Haberler

Ümit Meriç, Babam Cemil Meriç Kitabı İçin Londra'da Söyleşi ve İmza Günü Düzenledi

Güncelleme:

Yazar Ümit Meriç, Londra'da Babam Cemil Meriç kitabıyla ilgili bir söyleşi ve imza günü düzenledi. Etkinliğe kitabın tercümanı ve editörü de katıldı. Meriç, babasının hayat yolculuğunu ve eserlerinin Türk edebiyatı ile felsefesine etkilerini anlattı.

Yazar Cemil Meriç'in hayatını ve eserlerini konu alan "Babam Cemil Meriç" kitabının yazarı Ümit Meriç, Londra'da söyleşi ve imza günü düzenledi.

Londra Yunus Emre Enstitüsü'nde (YEE) düzenlenen etkinliğe Meriç'in yanı sıra kitabın tercümanı ve editörü John Shakespeare Dyson ile çevirmen koordinatörü Ahmet Kot da katıldı.

Babasının hayat yolculuğunu ve eserlerinin Türk edebiyatı ile felsefesine etkilerini anlatan Meriç, kendi entelektüel gelişiminde de babasının oynadığı önemli role değindi.

Kişisel anekdotlar da paylaşan Meriç, babasının bakış açısının Türk entelektüel ortamını nasıl zenginleştirdiğini katılımcılarla paylaştı.

Dyson da eseri çevirirken yaşadığı deneyimlere işaret ederek Cemil Meriç'in düşüncelerinin ayrıntılarını yakalamakta zorluklar yaşadığını ancak bunu İngilizceye çevirmenin getirileri olduğunu söyledi.

Cemil Meriç'i anlatan bir eseri daha geniş bir kitleye ulaştırmaktan mutlu olduğunu belirten Dyson, eserin kültürel anlayışı geliştirme ve kültürler arasında köprü kurma özelliği olduğunu ifade etti.

Kaynak: AA / Güncel

Cemil Meriç Ümit Meriç Londra Meriç Edebiyat Kültür Etkinlik Kültür Sanat Güncel Haberler

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Bakmadan Geçme

Kurban bayramının arefesinde oruç tutulur mu 2024? Kurban bayramı teşrik tekbirleri ne zaman başlar, nasıl yapılır 2024? Kurban kestikten sonra kılınan namaz nedir, var mıdır 2024? Kurban etinin kaçta kaçı dağıtılır 2024? 15-16 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 15-16 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 15 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 15 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 15 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 15 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 15-16 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15-16 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15-16 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 'SMA' eylemi

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde "SMA" eylemi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title