Adalet Komisyonu Haberleri

Adalet Komisyonu haber, Adalet Komisyonu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet Komisyonu - 13.01.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Adalet Komisyonu Başkanı Vahdet Yeltepe'yi ziyaret etti.
Adalet Komisyonu - 12.01.2021
Yargıtay Başkanvekilliğine 16. Ceza Dairesi Başkanı Eyüp Yeşil seçildi
Kocaeli hakim adayı olarak mesleğe başlayan Yeşil sırasıyla Akşehir, Genç, Cide hakimliği; Dinar Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyon Başkanlığı, Malatya Devlet Güvenlik Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanlığı, Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve İlk Derece Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Adalet Komisyonu - 06.01.2021
Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Karakaya, emekli oldu
Antalya Adliyesi Bahçesinde düzenlenen veda törenine, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Antalya Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Oğuzhan Yaşar, Başsavcı vekilleri, hakim, savcılar ve adliye personeli katıldı.
Adalet Komisyonu - 01.01.2021
Hakkari Valisi Akbıyık, güvenlik güçlerinin yeni yılını kutladı
Akbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Adalet Komisyonu Başkanı Tuğrul Durmaz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kavukçu ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ile Yüksekova ilçesini ziyaret etti.
Adalet Komisyonu - 31.12.2020
Bursa Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Gülmüş, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Bursa Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Gülmüş, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Adalet Komisyonu - 30.12.2020
Gümüşhane Adalet Komisyonu Başkanı Ünlü, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Gümüşhane Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Bayram Ünlü, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Adalet Komisyonu - 26.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi'nin BM Mali Eylem Görev Gücü'nün (FATF) tavsiye raporunun tamamını karşılayan düzenlemeler içerdiğini bildirdi.
Adalet Komisyonu - 24.12.2020
Feyzioğlu'ndan "avukatlara bazı şüpheli işlemleri bildirme yükümlülüğü getirilmesine ilişkin düzenleme" ile ilgili açıklama Açıklaması
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edilen Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi ile Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun'da serbest avukatlar hakkında yapılan düzenlemenin...
Adalet Komisyonu - 23.12.2020
Vali Oktay Çağatay'tan Adilcevaz'e ziyaret
Çağatay'a Bitlis Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, Ahlat Kaymakamı Fikret Dağ, Tatvan Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Yalçın Özkubat, Bitlis Adalet Komisyonu Başkanı Aykut Gönül de eşlik etti.
Adalet Komisyonu - 22.12.2020
Yeneroğlu'ndan "Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesi Teklifi'ni geri çekin" çağrısı
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi'nin, TBMM Adalet Komisyonuna geri çekilmesi çağrısında bulundu.
Adalet Komisyonu - 21.12.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Bir gazetecinin, "Kitle imha silahlarının yayılmasının, finansmanının önlenmesine ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'na gelecek. CHP'nin bazı eleştirileri var. Eğer bu teklif yasalaşırsa Anayasa Mahkemesi'ne başvurunuz olur mu?" sorusu üzerine Öztrak, Plan ve Bütçe Komisyonu ile Adalet Komisyonundaki milletvekillerinin çalışmalarını sürdürdüğünü, Anayasa Mahkemesi'ne götürülecek bir şey olursa bunun yapılacağını ifade etti.
Adalet Komisyonu - 21.12.2020
AA'nın "Yılın fotoğrafları oylaması"
Kırklareli Adalet Komisyonu Başkanı Vahdet Yeltepe, Kırklareli Kültür ve Turizm Müdürü Veli Şen ile Gençlik ve Spor Müdürü Emrah Yüksek Babuşçu, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Adalet Komisyonu - 19.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi Komisyonda kabul edildi (4)
TBMM Adalet Komisyonunda kabul edilen Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi'ne göre, Türk Ticaret Kanunu'nda yapılan değişikle, hamiline yazılı pay senedi çıkaran anonim şirketlerde, hamiline yazılı pay sahipliğine ilişkin bilgileri Merkezi Kayıt Kuruluşuna bildirmeyen şirketler 20 bin lira, hamiline yazılı pay senedini devralmasına rağmen bildirim yükümlülüğünü yerine getirmeyen pay sahipleri hakkında 5 bin lira idari para cezası uygulanacak.
Adalet Komisyonu - 19.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi Komisyonda kabul edildi (3)
TBMM Adalet Komisyonunda kabul edilen Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi ile Dernekler Kanunu'nda değişikliğe gidilerek, yasa hükümlerinin, yurt dışında bulunan tüm sivil toplum kuruluşlarının Türkiye'de yapacakları faaliyetlere de uygulanabilmesi sağlanıyor.
Adalet Komisyonu - 19.12.2020
Son dakika: Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi Komisyonda kabul edildi (2)
TBMM Adalet Komisyonunda kabul edilen teklife göre göre, izinsiz yardım toplama faaliyetinin internet ortamında yapıldığının tespiti halinde ilgili valilik veya İçişleri Bakanlığı tarafından içerik veya yer sağlayıcıya, yardım toplama faaliyetine ilişkin içeriğin çıkarılması için internet sayfalarındaki iletişim araçları, alan adı, IP adresi ve benzeri kaynaklarla elde edilen bilgiler üzerinden elektronik posta veya diğer iletişim araçları ile bildirimde bulunulacak.
Adalet Komisyonu - 19.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi Komisyonda kabul edildi (1)
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.
Adalet Komisyonu - 19.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.
Adalet Komisyonu - 19.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi Komisyon'da kabul edildi
Kitle İmha Silahlarının Finansmanının Önlenmesi ve dernekler kanunu gibi kanunlarda değişiklikleri içeren Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
Adalet Komisyonu - 19.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Teklif TBMM Adalet Komisyonunda görüşülüyor
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi'nin, ilk 12 maddesi TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
Adalet Komisyonu - 18.12.2020
Son dakika haber! Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Teklif TBMM Adalet Komisyonunda görüşülüyor
Son dakika haber... CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, kitle imha silahlarının yayılmasının finansmanının önlenmesine ilişkin kanun teklifinde Türkiye'de insan hakları ihlalleri yaratacak, Anayasa'ya aykırı, toplumdaki sivil örgütlenmeyi etkileyecek ve kötüye kullanılması mümkün olabilecek hükümler olduğunu...
Adalet Komisyonu - 18.12.2020
Son dakika: Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin teklif TBMM Adalet Komisyonunda görüşülüyor
Son dakika haberler... AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, "Günümüzde kitle imha silahlarının yayılması, terörizmin finansmanı ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerinin aklanması gibi konuların sadece bölgesel değil, küresel barış ve güvenlik için ciddi bir tehdit halini aldığını yaşayarak görüyoruz.
Adalet Komisyonu - 17.12.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 18 Aralık 2020
(TBMM/14.00) 3- TBMM Adalet Komisyonunda, Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi ele alınacak.
Adalet Komisyonu - 10.12.2020
Vali Arslantaş, TÜBİTAK Türkiye birincilerini ödüllendirdi
Ziyarette Arslantaş'a Burdur Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan ile İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay da eşlik etti.
Adalet Komisyonu - 08.12.2020
Adalet Bakanlığı sınav, atama ve nakil yönetmeliğinde değişiklik yapıldı
Sınav Kurulu oluşturulabilecek 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na göre yapılan merkezi sınava girip en az 70 puan alanlar arasından atamaları Adalet Komisyonunca teklif edilecek memurların sözlü veya gerektiğinde uygulamalı sınavlarıyla ilgili işlemler yine Adalet Komisyonlarınca gerçekleştirilecek.
Adalet Komisyonu - 03.12.2020
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri Adalet Bakanı Gül'e görüşlerini bildirdi
Adalet Bakanı Gül, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu toplantısının ardından Adalet Komisyonu üyeleriyle de bir araya geldi.
Adalet Komisyonu - 01.12.2020
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu toplandı
"Endişe verici bir durumdu" HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, kamuoyunda "Sosyal Medya" düzenlemesi olarak anılan yasanın, bu komisyonda görüşüldükten sonra kanunlaştırılması gerekirken Adalet Komisyonunda görüşüldüğünü, bunun doğru olmadığını söyledi.
Adalet Komisyonu - 24.11.2020
Hakkari'de jandarma personeli için sosyal tesis yapılıyor
Törene, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kavukçu, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve Adalet Komisyonu Başkanı Tuğrul Durmaz ve jandarma personeli katıldı.
Adalet Komisyonu - 20.11.2020
Bitlis'te "Bu Gün Fidan Yarın Nefes Projesi"
Fidan dağıtım törenine, Adli Yargı İlk Derece Adalet Komisyonu Başkanı Aykut Gönül, Cumhuriyet Savcısı Ali Can Yabul, Denetimli Serbestlik Müdürü Soydan Çetinkaya, Bitlis E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Kanber Ata, Orman İşletme Müdürü Tahir Baydaş, Savcılık Yazı İşleri Müdürü Kadir Bayraktar, İdari İşler Müdürü Ali Susam, adliye personeli ve vatandaşlar katıldı.
Adalet Komisyonu - 13.11.2020
HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz'dan "terfi" açıklaması Açıklaması
Yılmaz, HSK Genel Sekreterliğinin İstanbul Adalet Komisyonu Başkanlığına gönderdiği, "Osman Kavala'nın tutuklanması kararı, tutuklama kararına yapılan itirazı üzerine verilen karar ve tutukluluk halinin devamına ilişkin tüm kararların gönderilmesi talepli" yazının bazı basın yayın organlarında yer alması üzerine yazılı açıklama yaptı.
Adalet Komisyonu - 13.11.2020
Osman Kavala: HSK, 'Acele' notuyla davayla ilgili tüm belgeleri incelemek üzere talep etti
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), İstanbul Adli Yargı Komisyonu'ndan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) ve Anayasa Mahkemesi (AYM) kararlarına rağmen serbest bırakılmayan ve hakkında yeni dava açılan iş insanı Osman Kavala'yla ilgili tüm belgeleri istedi. Kavala ile ilgili iddianame, duruşma zabıtları, tutuklama ve tutuklamaya itirazın reddi kararlarının tümünün gönderilmesi talep edildi. Reuters ajansında yer alan haberde, HSK'nın söz konusu talebinin 11 Kasım'da İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı'na "Acele" koduyla gönderdiği yazıyla yapıldığı bildirildi.
Adalet Komisyonu - 11.11.2020
İSTANBUL ADALET SARAYI'NDA 13 KASIM'DA ESNEK ÇALIŞMA SİSTEMİNE GEÇİLECEK
İstanbul Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanlığı'nca tüm kalemlere gönderilen yazıda, adliyede koronavirüs salgınının seyrinin giderek arttığı vurgusu yapılarak dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin bilgilendirme yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalet Komisyonu Haberleri | Adalet Komisyonu Haber - Haberler - Adalet Komisyonu haberleri, son dakika adalet komisyonu haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'ye yaklaşımıyla çok tartışılan Biden başkanlık koltuğuna oturuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.1.2021 10:25:28. #1.14#
title