Tarikat Haberleri

Tarikat haber, Tarikat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tarikat 19.5.2020
TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM HAZİNELERİ - Prof.Dr. Hayrettin Karaman (12)
Bazı medreseler ile bazı tarikatlar arasında zaman zaman mücadele olmuştur.
Tarikat 19.5.2020
TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM
Bazı medreseler ile bazı tarikatlar arasında zaman zaman mücadele olmuştur.
Tarikat 15.5.2020
Senegal'in bazı camilerinde 2 ay sonra ilk cuma namazı
Hükümetin kararına rağmen çoğu dini otoriteler, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında camilerin kapalı kalması ve cuma namazlarının şimdilik cemaatle kılınmaması kararı alırken, Müridi tarikatına ait camiler cuma namazı için açıldı.
Tarikat 14.5.2020
Senegal'de kaldırılan toplu ibadet yasağına rağmen dini otoriteler camileri açmayacak
Ülkedeki önemli tasavvufi yapılardan Ömeriye grubu da tarikata bağlı camilerin bir süre daha kapalı kalacağını duyurdu.
Tarikat 2.5.2020
TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM
Biz bu düşüncelerle Denizli Yatağan'da İslami Araştırma Enstitüsü kurduk. Sadece yüksek lisans ve doktora talebelerine eğitim verilecek. Burada Gaye Vakfını da benzer bir amaçla kurduk. Şimdi 100'ü aşkın üniversitede öğrencimiz var. Onlara ayrıca medrese usulü ek dersler veriyoruz. Denizli'deki enstitüde en seçkin hocaların orada ders vermesi için maddi manevi tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Alim yetiştirmek için gayret ediyoruz." SORU: "15 Temmuz darbe girişimiyle ülkemize ve milletimize yönelik hain niyetleri tamamıyla ortaya çıkan FETÖ'ye bakışınız nedir? Bu örgütün toplumumuza ve inanç dünyamıza verdiği zararlar nelerdir?" M. Cevat Akşit: "Biliyorsunuz, 'Allah' demek suçtu bir zamanlar Türkiye'de. Din unutturulmaya çalışıldı ancak rahmetli Menderes, İmam Hatipleri açtıktan sonra tekrar dini hayat yaşanmaya başlandı. İsmet Paşa dönemindeki o dini boşluktan dolayı bilgisizlik oluştu. Bu bilgisizliği özellikle Avrupa ve Amerika kullanma gayreti içerisinde. Türkiye'ye sahte hocalar, şeyhler göndererek, PKK gibi bölücü örgütler kurarak bu toplumda maya haline gelen Ehl-i Sünnet yapısını bozmaya çalışıyorlar. Arap ülkelerinde bunu başardılar. Türkiye'de de hala uğraşıyorlar ama inşallah başaramayacaklar." "Halkı doğru bilgilendirmek için hocalara çok iş düşüyor" SORU: "FETÖ'nün ülkemizi ve milletimizi hedef alan darbe girişiminden ne tür dersler çıkarılmalı ve böyle durumların yaşanmaması için sizce neler yapılmalı?" M. Cevat Akşit: "Bu sapık tarikatlar kendi menfaatleri için her şeyi caiz görüyor ve İslam'da olmayan fetvalar veriyor.
Tarikat 28.4.2020
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir'den İmamoğlu hakkında suç duyurusu
Aleviliğin Hz. Ali'yi sevmek ve onun soyunun yolundan gitmek olarak özendirileceği, İslam'ın Ehl-i Beyt sevgisinin öne çıkarılmış şekli olduğu belirtilen dilekçede, şunlar kaydedildi: "Alevilik, uygulamada ve öğretide İslam dininin bir mezhebi olarak, bir tarikat olarak, bir tasavvufi anlayış olarak tanımlanmışsa da İslam dininden bağımsız ayrı bir din olarak tanımlanması olanaklı değildir.
Tarikat 28.4.2020
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir'den Ekrem İmamoğlu hakkında suç duyurusu
Dilekçede şu ifadelere yer verildi: "Alevilik, Hz. Ali'yi sevmek ve onun soyunun yolundan gitmek olarak özetlenebilecek olup, İslam'ın Ehl-i Beyt sevgisinin öne çıkarılmış şeklidir. Alevilik uygulamada ve öğretide İslam dininin bir mezhebi olarak, bir tarikat olarak, bir tasavvufi anlayış olarak tanımlanmışsada İslam dininden bağımsız ayrı bir din olarak tanımlanması olanaklı değildir.
Tarikat 26.4.2020
ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Graham: "Kim Jong-un ölmemişse şoke olurum"
Fox News televizyonuna konuşan Graham, "Orası kapalı bir toplum. Doğrudan bir şey duymadım ancak ölmemiş veya iş göremez hale gelmemişse buna şoke olurum. Çünkü, bir ülkeden çok, bir tarikat olan Kuzey Kore gibi kapalı bir ülkede bu tür dedikoduların sonsuza kadar devam etmesine ve soruların cevapsız bırakılmasına izin vermezsiniz.
Tarikat 18.4.2020
İlber Ortaylı "Alev Alatlı ile Murakabe Günleri"ne konuk oldu
Amerika insanlığın Ergenekon'u olabilirdi Amerika'nın kadim doğrularını kaybettiğini söyleyen Alev Alatlı ise "Amerikayı Amerika yapan, paradır. Özgürlük para kazanma özgürlüğüdür. Ama bugün bakıyorsunuz, gelir dağılımı itibariyle dünyanın en kötü ikinci gelir dağılımına sahip ülkesi oldu. Ayrıca Amerika'da 43 bin küsür tarikat var, Donald Trump seçimi yüzde 34 oyla kazanmıştır ama ne kadarı temsil ettiği meçhul yani bunların hepsi bütünlüğü zedeleyen şeyler.
Tarikat 16.4.2020
Kadir Doğulu, Instagram canlı yayınında hayranlarıyla buluştu
"Marifetin olmazsa hakikati de şeriatı da tarikatı da anlayamazsın" Doğulu, TRT'de ekrana gelen "Vuslat" dizisinde ele aldıkları tasavvuftaki "marifetullah" makamına ulaşmadan evvel geçilmesi gereken "dört kapı" konusuna da değinerek, şu bilgileri verdi: "Hacı Bektaş-ı Veli'nin bir doktrini olarak dört kapı, İslam'ın anlaşılabilme biçimi haline getirilmiş.
Tarikat 27.3.2020
Yemen'de geleneksel Sufi toplantısı yeni tip koronavirüs nedeniyle askıya alındı
Yemen'in Hadramevt ilinde düzenlenen geniş katılımlı Sufi tarikatı toplantısı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla bu yıl yapılmayacak.
Tarikat 12.3.2020
ABD'de Kovid-19 vaka sayısı 1107'ye, ölü sayısı 32'ye çıktı
Merkezi Utah eyaletinde bulunan Mormon tarikatı, Nisan ayında yaklaşık 100 bin kişinin katılacağı dini konferansı salgın nedeniyle iptal ettiklerini duyurdu.
Tarikat 11.3.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
İYİ Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı gündem dışı konuşmada, bazı cemaat ve tarikat söylemlerine, bazı Diyanet görevlilerinin münferit açıklamalarına bakıldığında kadını itibarsızlaştıran, acizmiş hissi uyandıran, değersizleştiren söylemlerin, kapitalist düzenin, kadının meta olarak algılanmasına neden olacak uygulamalarının, Türk kültürü ve İslam medeniyetiyle açıklanamayacağını söyledi.
Tarikat 22.2.2020
Güney Kore'de yeni tip koronavirüs vaka sayısı 433'e çıktı
Ülkede en fazla vakaya, güneydoğudaki Cheongdo bölgesindeki bir hastanede ve Daegu kentinde Hristiyan bir tarikatın üyeleri arasında rastlandığı belirtildi.
Tarikat 21.2.2020
Tayland'da Anayasa Mahkemesi muhalif partinin feshedilmesine hükmetti
Ocak'ta partinin yasaları ihlal etmediğine karar verilmişti Avukat Natthaporn Toprayoon, geçen yıl Gelecek İleri Partisinin yetkililerinin Tay geleneklerine yönelik eleştirel ifadeleri ve partinin logosundaki ters üçgenin İlluminati tarikatının sembolüne benzediği yönündeki iddialarla Anayasa Mahkemesine başvuruda bulunmuştu.
Şu an buradasınız: Tarikat Haberleri | Tarikat Haber - Haberler - Tarikat haberleri, son dakika tarikat haber ve gelişmeleri burada. TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM HAZİNELERİ - Prof.Dr. Hayrettin Karaman (12).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.5.2020 06:14:00. #1.15#
title