AKSARAY VALİLİĞİ HABERLERİ

Aksaray Valiliği Haberleri

Aksaray Valiliği haber, Aksaray Valiliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aksaray Valiliği - 12.9.2020
Aksaray'da jandarma ekiplerinden Covid-19 denetimi
Korona virüs (Covid-19) tedbir ve önlemleri kapsamında Aksaray Valiliği öncülüğünde kentte birçok tedbir ve önlem çalışması yapılırken, jandarma tarafından yapılan denetim çalışmaları da üst düzeye çıkarıldı.
Aksaray Valiliği - 2.9.2020
Aksaray'da karantinaya uymayanlar barınma merkezinde zorunlu gözetimde tutulacak
Aksaray Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında testi pozitif çıktığı halde evde karantinaya uymayanların, kolluk kuvvetlerince gözaltına alınarak belirlenen barınma merkezinde 14 günlük zorunlu gözetime tabi tutulacağını bildirdi.
Aksaray Valiliği - 25.8.2020
Aksaray Valiliği logosunu değiştirdi
Aksaray Valiliğinin yeni logosu çift gövdeli tek başlı aslan figürü oldu.
Aksaray Valiliği - 30.7.2020
Vali Aydoğdu'nun gurbetçi aile ile diyaloğu gülümsetti
Vali Aydoğdu'nun gurbetçi aile ile diyaloğu gülümsetti AKSARAY - Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Covid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe, hijyen sloganı ile sağlık ekipleri ile kapalı çarşıda farkındalık uygulamasına katıldı. Uygulama sırasında Vali Aydoğdu'nun eşiyle çarşıda gezen gurbetçi bir kadına sorduğu, "Beyefendiden memnun musunuz?" sorusuna yanıt veren kadın, "Değilim ama ne yapayım? Tutuklayın bunu, beni kırıyor" demesi herkesi gülümsetti. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Covid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe, hijyen sloganı ile sağlık ekipleri ile kapalı çarşıda farkındalık uygulamasına katıldı. Hollanda'dan izinlerini geçirmek üzere Aksaray'a gelen gurbetçi aile ile karşılaşan Vali Aydoğdu, aile üyeleri ile bir süre sohbet etti. Vali Hamza Aydoğdu, 'Beyefendiden memnun musunuz?' diye sorduğu gurbetçinin eşinden hiç beklemediği şekilde yanıt aldı. Vali Aydoğdu'nun sorusuna 'hayır' yanıtı vererek eşine dönüp, "Tutuklayın bunu" şeklindeki sözü Vali Aydoğdu ve çevredekileri gülümsetti. "Beni çok kırıyor. Tutuklayın onu" diyerek eşini göstermesi üzerine Vali Hamza Aydoğdu'nun, "Niye kırıyorsun" sorusuna şeker hastası olduğu için kendisine hakim olamadığını söyleyerek cevap veren gurbetçi vatandaş, "5-10 dakika sürmüyor, özür diliyorum" dedi. Samimi ve esprili şekilde devam eden sohbette Vali Aydoğdu, "Başlarımızın tacı onlara iyi bakalım" diyerek kendileri ile tanışmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti. Gurbetçi aile Vali Aydoğdu'ya Aksaray Valiliği görevinin hayırlı olması dileğinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi.
Aksaray Valiliği - 22.7.2020
Vali Aydoğdu vatandaşlara bir bir maske taktı
Vali Aydoğdu vatandaşlara bir bir maske taktı AKSARAY - Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu sağlık çalışanları ile farkındalık oluşturmak için şehir merkezinde gezerek maskesi olmayan vatandaşlara kendi elleriyle maske taktı. Tüm dünyayı tehdit eden ve binlerce insanın ölümüne neden olan Korona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında kentte etkin bir mücadele yürüten Aksaray Valiliği, "Devlet Millet El Ele Etkin Bir Mücadele" sloganı adı altında korona virüse karşı farkındalık çalışmaları yürütüyor.
Aksaray Valiliği - 17.7.2020
Aksaray Valiliğince imzalanan protokolle öğrencilere burs, servis, yemek, staj ve iş imkanı...
Aksaray Valiliği, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aksaray Ticaret Borsası arasında imzalanan protokolle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih eden öğrencilere, burs, servis, yemek, staj ve iş imkanı sağlanacak.
Aksaray Valiliği - 19.6.2020
Son dakika haberleri: Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, göreve başladı
Son dakika haberine göre Valiler kararnamesiyle Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden Aksaray Valiliğine atanan Hamza Aydoğdu, kente geldi.
Aksaray Valiliği - 21.4.2020
SAHA İstanbul'dan kamu görevlilerine 27 bin 600 yüz siperliği bağışı
Kümelenme, salgın sonrasında ortaya çıkan cihaz ve ekipman ihtiyaçlarının karşılanmasına destekte bulunmak amacıyla üyelerinden yetenek bilgileri topladı. Kümelenmenin koordinasyonu ve destekleriyle robotik tanı kiti, solunum cihazı, izolasyon süreçlerinde kullanılmak üzere dijital uygulaması geliştirilmesi gibi bir dizi proje hayata geçirildi. SAHA İstanbul'a üye firmalardan TTAF Elektronik, PLAST MET Şirketler Grubu, ORTEM Elektronik, Gökçeler Makina da tüm dünya ile birlikte Türkiye'de de görülen Kovid-19 salgınında toplumsal sorumluluk duygusuyla üretim altyapılarını değerlendirerek yüz siperliği tasarımı ve seri üretimi gerçekleştirdi. Bu süreçte ön saflarda mücadele veren sağlık görevlileri, polis, jandarma ve belediye çalışanları için üretilen 27 bin 600 yüz siperliği, SAHA İstanbul organizasyonunda bazı valiliklere bağışlandı ve bunların dağıtımına başlandı. Aksaray Valiliği, Amasya Belediye Başkanlığı, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Bursa İl Jandarma Komutanlığı, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Çorum Valiliği, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Elazığ Valiliği, Alaca Kaymakamlığına teslimatlar yapılırken, yüz siperliklerinin dağıtımlarına devam edilecek.
Aksaray Valiliği - 5.4.2020
Aksaray'da bir köy karantinaya alındı
İSTANBUL'dan memleketi Aksaray'ın Ortaköy ilçesi Kümbet köyüne gelen ismi açıklanmayan kadın ile onu ziyarete gelen annesin 'Covid-19' testinin pozitif çıkması üzerine, köy karantinaya alındı.  İstanbul'dan 10 gün önce annesini ziyarete gelen bir kadınının yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurması üzerine, yapılan 'Covid-19' testi pozitif çıktı. Kadının virüsü annesine de bulaştırdığının tespit edilmesi üzerine anne- kız tedaviye alındı. Aksaray Valiliği'nce temasa geçtikleri kişiler göz önüne alınarak 850 nüfusa sahip Kümbet köyü yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 gün süreyle karantinaya alındı.
Aksaray Valiliği - 4.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 20
Koronavirüs salgınında can kaybı 501'e yükseldi   SAĞLIK Bakanlığı, bugün yapılan 19 bin 664 testten 3 bin 13'ü pozitif çıktığını, salgın nedeniyle 76 kişinin daha yaşamını yitirdiğini ve bugünkü iyileşen hasta sayısının 302 olduğunu açıkladı. Salgında yaşamını yitirenlerin toplam sayısı ise 501'e yükseldi.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu sosyal medya hesabı  Twitter'dan paylaştı. Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde de yer alan tabloya göre; bugün yapılan 19 bin 664 testten 3 bin 13'ü pozitif çıktı. Koronavirüs salgınında 76 kişi daha yaşamını yitirirken, bugünkü iyileşen hasta sayısı ise 302 oldu. Tabloda, toplam test sayısı 161 bin 380, toplam vaka sayısı 23 bin 934, toplam vefat sayısı 501, toplam yoğun bakım hasta sayısı 1311, toplam entübe hasta sayısı 909, toplam iyileşen hasta sayısı ise 786 olarak açıklandı.  Haber: ANKARA, ================== Aksaray'da bir köy karantinaya alındı İSTANBUL'dan memleketi Aksaray'ın Ortaköy ilçesi Kümbet köyüne gelen ismi açıklanmayan kadın ile onu ziyarete gelen annesin 'Covid-19' testinin pozitif çıkması üzerine, köy karantinaya alındı.  İstanbul'dan 10 gün önce annesini ziyarete gelen bir kadınının yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurması üzerine, yapılan 'Covid-19' testi pozitif çıktı. Kadının virüsü annesine de bulaştırdığının tespit edilmesi üzerine anne- kız tedaviye alındı.  Aksaray Valiliği'nce temasa geçtikleri kişiler göz önüne alınarak 850 nüfusa sahip Kümbet köyü yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 gün süreyle karantinaya alındı.
Aksaray Valiliği - 13.2.2020
Aksaray'da eğitime kar engeli
Aksaray Valiliği, devam eden kar yağışı ve yollarda oluşan buzlanma nedeneyile il genelinde tüm eğitim kurumlarında eğitime bugün ara verildiğini açıkladı.
Aksaray Valiliği - 10.2.2020
Konya ve Aksaray'da eğitme kar engeli
Aksaray Valiliği olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okullarda pazartesi günü 1 gün ara verildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamilelerin de idare izinli sayılacağını açıkladı.
Aksaray Valiliği - 26.1.2020
Aksaray'dan Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere yardım gönderildi
Aksaray Valiliğince başlatılan kampanya kapsamında toplanan 1 tır gıda malzemesi ile battaniye, Elazığ ve Malatya'daki depremden zarar gören vatandaş için bölgeye gönderildi.
Aksaray Valiliği - 6.12.2019
Vali Ali Mantı klip çekiminde gazilerle türkü söyledi
Vali Ali Mantı Aksaray Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün koordinasyonunda devam eden türkü için gazilerlekamera karşısına geçti.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Aksaray Valiliği Haberleri | Aksaray Valiliği Haber - Haberler - Aksaray Valiliği haberleri, son dakika aksaray valiliği haber ve gelişmeleri burada. Vali Hamza Aydoğdu'dan öğretmenlere anlamlı hediye.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 23:21:28. #1.14#
title