesi - 07.03.2021
Yapı Kredi, kadın çalışan oranında bu yıl da "sektör lideri"
Araştırmalar gösteriyor ki pandeminin getirdiği evden/hibrit çalışma modeli, ev işleri ve çocuk bakımı gibi pek çok ortak sorumluluğu tek başına üstlenmiş kadınların kariyer yolculuğunda birtakım riskleri barındırıyor. Tüm bu ortak sorumlulukların paylaşılması, doğru bir şekilde iş bölümlerinin yapılması ve tüm yükün tek bir tarafından omuzlanmaması gerekiyor. Bu açıdan kurumların eşitlik konusuna verdiği önemin ötesinde ailelerde de eşitlikçi bakış açısının yerleşmesi gerekiyor. Toplumdaki tüm kurumlara bu konuda büyük iş düşüyor." "Kadın yönetici oranımız yüzde 49,5" Hakan Alp, kadın çalışan istihdamının yanı sıra kadınların yönetimde temsilinin de çok önemli olduğunu vurgulayarak, "2020 yılında kadın yönetici oranımız yüzde 49,5 olarak gerçekleşti. Orta kademe kadın yönetici oranımızı önümüzdeki yıllarda daha da artırma hedefimiz bulunuyor. Bu yönde bir adım olarak Columbia Üniversitesi'nde kadınların liderlik gelişimine destek olmak üzere hazırlanmış olan 'Women Leadership Development Programı'na katıldık.
Columbia Üniversitesi - 26.02.2021
Ödüllü Türk mühendis Yontar, ABD'de son yolculuğuna uğurlandı
YURT DIŞINA GÖNDERİLECEK 3 GENÇ ARASINA GİRMİŞTİ Konya'nın Seydişehir ilçesinde doğan Yontar, harp okulunu birinci sırada bitirdi ve İstanbul'da bulunan Robert Koleji'ne askeri öğrenci olarak kayıt yaptırdı. Yontar, üstün başarısı nedeniyle yurt dışına eğitim için gönderilmeye hak kazanan 3 öğrenciden biri oldu. Yontar, 1949 yılında ABD'nin Columbia Üniversitesi'nde yüksek lisans kaydını yaptırdı.
Columbia Üniversitesi - 26.02.2021
ABD'de 97 yaşında vefat eden ödüllü Türk mühendis New Jersey'de toprağa verildi
Yurt dışına gönderilecek 3 genç arasına girmişti Konya'nın Seydişehir ilçesinde doğan ve harp okulunu 1. sırada bitirerek İstanbul'daki Robert Koleje askeri öğrenci olarak kayıt yaptıran Mehmet Yontar, üstün başarısından dolayı yurt dışına gönderilmeye hak kazanan 3 öğrenciden biri olarak 1949 yılında ABD'nin Columbia Üniversitesi'nde yüksek lisansa kayıt yaptırdı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Columbia Üniversitesi Haberleri | Columbia Üniversitesi Haber - Haberler - Columbia Üniversitesi haberleri, son dakika columbia üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Amazon Prime Video Türkiye'nin aralık takvimi açıklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 14:02:05. #1.14#

title