SAKARYA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Sakarya Üniversitesi Haberleri

Sakarya Üniversitesi haber, Sakarya Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sakarya Üniversitesi - Dün
Obama politikalarında ısrar Suriye'de çözümsüzlüğü derinleştirir
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle 2020'yi daha düşük yoğunlukta çatışmalarla geçiren Suriye'de 2021 yılı yeni belirsizliklerle başladı.
Sakarya Üniversitesi - 23.02.2021
YÖK, üniversitelerin "araştırma-geliştirme, proje ve yayın" performanslarını açıkladı
"Desteklenen Ar-Ge projesi sayısının en yüksek olduğu üniversite" 533 projeyle Hacettepe Üniversitesi olurken, Boğaziçi Üniversitesi 492 projeyle ikinci, Ege Üniversitesi 487 projeyle üçüncü, Ankara Üniversitesi 464 projeyle dördüncü, Sakarya Üniversitesi de 434 projeyle beşinci sıraya yerleşti.
Sakarya Üniversitesi - 23.02.2021
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, merhum hocası İslam alimi Muhammed Emin Saraç'ı anlattı Açıklaması
Erbaş, Saraç'ın ilmi geleneğini devam ettirecek talebeleri de yetiştirdiğini ifade ederek, şu bilgiyi paylaştı: "Bundan sonra Emin Saraç Hoca olmayacak ama Emin Saraç Hoca'nın yetiştirdiği talebeler sayesinde bu ilim yolu devam edecek. Fatih Camisi'nde Emin Hocamızın okuttuğu dersler, onun talebeleri tarafından şu an okutuluyor. Tefsir dersleri Hamdi Arslan Hocamız, Buhari-i Şerif dersleri Halil İbrahim Kutlay tarafından yapılıyor. Farklı illerde hocamızın talebeleri dağılmış vaziyette, o illerde bu gelenek devam ediyor. Hocamız özlediği Türkiye'yi kısmen görmüş olmanın mutluluğunu taşıyordu son zamanlarda ve hamd makamında olduğunu söylüyordu. Sürekli Cenabıhakk'a bugünleri kendisine gösterdiği için hamdediyordu." "Saraç'ı din eğitimi noktasındaki gelişmeler mutlu ve bahtiyar etti" Din eğitimi noktasında ilahiyat fakülteleri ve öğrenci sayısının artması ile imam hatip liselerinin açılması ve katsayı sorununun çözülmesi gibi gelişmelerin Saraç'ı mutlu ve bahtiyar ettiğini dile getiren Erbaş, hocasıyla ilgili yaşadığı bir anıyı da paylaştı: "Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanıyken hocamızın çok sevdiği hocası Muhammed Zahid el-Kevseri ile ilgili bir sempozyum düzenledik.
Sakarya Üniversitesi - 22.02.2021
Sakarya Üniversitesi, sosyal sorumluluk projelerinde başarılı bulundu
Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) hazırladığı rapora göre sosyal sorumluluk kategorisinde ikinci sırada yer aldı.
Sakarya Üniversitesi - 22.02.2021
Uzmanından salgın döneminde komplo teorilerinden "uzak durun" tavsiyesi
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr.
Sakarya Üniversitesi - 22.02.2021
Müttefiklikten nüfuz mücadelesine Suudi Arabistan-BAE ilişkileri
Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) son dönemde Ortadoğu ve Körfez bölgesinde aktif bir ortaklık yürüten iki aktör olarak görülüyor.
Sakarya Üniversitesi - 16.02.2021
"Kobani'nin Kızları" ve ABD'nin PKK/PYD politikasının riskleri
İBRAHİM AYDIN/İSMAİL NUMAN TELCİ- Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve kızı Chelsea Clinton'ın kurdukları Hidden Light Production adlı prodüksiyon şirketinin Gayle Tzemach Lemmon'ın yazdığı The Daughters of Kobani: A Story of Rebellion, Courage and Justice (Kobani'nin Kızları: Bir...
Sakarya Üniversitesi - 16.02.2021
Sakarya'dan giden yardım tırları İdlib'e ulaştı
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şubesi, Kampüs Camisi Gönüllüleri, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği kampanya kapsamında yardımları taşıyan tırlar, İdlib bölgesine vardı.
Sakarya Üniversitesi - 15.02.2021
SAÜ Afrokarya Topluluğunca düzenlenen panelde Sudan ele alındı
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Afrika-Türk Kültür Öğrenci Topluluğu (Afrokarya) tarafından düzenlenen online panelde Sudan konuşuldu.
Sakarya Üniversitesi - 15.02.2021
Sakarya'da silahlı saldırı: 1 yaralı
Yaralı A.B, ambulansla Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.
Sakarya Üniversitesi - 11.02.2021
Edirne'den kısa kısa
TÜ Öğretim Üyesi Yeşil'den girişimcilik kitabı Trakya Üniversitesi (TÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yeliz Yeşil ve Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.
Sakarya Üniversitesi - 09.02.2021
SOFUOĞLU HAKKINDA "HALKIN BİR KESİMİNİ AŞAĞILAMAK" SUÇLAMASIYLA DAVA AÇILDI
SAKARYA Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında tepkiye neden olan açıklamaları nedeniyle "Halkın bir kesimini aşağılamak" suçlamasıyla dava açıldı.
Sakarya Üniversitesi - 08.02.2021
Son dakika haber: "Pandemi Psikolojisinde Aile" paneli
Panelde son olarak Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.
Sakarya Üniversitesi - 06.02.2021
SAÜ'de antikor testleri yapılacak
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sağlık Hizmetleri Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısına yönelik antikor testleri yapılacak.
Sakarya Üniversitesi - 06.02.2021
Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Şengörür atandı
Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Hidrolik Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak 1994 yılında göreve başlayan Şengörür, 1995 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Çevre Teknolojisi Anabilim Dalında Yardımcı Doçent, 2006 yılında Doçent, 2010 yılında Profesörlüğe yükseldi.
Sakarya Üniversitesi - 04.02.2021
SAÜ İletişim Fakültesi'nden AA Bölge Müdürlüğü'ne ziyaret
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi heyeti, Anadolu Ajansı (AA) Sakarya Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti.
Sakarya Üniversitesi - 03.02.2021
Son dakika haberleri | BAE'nin bölgesel politikaları İsrail'in çıkarlarına hizmet ediyor
Son dakika haberler... Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) İsrail ile sürdürdüğü örtülü ilişkiler Eylül 2020'de resmiyete döküldü.
Sakarya Üniversitesi - 28.01.2021
Avusturya'daki Türk diasporasını bekleyen iki tehlike
Türk diasporasının Avusturya'daki tarihi, resmi olarak 15 Mayıs 1964 yılında imzalanmış olan Türkiye Avusturya İşgücü Anlaşması ile başlar.
Sakarya Üniversitesi - 22.01.2021
İstikşafi görüşmelerin başarısı Yunanistan'ın iyi niyetine bağlı
[Hacı Mehmet Boyraz Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doktora tez çalışmalarına devam etmektedir] [1] http://www.
Sakarya Üniversitesi - 22.01.2021
AK Parti Sakarya Milletvekili Atabek, Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi'ni ziyaret etti
Tesiste 27 kadının istihdam edildiğini belirten Kaya, "Geleneksel yöntemlerle ürünlerimizi üretiyoruz. Müşteri portföyümüzün artmasıyla ayvayla başladığımız ürünlerimizin sayısını 108'e çıkardık. Geyve'de yetişen bütün ürünlerimizi işliyoruz. Sakarya Üniversitesi 'GEYVA' markasını buldu ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası kadın girişimci heyeti de sağ olsun desteklerini bizlerden esirgemediler.
Sakarya Üniversitesi - 21.01.2021
ÜAK toplantısı SAÜ Rektörü Savaşan başkanlığında yapıldı
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan başkanlığında 251. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı (ÜAK) gerçekleştirildi.
Sakarya Üniversitesi - 20.01.2021
Karasu'da ava giden kişi, kazara tüfekle kendini yaraladı
Bacağından yaralanan Köseoğlu, Karasu Devlet Hastanesine, ardından Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.
Sakarya Üniversitesi - 19.01.2021
Karasu'da refüje çarpan aracın sürücüsü yaralandı
Kazada yaralanan sürücü Durhan E, Karasu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, daha sonra Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.
Sakarya Üniversitesi - 13.01.2021
IEP'in "Kurumsal Değerlendirme Raporu"nda SAÜ'ye övgü
Avrupa'nın yükseköğretim kurumları değerlendiricisi Avrupa Üniversiteler Birliği Kurumsal Değerlendirme Programı (IEP), Sakarya Üniversitesi'ne (SAÜ) yönelik Kurumsal Değerlendirme Raporu'nu paylaştı.
Sakarya Üniversitesi - 13.01.2021
Son dakika gündem: Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünde SPSS eğitimleri başladı
Açıklamada, ağustos ayında faaliyetlerine başlayan VAM'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi arasında imzalanan protokol kapsamında, 43 öğretmen ve personele veri bilimi ve öğrenme analitiği araçları, veri madenciliği, istatistik, programlama dili ve benzeri konularda altmış saatlik "Python" ve "Veri Bilimi İçin İstatistik" eğitimleri verildiği aktarıldı.
Sakarya Üniversitesi - 12.01.2021
SAÜ RektörÜ Savaşan, YTB yarışması birincisi Afgan öğrenciyi ağırladı
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen Uluslararası Öğrenciler Eser Yarışması'nda başarı elde eden Afganistanlı Sayed Nasım Bahman'ı makamında ağırladı.
Sakarya Üniversitesi - 11.01.2021
Son dakika haber | SAÜ'den 10 öğrenci TÜBİTAK STAR programından burs almaya hak kazandı
Son dakika gündem haberi: TÜBİTAK tarafından lisans öğrencilerinin Ar-Ge kültürü kazanmaları, araştırma ekosistemine ilk adımı atmaları ve araştırma yapmaya teşvik edilmeleri amacıyla başlatılan "TÜBİTAK 2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR)" kapsamında Sakarya Üniversitesi'nden (SAÜ) 10 öğrenci desteklenmeye...
Sakarya Üniversitesi - 10.01.2021
Sakarya Teknokent Kovid-19'a rağmen 2020'de büyüyerek yüzde 100 doluluğa ulaştı
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Merkez Kampüsü içinde 5 bin 700 metrekare kapalı alanda 2010 yılında faaliyete geçen Sakarya Teknokent'te yaklaşık 150 ofis bulunuyor.
Sakarya Üniversitesi - 09.01.2021
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'ne doğru
Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof.Dr. Fatih Savaşan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Sakarya Üniversitesi - 08.01.2021
Sakarya'dan kısa kısa
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Başkanı Enes Eminoğlu, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'ı makamında ziyaret etti.
Sakarya Üniversitesi - 07.01.2021
Sakarya Büyükşehir Belediyesince 912 yaşlıya her ay psikolojik destek veriliyor
Hizmetler 2021 yılında da devam edecek Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak yaşlılara hane ziyaretleri düzenlendiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Hane ziyaretlerinin yanı sıra telefon aramaları yapılarak ihtiyaçlarının olup olmadığı öğrenilmiştir. YADEM, 2021 yılında da yaşlıların hizmetinde olmaya devam edecektir. 65 yaş ve üzeri, bakacak kimsesi olmayan, gelir durumu yetersiz yaşlıların evlerinin temizliği Büyükşehir Belediyesi YADEM personelleri tarafından yapılıyor. YADEM bünyesinde, Sakarya Üniversitesi Yaşlı Bakım Teknikerliği mezunu alanında uzman personeller hizmet gösterirken, Psikolojik Destek/Alzheimer Danışma biriminde yaşlı ve yaşlı yakınlarına hem psikolojik destek verilmekte hem de Alzheimer hastaları ve yakınlarına danışmanlık yapılmaktadır.
Sakarya Üniversitesi - 07.01.2021
Türkiye-İngiltere ilişkilerinde yeni fırsatlar
[Hacı Mehmet Boyraz SETA Avrupa Araştırmaları Direktörlüğü'nde görev yapmakta ve Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde Doktora tez çalışmalarına devam etmektedir] [Deniz İstikbal SETA Ekonomi Araştırmaları Direktörlüğü'nde görev yapmakta ve İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde Doktora tez çalışmalarına devam etmektedir] [1] https://dergipark.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sakarya Üniversitesi Haberleri | Sakarya Üniversitesi Haber - Haberler - Sakarya Üniversitesi haberleri, son dakika sakarya üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Obama politikalarında ısrar Suriye'de çözümsüzlüğü derinleştirir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.2.2021 03:33:34. #1.15#
title