Ziraat Fakültesi Haberleri

Ziraat Fakültesi haber, Ziraat Fakültesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ziraat Fakültesi - 22.02.2021
Bigadiç'te 10 metrekarelik helvacı dükkanında dede mesleğini sürdürüyor
Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünden 2009 yılında mezun olan 35 yaşındaki Ali İhsan Eröz, Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde dedesinden kalma 10 metrekarelik dükkanda tahin helvası üretiyor.
Ziraat Fakültesi - 18.02.2021
Son dakika haberleri | MEVKA, Selçuk Üniversitesi ile Konya Tarım Derneğinin projesini destekleyecek
Son dakika haberleri... Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Konya Organik Tarım Derneği tarafından Mevlana Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında sunulan; "Marjinal Tarım Alanlarında Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Sürdürülebilirliğe Katkı Sağlanması Projesi"nin destek almaya hak kazandığı bildirildi.
Ziraat Fakültesi - 14.02.2021
Antalya'da "tarım ve iklim etkileşimi" toplantısı
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Ziraat Fakültesi - 06.02.2021
Cumhurbaşkanı kararıyla 20 üniversitede 26 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu
6 üniversitedeki 9 fakülte ve yüksekokulun adı değiştirildi Dokuz Eylül Üniversitesindeki Reha Midilli Foça Turizm Fakültesinin adı Turizm Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesinin ismi Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi, Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun adı Uygulamalı Yüksekokulu, Kocaeli Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesinin ismi Ziraat Fakültesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesinin adı Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Adıyaman Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin ismi Ziraat Fakültesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin adı Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinin ismi Mühendislik Fakültesi ve Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin adı Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi olarak değiştirildi.
Ziraat Fakültesi - 04.02.2021
ÇÜ'den üretilen gıda, halk markette satılacak
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ÇÜ Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Çiftliğinde üretilen gıda, halk marketler aracılığıyla satılacak.
Ziraat Fakültesi - 03.02.2021
KAEÜ öğretim üyesi Erdoğan, İngiltere'de "hıyar külleme hastalığı"nı araştıracak
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Ziraat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Erdoğan'ın TÜBİTAK'ın desteğiyle İngiltere'de "hıyar bitkisinde külleme hastalığını" araştıracağı bildirildi.
Ziraat Fakültesi - 25.01.2021
Aydın'da "Sahra" ve "Solmaz" adı verilen kuraklığa dayanıklı pamuk tohumu geliştirildi
"Gen kaynağı olarak kullanılacak" ADÜ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Ziraat Fakültesi - 22.01.2021
"GAP'ın başkenti" Şanlıurfa'da yağışlar çiftçileri sevindirdi
Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Ziraat Fakültesi - 19.01.2021
OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan: "2,5 milyon ton ürün pazarlama aşamasında çöpe gitmektedir"
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Özcan, yaklaşık 53 milyon ton bahçe ürünleri üretimine sahip Türkiye'de üretimin en az yüzde 5'inin pazara hazırlama ve satış aşamalarında ekonomik değerini kaybettiğini belirterek, "Yani kabaca 2,5 milyon ton...
Ziraat Fakültesi - 18.01.2021
Ceviz ağaçlarının su kullanımı TÜBİTAK destekli projeyle analiz edilecek
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinden (NKÜ) yapılan açıklamaya göre, NKÜ Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü ile Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsünce hazırlanan "Trakya Bölgesi Koşullarında Farklı Sulama Suyu Uygulamalarının Chandler Çeşidi Ceviz Ağaçlarının Gelişim, Verim ve Kalite Özelliklerine Etkisi" adlı proje, "TÜBİTAK-ARDEB 1001 Programları" kapsamında 3 yıl boyunca desteklenmeye uygun bulundu.
Ziraat Fakültesi - 15.01.2021
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde pilot projeler için araştırma ve uygulama merkezi açılacak
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, tarım öğretimin başlamasının 175. yılı dolayısıyla Ziraat Fakültesi tarafından online program düzenlendi.
Ziraat Fakültesi - 13.01.2021
"Üniversite Sanayi İş Birliği Toplantısı" yapıldı
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Toker başkanlığında düzenlenen toplantıya, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.
Ziraat Fakültesi - 13.01.2021
Son dakika haberi... OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan: "Tarım ve gıda üretimi dünyanın geleceğini belirleyecek"
Son dakika gündem haberi... Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Özcan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tarım ve gıdanın öneminin daha iyi anlaşılmaya başlandığını belirterek, "Tarım ve gıda üretimi dünyanın geleceğini belirleyecek.
Ziraat Fakültesi - 12.01.2021
Tahıl ambarında "sulama sezonu" kış ortasında başladı
Konya Ovası'nda kuraklığın ekim alanlarındaki bitki çıkışı ve gelişimini olumsuz etkilemesi üzerine bazı çiftçiler, tarlasını sulamaya başladı. Son 3 ayda, uzun yılların ortalamasının yarısı kadar yağış alan Türkiye'nin "tahıl ambarı" Konya'da, kışın da kurak gitmesi çiftçileri telaşlandırdı. Bazı çiftçiler, tarlasını suladı. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Ziraat Fakültesi - 12.01.2021
Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çullu'dan kuraklık uyarısı Açıklaması
Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu, "Bundan sonraki dönemlerde yetersiz yağışlar hem kırsal alanlardaki rekolteyi hem de sulanan alanlardaki rekolteyi etkileyecektir.
Ziraat Fakültesi - 12.01.2021
TOGÜ'de çevrim içi söyleşi
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Ziraat Fakültesi tarafından "Tarım Öğretiminin 175. Yılında Pandeminin Tarım Eğitimine Etkileri" konulu bir söyleşi gerçekleştirildi.
Ziraat Fakültesi - 05.01.2021
Son dakika: TAGEM'den Selçuk Üniversitesi'nin 2 projesine destek
Desteklenen diğer proje ise Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Meyve Yetiştirme ve Islah Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
Ziraat Fakültesi - 26.12.2020
Bursa Uludağ Üniversitesinde ceviz suyundan süt ve yoğurt yapıldı
BUÜ'den yapılan açıklamaya göre, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ziraat Fakültesi Haberleri | Ziraat Fakültesi Haber - Haberler - Ziraat Fakültesi haberleri, son dakika ziraat fakültesi haber ve gelişmeleri burada. Orhan Sarıbal kimdir? Fox Tv Çalar Saat konuğu: Orhan Sarıbal kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.2.2021 21:52:45. #1.15#
title