Sosyoloji Haberleri

Sosyoloji haber, Sosyoloji son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sosyoloji - 24.07.2021
HABERLER | H.B.B.
Tarih: 23 Temmuz 2021, 19: 04 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bir televizyon programında yaptığı konuşmadaki sözlerinin çarpıtılmasına sert tepki gösterdi. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanlığı adayı ile ilgili açıklamasının arkasında duran Savaş, 3 saat 38 dakikalık programda sadece 30 saniyelik kısmının kesilip sözlerinin anlamından koparıldığını vurguladı. CNN Türk'ün canlı yayınına telefonla katılan Savaş, Hatay'ın yaşadığı ekonomik, sosyolojik ve psikolojik sıkıntıları tüm gerçekliğiyle anlattı.
Sosyoloji - 23.07.2021
HABERLER | H.B.B.
Tarih: 23 Temmuz 2021, 19: 04 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bir televizyon programında yaptığı konuşmadaki sözlerinin çarpıtılmasına sert tepki gösterdi. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanlığı adayı ile ilgili açıklamasının arkasında duran Savaş, 3 saat 38 dakikalık programda sadece 30 saniyelik kısmının kesilip sözlerinin anlamından koparıldığını vurguladı. CNN Türk'ün canlı yayınına telefonla katılan Savaş, Hatay'ın yaşadığı ekonomik, sosyolojik ve psikolojik sıkıntıları tüm gerçekliğiyle anlattı.
Sosyoloji - 21.07.2021
Felsefe ve Din Bilimleri
FELSEFE VE DİN BİLİMLERİ BÖLÜMÜDoç. Dr. İsmail ŞİMŞEKBölüm Başkanıİnsanlık tarihi kadar eski olan din ve inanç kavramlarını, dinin felsefi, sosyolojik ve psikolojik boyutlarını, bir başka ifadeyle insan ve din arasındaki ilişkinin temellerini, dinin bireysel ve toplumsal hayattaki yeri...
Sosyoloji - 20.07.2021
Öğr. Gör. İkbal VURUCU
Lisans: Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi Sosyoloji Bölümü- 2000 - 2005Yüksek lisans: Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyoloji Anabilim Dalı- 2006 - 2009Doktora: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyoloji Anabilim Dalı - 2018-Devam ediyorÇalışma.
Sosyoloji - 19.07.2021
Kazakistan'da Kovid-19 vakalarındaki artış hükümeti acil harekete geçirdi
Buna göre, hükümet ilk olarak aşılamalarda geride kalan bölgelere ulaşmak amacıyla mobil ekipler oluşturacak. Aşı karşıtı insanların sosyolojik portreleri çıkarılacak.
Sosyoloji - 19.07.2021
İZMİR VALİSİ SAYIN YAVUZ SELİM KÖŞGER'İN, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NİN 20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI DOLAYISIYLA YAYIMLADIĞI MESAJ
Tüm Türk halkı gibi İzmirlilerin de her zaman ve her konuda tarihi, sosyolojik, etnik köken, din gibi birçok anlamda bizimle bir olan Kıbrıs Türk'ünün yanında olduklarını bir kez daha vurgulamak istiyorum.
Sosyoloji - 16.07.2021
Müsilajla mücadele çalışmaları kapsamında oluşturulan Bilim ve Teknik Kurulu önceliklerini belirledi
Bunun çok disiplinli ve ortak akıl yoluyla çalışılması gereken bir konu niteliği taşıdığına işaret eden Mandal, sürdürülebilir bir çözüm üretmek için anahtar kelimelerin "birlikte çalışma, birlikte öğrenme ve birlikte başarma" olduğunu söyledi. Mandal, şunları kaydetti: "Gerçekleştirilecek araştırmaların, deniz bilimleri ve mühendisliği anabilim dalının yanı sıra, bütünsel bakış açısıyla çevre mühendisliği, şehir ve bölge planlama, su bilimleri mühendisliği, su ürünleri mühendisliği, balıkçılık teknolojisi mühendisliği, inşaat mühendisliği, ziraat mühendisliği, geomatik mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği ile yazılım mühendisliği, kimya mühendisliği, kimya, biyoloji, biyoteknoloji, sosyoloji, ekonomi, halk sağlığı gibi birçok disiplini bir araya getirmesi önem taşımaktadır.
Sosyoloji - 16.07.2021
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Valilik önünden Demokrasi Meydanına "Milli Birlik Yürüyüşü" ile devam etti. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte, okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından şehitlerimiz adına dualar edildi. Demokrasi Nöbetine, Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilimiz protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ellerinde Türk bayraklarıyla çok sayıda vatandaşımız katıldı. Coşkulu kalabalık, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını dev ekrandan canlı olarak takip etti. Daha sonra burada bir konuşma yapan Vali Coşkun, "FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin bozguna uğratılmasının yıl dönümünde, milletçe bu destansı Demokrasi Zaferimizin gururunu tüm Türkiye'de olduğu gibi Kahramanmaraş'ta da yaşıyoruz. Türk Milleti olarak birlik ve beraberliğimizi devam ettirdiğimiz takdirde yöntemleri ne olursa olsun, hiç kimse, vatanımızın bütünlüğünü ve milletimizin birliğini bozamayacak ve Türkiye geçilemeyecektir. Birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar daim olması ve ülkemizin bu tür ihanetlerle bir daha karşılaşmaması niyazıyla, devletimizin bekası için feda-i can ederek, şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize ve saygıdeğer ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkan Aziz Milletimizi ve Kahramanmaraşlı Hemşehrilerimi saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum" dedi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise yaptığı konuşmada, "O gece bize; partilerin, ideolojilerin, muhitlerin üzerinde bir "ittifakı" tekrardan hatırlattı. Bütün bu siyasi ve sosyolojik kutupların üzerinde, bizim gerçeğimiz olan "Türkiye fikri".
Sosyoloji - 15.07.2021
MHP'li Özarslan: "15 Temmuz'da Bahçeli'nin yaptığı meydan okuma, fiilen Cumhur İttifakı'nın da temelini atmıştır"
"İç savaş çıkarma denemesinde bulunacaklardı" Özarslan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Eğer bu eylem başarılı olsaydı, Semih Terzi Özel Kuvvetlere bağlı birlikleri Ankara'ya toplayacaktı ki, başta Suriye ve Irak sınırımız boyunca konuşlu olan birlikler olmak üzere hassas bütün noktalardaki Özel Kuvvetler, Ankara'ya çekilmiş olacaktı. Nitekim kendi komutası altındaki sınır birliklerine, daha Ankara yolundayken bu emri vermiştir. Aynı durum, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Özel Harekat karargahlarının ele geçirilmesi halinde, bu birliklerin de yine Ankara'ya çağrılması şeklinde gerçekleşecekti. Böylesi bir alan boşaltma ise PKK, PYD/YPG ve IŞİD/DAEŞ unsurları için kaçırılmaz bir fırsat yaratacaktı." Darbe başarılı olsaydı sınırın muhtelif yerlerinden içeri girecek terör örgütlerinin, etnik ve sosyolojik fay hatlarının bulunduğu bölgelerde kışkırtmalarla bir iç savaş çıkarma denemesinde bulunacağına dikkat çeken Özarslan, şöyle devam etti: "Böylesi bir senaryoda, darbenin başarısızlığı halinde bile büyük bir iç çatışma ve akabinde tahmin edilemeyecek boyutlara varabilecek bir karmaşa hüküm sürecekti.
Sosyoloji - 15.07.2021
Prof. Dr. Ahmet Talimciler "Türkiye'de Darbeler ve Futbol İlişkileri"ni Değerlendirdi
SDÜ Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Sosyoloji - 09.07.2021
Almanya'da Türk akademisyen Ahmet Ünalan, Die Welt gazetesine karşı hukuki süreç başlattı
Türkçe derslerinin yanı sıra uyum ve İslam konularında uzman olan Ünalan, Almanya ve Türkiye hakkında tarihsel, sosyolojik ve siyasal analizleriyle biliniyor.
Sosyoloji - 09.07.2021
Nurettin Topçu'nun vefatının üzerinden 46. yıl geçti
"Anadoluculuk" düşünce hareketini savunan, kadim İslam ve Türk tarihini, tasavvufu ve modern dönemdeki sosyolojik gerçekliği eserlerinde tahlil eden Topçu, ilk yazılarından itibaren bütünlüğü olan çok taraflı bir fikir mücadelesi yürüten, bir taraftan da Osmanlı-cumhuriyet modernleşmesini hesaba katıp onu aşmayı hedefleyerek tenkitçi bir bakış açısıyla "yeni bir insan", "millet", "devlet modeli" keşif ve inşa etmeye çalışan Topçu, Nizam Ahmed imzasıyla da şiirler kaleme aldı.
Sosyoloji - 07.07.2021
IPA: "Toplumun yüzde 85'nin aşılanmasıyla yüz yüze eğitimde risk belirgin şekilde azalacak"
Hasanoğlu, yazılı açıklamasında, çocukların sadece fiziksel olarak değil, psikolojik ve sosyolojik olarak da sağlıklı olması gerektiğine işaret ederek, şu bilgileri paylaştı: "Bunun için de eğitimin önemi tartışılmaz.
Sosyoloji - 05.07.2021
Geleceğin Haberlecileri, "Medya Akademisi" ile Adütv Üzerinden Eğitimlerine Devam Ediyor
Konuya Hakim Olmalı, Gündemi Takip Etmeliyiz Gurbet Ece Zorba, "Hedef kitleye bir konu aktarırken ayna görevi görmeniz gerekiyor. O bölgeyi ya da ülkeyi ilgilendiren olguyu haberleştiriyoruz ve hedef kitlemizin izleyeceği şekilde hazırlıyoruz. Toplumumuzun sosyolojik ve ekonomik yapısına uygun olarak hedef kitlemize ulaştırıyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sosyoloji Haberleri | Sosyoloji Haber - Haberler - Sosyoloji haberleri, son dakika sosyoloji haber ve gelişmeleri burada. Suriyelilerin mesken tuttuğu Hatay'da belediye başkanı endişeli: Suriyeliler aday olsalar kazanırlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.7.2021 00:16:18. #1.14#

title