Tarikat Haberleri

Tarikat haber, Tarikat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tarikat - 29.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Atatürk, 'Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır' sözüyle izlenmesi gereken yolu yıllar önce göstermiştir.
Tarikat - 19.10.2020
Osmangazi'de Şadırvanlı Han söyleşileri başladı
Bursa'nın en önemli çarşılarından biri olan Tarihi Kayhan Çarşısı'nın simgesi olan Şadırvanlı Han, Osmangazi Belediyesi'nin çalışmalarıyla yeniden hayat buldu. Restore edilerek eski ihtişamlı günlerine kavuşan tarihi yapı, Uludağ Üniversitesi'nde eğitim gören uluslararası öğrenciler için kültür ve eğitim merkezi olarak faaliyet gösterecek. Şadırvanlı Han, Osmangazi Belediyesi'nin Uludağ Üniversitesi ile imzaladığı protokolün ardından ilk etkinliğe ev sahipliği yaptı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın da katıldığı programda Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kara güncel konular hakkında söyleşi gerçekleştirdi. Tasavvuf tarihi üzerine araştırmaları bulunan Prof. Kara, günümüzde tasavvuf hayatı ve tarikatlar konusunda bilgiler verdi.
Tarikat - 17.10.2020
Son dakika haberi... DHA YURT BÜLTENİ - 1
'HDP BUNU İYİ BİLSİN Kİ TEHDİTLERİNDEN KORKMUYORUM' Kaçırılan oğlu Mustafa için eşi Rauf ile 3 Eylül'den beri oturma eylemini sürdüren kanser hastası Ayşegül Biçer, 17 Kasım 2018'de oğlunu PKK terör örgütünün pençesine kaptırdığını dile getirerek, "Oğlumun sağ veya ölü olduğunu bilmiyordum. 13 Ekim'de PKK'ya yakın bir haber sitesinde oğluma ait bir video paylaşıldı. Ben oğlumun silah zoru ve baskı altında konuştuğunu çok iyi biliyorum. Çünkü susuzluktan ağzı kupkuru olmuş. Sabit bakarak konuşamıyor. Benim oğlumun ismi Mustafa, doğum yeri Manisa ve 2002 doğumlu. Manisa Doğum Hastanesi'nde araştırma yapılabilir. Vatansever bir aile olduğumuz doğrudur. AK Parti veya başka bir parti olur, benim siyasi görüşümü kimse sorgulayamaz. 'Tarikatçı' diyor.
Tarikat - 15.10.2020
Yükseldikçe çevrelenen, yalnızlaşan Çin'in sorunları
Şi yönetimi 2013'ten beri azınlık bölgeleri başta olmak üzere, Çinlilerin Falun tarikatı ve diğer çeşitli inanç gruplarına yönelik tahkikat ve baskıların dozunu misliyle artırmış, Doğu Türkistan'daki zulmü biyolojik, kültürel ve ekolojik soykırıma dönüştürmüştür.
Tarikat - 14.10.2020
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gündeme ilişkin soruları yanıtladı Açıklaması
Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) dikkati çeken Kalın, "Biz artık cemaatiz diye yola çıkan bir yapılanmanın nasıl bir terör örgütü haline geldiğini gördük." diyen Kalın, sözlerine şöyle devam etti: "Bir hadis var 'Bir Müslüman aynı yerden iki defa sokulmaz' diye. Yani yılan iki defa sokuyorsa artık orda siz zaten kontrolü kaybetmişsiniz demektir. Buradan alınan dersler var. Fakat bir tarafta tabii ki devlet bu tür cemaattir, tarikattır, siyasal örgütlenmedir, ideolojik gruptur, şudur budur, bunların hiçbir zaman kendi iktidar alanlarını yaşayabilecekleri bir yer olamaz, olmamalıdır.
Tarikat - 12.10.2020
AK Parti'den 'Çevre Ajansı' teklifi (2)
'VATANDAŞIN GÜNDEMİNİ SÜREKLİ BOŞ İDDİALARLA MEŞGUL ETMEMEK LAZIM' Kamuda ve bakanlıklarda tarikat tartışması olduğu dile getirilerek, "Bununla ilgili muhalefet FETÖ örneğini göstererek, bugün iktidarın gerekli adımları atmadığını ve bunu ciddiye almadığını iddia ediyor.
Tarikat - 12.10.2020
Çevreye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu
Bu açıklamaları sinsi bir plan olarak gördüklerini dile getiren Muş, şöyle konuştu: "Bir şeyin altyapısı hazırlanmaya çalışılıyor. Bunlar Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini tehlikeye atabilir. Hiç kimsenin 'Ben siyaset yapıyorum.' diye özensiz davranmak gibi bir durumu olamaz. Dikkatli davranmak zorundayız. Siyaset yapacağız, karşımızdakini eleştireceğiz diye Türkiye'nin birliğini zarara ve zaafa uğratacak işlerin için girmek Türkiye'ye büyük zarar verir. Türkiye bunu kaldırmaz. 83 milyon bu ülkenin kurucu unsurudur. Burada bir etnik grubu, Kürtleri en fazla ötekileştiren parti de HDP'dir. Kürtler de Türkler de diğer yaşayan insanlar da bu devletin asli unsurudur. Dolayısıyla Türkiye, 83 milyonun ortak devletidir. Bunu çatırdatmaya, zedelemeye, zayıflatmaya yönelik açıklama ve beyanlar bu ülkeye ve devlete fayda sağlamaz." "Devlet, 83 milyonun yansımasıdır" Mehmet Muş, kamudaki atamalarda cemaat ve tarikat etkilerine dair iddia ve haberler hatırlatılarak, muhalefetin FETÖ örneğini gösterdiğinin belirtilmesi üzerine, FETÖ'yü devletin içinden söküp atanın, AK Parti iktidarı olduğunu vurguladı.
Tarikat - 10.10.2020
Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Soylu'dan tarikat iddialarına yanıt
Son dakika haberine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Herhangi bir inanç grubunun devletin birtakım noktalarını yönettiği ve sızdığı değerlendirmeleri başlı başına yeni bir istismar alanıdır ve doğru değildir.
Tarikat - 10.10.2020
Bakan Soylu'dan "tarikat yapılanması" iddialarına ilişkin açıklama Açıklaması
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, herhangi bir inanç grubunun, devletin birtakım noktalarını yönettiği ve sızdığı değerlendirmeleri, başlı başına yeni bir istismar alanıdır ve doğru değildir.
Tarikat - 10.10.2020
CHP'den kamuda liyakat için araştırma talebi
CHP, kamu hizmetine giriş ve kamuda yükselmede tarikat, cemaat ve çıkar gruplarının etkisinin araştırılması, bu etkiyi sıfırlayacak önlemlerin alınması, kamu hizmetine girişte objektif ve şeffaf kriterlerin belirlenebilmesi amacıyla Meclis araştırması istedi.
Tarikat - 8.10.2020
Kılıçdaroğlu'ndan Ali Babacan'a ziyaret
Dolardaki yükselişle ilgili soru üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Dolar tırmanıyor. Erdoğan, 'faiz düşerse dolar da düşer' demişti. Merkez Bankası Başkanı'nı da görevden aldılar. Demek ki bu Merkez Başkanı'nı da görevden almak lazım, faizi sıfırlamadı. Faizi sıfırlasaydı belki dolar hiç bu kadar yükselmezdi, Erdoğan'ın düşüncesine göre. Dolayısıyla bakalım dolar nereye gidecek, ekonomi nereye gidecek, fiyatlar nereye uçacak. Doğru bir şey pik yapıyor ama gördüğümüz kadarıyla döviz pik yapıyor. Ülke yönetilmiyor. Fakirin, fukaranın ne çektiğini Erdoğan bilmiyor. Erdoğan sarayında oturuyor, bir eli yağda, bir eli balda. Türkiye yönetilemez konumda. Bugün Karar gazetesinde bir fotoğraf var. Erdoğan'la bir yöneticinin ya da bir iktidar temsilcisinin fotoğrafı var. Erdoğan'ın onun önünde nasıl eğildiğini görüyorsunuz. Niye eğiliyor? Para için. Bu benim ağırıma gidiyor. Bir siyasi rakibim oluyor Erdoğan ama o bir başka devlet adamının önünde para için bu kadar eğilmemeli, bu benim ağırıma gidiyor." GATA'da başhekim yardımcısının görevden alınması ve tarikat tartışmalarına ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, devlette liyakat sisteminin çok önemli olduğunu söyledi.
Tarikat - 6.10.2020
Son dakika haber: Senegal'de milyonlar Kovid-19'a rağmen "Büyük Magal" için toplandı
Gelen son dakika haberine göre Senegal'de milyonlarca inanan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen Müridi tarikatının kurucusu Şeyh Ahmadou Bamba'nın 1902'de Gabon'da sürgündeyken elde ettiği manevi derecesinin kutlandığı "Büyük Magal" için Tuba kentinde toplandı.
Tarikat - 2.10.2020
Son dakika! Mali'de askeri cunta, yaptırımların kaldırılması için adımları hızlandırdı
Bazı kaynaklar, M5 RFP'nin öne çıkan isimlerinden kanaat önderi İmam Mahmud Diko ya da bölgedeki bir diğer kanaat önderi Nioro Şerifi ismiyle tanınan Ticani tarikatı şeyhi Muhammed Veledu Hamahullah'a (Bouye Haidara) yakın isimlerin de hükümette yer alabileceğini belirtiyor.
Tarikat - 29.9.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
"Diyanet İşleri Başkanlığının açtığı Kur'an kursları var" Soru üzerine Türkiye'deki tarikatlar tartışmasına da değinen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Normalde devletin kurumları var.
Tarikat - 16.9.2020
Erol Mütercimler'in sözlerine RTÜK'ten ağır ceza
Bir Mütercimler cezası da Meltem TV'ye RTÜK, Meltem TV'de yayınlanan "Akıl Oyunu" programı hakkında hazırlanan uzman raporunu da görüştü. Programın iki sunucusundan biri olan Erol Mütercimler'in Sakarya'da gerçekleşen bir çocuk istismarı olayı tartışılırken "Arkadaş bu Sakarya bölgesindeki buradaki bu rezalet nedir ya bu bölgedeki? Niye burada bütün tarikatlar niye burada yuvalanmış? Hayır ben söylüyorum, niye burada yuvalanmış? Buranın bir özelliği var.
Tarikat - 15.9.2020
Panama'da bir tarikata ait bölgede toplu mezar bulundu
Orta Amerika ülkesi Panama'da bir tarikata ait bölgede toplu mezar bulundu.
Tarikat - 12.9.2020
15 Temmuz Milli İrade Derneğinden "darbeleri unutmayacağız, unutturmayacağız" mesajı
Akyazı ilçesi Kuzuluk Mahallesi'nde küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklanan ve "tarikat lideri" olduğu iddia edilen zanlının insanlık için kara bir leke olduğunu dile getiren İnci, bu kapsamda çıktığı bir televizyon programında Sakaryalılara ilişkin ifadelerde bulunan Erol Mütercimler'i de şiddetle kınadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tarikat Haberleri | Tarikat Haber - Haberler - Tarikat haberleri, son dakika tarikat haber ve gelişmeleri burada. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 14:39:52. #1.14#
title