Türk Edebiyatı Haberleri

Türk Edebiyatı haber, Türk Edebiyatı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Edebiyatı - Dün
Akademisyen ve yazar Yıldız Ecevit hayatını kaybetti
Öykü yazarı, eleştirmen Necip Tosun, "Yıldız Ecevit, az ama kaynak kitaplar yazmıştı. Türk edebiyatı adına önemli bir kayıp.
Türk Edebiyatı - 11.06.2021
"Selam Olsun" başlıklı söyleşide Ahmet Hamdi Tanpınar konuşuldu
Türk edebiyatının usta kalemlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar, doğumunun 120. yılında, Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen bir dizi etkinlikle anılıyor.
Türk Edebiyatı - 13.05.2021
YTB'nin "Türkiye Bursları" öğrencileri ülkelerindeki ramazan ve bayram geleneklerini anlattı
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Yeni Türk Edebiyatı Doktora Öğrencisi Bosnalı Ceylana Yohiç, Türkiye ve ülkesinde ramazan ve bayram geleneklerinin birbirine çok benzediğini, dolayısıyla hiç yabancılık çekmediğini dile getirdi.
Türk Edebiyatı - 09.05.2021
"Bir Kitap Bir Yazar" programına Prof. Dr. Turan Karataş konuk oldu Açıklaması
Karataş, 1989'dan itibaren "Palandöken", "Yedi İklim", "Türk Dili", "Edebiyat Ortamı", "Dergah", "Hece", "Sühan" ve"Türk Edebiyatı" gibi edebiyat dergilerde inceleme yazıları, eleştirileri, denemeler kaleme aldı.
Türk Edebiyatı - 08.05.2021
Yükseköğretimde uluslararasılaşma
[Eski Türk edebiyatı, belagat-retorik ve metin şerhi alanında uzmanlaşan, 2005 yılında Yükseköğretim Kurulu genel kurul üyesi olan Prof.
Türk Edebiyatı - 06.05.2021
Gönüller yapmaya geldiği dünyanın ilahi aşkı arayan yolcusu: Yunus Emre
Şiirlerinde sevgi, saygı, hoşgörü, doğruluk, sabır, kanaat, cömertlik, fedakarlık, Allah sevgisi ve gönül yapmak gibi değerleri ele alan Yunus Emre'nin, İslam'ın aşk, umut, adalet ve hoşgörü çağrısının bugüne kadar arı ve duru şekilde yankılanmasını sağladığını vurgulayan Sarıtaş, şöyle dedi: "Kendine özgü tarzıyla Türk edebiyatı, tekke şiirleri, Bektaşi şiirleri ve aşık edebiyatı alanında haleflerine önemli katkılar sunmuştur.
Türk Edebiyatı - 06.05.2021
Şair ve yazar Dr. Hüseyin Emin Öztürk vefat etti
Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Bölümü'nde "Çocuğun Sosyalleşmesine Televizyonun Etkileri" adlı tez çalışmasıyla doktorasını tamamlayan Hüseyin Emin Öztürk, şiirlerini Pınar (1976), Gerçek (1979), İslam (1983), Türk Edebiyatı (1983) dergilerinde, hikayelerini ise Diyanet Çocuk (1983), Kandil (1985), Türkiye Çocuk (1986), Gülçocuk (1987) dergilerinde okurların beğenisine sundu.
Türk Edebiyatı - 05.05.2021
Roman ve oyun yazarı Emine Işınsu Öksüz vefat etti
Türk edebiyatının önemli kalemlerinden, roman ve oyun yazarı Emine Işınsu Öksüz, hayatını kaybetti.
Türk Edebiyatı - 04.05.2021
İstanbul Akademi, İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılında "Mehmet Akif" özel sayısını yayımladı
Akif ve İstiklal Marşı üzerine denemelerin de bulunduğu dergide, bir zamanlar Türk Edebiyatı dergisi yazı işleri müdürlüğünü yapan, emekli öğretmen ve yazar Ayla Ağabegüm'ün 1980'li yıllarda 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin resmi olarak anılmasına vesile olan hatırası yer alıyor.
Türk Edebiyatı - 27.04.2021
Trabzon Üniversitesinde yeni 6 bölüm, 15 anabilim dalı ve 2 program açıldı
Açılan yeni bölüm, anabilim dalı ve programlar şöyle: "İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde Tarih Bölümü ve bu bölüme bağlı olarak Genel Türk Tarihi Anabilim Dalı, Ortaçağ Tarihi Anabilim Dalı, Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi Anabilim Dalı, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı, Yakın Çağ Tarihi Anabilim Dalı, Yeni Çağ Tarihi Anabilim Dalı. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ve bu bölüme bağlı Eski Türk Dili Anabilim Dalı, Eski Türk Edebiyatı Anabilim Dalı, Yeni Türk Dili Anabilim Dalı, Yeni Türk Edebiyatı Anabilim Dalı.
Türk Edebiyatı - 21.04.2021
Tarihçi ve yazar Dr. Sait Başer, Çarşamba Sohbetlerine konuk oldu Açıklaması
Türk Edebiyatı Vakfının "Geleneksel Çarşamba Sohbetleri"ne tarihçi ve yazar Dr. Sait Başer konuk oldu.
Türk Edebiyatı - 14.04.2021
Şair ve yazar Mustafa Özçelik, Çarşamba Sohbetlerine konuk oldu Açıklaması
Türk Edebiyatı Vakfının "Geleneksel Çarşamba Sohbetleri"ne, şair ve yazar Mustafa Özçelik konuk oldu.
Türk Edebiyatı - 06.04.2021
Safranbolu'dan kısa kısa
Aralarında dünya ve Türk edebiyatı klasiklerinin de bulunduğu kitapların gönderildiğini belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, belediyeler arası kitap dayanışmasının önemine vurgu yaptı.
Türk Edebiyatı - 02.04.2021
2030'a doğru yükseköğretim politikaları
[Eski Türk edebiyatı, belagat-retorik ve metin şerhi alanında uzmanlaşan, 2005 yılında Yükseköğretim Kurulu genel kurul üyesi olan Prof.
Türk Edebiyatı - 19.03.2021
Kahire Yunus Emre Enstitüsü, Türk dili ve kültürünü Mısırlılarla buluşturuyor
Türk yemekleri kurslarında katılımcılar Türk yemeklerini ve sofra kültürünü öğrenirken, el sanatları kurslarında ipek kozasından ebruya her biri ayrı bir estetik anlayışa sahip kültürel ögeleri tanıma fırsatı elde ediyor. Ayrıca Türk müziği ve Türk edebiyatı gibi farklı ilgi alanlarına yönelik kurslar da veriliyor.
Türk Edebiyatı - 17.03.2021
Son dakika haberleri: Prof. Dr. Nurullah Çetin, Çarşamba Sohbetlerinde İstiklal Marşı'nı anlattı Açıklaması
Gelen son dakika haberine göre Türk Edebiyatı Vakfının geleneksel "Çarşamba Sohbetleri'ne, Prof. Dr. Nurullah Çetin konuk oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türk Edebiyatı Haberleri | Türk Edebiyatı Haber - Haberler - Türk Edebiyatı haberleri, son dakika türk edebiyatı haber ve gelişmeleri burada. Ahmet Hamdi Tanpınar kimdir? Ahmet Hamdi Tanpınar eserleri, hayatı ve biyografisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.06.2021 22:48:56. #1.13#

title