Türk Musikisi Haberleri

Türk Musikisi haber, Türk Musikisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Musikisi - Dün
Palet Türk Müziği İlkokulu ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı
Erdoğan: "İnovatif iş birlikleri odaklı bir mutabakat metni imzaladık" Palet Türk Müziği İlkokulu Kurucu Başkanı Erdoğan, protokolün önemine dikkati çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Palet Türk Müziği İlkokulu olarak Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi ile bir iş birliği protokolü imzaladık. Palet Türk Müziği İlkokulu, ilkokul düzeyinde müzik eğitimi veren bir okul. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ile de yakın temas halindeyiz.
Türk Musikisi - 17.11.2021
Yeşilçam müzikleri anılarda yolculuğa çıkaracak
Neşeli Günler, Dila Hanım, Selvi Boylum Al Yazmalım, Hababam Sınıfı, Çiçek Abbas gibi unutulmaz Türk filmlerinin kulaklardan silinmeyen melodileri Mamak'ta seslendirilecek.
Türk Musikisi - 12.11.2021
"Bir Ekol Yaratmak: Mustafa İnan" Belgeselinin İlk Gösterimi İTÜ'de Gerçekleşti
Film gösterim programı, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğretim görevlilerimiz Kemal Akdoğan (şan) ve Alper Rumelioğlu'nun (piyano) arya dinletisiyle başladı.
Türk Musikisi - 11.11.2021
İzmirliler 10 Kasım'da 350 metrelik Atatürk posteriyle yürüdü
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 10 Kasım Atatürk'ü Anma programı kapsamında düzenlediği Ata'ya Saygı Yürüyüşüne katılan Başkan Tunç Soyer binlerce İzmirliyle birlikte, 350 metrelik Atatürk posteriyle yürüdü.
Türk Musikisi - 10.11.2021
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Programda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün cenaze töreni ve naaşının Etnoğrafya Müzesi'nden Anıtkabir'e taşınması görüntülerinin de yer aldığı "Son Yolculuk" başlıklı belgesel film gösterimi yapıldı, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları bölümünce hazırlanan Sarı Zeybek isimli gösteri sunuldu.
Türk Musikisi - 05.11.2021
Kasımda CSO Ada Ankara'da konserler bir başka olacak
Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu'nun 10 Kasım'da tek olarak, 11 Kasım'da ise Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu ile Atatürk'ün müzik meclislerinde dinlediği, sevdiği ve seslendirdiği şarkılardan, türkülerden oluşan ortak konser vereceğini duyuran Deliorman, şunları söyledi: "Müzikseverler, 8 Kasım'da Türk Halk Müziği Korosu'nun Gönülde Sırlanmış Türküler, 30 Kasım'da Türkülerle Anadolu Seyranı, 21 Kasım'da da Klasik Türk Müziği Korosu'nun Gül'ü Susuz Seni Aşksız Bırakmam adlı Zekai Tunca özel konserini izleyebilecek. Osman Nihat Akın ve Selahattin İçli anısına Bir İhtimal Daha var ve Sonbahar Vurgunu, Yıldırım Gürses anısına da Bir Garip Yolcuyum konserleri düzenlenecek." Deliorman, İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu'nun Bin Yıllık Miras konserinde mehteran ve Türk musikisi sazları eşliğinde marşların seslendireceğini anlattı.
Türk Musikisi - 02.11.2021
CRR, Kasım'da 20 konserle müzikseverleri ağırlayacak
Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu kasım ayı programında klasik müzikten Türk musikisine, halk müziğinden caza ve dünya müziğine uzanan seçkide 20 konser yer alıyor.
Türk Musikisi - 02.11.2021
CRR, Kasım'da 20 Konserle Müzikseverleri Bekliyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu Kasım programında; klasik müzikten Türk musikisine, halk müziğinden caza ve dünya müziğine uzanan seçkide 20 konser yer alıyor.
Türk Musikisi - 31.10.2021
İstanbul'un kültür taşıyıcıları tarihten gelen izleri yaşatmaya devam ediyor (2)
Tarihten bu yana "Yeditepeli şehir" olarak anılan İstanbul, 3 imparatorluğa başkent olmasının yanı sıra binlerce yıllık geçmişiyle pek çok kültüre ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
Türk Musikisi - 26.10.2021
Başakşehir Belediyesi, "Müzik Atölyeleri" projesini hayata geçirdi
Başakşehir Belediyesi, kültür sanat alanındaki eğitim çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, "Müzik Atölyeleri" projesini hayata geçirdi.
Türk Musikisi - 26.10.2021
Virtüözler Iskandar Widjaja ve Itamar Golan, İstanbul'da konser verdi
Keman virtüözü Iskandar Widjaja ile "Hocaların hocası" olarak anılan piyano virtüözü Itamar Golan, Kadıköy Süreyya Operası'nda klasik müzikseverlerle buluştu.
Türk Musikisi - 15.10.2021
Bakan Kurum'a 'Fahri Doktor' Unvanı Verildi
Törende, İKÇÜ Medya Merkezi tarafından hazırlanan İzmir Depremi konulu sinevizyon gösterimi ilgiyle takip edilirken; Adnan Menderes Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarından; Prof.
Türk Musikisi - 14.10.2021
Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Duyurusu
(**) 1, 2 ve 3'üncü sıradaki bölüm mezunlarınca ihtiyacın karşılanamaması durumunda atanırlar 12 Muhasebe ve Finansman İktisat (*) İşletme (*) Maliye (*) Muhasebe ve Finansal Yönetim Bölümü (*) Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü (*) Bankacılık ve Finans Bölümü (*) Muhasebe Bölümü (*) Muhasebe Bilgi Sistemleri (*) (*) Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği ve İşletme Öğretmenliği bölüm mezunlarınca ihtiyacın karşılanamaması durumunda atanırlar. 13 Müzik Müzik Bölümü/Anabilim Dalları Müzik ve Sahne Sanatları Bölümünün; Müzik Toplulukları Anasanat Dalı Duysal (ses) Sanatları Tasarımı Anabilim Dalı Koro 3. Güzel Sanatlar Fakültesi ve Türk Musikisi Devlet Konservatuarı ile Devlet Konservatuarının; belgelendirenler.
Türk Musikisi - 10.10.2021
İstanbul'da bu hafta birçok kültür ve sanat etkinliği sanatseverlerle buluşacak
İstanbul bu hafta geniş bir yelpazede, birbirinden farklı etkinliklerle yerli ve yabancı sanatçıların katıldığı konser, sergi, tiyatro ve performanslara ev sahipliği yapacak.
Türk Musikisi - 08.10.2021
"Fırat'tan Meriç'e" konserinde Harput ve Rumeli yöresi türküleri seslendirildi
Edirne'de, "Fırat'tan Meriç'e" konserinde Harput ve Rumeli yöresine ait türküler seslendirildi.
Türk Musikisi - 05.10.2021
YÖK 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleştirildi
Törende ilk olarak Prof. Dr. Ali Tüfekçi'nin yönetimindeki İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası tarafından müzik dinletisi yapıldı.
Türk Musikisi - 05.10.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuştu: (3)
Törenden notlar Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı tarafından verilen konser ile başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türk Musikisi Haberleri | Türk Musikisi Haber - Haberler - Türk Musikisi haberleri, son dakika türk musikisi haber ve gelişmeleri burada. Palet Türk Müziği İlkokulu ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 08:08:23. #1.14#

title